Τσιχλα αδυνατισματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Τσιχλα αδυνατισματος

    Πασχω απο ψυχωσικη συνδρομη και περνω το zyprexa.Ως αποτελεσμα εχω να εχω παρει 25 κιλα και να μην μπορω να τα χασω.Ετσι πηγα στο φαρμακειο και ειδα κατι τσιχλες που λενε οτι περιοριζουν τα τσιμπολογηματα.Εχω τωρα 2 μερες που τις παιρνω,2 την ημερα αλλα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα στην ορεξη μου.Δηλαδη δεν μου την εχει περιορισει.Ειναι καποιος που να την εχει δοκιμασει και να τον εχει βοηθησει στην απωλεια βαρους και αν ναι σε ποσο καιρο.
    Φοβαμαι και λιγο που τις παιρνω μηπως εχουν αλληλεπιδραση με το zyprexa αλλα τι να κανω θελω να χασω βαρος.Ακουω γνωμες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αχ μιχαλη μεγαλη μαλακια ρε συ αυτο το ζυπρεξα απορω παντως τι το δινουν ακομα αυτο το κωλοχαπο ειλικρινα προκαλει τεραστια αυξηση βαρους, αφου το διναν σε μενα στην κλινικη για την ανορεξια, φαντασου δλδ...
    Εχεις πει το θεμα στο γιατρο οτι εχεις προβλημα με τα κιλα μηπως σου δωσει κανα αλλο φαρμακο που να μην παχαινει ?? Αν κ απο αντιψυχ μονο ενα ειναι που δεν παχαινει αλλα δεν ξερω αμα θα σε πιασει κ ποσο σοβαρη ειναι η ψυχωτικη συνδρομη που εχεις..
    Επισης παιζει ρολο η δοσολογια, ποσο παιρνεις ?? Αμα δεν εχεις θετικα συμτωματα κ εισαι γενικα οκ μηπως να τον πεις να στο χαμηλωσει ??
    Πες τα ολα αυτα στο γιατρο ρε συ, κ πες τα με επιτακτικο υφος, κριμα ειναι για ενα κωλοχαπο..

    Οσο για τις τσιχλες, πως ειναι η ονομασια τους ?? Εφοσον τις παιρνεις 2 μερες ισως ακομη να μην εδειξαν διαφορα, οποτε περιμενε λιγο ακομα, κ οσο για την αλληλεπιδραση εξαρταται ποσο δυνατες ειναι κ τι δραστικα εκδοχα περιεχουν, ρωτα τον γιατρο γι αυτο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Lacrymosa παιρνω zyprexa 20mg εδω και 2,5 χρονια και ο γιατρος δεν λεει να μου το μειωσει.Δεν εχω καθολου θετικα συμπτωματα εχω μονο αποπροσωποιηση και αποπραγματοποιηση πολυ εντονα ομως.Αφου το zyprexa με επιασε δεν θελω να αλλαξω φαρμακο γιατι φοβαμαι μην γινω οπως πριν.
    Οι τσιχλες λεγονται My diet gum απο την εταιρεια power health.Λενε οτι ειναι φυσικες αλλα με φοβιζει που τις παιρνω χωρις να εχω ρωτησει τον ψυχιατρο μου ακομα.Θα δω αν κανουν δουλεια αλλιως θα τις σταματησω.Ειναι και ακριβες κανουν 9 ευρω 30 τσιχλες.Οποιος τις εχει δοκιμασει η ξερει κατι γι αυτες ας μου απαντησει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Πιθανώς τα αντιψυχωσικά να αυξάνουν το βάρος λόγω αδράνειας, ειδάλως θα τα μαρκετάρανε σαν χάπια για να παχύνεις. Γιατί δεν δοκιμάζεις να τρέξεις λίγο μήπως κάνεις καλύτερη δουλειά έτσι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Ποδηλατο φιλε! σκιζει σου λεω! τωρα που πηρες και κιλακια θα σφιξεις και θα γινουν μυς! ειδα διαφορα μεγαλη σε μενα.παω για 1 χρονο στην δουλεια με ποδηλατο.κανω ποδηλατο τα βραδια... παω μπανιο με ποδηλατο.... εχασα 20 περιπου κιλακια και εχω σφιξει μεση και κατω! (τωρα για την κοιλια δεν εγγυαμαι τπτ. κανε μονοζυγο αν δεν θες γραμμωση και να γινουν πολυ εμφανεις.Στο λυκειο και 3 χρονια αφου ειχα σταματησει μονοζυγο ειχα γαμω τις πλατες)
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μιχαλη omg ρε συ !! 2 χρονια το παιρνεις κ στη μεγαλυτερη δοση, γι αυτο κ εχεις αυτο το θεμα κ δεν μπορεις να τα χασεις.. κοιτα οπως σου ειπα πες στον γιατρο ρε συ να σου μειωσει τη δοσολογια σε πρωτη φαση κ σε δευτερη να σε δωσει κατι αλλο, οκ αυτο σε πιανει αλλα δεν σημαινει οτι ειναι το μοναδικο που μπορει να σε πιασει, πες τον να σε δωσει κανα abilify ξερω γω, αλλα παιδια το ζυπρεξα ειναι το νουμερο ενα παχυντικο αντιψυχ κ φερνει υπνηλια, τι ποδηλατο κ γυμναστικη να κανει αμα δεν μπορει...

    καροτ οταν λεω οτι το δινουν κ στην ανορεξια αυτο εννοω, οτι δλδ ειναι κ χαπια για να παχυνεις..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ
    By ΕΜΜΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-09-2009, 19:43
  2. ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΤΣΙΧΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-2009, 22:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •