Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37

    Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;

    Γεια σας,

    είμαι ένας απο τους πολλούς που εχει πρόβλημα κοινωνικοποίησης και μπλοκαρίσματος μπροστά σε ξένα άτομα, ειδικά σε κοπέλες.

    Αφού διάβασα διαφορά θέματα και είπα "Φτάνει πια" ώρα να δράσω άρχισα να προσπαθώ να το ριχνω έξω και γενικά να ειμαι πιο κοινωνικος απο τι παλιά. Κατιι παει να γίνει. Παρόλα αυτα ακόμα το να μιλήσω ανοιχτά σε μια κοπέλα που με ενδιαφέρει ακομα δεν το κατάφερα, δεν ειχα ποτέ σχέση και το μονό που μου βγάζει ασφάλεια να μιλησω σε κοπελα είναι οταν είμαι πίσω απο την οθόνη του υπολογιστή.

    Ετσι γράφτηκα σε ενα site και γνώρισα μια κοπέλα, αρχίσαμε να μιλάμε για διαφορά θεματα και σχημάτισα μια εικονα που πιστεύω οτι είναι το στυλ της κοπέλας που θα ηθελα.

    Εκανα το βημα που δεν ειχα κάνει ποτέ μεχρι τωρα και της ζήτησα να βγούμε για καφε, πηγαμε, δεν ημασταν μονοί φυσικά ηταν ενας φίλος μου και μια φίλη της.

    Συνεχισαμε να μιλαμε λοιπον μεσω νετ, βρεθηκαμε 3-4 φορες ακομα και ηταν ολα καλα. Ελεγα και γω ας το παρουμε χαλαρα, γνωριμια απο το νετ δεν ειναι οτι καλυτερο για να αρχισει μια σχεση ας το αφησω να εξελιχθει και βλεπουμε.

    Εντομεταξυ ομως αυτη αρχισε να μου λεει για αλλους που ενδιαφερονταν για σχεση μαζι της, εμενα προφανος δεν μου αρεσε, το επαιζα ανετος αλλα δεν μου αρεσε η ιδεα και δεν ηξερα αν επρεπε να υποθεσω οτι ηταν ο τροπος της για να με κανει να πω κατι παραπανω...ή αν απλα καναμε συζητηση

    Μια μερα λοιπον που εκνευριστηκα αρκετα τη ρωτησα καθαρα αν βλεπει τη κατασταση να πηγαινει σε καποιο αλλο επιπεδο σε καποια φαση και ειπε οχι και οτι δεν εδωσα ποτε στοιχεια οτι ζητουσα κατι πιο σοβαρο απο την ολη κουβεντα (πραγμα που εκανα και νομιζω ειχα και ανταποκριση.)

    Τωρα αφου ειπε να μεινουμε απλα φιλοι ακομα μιλαμε στο νετ ακομα υπαρχει ενα καποιο κλιμα αλλα δεν ξερω, ειναι δυνατο να ειπε οχι επειδη ηταν υπεροβολικα νωρις; Ή ποτε δεν ηθελε κατι περισσοτερο απλα περνουσε την ωρα της μαζι μου;

    Αυτα, μια φορα που τα καταφερα εφαγα τα μουτρα μου :p
    αλλα λενε αν δεν πεσεις δεν θα μαθεις ετσι;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η αποψη μου ειναι οτι εκανες λαθος που πηγες με παρεα (κι εφερε κι αυτη δικια της), γιατι αν εισασταν τα δυο σας μονο μπορει το ολο θεμα να ειχε εξελιχθει οπως θες, δλδ να ρθειτε πιο κοντα, να γινει κατι, να ανοιχτεις και να νιωσεις ανετα μαζι της και να ξεκινησετε και σχεση στο τελος. απ'τη στιγμη που σου μιλαει για αλλους κι ακους να παιζουν πολλα ονοματα, πιστευω δε σε βλεπει ερωτικα αλλα φιλικα. αν σε εβλεπε ερωτικα δε θα αναφεροταν καν σε αλλους με το φοβο μην ζηλεψεις και σε χασει. αν ημουν στη θεση σου θα ξεκολλουσα και θα ψαχνα για αλλη, αλλα επειδη εγω δεν εχω συναισθηματα, αν νομιζεις μπορεις να καταφερεις κατι κατσε και παλεψε το...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φιλαρακι εχεις να φας ακομα πολλα μουτρα,για αυτο να εχεις ορεξη για φαγακι,ολα μεσα στη ζωη ειναι...
    η κοπελα δεν ξερει τι θελει,οτι κατσει και οτι λαχει....
    απο την πειρα μου σου λεω να απομακρυνθεις,θα εισαι μια κρυο και μια ζεστη...
    και στο τελος θα πληγωθεις κιολας.
    δεν αξιζει...βρες κατι αλλο.
    οσο πιο γρηγορα το κανεις τοσο καλυτερα για σενα...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Κοιτα, το θέμα μου είναι οτι δεν έχω εμπειρία για τέτοια θέματα μα καθόλου. Δεν ήξερα τι να έκανα ή τι να υπέθετα με βάση τα όσα μου έλεγε.

    Ήξερα οτι δεν ειχε σχέση, έβλεπα να ανταποκρίνεται σε κάποια υπονοούμενα που έλεγα και νομίζω ηταν φανερό το οτι ήθελα κάτι. Φυσικα σαν αρχάριος δεν ξερω αν μάλλον ερμήνευα λάθος την στάση της ή αν αυτα που ελεγα τα λάμβανε αλλιώς.

    Ελεγα να κρατήσω τη φιλική σχέση και ήλπιζα οτι με το καιρο ισως να αλλάξει κατι, τωρα μου κόβεις τα ποδια :p , ΑΛΛΑ με βοηθας να παρω και μια απόφαση. Ευχαριστώ, παλι στο μηδέν δηλαδή... :(

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    φιλαρακι εχεις να φας ακομα πολλα μουτρα,για αυτο να εχεις ορεξη για φαγακι,ολα μεσα στη ζωη ειναι...
    η κοπελα δεν ξερει τι θελει,οτι κατσει και οτι λαχει....
    απο την πειρα μου σου λεω να απομακρυνθεις,θα εισαι μια κρυο και μια ζεστη...
    και στο τελος θα πληγωθεις κιολας.
    δεν αξιζει...βρες κατι αλλο.
    οσο πιο γρηγορα το κανεις τοσο καλυτερα για σενα...
    Αληθεια δεν φαινεται να ειναι τετοια κοπελα, μαλλον δικο μου ειναι το λαθος....


    Και ηδη νιωθω σκατα, περισσοτερο απογοητευση γιατι αλλα πιστευα και αλλιως ηταν τελικα...

    Να της το κοψω τελειως δεν θελω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος, κακιες δεν κραταω ευκολα πρεπει καποιος να μου κανει πολλα....

    ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και τους δυο... ξεχασα να πω! :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Λοιπον.. (παιρνει σοβαρο υφος ειδικου xD)
    Δεν εχει καμια σημασια το οτι γνωριστηκατε απο το νετ, δεν εχει καμια σημασια οτι βρεθηκατε πρωτη φορα με παρεα, δεν εχει καμια σημασια οτι εσυ δεν εδειξες τελειως ξεκαθαρα το ενδιαφερον σου...
    Το να γνωριζεις σημερα ατομα απο το νετ ειναι οσο συχνο να γνωριζεις ατομα σε καφετεριες και τα λοιπα... Εχω κανει σχεση, προσωπικα, απο το ιντερνετ και ηταν και μεγαλος ερωτας.

    Φιλε μου, αν η κοπελα αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν εχει δειξει αρκετο ενδιαφερον ωστε ξεκαθαρα μεσα σου να νιωθεις οτι σε γουσταρει, παρατα το τωρα που ναι νωρις, γιατι αλλιως ΑΝ θα γινει κατι τελικα μεταξύ σας μετά απο δικο σου κυνηγι δν ειναι σιγουρο, οχι και ακατορθωτο βεβαια, αλλα στην τελικη δεν αξιζει να φας τη ζωούλα σου κυνηγώντας κάποια...

    Τώρα αν πιστεύεις ότι είναι πολύ καλή περίπτωση και δε θες με τίποτα να χάσεις την ευκαιρία, κάνε μια τελευταία προσπάθεια, αλλά μόνο αν σου δώσει κάποιο σήμα.
    Αλλιώς πάμε για άλλα, μας αξίζει να γουστάρει και ο άλλος τρελά και όχι έτσι και έτσι
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    καταρχην δεν φταις εσυ για οτι γινεται...
    κατα δευτερον πιστεψε με,επειδη εισαι και πρωταρης,το τι φαινεται ειναι ενα θεμα,το τι πραγματικα ειναι μια κοπελα ουτε το ξερεις ουτε μπορεις να το καταλαβεις αν δεν ζυμωθεις μαζι της και αν δεν εχεις καθαρο μυαλο...
    εσυ απο οτι διαβασα δεν εχεις τιποτα απο τα παραπανω αυτη τη στιγμη...
    δεν κοβουμε κατι επειδη κραταμε κακια,μπορει να κοψουμε κατι γιατι δεν νοιωθουμε εμεις καλα με αυτο
    και αν εσυ νοιωθεις ερωτευμενος και οποτε της μιλας πονας και καιγεσαι μεσα σου,και αυτη κανει τον ανηξερο καουμποι και σφυριζει κλεφτικα οτι δηθεν δεν εχει καταλαβει κατι και απλα επιβεβαιωνεται με σενα
    κατα τι γνωμη μου παντα,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να απομακρυνθεις....
    και πιστεψε με,θα βρεις πολλες αλλες να μιλας μεσα απο το ιντερνετ...καμια καλη αν βρεις τοτε κανεις και αλλη μια προσπαθεια να την προσεγγισεις...
    να εχεις στο μυαλο σου πως η προσεγγιση δεν ειναι αγωνας που χανεις η κερδιζεις...
    ειναι μια κινηση,μια χειραψια,ποτε δεν χανεις με το να απλωσεις το χερι σου...αν σε θελει και την θελεις εχει καλως,αν οχι,προχωραμε και δινουμε αλλου το χερακι μας μεχρι να το δεχτουν...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Ναταshα (κύριε ειδικέ) :p

    Μεχρι τωρα πιστευα οτι η ανταποκριση ηταν θετικη, μαλλον δεν ξερω ακομα πως να ερμηνευω καποια πραγματα, λογικο, τωρα αρχισα το παιχνιδι αν και ειμαι 23 χρονων :s (Θα επρεπε να ντρεπομαι, αλλο πονεμενο κεφαλαιο το γιατι)

    Εγω πιστευα και πιστευω οτι ηταν πολυ νωρις να ρωτησω για κατι παραπανω... Απλα με εσπρωξε με αυτα που ελεγε ηθελα να ξεκαθαρισω.

    Να ξεκοψω τελειως απο το να μιλαμε αποκλειεται, θα συνεχισω φυσικα με αλλο αερα και αλλα μυαλα και με την απογοητευση καλα κρυμμενη μεσα μου... Χει μαν κοιτα μπροστα... :D

    μιλας πονας και καιγεσαι μεσα σου
    Αυτο παθαινω αληθεια.... :( Ευχαριστω παιδια για ολα, τελικα ειναι πολυ καλο να μοιραζεσαι καποια πραγματα, σου δινεται η ευκαιρια να τα δεις με αλλο ματι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Εμένα μου φαίνεται να σε παίζει λίγο. Εμ δεν θα σου δινε και τίποτα στο πιάτο. Κοπέλα είναι, πιας την και πες της ότι αισθάνεσαι, άμα φας χυλό που δεν νομίζω θα είναι μια ανεκτίμητη εμπειρία για την επόμενη! Έτσι βελτιωνόμαστε! Στον δέκατο θεωρήσε μεταπτυχιακός!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Militon , την χυλοπιττα την φαγαμε την ρωτησα καθαρα και ειπε οχι.... απλα θα μπορουσε να μην συνεχισει να μου μιλα αν δεν ενδιαφεροταν... Το αντιθετο μαλιστα μιλαμε κανονικα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Αχ και να ήξερες πόσα κορτσούδια κάνουν τα γλυκα μάτια μόνο και μόνο για επιβεβαίωση και μετά κάνουν τις πάπιες! Έχω φίλη τέτοια και είναι για γέλια!
    Ξεκόλα οτι φταις εσύ! Ναι, δεν είσαι τρελός για να νομίζεις ότι σου δωσε σημάδια! Για να το λες σου έδωσε, όποιος δεν ενδιαφέρεται ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ!

    Μην ασχολείσαι. Και δεν υπάρχει νωρίς για να δείξεις τις προθέσεις σου, κάθε άλλο, αυτό δείχνει αμεσότητα και ότι ξέρεις τι θές. Μπράβο απο μένα που έκανες το βήμα!
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Εμένα μου φαίνεται να σε παίζει λίγο. Εμ δεν θα σου δινε και τίποτα στο πιάτο. Κοπέλα είναι, πιας την και πες της ότι αισθάνεσαι, άμα φας χυλό που δεν νομίζω θα είναι μια ανεκτίμητη εμπειρία για την επόμενη! Έτσι βελτιωνόμαστε! Στον δέκατο θεωρήσε μεταπτυχιακός!
    φιλαρακι αν πραγματικα "θελει" μια γυναικα,οχι μονο στο δινει στο πιατο,σου δινει και το πιατο και το τραπεζι και τις καρεκλες και σε ρωταει και τι αλλο θελεις...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Αυτο λεω.... αν δεν ενδιαφοταν απο την αρχη θα το εκοβε αμεσως θα φαινοταν θα το ενιωθα οτι το θεμα δεν τραβαει, αντιθετα η κατασταση μπορω να πω με ενθαρυνε να κανω και το πρωτο βημα πλην φυσικα τις μαμακιες περι αλλους. Γι' αυτο παει να σπασει το μυαλο μου στο τι σκατα εγινε τελικα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να της κόψεις την καλημέρα αν είναι καλός άνθρωπος και πιστεύεις ότι αξίζει όπως λες. Καλό είναι να αποκτήσεις όχι μόνο "κοπέλες" αλλά και φίλες κορίτσια ώστε να συνηθίσεις περισσότερο στην επικοινωνία μεταξύ φίλων. Και εγώ πιστεύω ότι η απειρία σου σε ώθησε να ερμηνεύσεις διαφορετικά κάποια από τα σημάδια που σου έστειλε η κοπέλα, γιατί παραδείγματος χάριν, πολύς κόσμος φλερτάρει και ανταποκρίνεται στο φλερτ χωρίς κάποιο ερωτικό ενδιαφέρον για το άτομο, απλά επειδή είναι ευχάριστο και σπιρτώδες. Εάν δε δεν της εκμυστηρεύτηκες ότι έχεις πρόβλημα κοινωνικοποίησης, είναι πιο πιθανό και η ίδια να μην έδωσε τόση βάση στις κινήσεις σου.

    Στην τελική, είτε επειδή ήταν νωρίς, είτε επειδή περνούσε την ώρα της (αν και νομίζω ότι δεν την έχεις για τέτοια κοπέλα) είτε επειδή πράγματι από την αρχή δεν είχε ερωτικές βλέψεις είτε επειδή δεν την ελκύεις, η απάντησή της στην ευθύτατη ερώτηση από μέρος σου (και σε συγχαίρω για αυτό) ήταν ένα ευθύ όχι. Αν ήθελε να παίξει μαζί σου, θα μπορούσε πολύ εύκολα να κάνει νάζια του στυλ "δεν ξέρω, είναι πολύ νωρίς, μη με πιέζεις, θα δούμε πως θα πάει" και να σε τρέχει για μήνες. Ερώτηση, τις άλλες φορές που βγήκατε, ήσαστε μόνοι ή πάλι με παρέα;

    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    φιλαρακι αν πραγματικα "θελει" μια γυναικα,οχι μονο στο δινει στο πιατο,σου δινει και το πιατο και το τραπεζι και τις καρεκλες και σε ρωταει και τι αλλο θελεις...
    Συμφωνώ σε αυτό. Οι περισσότερες κοπέλες/γυναίκες δεν αφήνουν πολλά περιθώρια για απορίες αν σε θέλουν πραγματικά, εκτός αν και οι ίδιες αμφιταλαντεύονται. Αν δεν είσαι σίγουρος αν μια γυναίκα σε "θέλει" ή όχι, μάλλον και η ίδια δεν ξέρει. Γιατί αν σε θέλει, το Ξέρεις με Ξ κεφαλαίο.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    37
    Παλι με παρεα, γιατι εκεινη το κανονιζε.... Ειχα σχεδιασει να της ζητησω να βγουμε μονοι αλλα στο μεταξυ δεν αντεξα και την ρωτησα μεσω νετ αν τελικα ενδιαφεται γιατι ηθελα να ξεκαθαρισω τα πραγματα, το μυαλο μου πηγαινε να σπασει, και ετσι ακυρωθηκε ποτε δεν βγηκαμε μονοι...

    Αλλα και να βγαιναμε θα τα κανα σκατα πιστευω γιατι θα κομπλαρα.... Αλλα ημουν αποφασισμενος να το παλεψω....

    Σαν ανθρωπο την παω, και σαν ανθρωπο πηγα και την ερωτευτικα (ναι το ειπα ) γιατι αυτο μου αρεσε, ο χαρακτηρας της πριν καν βρεθουμε.... Ειναι στα μετρα μου, σηκώνει αστεια ειναι ευχάριστος ανθρωπος.... ειναι αυτο που ψαχνω σε μια κοπελα...:cool:

    Αλλα μαλλον αυτη ποτε δεν ειδε κατι περισσοτερο.... Ας ειναι.... τουλαχιστο μας μεινει η εμπειρια:rolleyes:

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μετά από 1 χρόνο φαρμακευτική αγωγή κάτι στράβωσε!!!!
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 25-05-2010, 19:26
  2. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 19:11
  3. Τι ειναι αυτο?
    By antonis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2008, 01:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Τι ειναι αυτο?
    By mkf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2008, 00:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •