Ολη η αληθεια της ψευτοεπιστημης αποκαλουμενης ψυχιατρικης ή αλλιως μαρκετινγκ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Καλα petran,στο κομματι που γραφεις οτι δεν ερχεται κανεις μπατσος να σου δωσει φαρμακα με το ζορι διαφωνω.Πως μπορει ενας ανθρωπος διχως γνωσεις περι ψυχιατρικης και φαρμακων να ξερει εκ των πρωτερων το ποσο δυνατο ειναι,οτι μπορει να ειναι επιβλαβες για τον ιδιο,και τι παρενεργειες μπορει να εχει πανω του?
    Συνηθως αρχικα ασχετοι οντας ακουμε κ εμπιστευομαστε τον γιατρο που μας τα δινει.Δεν εχουμε (αρχικα) λογο να τον αμφισβητησουμε, σκεφτομενοι οτι κατι θα ξερει παραπανω.
    Επομενως δεν συμφωνω στο οτι επειδη δεν μας λεει με το ζορι να παρουμε το φαρμακο που μας γραφει,δεν ειναι υπευθυνος για τυχων βλαβες του ασθενους μετα οφειλομενες στο φαρμακο.Οπως ειναι υπευθυνοι και για τις επιπολαιες διαγνωσεις που βγαζουν χωρις να ψαξουν πολλα πολλα.Τετοιοι γιατροι ειναι οντως εγκληματιες.Γα**νε ζωες,οχι ψεμματα.
    Επισης, δεν το βλεπω τοσο επιπολαια το θεμα των φαρμακων."Δοκιμαζουμε κι αντε αν δε μας κανει το κοβουμε εχοντας το πολυ πολυ λιγες παρενεργειες κ χανοντας καποια λεφτα"Δεν ειναι ετσι κατα τη γνωμη μου.Πιστευω πως μια αρρωστεια που δεν προυπηρχε μπορει να αποκτηθει εξαιτιας των φαρμακων



    Όντως κάποια φάρμακα μπορεί να έχουν σοβαρές παρενέργειες, π.χ. τα αντιψυχωσικά παλιάς σχολής που δημιουργούσαν παρκινσονισμούς, η τα άτυπα που μπορεί να κάνουν μεταβολικά σύνδρομα, διαβήτη κλπ. Γι αυτό υπάρχουν οι ψυχίατροι, για να χρησιμοποιήσουν τις ιατρικές γνώσεις τους και να "ζυγίσουν" αν τα οφέλη που θα αποκτηθούν θα είναι περισσότερα από αυτά που χάνονται. Όντως παλιότερα γινόντουσαν μα*ακίες-και ακόμα γίνονται- αλλά το να παίρνει ο καθένας την δική του περίπτωση και να γενικεύει σε ολόκληρα επαγγέλματα είναι απλά άκυρο. Δεν με νοιάζει για τον οποιοδήποτε ψυχίατρο, αλλά είναι άσχημο να γίνεται για οποιοδήποτε επάγγελμα η κοινωνική/φυλετική ομάδα. Αυτή η χώρα έχει μπουχτίσει από θερμοκεφαλίαση και γενικεύσεις και το τελευταίο που θες είναι κάποιο σαιεντολογικό ντοκιμαντέρ να κηρρύσει για τα "κακά της ψυχιατρικής". Προφανώς και όποιοι γιατροί λειτουργούν έτσι δεν θα έπρεπε να ασκούν το επάγγελμα. Και αυτό δεν πάει μόνο στους ψυχιάτρους αλλά σε όλους τους γιατρούς. Στην Αμερική τα πιο πολλά σοβαρά ψυχοφάρμακα τα συνταγογραφούν γενικοί γιατροί και παιδίατροι παρά ειδικοί. Πιο σοβαρό πρόβλημα αποτελεί το οικονομικό σύστημα που έχει στηθεί από πίσω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    εξω απ'το χορο πολλα τραγουδια λενε!!!
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ναι σε οτι αφορα τις γενικευσεις συμφωνω.Το γραψα αλλωστε κ στο πρωτο μου ποστ.
    Το παιδι ομως εδω εχει φαει χοντρη ηττα,ειναι καπως δικαιολογημενη αυτη η απεχθεια που του εχει δημιουργηθει.
    Μακαρι να γινοταν να εντοπιζαμε απ την αρχη αυτους τους κωλογιατρους και με καποιον τροπο να τους στελνανε σπιτια τους....αλλα..σκατα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Ποια ασθενεια?αφου πριν δεν μου μουδιαζε όλη η αριστερη πλευρα ουτε ειχα σπασμους,οπως επισης εβλεπα ονειρα,αλλα και εγραφα και μουσικη.Επειδης τα κοψα εδω και ενα χρονο κοντευω να σταθω στα ποδια μου.Το ξερω οτι οι λυσεις δεν ειναι απλες αλλα μου τη δινει που βγαζουν ετσι μια διαγνωση και δινουν ενα φαρμακο που απο προσωπικη μου εμπειρια μονο χειροτερα μπορει να σε κανει.Ειναι θεμα μαρκετινγκ καθαρα δεν εχω ακουσει καποιον να πει εγινα καλα απο τα αντικαταθλιπτικα,πραγματι� �α δεν θελω ουτε ο χειροτερος εχθρος μου να περασει αυτο το μαρτυριο το οποιο προηλθε μονο και μονο απο αυτα τα φαρμακα.Οσοι ξερετε αγγλικα δειτε το ντοκυμαντερ εγω εχω παθει πλακα

    εγώ παλι θα σου πω πως ουτε ο χειροτερος εχθρός μου δν θέλω να περάσει τη φάση της μανίας που πέρασα.
    να κοιμάμαι για 6 ολοκληρους μήνες από 1 - 2 ώρες την ημέρα.
    να πίνω σχεδόν ολο το 24ωρο.
    να φτασω στο σημείο να μν μπορώ να σταθώ πουθενά.
    να τσακώνομαι με όλους.
    να μν πατάω στη δουλειά μου.
    να έχω παραισθήσεις.
    να πιστεύω πως με παρακολουθούν.

    κ όλα αυτα ξερεις δν προήλθαν απο τα φαρμακα.
    ειναι συμπτώματα της διπολικής.

    αφού πήρα φαρμακα κ ενημερώθηκα για τη διπολική,
    έγινα ξανά λειτουργική.
    έχω τον ψυχίατρο διπλα μου κ ξέρω πως ειναι εκεί για να με στηρίζει.

    το να βγαίνεις κ να λες μν παίρνετε φαρμακα
    κ να ακυρώνεις τη ψυχιατρική μού μοιάζει λίγο παιδικο...

    επίσης τσουβαλιασες ολα τα ψυχοφάρμακα κ τα ονομασες αντικαταθλιπτικά.
    το ζυπρέξα ας πουμε δν ειναι απο αυτά.
    Last edited by arktos; 02-08-2011 at 21:22.
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    εξω απ'το χορο πολλα τραγουδια λενε!!!
    Συμφωνω απολυτα, αυτο νομιζω οτι κατανταει το κυριο προβλημα σε ενα φορουμ υποστηριξης οπου τελικα ακουγονται γενικευμενα και ασχετα πραγματα, οτι δεν τρεχει και τιποτα. Πισω απο ποια επιφαση νομιμοτητας? Της συμπνοιας με κατι που δεν εχουν καμια σχεση (βλ. ψυχιατροι)?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    http://topdocumentaryfilms.com/makin...opic-drugging/


    Ναι ημουν και γω εναν απο τα πολλα εκατομμυρια που εχουν ξεγελασει με τα γνωστες βλακειες του τυπου προβλημα στην ισορροπια των χημικων στον εγκεφαλο και αλλα πολλα απο αυτους τους αγυρτες γιατι τετοιοι ειναι,επινοουν μια αρρωστια πχ εχεις αγχος θα σου βγαλουν διαγνωση οτι πασχεις απο καταθλιψη.Μετα απο τοσα φαρμακα κοντευω να μεινω φυτο,μεσα μου νιωθω λυπη και οργη.Δεν χανω ομως το θαρρος στην ζωη ξερω οτι πρεπει να αγωνιστω πολυ(παρολο που σχεδον ολη η αριστερη μερια ειναι μουδιασμενη,αυτο αρχισε να γινεται κυριως με το zyprexa και τα xanax.Οσοι ξεκινησαν ή εχουν ξεκινησει προσφατα θεραπεια θα τους προτεινα να το ξανασκεφτουν μιας και οι παρενεργειες ειναι πολυ πιο σοβαρες απο οτι τις γραφουν τα χαρτια.Δεν θελω να τρομαξω κανεναν απλα μιλαω μεσα απο προσωπικη εμπειρια.Καταλαβετε το καλα οι ανθρωποι ειναι εγκληματιες και αυτα που συνταγογραφουν ειναι τα δηλητηρια τους!Αν θελετε να θεραπευτειτε απο το αγχος τα αντικαταθλιπτικα ξεχαστε τα!δεν θα δειτε καμια διαφορα και εαν ξεχασετε να παρετε το φαρμακο για μια ή 2 μερες θα γυρισετε στην αρχη σας το λεω εγγυημενα,ρωτηστε με ποιο αντικαταθλιπτικο θελετε τα εχω δοκιμασει ολα,ειχα γινει καλο πειραματοζωο,πηρε καλα πριμ ο γιατρος μου.Ευχομαι να μου τα λεγανε και μενα αυτα πραγματικα πριν 2-3 χρονια ουτε ανω διπολικοτητα θα ειχα που μετα εγινε κριση πανικου,που μετα μετατραπηκε σε μονικο αγχος μεχρι σημερα,αυτα φυσικα μην περιμενετε να τα ακουσετε απο τον γιατρο σας εγω τα λεω απο ενδιαφερον.Τι να πω ειμαι ακομα ζωντανος?Δωξα τον Θεο!περιμενα να χα πεθανει,θυμαμαι σαν περσυ τον αυγουστο πηρα για τελευταιες 2φορες το effexor και την επομενη ειχα σπασμους και δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι.Α ναι σηκωθηκα και ημουν σαν ζομπι!Αυτα ειχα να πω μου βγηκανε μεσα απο την καρδια μου οπως καταλαβενετε
    Φίλε σε καταλαβαίνω, άσχημο πράγμα η υποκρισία, να σου λένε πάρε αντιψυχωσικά φάρμακα όσοι δεν παίρνουν αντιψυχωσικά φάρμακα και να σου λένε κι από πάνω χόρεψε. Υπομονή χρειάζονται σιγανά βήματα...
    Last edited by carrot; 03-08-2011 at 13:15.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Για τις απλες ασθενιες οπως ηπια μορφης καταθλιψη,κρισεις πανικου,διαταραχες αγχους κλπ συμφωνω πως δεν πρεπει να παιρνουμε φαρμακα....Πραγματικα ειναι πολυ ηλιθιο αυτο που κανουν ολοι οι ψυχιατροι,α εχεις αυτο,παρε φαρμακο. Δε λεω ειναι επιστημονες,αλλα αν εισαι μαγκας προσπαθησε να με κανεις καλα τιμωντας τα κωλολεφτα που παιρνεις κι οχι ριχνοντας με σε φαρμακα..Η ψυχιατρος που πηγαινα στο κεντρο ψυχικης υγειας περιστεριου-ειδικευομενη ακομα- κατευθειαν για κρισεις πανικου μ εριξε στα φαρμακα...Εγω αρνηθηκα να τα παρω και επεμενε...Της ζητησα να μου κλεισει ραντεβου με ψυχολογο γιατι εγω απλως ηθελα να μιλαω(το χα κανει στο παρελθον και μ ειχε βοηθησει παρα πολυ) και αυτη μ εγραψε κανονικοτατα...ωσπου τα πηρα κι εγω κι ειπα δεν ξαναπαω θα το περασω μονη.Και για ενα μεγαλο διαστημα ημουν τερμα καλα..Χωρις χαπια χωρις τπτ..Γιατι λοιπον να παρω χαπια,να γινω φυτο,να γινω εξαρτημενη αφου τελικα ουτε κι εγω ακουσα κανεναν να εχει βρει 100% θεραπεια απ αυτα... Αυτα ομως οσον αφορα τις απλες ασθενιες..Οταν μιλαμε ομως για σχιζοφρενεια κλπ δεν γινεται να μην παρεις χαπια...Εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    stay cool..........
    Last edited by carrot; 03-08-2011 at 13:15.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by nansyan89 View Post
    Για τις απλες ασθενιες οπως ηπια μορφης καταθλιψη,κρισεις πανικου,διαταραχες αγχους κλπ συμφωνω πως δεν πρεπει να παιρνουμε φαρμακα....Πραγματικα ειναι πολυ ηλιθιο αυτο που κανουν ολοι οι ψυχιατροι,α εχεις αυτο,παρε φαρμακο. Δε λεω ειναι επιστημονες,αλλα αν εισαι μαγκας προσπαθησε να με κανεις καλα τιμωντας τα κωλολεφτα που παιρνεις κι οχι ριχνοντας με σε φαρμακα..Η ψυχιατρος που πηγαινα στο κεντρο ψυχικης υγειας περιστεριου-ειδικευομενη ακομα- κατευθειαν για κρισεις πανικου μ εριξε στα φαρμακα...Εγω αρνηθηκα να τα παρω και επεμενε...Της ζητησα να μου κλεισει ραντεβου με ψυχολογο γιατι εγω απλως ηθελα να μιλαω(το χα κανει στο παρελθον και μ ειχε βοηθησει παρα πολυ) και αυτη μ εγραψε κανονικοτατα...ωσπου τα πηρα κι εγω κι ειπα δεν ξαναπαω θα το περασω μονη.Και για ενα μεγαλο διαστημα ημουν τερμα καλα..Χωρις χαπια χωρις τπτ..Γιατι λοιπον να παρω χαπια,να γινω φυτο,να γινω εξαρτημενη αφου τελικα ουτε κι εγω ακουσα κανεναν να εχει βρει 100% θεραπεια απ αυτα... Αυτα ομως οσον αφορα τις απλες ασθενιες..Οταν μιλαμε ομως για σχιζοφρενεια κλπ δεν γινεται να μην παρεις χαπια...Εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα..
    ε οχι και δεν γινεται...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by nansyan89 View Post
    Για τις απλες ασθενιες οπως ηπια μορφης καταθλιψη,κρισεις πανικου,διαταραχες αγχους κλπ συμφωνω πως δεν πρεπει να παιρνουμε φαρμακα....Πραγματικα ειναι πολυ ηλιθιο αυτο που κανουν ολοι οι ψυχιατροι,α εχεις αυτο,παρε φαρμακο. Δε λεω ειναι επιστημονες,αλλα αν εισαι μαγκας προσπαθησε να με κανεις καλα τιμωντας τα κωλολεφτα που παιρνεις κι οχι ριχνοντας με σε φαρμακα..Η ψυχιατρος που πηγαινα στο κεντρο ψυχικης υγειας περιστεριου-ειδικευομενη ακομα- κατευθειαν για κρισεις πανικου μ εριξε στα φαρμακα...Εγω αρνηθηκα να τα παρω και επεμενε...Της ζητησα να μου κλεισει ραντεβου με ψυχολογο γιατι εγω απλως ηθελα να μιλαω(το χα κανει στο παρελθον και μ ειχε βοηθησει παρα πολυ) και αυτη μ εγραψε κανονικοτατα...ωσπου τα πηρα κι εγω κι ειπα δεν ξαναπαω θα το περασω μονη.Και για ενα μεγαλο διαστημα ημουν τερμα καλα..Χωρις χαπια χωρις τπτ..Γιατι λοιπον να παρω χαπια,να γινω φυτο,να γινω εξαρτημενη αφου τελικα ουτε κι εγω ακουσα κανεναν να εχει βρει 100% θεραπεια απ αυτα... Αυτα ομως οσον αφορα τις απλες ασθενιες..Οταν μιλαμε ομως για σχιζοφρενεια κλπ δεν γινεται να μην παρεις χαπια...Εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα..


    +1.


    Αυτό συμφωνώ και εγώ, δυστυχώς αυτή είναι η γραμμή πολλών ψυχιάτρων για τις νευρώσεις, μόνο φάρμακα και τίποτα άλλο, την στιγμή που παγκόσμιοι οργανισμοί όπως ο WHO λένε καθαρά και επίσημα ότι η πρώτη γραμμή αντιμετώπισης για διαταραχές άγχους και κατάθλιψη είναι η ΓΣΘ. Το κακό είναι ότι στην Ελλάδα λίγοι είναι κατάλληλα εκπαιδευμένοι για να το κάνουν σωστά. Π.χ. στις κρίσεις πανικού δεν φτάνει μόνο "να μιλάς" (αν και βοηθάει σημαντικά και αυτό) θέλει να κάνεις έκθεση στον πανικό. Δηλαδή να σε βάλει σταδιακά ο θεραπευτής στις καταστάσεις που φοβάσαι. Π.χ. αν είναι ο κόσμος πρέπει σταδιακά να βγεις έξω μαζί με τον θεραπευτή. Αν είναι νοσοφοβία είναι σταδιακή πρόκληση ταχυκαρδίας, ζαλάδας κλπ. από τον θεραπευτή και σταδιακός έλεγχος στις αγχώδεις αντιδράσεις. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος (είχα και εγώ πανικούς για 2 χρόνια και με αυτό τον τρόπο τους ξεπέρασα). Ταυτόχρονα θέλει και συζήτηση και αλλαγή προβληματικών ιδεών και στοιχείων του χαρακτήρα που τροφοδοτούν το πρόβλημα.


    Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί που να είναι κατάλληλα εκπαιδευμένοι σε αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα και όσοι κάνουν ψυχοθεραπεία, πολλές φορές κάνουν κάτι σαν ψυχοθεραπεία, αυτό το λέω σαν απόφοιτος ψυχολογίας. Κανονικά θα έπρεπε να είναι όπως στην Αγγλία, να υπάρχει ένα επίσημο κρατικό πρόγραμμα εκπαίδευσης για κλινικούς ψυχολόγους μετά το πτυχίο και να δίνονται οι υπηρεσίες σε όποιον τις χρειαστεί, χωρίς να πρέπέι να στάξεις 5000 ευρώ σε κάποιον ιδιώτη που δεν ξέρεις και τι ακριβώς έχει τελειώσει και το σημαντικότερο, τι κλινική και θεραπευτική εμπειρία έχει. Δυστυχώς. Απλά εγώ αυτό που λέω είναι ότι και η παράπλευρη λήψη κάποιου αντικαταθλιπτικού SSRI, αν βοηθάει και δεν έχει σημαντικές παρενέργειες (π.χ. απότομη λήψη πολλών κιλών η σοβαρή σεξουαλική δυσλειτουργία) δεν κάνει κακό. Αν μπορούν να γίνουν και τα δύο ειναι το καλύτερο. Αλλά με έμφαση στην ψυχοθεραπεία και τα φάρμακα σαν υποστήριξη και όχι το αντίθετο η μόνο φάρμακα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    ε οχι και δεν γινεται...
    Δεν γινεται.....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    +1.


    Αυτό συμφωνώ και εγώ, δυστυχώς αυτή είναι η γραμμή πολλών ψυχιάτρων για τις νευρώσεις, μόνο φάρμακα και τίποτα άλλο, την στιγμή που παγκόσμιοι οργανισμοί όπως ο WHO λένε καθαρά και επίσημα ότι η πρώτη γραμμή αντιμετώπισης για διαταραχές άγχους και κατάθλιψη είναι η ΓΣΘ. Το κακό είναι ότι στην Ελλάδα λίγοι είναι κατάλληλα εκπαιδευμένοι για να το κάνουν σωστά. Π.χ. στις κρίσεις πανικού δεν φτάνει μόνο "να μιλάς" (αν και βοηθάει σημαντικά και αυτό) θέλει να κάνεις έκθεση στον πανικό. Δηλαδή να σε βάλει σταδιακά ο θεραπευτής στις καταστάσεις που φοβάσαι. Π.χ. αν είναι ο κόσμος πρέπει σταδιακά να βγεις έξω μαζί με τον θεραπευτή. Αν είναι νοσοφοβία είναι σταδιακή πρόκληση ταχυκαρδίας, ζαλάδας κλπ. από τον θεραπευτή και σταδιακός έλεγχος στις αγχώδεις αντιδράσεις. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος (είχα και εγώ πανικούς για 2 χρόνια και με αυτό τον τρόπο τους ξεπέρασα). Ταυτόχρονα θέλει και συζήτηση και αλλαγή προβληματικών ιδεών και στοιχείων του χαρακτήρα που τροφοδοτούν το πρόβλημα.


    Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί που να είναι κατάλληλα εκπαιδευμένοι σε αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα και όσοι κάνουν ψυχοθεραπεία, πολλές φορές κάνουν κάτι σαν ψυχοθεραπεία, αυτό το λέω σαν απόφοιτος ψυχολογίας. Κανονικά θα έπρεπε να είναι όπως στην Αγγλία, να υπάρχει ένα επίσημο κρατικό πρόγραμμα εκπαίδευσης για κλινικούς ψυχολόγους μετά το πτυχίο και να δίνονται οι υπηρεσίες σε όποιον τις χρειαστεί, χωρίς να πρέπέι να στάξεις 5000 ευρώ σε κάποιον ιδιώτη που δεν ξέρεις και τι ακριβώς έχει τελειώσει και το σημαντικότερο, τι κλινική και θεραπευτική εμπειρία έχει. Δυστυχώς. Απλά εγώ αυτό που λέω είναι ότι και η παράπλευρη λήψη κάποιου αντικαταθλιπτικού SSRI, αν βοηθάει και δεν έχει σημαντικές παρενέργειες (π.χ. απότομη λήψη πολλών κιλών η σοβαρή σεξουαλική δυσλειτουργία) δεν κάνει κακό. Αν μπορούν να γίνουν και τα δύο ειναι το καλύτερο. Αλλά με έμφαση στην ψυχοθεραπεία και τα φάρμακα σαν υποστήριξη και όχι το αντίθετο η μόνο φάρμακα.
    Συμφωνω απολυτως..Αυτη θα ηταν η καλυτερη λυση..Μαζι με το θεραπευτη να ερθεις αντιμετωπος με τους φοβους σου..αλλα δυστυχως κανενας δεν θα το κανει...

  13. #28

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    χαχαχαχαχαχαχααχχαχαχα

    Ετσι σου φαινεται η συζητηση ε? χααχαααχαχαχαχ

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οχι η συζητηση, το θεμα γενικοτερα.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η Αλήθεια μου......
    By pinkfloyd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2011, 21:41
  2. δειτε το αλλιως
    By gatsounaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-08-2009, 18:24
  3. μια αληθεια
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2008, 15:51
  4. Αν ηταν αλλιως τα πραγματα.... θα ειμασταν σιγουρα μαζι...
    By Tzeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-2007, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •