Ολη η αληθεια της ψευτοεπιστημης αποκαλουμενης ψυχιατρικης ή αλλιως μαρκετινγκ... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 82
  1. #46
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Δεν νομίζω πως η ψυχιατρική είναι ψευτοεπιστήμη. Και το να εκφράζουμε τέτοιου είδους απόψεις μέσα σ' ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης νομίζω πως είναι απαράδεκτο. Είναι μια επιστήμη αξιοσέβαστη που εξελίσσεται και βελτιώνεται. Από εκεί και πέρα υπάρχουν όντως ψυχίατροι και φαρμακοβιομηχανίες που είναι εκμεταλλευτές του ανθρώπινου πόνου. Αλλά δεν θα πρέπει να είμαστε αφοριστικοί.
    Και ποια φαρμακοβιομηχανια της ψυχιατρικης δεν ειναι εκμεταλλευτης του ανθρωπινου πονου.300 δις εσοδα το χρονο κερδιζουν ολες οι φαρμακοβιομηχανιες.Καλως ή κακως ειμαστε προ'ι'ον για αυτους

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Προσωπικα εχω παρει πανω απο 20-30 διαφορετικα αντικαταθλιπτικα μιας και απο το effexor αρχισα να εχω ψυχωση,αλλα και τρομερους εφιαλτες.Να μην ξεχασω το ποιο σημαντικο εχω αλλαξει τελειως σαν προσωπικοτητα ειμαι αλλος ανθρωπος δηλαδη,νιωθω σαν να μην ειμαι ο εαυτος μου.Μου βγαλανε με τη μια οτι εχω μειζονα καταθλιπτικη διαταραχη αλλα να καταλαβαιτε το λογο που βγαζουν ετσι αυτες τις υποτιθεμενες ασθενειες πρεπει να δειτε το ντοκυμαντερ, τετοιοι ανθρωποι για μενα ειναι εγκληματιες¨χωρηγουνε τοξικα,περσυ τον απριλη που εδωσε trileptal αυτος που του ειχα εμπιστευτει τη ζωη μου και δεν φανταζεστε τη μαρτυριο περασα.Μαλιστα με ειχε πει και πρεζακι γιατι επαιζα πολλες ωρες παιχνιδια εκεινη την εποχη.Τοσο πολυ μας εκτιμανε,πως να μας ξεκανουν θελουν και να μας παρουν τα λεφτα.Τωρα εγω πρεπει κανω μαγνητικη γιατι ολη η αριστερη πλευρα μου ειναι ολη μουδιασμενη.Καταλαβετε το καλα ειναι καθαρα ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ δεν ειναι επιστημη επινοουν ψυχικες ασθενειες,καθως και αλλες βλακειες του τυπου προβλημα στην ισορροπια της σεροτονινης του εγκεφαλου και τετοιες βλακειες με σκοπο να πεισουν το ανυποψιαστο θυμα.
    δεν διαφωνω οτι υπαρχει μια λατρεια των ψυχιατρων στα φαρμακα
    υπαρχουν καταστασεις ομως που ειναι απολυτως απαραιτητα για να ειναι λειτουργικος ο ασθενης και μεχρι τωρα, δεν εχει βρεθει κατι να τα αντικαταστησει.
    εσυ μας λες, απο προσωπικη σου εκτιμηση , οτι ειχες λιγο αγχος και σου εδωσαν ενα φαρμακο το οποιο σου προκαλεσε ψυχωση (!!!!!)
    και που το ξερεις εσυ, οτι το "λιγο αγχος" και πιθανοτατα και αλλες ενδειξεις που ο γιατρος εβλεπε τοτε, αλλα εσυ δεν συνειδητοποιουσες, δεν ηταν η αρχη μιας ψυχωσης που εκδηλωνοταν εκεινον τον καιρο????
    για να λες οταν πηγες φανταρος, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ηλικια που οι ψυχωσεις εκδηλωνονται στους ανδρες..

    δεν αντιλεγω οτι δεν ειναι ολοι οι γιατροι καλοι.
    ΜΟΝΟ ενας καλος γιατρος ομως, μπορει να σου πει ακριβως τι εχει συμβει και τι θα επρεπε να κανεις απο δω και περα.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ, εαν οντως η παθηση σου ισχυει και δεν ειναι φαντασιωση των γιατρων.... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
    υπαρχουν γιατροι που ουτε ορκισμενοι ειναι να τα φερνουν στις φαρμακευτικες,ουτε θελουν να καταστρεψουν κανεαν υγιη..
    βρες εναν τετοιο και εμπιστευσου τον.

    γιατι, αν δεν το ξερεις, το πιο βασικο συμπτωμα της αθεραπευτης ψυχωσης ειναι η μανια καταδιωξης και η αμφισβητηση των παντων και κυριως των γιατρων και των φαρμακων...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν διαφωνω οτι υπαρχει μια λατρεια των ψυχιατρων στα φαρμακα
    υπαρχουν καταστασεις ομως που ειναι απολυτως απαραιτητα για να ειναι λειτουργικος ο ασθενης και μεχρι τωρα, δεν εχει βρεθει κατι να τα αντικαταστησει.
    εσυ μας λες, απο προσωπικη σου εκτιμηση , οτι ειχες λιγο αγχος και σου εδωσαν ενα φαρμακο το οποιο σου προκαλεσε ψυχωση (!!!!!)
    και που το ξερεις εσυ, οτι το "λιγο αγχος" και πιθανοτατα και αλλες ενδειξεις που ο γιατρος εβλεπε τοτε, αλλα εσυ δεν συνειδητοποιουσες, δεν ηταν η αρχη μιας ψυχωσης που εκδηλωνοταν εκεινον τον καιρο????
    για να λες οταν πηγες φανταρος, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ηλικια που οι ψυχωσεις εκδηλωνονται στους ανδρες..

    δεν αντιλεγω οτι δεν ειναι ολοι οι γιατροι καλοι.
    ΜΟΝΟ ενας καλος γιατρος ομως, μπορει να σου πει ακριβως τι εχει συμβει και τι θα επρεπε να κανεις απο δω και περα.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ, εαν οντως η παθηση σου ισχυει και δεν ειναι φαντασιωση των γιατρων.... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
    υπαρχουν γιατροι που ουτε ορκισμενοι ειναι να τα φερνουν στις φαρμακευτικες,ουτε θελουν να καταστρεψουν κανεαν υγιη..
    βρες εναν τετοιο και εμπιστευσου τον.

    γιατι, αν δεν το ξερεις, το πιο βασικο συμπτωμα της αθεραπευτης ψυχωσης ειναι η μανια καταδιωξης και η αμφισβητηση των παντων και κυριως των γιατρων και των φαρμακων...
    http://www.youtube.com/watch?v=3V1hXhX26Gw

    http://www.youtube.com/watch?v=iVHQ16NU8YE

    http://www.youtube.com/watch?v=EZKKrPahbX4

    http://www.youtube.com/watch?v=sQ9dhIZCgUA&NR=1
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    ΤΙ ΘΕΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑ?

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΤΙ ΘΕΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑ?
    ...λεω οτι "η αμφισβητηση των παντων και κυριως των γιατρων και των φαρμακων" προερχεται απο τους ιδιους και απο τις παρενεργειες αυτων των φαρμακων....οποτε μην ειστε και τοσο απολυτοι..
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    ...λεω οτι "η αμφισβητηση των παντων και κυριως των γιατρων και των φαρμακων" προερχεται απο τους ιδιους και απο τις παρενεργειες αυτων των φαρμακων....οποτε μην ειστε και τοσο απολυτοι..
    δεν ειναι ετσι. και ασθενεις που πρωτοασθενησαν και δεν ηταν σε αγωγη ποτε, ειχαν σαν συμπτωμα την μανια καταδιωξης και την αμφισβητηση
    κατα τα αλλα, την αποψη μου λεω, οπως εχει διαμορφωθει απο οσα γνωριζω. δεν ειμαι και ο δαλαι...
    αν αποδειχθουν αλλα στο μελλον, βλεπουμε..
    κυκλοφορει ομως πολλη παραφιλολογια και σαβουρα στο διαδικτυο, αυτο ειναι το μονο σιγουρο (θεωριες συνομωσιας περι ασθενειων)

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι ετσι. και ασθενεις που πρωτοασθενησαν και δεν ηταν σε αγωγη ποτε, ειχαν σαν συμπτωμα την μανια καταδιωξης και την αμφισβητηση
    κατα τα αλλα, την αποψη μου λεω, οπως εχει διαμορφωθει απο οσα γνωριζω. δεν ειμαι και ο δαλαι...
    αν αποδειχθουν αλλα στο μελλον, βλεπουμε..
    κυκλοφορει ομως πολλη παραφιλολογια και σαβουρα στο διαδικτυο, αυτο ειναι το μονο σιγουρο (θεωριες συνομωσιας περι ασθενειων)
    συγνωμη αλλά τα video δεν τα εβαλα για μενα ...εγω τα εχω φαει αυτα τα φαρμακα και ξερω απο πρωτο χερι τι κανουν....
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι ετσι. και ασθενεις που πρωτοασθενησαν και δεν ηταν σε αγωγη ποτε, ειχαν σαν συμπτωμα την μανια καταδιωξης και την αμφισβητηση
    κατα τα αλλα, την αποψη μου λεω, οπως εχει διαμορφωθει απο οσα γνωριζω. δεν ειμαι και ο δαλαι...
    αν αποδειχθουν αλλα στο μελλον, βλεπουμε..
    κυκλοφορει ομως πολλη παραφιλολογια και σαβουρα στο διαδικτυο, αυτο ειναι το μονο σιγουρο (θεωριες συνομωσιας περι ασθενειων)
    Εγώ όταν είχα πάθει μανία καταδίωξης το 2004 το είχαν πάθει και μερικοί φίλοι μου, δηλαδή ανθρώποι που είχαμε επαφή κοντινή, σαν κοινή ψύχωση ένα πράμα, ίσως να είναι κάτι σαν άμυνα πολλές φορές απέναντι σε πραγματικές απειλές.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Εγώ όταν είχα πάθει μανία καταδίωξης το 2004 το είχαν πάθει και μερικοί φίλοι μου, δηλαδή ανθρώποι που είχαμε επαφή κοντινή, σαν κοινή ψύχωση ένα πράμα, ίσως να είναι κάτι σαν άμυνα πολλές φορές απέναντι σε πραγματικές απειλές.
    αν οντως το ειχατε παθει πολλα κοντινα ατομα οπως λες επρεπε να πατε για τοξικολογικη....
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    συγνωμη αλλά τα video δεν τα εβαλα για μενα ...εγω τα εχω φαει αυτα τα φαρμακα και ξερω απο πρωτο χερι τι κανουν....
    δεν αμφισβητω την εμπειρια σου και την αποψη σου πυθ. απλα ειπα την δικη μου...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν αμφισβητω την εμπειρια σου και την αποψη σου πυθ. απλα ειπα την δικη μου...
    κανενα προβλημα...

    ο καθενας ειναι διαφορετικος δεν ειμαστε ολοι ιδιοι....αν ο αλλος σου λεει οτι δεν αντεχω αν δεν παρω τα φαρμακα μου ....εγω προσωπικα παρολη την ασχημη εμπειρια μου με τα risperdal,ynvega,seroquel συν ολες αυτες τις πληροφοριες που παρεθεσα δεν μπορω να του πω τα κοψει....καντε οτι νομιζετε αλλα διαβαστε και τις 2 αποψεις ....γιατι ειναι οπως τα λενε τα video ...στην τελικη τα περισσοτερα που λενε τα video τα γραφει και στο χαρτι με τις παρενεργειες των risperdal,ynvega κτλ κτλ΄....δεν ειναι κατι καινουριο...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    κανενα προβλημα...

    ο καθενας ειναι διαφορετικος δεν ειμαστε ολοι ιδιοι....αν ο αλλος σου λεει οτι δεν αντεχω αν δεν παρω τα φαρμακα μου ....εγω προσωπικα παρολη την ασχημη εμπειρια μου με τα risperdal,ynvega,seroquel συν ολες αυτες τις πληροφοριες που παρεθεσα δεν μπορω να του πω τα κοψει....καντε οτι νομιζετε αλλα διαβαστε και τις 2 αποψεις ....γιατι ειναι οπως τα λενε τα video ...στην τελικη τα περισσοτερα που λενε τα video τα γραφει και στο χαρτι με τις παρενεργειες των risperdal,ynvega κτλ κτλ΄....δεν ειναι κατι καινουριο...
    ασχετως με το ποση αληθεια υπαρχει πισω απο τα συγκεκριμενα βιντεο, απο αυτη την αποψη γενικοτερα και απο το τι ακριβως συμβαινει, το βασικο ειναι το εξης:
    ποια η ποιοτητα ζωης του ασθενους με φαρμακα και χωρις.
    απλα πραγματα...
    αν σκοπευεις να μου πεις, οτι τα προβληματα ξεκινουν με τα πρωτα φαρμακα και μετα ολα τα ασχημα ερχονται λογω της ληψης φαρμακων , θα σου θυμισω οτι σε μεγαλο πληθος ασθενων, η αγωγη ξεκινησε μετα απο ακραια περιστατικα δυσλειτουργικοτητας, εγκλεισμων σε νοσοκομεια κλπ...
    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
    προσωπικα μιλαω σχεδον καθημερινα με ασθενη που ζει πολυ καλα με φαρμακα, χωρις να τα συμπαθει, και οσες φορες προσπαθησε να τα κοψει, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ, δεν ηταν καθολου καλα!
    γιατι να μην τον πιστεψω?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ασχετως με το ποση αληθεια υπαρχει πισω απο τα συγκεκριμενα βιντεο, απο αυτη την αποψη γενικοτερα και απο το τι ακριβως συμβαινει, το βασικο ειναι το εξης:
    ποια η ποιοτητα ζωης του ασθενους με φαρμακα και χωρις.
    απλα πραγματα...
    αν σκοπευεις να μου πεις, οτι τα προβληματα ξεκινουν με τα πρωτα φαρμακα και μετα ολα τα ασχημα ερχονται λογω της ληψης φαρμακων , θα σου θυμισω οτι σε μεγαλο πληθος ασθενων, η αγωγη ξεκινησε μετα απο ακραια περιστατικα δυσλειτουργικοτητας, εγκλεισμων σε νοσοκομεια κλπ...
    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
    προσωπικα μιλαω σχεδον καθημερινα με ασθενη που ζει πολυ καλα με φαρμακα, χωρις να τα συμπαθει, και οσες φορες προσπαθησε να τα κοψει, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ, δεν ηταν καθολου καλα!
    γιατι να μην τον πιστεψω?
    να τον πιστεψεις δεν ειπα εγω τιποτα ...ειπα να μην λετε οτι δεν γινεται αν δεν παιρνεις φαρμακα γιατι δεν ειναι για ολους ετσι...ο φιλος σου λεει αυτο οκ εγω δεν τον ξερω και τον πιστευω ...και δεν θελω ουτε να του αλλαξω και την γνωμη αφου ειναι οκ...αλλά αν αυτος θελει να αλλαξει την γνωμη την δικια μου ...βγαζω videακια...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    να τον πιστεψεις δεν ειπα εγω τιποτα ...ειπα να μην λετε οτι δεν γινεται αν δεν παιρνεις φαρμακα γιατι δεν ειναι για ολους ετσι...ο φιλος σου λεει αυτο οκ εγω δεν τον ξερω και τον πιστευω ...και δεν θελω ουτε να του αλλαξω και την γνωμη αφου ειναι οκ...αλλά αν αυτος θελει να αλλαξει την γνωμη την δικια μου ...βγαζω videακια...
    γιατι να βγαλεις βιντεακια που μπορει να ειναι και πλαστα και ειναι γεματο απο δαυτα το διαδικτυο (τα πλαστα) και να μην μιλησεις για εμπειριες που ξερεις απο πρωτο χερι, ειτε δικες σου ειτε φιλων σου?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γοατι να βγαλεις βιντεακια που μπορει να ειναι και πλαστα και ειναι γεματο απο δαυτα το διαδικτυο (τα πλαστα) και να μην μιλησεις για εμπειριες που ξερεις απο πρωτο χερι, ειτε δικες σου ειτε φιλων σου?
    σου ειπα οτι εγω οταν τα επαιρνα ειχα καποια προβληματα που πολλες φορες με κατηγορουσε ο γιατρος οτι και καλα ειμαι και μαλακας και απο πανω...εφοσον τα videακια επαληθευουν την προσωπικη μου εμπειρια για μενα δεν ειναι καθολου πλαστα(τα λεει και στο manual τους)...οποιος νομιζει οτι ειναι πλαστα have a nice day πηγαινε φατα τωρα ...σου δινω και την ευχη μου...

    ΥΓ
    ...των φιλων σου??...μονο εγω τα ακουω τα διαολια ρε ποιων φιλων μου?? χααχαχ
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Η Αλήθεια μου......
    By pinkfloyd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2011, 20:41
  2. δειτε το αλλιως
    By gatsounaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-08-2009, 17:24
  3. μια αληθεια
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2008, 14:51
  4. Αν ηταν αλλιως τα πραγματα.... θα ειμασταν σιγουρα μαζι...
    By Tzeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-2007, 09:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •