Ολη η αληθεια της ψευτοεπιστημης αποκαλουμενης ψυχιατρικης ή αλλιως μαρκετινγκ... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Δεν θελω να σε στεναχωρησω φιλε/φιλη αλλα και γω νομιζα οτι βοηθαγανε.Το μονο που εκανε το φαρμακο ειναι να καταστελει τα συμπτωματα
    φίλη είμαι:) Εμένα δε μου φαίνεται μικρό πράγμα για ένα φάρμακο να μπορεί να καταστέλλει τα συμπτώματα. Αν η ποιότητα της καθημερινότητας μου είναι καλύτερη, δεν εχω κανένα πρόβλημα.

  2. #77
    Απο καλη προαιρεση ρωταω.Για ποσο χρονικο διαστημα πρεπει να τα παιρνεις ακομα?

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Απο καλη προαιρεση ρωταω.Για ποσο χρονικο διαστημα πρεπει να τα παιρνεις ακομα?
    Δεν τα παίρνω πολύ καιρό, περίπου οχτώ μήνες. Θα τα διακόψω όμως προκειμένου να κάνω προσπάθεια για παιδί και δυστυχως στην περίπτωσή μου πρέπει να βοηθήσει η επιστήμη σε αυτό. Μου είπε ο γιατρός μου όμως ότι ίσως ξαναχρειαστεί να τα πάρω. Να σου πω , αν μου έλεγαν ότι πρέπει να τα παίρνεις μέχρι να πεθάνεις δεν θα είχα κανενα απολύτως πρόβλημα. Δεν είδα καμια τεράστια διαφορά βέβαια, δεν άλλαξα χαρακτήρα, ίσως αν μου συμβει πάλι κάτι πολύ έντονο, να "κυλήσω" στην ίδια κατάσταση.Είδα ομως μεγάλη διαφορά στο καθημερινό άγχος, το οποίο με κατατρώει από παιδί. Ε αυτό μειώθηκε, για μένα είναι πολύ σημαντικο. Την πρώτη ημέρα που τα πήρα έπαθα μια τεράστια κρίση άγχους, πίστευα ότι θα έπρεπε να νοσηλευτώ, δεν μπορούσα να σταθώ λεπτό, ήταν τραγικό αυτό που αισθάνθηκα, δεν μπορώ να το περιγράψω. Πήρα τηλέφωνο το γιατρό και μου είπε ότι είναι στις παρενέργειες, ότι μπορεί να ξανασυμβεί, μπορεί και όχι και να μην σταματήσω την προσπάθεια απο το φόβο μου. Την άλλη μέρα πήρα το χάπι, αφού έκανα το σταυρό μυο και προσευχόμουν να μην μου ξανασυμβεί κάτι αντίστοιχο. Και ευτυχως δεν συνέβη. βέβαια, πήρε καιρό για να σταματήσει ο αφόρητος πόνος στο στήθος, και είχα και πισωγυρίσματα. Ομως το πάλεψα και το παλεύω.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    "εαν ξεχασετε να παρετε το φαρμακο για μια ή 2 μερες θα γυρισετε στην αρχη σας το λεω εγγυημενα"

    ήθελα να στο πω και αυτό. Για δυο μέρες δεν τα ξέχασα, μία όμως ναι, και δεν γύρισα στην αρχή. Επίσης να σου πω ότι που και που παίρνω και κανενα ζαναξ.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    "εαν ξεχασετε να παρετε το φαρμακο για μια ή 2 μερες θα γυρισετε στην αρχη σας το λεω εγγυημενα"

    ήθελα να στο πω και αυτό. Για δυο μέρες δεν τα ξέχασα, μία όμως ναι, και δεν γύρισα στην αρχή. Επίσης να σου πω ότι που και που παίρνω και κανενα ζαναξ.
    και γω παιρνω xanax δεν ειπα τιποτα για τα xanax θα ειμουνα και αχαριστος αν ελεγα τιποτα για αυτο ...το xanax ειναι τοσο καλο που αναρωτιεμαι μηπως το φτιαξανε μηχανικοι...
    καποιοι παραπονιουνται οτι ειναι εξαρτησιογονο ...εγω προσωπικα εχω να φαω xanax κανα 6μηνο και δεν τρεχει τιποτα...να πω την αληθεια ομως αν ειχα κανενα τωρα θα το τρωγα ...με ηρεμει χωρις να με κοιμιζει...οτι υπαρχει μια "ηλιθιοποιηση" ακομα και με το xanax υπαρχει....αλλά μην τα θελουμε και ολα δικα μας...

    ΥΓ
    ...το παιρνεις κι εσυ το παιρνω και γω πινω xanax και παιζω WoW....me risperdal ουτε το PC δεν μπορουσα να ανοιξω...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    θα συμφωνήσω με την περπλ κ τον πυθαγόρα.
    έχει τυχει να μν παρω τα φάρμακα μου για 3-4 μέρες κ δν ειδα καμια διαφορά.
    όπως επισης σε νοσοκομείο που βρεθηκα καποια στιγμή μου διέκοψαν την αγωγή κ
    αυτο που ένιωσα ήταν μια καλή δόση υπομανίας.
    κ με τα xanax οπως λεει κ ο πυθαγορας όταν τα εκοψα δν ενιωσα καμια εξαρτηση.
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Το άρθρο είναι παλιό δεν ξέρω αν θα με διαβάσεις week αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επινοουν ασθένειες που δεν υπάρχουν. Έτσι και τους πιστέψεις έχεις τρελαθεί τελείως. Έχουν δημιουργήσει μια σειρά από ασθένειες εξαιτίας συμπτωμάτων. Πχ εγώ βιωνα κάποτε κρίσεις πανικού γιατί δεχόμουν πίεση. Σταμάτησε η πίεση σταμάτησαν οι κρίσεις. Αν πήγαινα σε ψυχίατρο θα μου έδινε χάπια αντί να μου πει βρες τι σε πιέζει και άλλαξε το. Τα χάπια πιθανόν να με έκαναν χειρότερα και να έφτιαχνα ένα άλλο σύμπτωμα. Και πάει λέγοντας. Είναι μια μεγάλη μπισνα. Και δεν είναι επιστήμη. Η ψυχολογία δεν είναι επιστήμη. Ούτε η ψυχανλαυση είναι επιστήμη. Ένας τύπος κάποτε παρατήρησε ότι οι ασθενείς του όταν μιλούσαν για αυτά που τους ενοχλούσαν γίνονταν καλύτερα. Ποιος ήταν αυτός ο Φρόιντ. Και ότι μπούρδα είπε την κατέγραψαν ως επιστημονικό δεδομένο γιατί απλά ήταν γιατρός. Εδώ είναι που εφαρμόζεται το αυθεντία. Κι έτσι άρχισαν όλα. Το καλύτερο φάρμακο είναι να γνωρίζεις καθημερινά τον εαυτό σου. Ολες οι δυσλειτουγριες μας προέρχονται απλά από συγκρούσεις μέσα μας. Από άρνηση να αναγνωρισουμε τις ανάγκες του εαυτού μας τον ίδιο μας τον εαυτό δηλαδή.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Η Αλήθεια μου......
    By pinkfloyd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2011, 21:41
  2. δειτε το αλλιως
    By gatsounaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-08-2009, 18:24
  3. μια αληθεια
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2008, 15:51
  4. Αν ηταν αλλιως τα πραγματα.... θα ειμασταν σιγουρα μαζι...
    By Tzeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-2007, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •