ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ !! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 105
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    οποιος θελει να ξερασει φυσικα ....στις 9:45 παιζει ο παναθηναικος...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ναι εγώ τρώω 5-6 διαφορετικά φρούτα και σαλάτα ΚΑΘΕ μερα χειμώνα-καλοκαίρι. αλλά παράλληλα τρώω μούσλι, ξηρούς καρπούς, το φαγάκι μου κανονικά και γλυκά αν θέλω, γάλα, γιαούρτι ή τυρί. και αυτά κάθε μέρα.

    σε φάσεις που έχω κόψει εντελώς το κρέας για μια βδομάδα πχ μετά από λίγες μέρες νιώθω αδυναμία σε σημείο να μην μπορώ να βγάλω την προπονησή μου καλά. και δεν έχω πρόβλημα με αναιμίες και τέτοια.

    η λύση δεν είναι να μπει ο άλλος σε φάση στέρησης. αλλά να αλλάξει τρόπο σκέψης σε ένα βαθμό για να μπορεί να είναι λειτουργικός και να μην ξεσπάει στο σώμα του. οπότε το να της δίνουμε συμβουλές για πλάνα διατροφής νομίζω πως μάλλον κακό της κάνει μακροπρόθεσμα παρά καλό.
    Κλεαρ εννοειται πως αυτα που αναφερεις ειναι στα πλαισια μιας σωστης διατροφης κι οτι το σωστοτερο και το πιο γαματο ειναι να μην στερειται ο αλλος τιποτα ομως δεν ειναι το μυαλο της σ αυτο το τριπακι αυτη τη στιγμη.Οπως εχω καταλαβει ειναι σε φαση που ειναι των ακρων.¨η τα τρωω ολα και τα ξερναω,ή δεν τρωω τιποτα."Γι αυτο ξαναλεω προτεινα αυτο το ειδος διατροφης για μια βδομαδα ωστε να μπει σ ενα δρομο τετοιων στροφων το μυαλο.Εμενα οταν περναει αυτη η φαση της αποτοξινωσης,κι αφου νιωθω πιο αναλαφρη πια αρχιζω και τρωω σωστα,δεν στερουμαι τπτ και δεν παιρνω και βαρος.
    Οσο για τα βουλιμικα που αναφερεις δεν ειναι απαραιτητο οτι ο αλλος τα χρειαζεται.
    Εχω φαει σε τετοια φαση 2λιτρο παγωτο μετα απο γυροπιτα,και καπακι κρεπα με σοκολατα μπισκοτο +γαριδακια.....
    Λες να τα χρειαζοταν ολα αυτα ο οργανισμος μου?Ειναι ο τροπος που στροφαρει το κεφαλι σου εκεινη την στιγμη.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by claire View Post
    niah, έχεις κι εσύ διατροφική διαταραχή?
    Δεν κατεφυγα ποτε μου σε εμετους.Στα 15 μου περιπου για κανα χρονο οποτε ετρωγα(σπανιως), ετρωγα καροτα και ντοματες.Εμενα βδομαδες θεονηστικια κι οταν τελειωνε η βδομαδα ετρωγα αυτα που σου πα.Μονο που για να αποβαλλω τροφη δεν εκανα ποτε εμετο,επαιρνα καθαρτικα μονο(μαγνησια για την ακριβεια-μπλιαξ!-).
    Απο βουλιμικα εχουμε μπολικα.αλλα η πιο μπαμ φαση ηταν αυτη που προανεφερα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    συγνώμη είδες τι γράφει ότι έφαγε και το λέει "βουλιμικό"?

    οκ έφαγε και ένα παγωτάκι, αλλά γιαούρτι με δημητρικά και γεμιστες πιπεριές με ρύζι... ντάξει αυτά δεν τα λες και σαβούρα.
    αλλά να φας και μια μέρα ένα λίτρο παγωτό... ε, και?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    "λδ τρωω αρχικα παγωτο, 2 γιαουρτακια με cornflakes, 2 πιπεριες γεμιστες κ ριζοτο κ μετα προσπαθω να τα βγαλω, κ εκει που πιεζα βγηκε αιμα μαζι με λιγο εμετο κ μετα κατι ειχε καθισει απο τον εμετο στο λαιμο μου κ κολλησε, το αιμα πρωτη φορα μου βγαινει, κ τρομοκρατηθηκα...

    μετα απο 2 ωρες ξανακανω βουλιμικο με μπουγατσα, κεικ κ γεμιστα "

    αυτα λεει οτι εφαγε μεσα σε 2 και κατι ωρες.Μπουγατσα,κεικ,3 γεμιστα κ πανω,ριζοτο,γιαουρτια,κορν φλεικς, παγωτο.
    Ε σε διαστημα δυο ωρων δεν ειναι και λιγα ;ρ Δεν ειναι σαβουρα αλλα ειναι σχετικα μεγαλη ποσοτητα.
    Δεν ειπα οτι εγινε κατι αν φας μια μερα 1 λιτρο παγωτο.Ισα ισα λεω οτι η καλυτερη φαση ειναι να μην στερεις τιποτα απο τον εαυτο σου.Εχω περασει και τετοια διαστηματα τα οποια ηταν τα πιο γαματα πανω στο θεμα της διατροφης.Αλλα εχω περασει κι αλλα που αν ετρωγα κατι "απαγορευμενο"ας ηταν κι ενα κομματι σοκολατα,μετα το χεζα τελειως.Ετρωγα οτι να ναι,και πολυ οτι να ναι, χωρις να πειναω καθολου.Ειναι θεμα λαθος στροφαρισματος εκει ειναι η λυση.εκει πρεπει να γινει η δουλεια.
    Εγραψα εναν τροπο που πιανει σε εμενα.Τρωω για λιγο καιρο οσα φρουτα κ λαχανικα γουσταρω (μπορει εν το μεταξυ να φαω και τυρια κ ψωμια,αλλωστε οι σαλατες μου παντα εχουν αρκετη φετα,και μετα νιωθω αν τα καταφερω πολυ καλυτερα κι αρχιζω να τρωω νορμαλ.νιωθω οτι ειχα τον ελεγχο,οτι επεβαλα στον εαυτο μου αυτο που ηθελα και το τηρησα..κ γουσταρω γι αυτο(εδω ειναι το ψυχολογικο κομματι)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ναι, όμως η ποιότητα της τροφής είναι καλή! δε νομίζω πως όσοι έχουν διαταραχές τρώνε άσχημα και γι΄αυτό τους πιάνει άγχος ότι θα παχύνουν. νομίζω πως και μια χαρά να τρώνε πάλι νιώθουν ενοχές.

    άλλωστε η λακρυμόζα έλεγε πριν καιρό ότι τρώει μόνο φασολάκια ή κάτι τέτοιο. φαντάζομαι αν μια μέρα έτρωγε κοτόπουλο με ρύζι θα της φαινόταν υπερβολή

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    επίσης ναι, αν στερείσαι κάποια στιγμή θα σε πιάσει αμόκ. οπότε ξαναφτάνουμε στην αρχική σκέψη, ότι μια βδομάδα μόνο φρούτα θα οδηγήσει σε μια βδομάδα αμόκ. ειδικά όταν βλέπεις τον άλλο δίπλα να τρώει την μπουγατσούλα του και να χαίρεται και εσύ να είσαι αγκαλιά με το μπρόκολο :P

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ναι, όμως η ποιότητα της τροφής είναι καλή! δε νομίζω πως όσοι έχουν διαταραχές τρώνε άσχημα και γι΄αυτό τους πιάνει άγχος ότι θα παχύνουν. νομίζω πως και μια χαρά να τρώνε πάλι νιώθουν ενοχές.

    άλλωστε η λακρυμόζα έλεγε πριν καιρό ότι τρώει μόνο φασολάκια ή κάτι τέτοιο. φαντάζομαι αν μια μέρα έτρωγε κοτόπουλο με ρύζι θα της φαινόταν υπερβολή
    Αν ειναι ετσι τοτε εχεις δικιο.
    Quote Originally Posted by claire View Post
    επίσης ναι, αν στερείσαι κάποια στιγμή θα σε πιάσει αμόκ. οπότε ξαναφτάνουμε στην αρχική σκέψη, ότι μια βδομάδα μόνο φρούτα θα οδηγήσει σε μια βδομάδα αμόκ. ειδικά όταν βλέπεις τον άλλο δίπλα να τρώει την μπουγατσούλα του και να χαίρεται και εσύ να είσαι αγκαλιά με το μπρόκολο :P
    Εγω οταν το κανω αυτο δεν στερουμαι,ειλικρινα,τρωω οτι ποσοτητα θελω.Απλως για μια βδομαδα δεν τρωω μλκιες.κι αν τα καταφερω μετα τρωω μια χαρα,αν δεν μετα το χεζω τελειως, :( (εκει ισως παιζει το ρολο της και η στερηση που αναφερεις..)
    Αυτος βεβαια ειναι ο τροπος μου.Καθενας υποθετω εχει τον δικο του.Απλως τον προτεινα για να νιωσει οτι κατεχει τον ελεγχο ωστε να μην καταφευγει στους εμετους που την εχουν διαλυσει.Μπορει να μαι λαθος.Απλως σ εμενα πιανει

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by claire View Post
    επίσης ναι, αν στερείσαι κάποια στιγμή θα σε πιάσει αμόκ. οπότε ξαναφτάνουμε στην αρχική σκέψη, ότι μια βδομάδα μόνο φρούτα θα οδηγήσει σε μια βδομάδα αμόκ. ειδικά όταν βλέπεις τον άλλο δίπλα να τρώει την μπουγατσούλα του και να χαίρεται και εσύ να είσαι αγκαλιά με το μπρόκολο :P
    μια χαρα ειναι το μπροκολο....με λαδακι και λεμονακι τα σπαει
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ναι ρε συ. κι εγώ το αγαπω το μπρόκολο και μάλιστα χωρίς αλάτι και λεμόνια και τέτοια. αλλά δεν μπορώ να τρώω κάθε μέρα μόνο μπρόκολο.

    οκ, ρε συ νία, αλήθεια δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες. εγώ αν μια βδομάδα τρώω μόνο φρούτα ακόμα και σε μεγάλες ποσότητες (βασικά αυτό μου φαίνεται εφιάλτης, πόσες φορές πάς τουαλέτα έτσι!?) θα πεινάω. πχ θυμάμαι περσι σε διακοπές που πχ τρώγαμε όλη μέρα φρούτα για να μπορούμε να κολυμπάμε συνέχεια, ένιωθα αδυναμία. εκτός αν τρώτε τα φρούτα και μετά την πέφτετε στον καναπέ.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    μια χαρα ειναι το μπροκολο....με λαδακι και λεμονακι τα σπαει
    ναι αλλα μπουγατσα ειναι δυο χαρες.Με κρεμα κ κανελιτσα τα σπαει ;ρ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by niah View Post
    ναι αλλα μπουγατσα ειναι δυο χαρες.Με κρεμα κ κανελιτσα τα σπαει ;ρ
    ουτε τον καφε δεν μπορω να πιω γλυκο....μου βγαζει αναγουλα
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ναι ρε συ. κι εγώ το αγαπω το μπρόκολο και μάλιστα χωρίς αλάτι και λεμόνια και τέτοια. αλλά δεν μπορώ να τρώω κάθε μέρα μόνο μπρόκολο.

    οκ, ρε συ νία, αλήθεια δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες. εγώ αν μια βδομάδα τρώω μόνο φρούτα ακόμα και σε μεγάλες ποσότητες (βασικά αυτό μου φαίνεται εφιάλτης, πόσες φορές πάς τουαλέτα έτσι!?) θα πεινάω. πχ θυμάμαι περσι σε διακοπές που πχ τρώγαμε όλη μέρα φρούτα για να μπορούμε να κολυμπάμε συνέχεια, ένιωθα αδυναμία. εκτός αν τρώτε τα φρούτα και μετά την πέφτετε στον καναπέ.
    Μια χαρα ειμαι εγω.Καμια αδυναμια δε νιωθω οταν τα τρωω με τον τροπο που σου λεω.Εχεις φαει καρπουζι με φετα?κανονικο γευμα ειναι.Ισως νιωθεις ετσι επειδη εχεις συνηθισει αλλιως,ή μπορει να σου λειπουν συγκεκριμενες βιταμινες,να εχεις ανεμια ή κατι τετοιο..

    επισης δεν ξερω αν φανταζεσαι οτι λεω να τηρησει ενα προγραμμα τρωγοντας δυο ντοματουλες και ενα καροτο ημερισιως διχως λαδι και τετοια.
    Καμια σχεση.Μιλαω να τρωει οτι ποσοτητες θελει με τυρακι λαδακι αλατακι απ ολα.Απλως να μην τρωει μλκιες.Αν και με αυτον τον τροπο νιωθει οτι θελει να τα βγαλει τοτε ειναι μεγαλυτερο το προβλημα απο οτι αρχικα καταλαβα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    ουτε τον καφε δεν μπορω να πιω γλυκο....μου βγαζει αναγουλα
    κι εμενα..βαζω μονο 3 κουταλιες ζαχαρη ;ρ
    εσυ πρεπει να αρχισεις να τρως.Ουτε τα παγωτα ή αλλα γλυκα σ αρεσουν?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Μια χαρα ειμαι εγω.Καμια αδυναμια δε νιωθω οταν τα τρωω με τον τροπο που σου λεω.Εχεις φαει καρπουζι με φετα?κανονικο γευμα ειναι.Ισως νιωθεις ετσι επειδη εχεις συνηθισει αλλιως,ή μπορει να σου λειπουν συγκεκριμενες βιταμινες,να εχεις ανεμια ή κατι τετοιο..

    επισης δεν ξερω αν φανταζεσαι οτι λεω να τηρησει ενα προγραμμα τρωγοντας δυο ντοματουλες και ενα καροτο ημερισιως διχως λαδι και τετοια.
    Καμια σχεση.Μιλαω να τρωει οτι ποσοτητες θελει με τυρακι λαδακι αλατακι απ ολα.Απλως να μην τρωει μλκιες.Αν και με αυτον τον τροπο νιωθει οτι θελει να τα βγαλει τοτε ειναι μεγαλυτερο το προβλημα απο οτι αρχικα καταλαβα.
    καρπουζι με φετα με ψηνει πολυ περισσοτερο απο τη μπουγατσα
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  2. ΕΙΝΑΙ Η 2Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 05-04-2011, 13:21
  3. ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ
    By mxrist1 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 13
    Last Post: 22-03-2011, 14:59
  4. δεν νιωθω πλεον τιποτα φιλικο για την κολλητη μου
    By xrisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2010, 11:40
  5. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •