ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ !! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 105 of 105
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    χαχαχαχ οκ.τελος.
    μπλια παντως..μην ξεχνιομαστε ;ρ

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by claire View Post
    μα η πέτσα είναι το σημαντικό! μην μου πεις ότι βγάζεις την πέτσα από το γιαουρτάκιιιιιι! είναι γιάμι γιάμι! σαν κρέμα!
    εγω την βγαζω . ολα τα παχυντικα εκει πανω ειναι φουλ στο λιπος, ο,τι ειναι νοστιμο κ ελκυστικο παχαινει ας μην το ξεχναμε αυτο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μαλακιες. Δεν παχαινουν τα φαγητα ουτε τα γλυκα. Αν παχαιναν δεν θα υπηρχαν ανθρωποι που τρωνε τον αμπακο και δεν παιρνουν κιλο. Αμα ο μεταβολισμος σου ειναι χαλια παχαινεις. Αμα η ψυχολογια σου ειναι σκατα, τρως με ενοχες και αισθανεσαι πως αυτο που φας θα σε παχυνει.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι παιζει ρολο κ ο μεταβολισμος, εγω πχ παιρνω ευκολα αλλα κ χανω ευκολα, γι αυτο κ ειμαι αλλοτε 50, αλλοτε 52 αλλοτε 55, ξερω κοπελες που ειναι ο μεταβολισμος τους κ η κατασκευη τους ετσι που τρωνε τα παντα ομως κ δεν βαζουν γραμμαριο κ ειναι πετσι κ κοκκαλο κ ζηλευω γαμωτη μου, ειναι κ θεμα κληρονομικοτητας, δλδ αν ειναι στην οικογενεια παχυσαρκοι πρεπει να προσεχεις περισσοτερο
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    εγω την βγαζω . ολα τα παχυντικα εκει πανω ειναι φουλ στο λιπος, ο,τι ειναι νοστιμο κ ελκυστικο παχαινει ας μην το ξεχναμε αυτο...
    καλά δεν ισχύει αυτό, υπάρχουν πολλά νόστιμα που δεν παχαίνουν. ειδικά αν τρως απ' όλα με μέτρο δεν έχεις θέμα και επίσης δεν νιώθεις τη στέρηση και είναι πιο δύσκολο να έχεις ξεσπάσματα σε τροφές.

    γενικά, η στέρηση είναι κακό πράγμα....

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    συμφωνω η στερηση ειναι ο,τι χειροτερο, αρχισα απο χθες να εντασσω κ την γυμναστικη στην καθημερινοτητα μου, εκανα 1 ωρα ποδηλατο, μετα περπατημα 1 ωρα σε χαλαρους ρυθμους (οχι τζοκινγκ) κ μετα εβαλα κατι τραγουδακια απο το mp3 κ χορευα, τοσο τελεια δεν εχω ξανανιωσει, παιδια η γυμναστικη ειναι ο,τι καλυτερο, βοηθαει στα παντα κ ανεβαζει κ τη διαθεση !!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    λακριμοσα μεγαλο προβλημα κ εγω κανω συχνα εμετο αλλα οχι συνεχεια κ ποτε δεν εχω βουλιμια να 3ερεισ πως τα υγρα του στομαχου καταστρεφουν τον οισοφαγο κ μπορουν να δημιουργησουν συνδρομο μπαρετ πολυ ευκολα που σημαινει προκαρκινικο σταδιο στον οισοφαγο κ 3ερεισ ο οισοφαγος δεν χειρουργειται γιαυτο κοψε τις βλακειες πηγαινε σενα διατροφολο κ αρχισε να τρως ισορροπημενα
    πρωινο, μεσημεριανο, απογευματινο, βραδυνο..
    εγω εχω βολευτει πολυ με τον ατμομαγειρα τα φτιαχνω ολα εκει κ τρωω υγειινα τωρα συνηθως κανω εμετο γτ εχω προβλημα στο στομαχι αλλα καμια φορα εχω στο νου μ οτι μπορει να φαγα κ παραπανω λοιπον περιμενω να βελτιωθεις τρωγε χωρις να στερεισαι αλλα οχι υπερβολες βαλε ενα προγραμμα ανα καποιες ωρες κ αμα εχεις λιγουρες πιες μια κολα λιγητ να φουσκωσεις να μην θες φαι η μια μπυριτσα απτην κααταψυ3η στο μπαλκονι ειναι ωραια αυτα..
    φτιαχνε ενα ωραιο πιατο με οτι σαρεσει κ πηγαινε στο τραπεζι με το ποτο σ τρωγε αργα αργα να το απολαυβανεις κ μην τρως στο ποδι

  8. #98
    favvel
    Guest
    Quote Originally Posted by claire View Post
    αν μια βδομάδα τρως δηλαδή μια σαλάτα και 2 μπανάνες έχεις ενέργεια? ζαλάδες και σκοτοδίνες ίσως....

    εμένα αυτά που έφαγες ρε λακρυμόζα δεν μου φαίνονται πολλά για να λες ότι έκανες βουλιμικό. νορμάλ πράγματα.
    τωρα το διαβαζω το θεμα.ειμαι ακομα στην αρχη..συμφωνω στο πρωτο που ειπες.
    και διαφωνω με το δευτερο.αυτα που ειπε ειναι υπεραρκετα για να εχει τυψεις μετα που τα εφαγε και να θελει να τα βγαλει.

    Να συμπληρωσω 2 πραγματα.Το ενα που το εχω ξαναπει και να σ'το βαλω σαν ιδεα Λακριμοζα να το δοκιμασεις.Ειναι κατι που εκανα εγω παλια και μπορει ακομα να το κανω καμια μερα να με πιασει.Αν σε πιασει βουλιμικο,μπορεις εκεινη την ωρα να βαζεις αυτο το φαγητο που θες να φας μεσα στο στομα και που λαχταρας,αλλα μετα να πηγαινεις και να το φτυνεις?να το κανεις πολτο δλδ και να το φτυνεις στο νεροχυτη και να ριχνεις νερο και θα φευγει.και να μη σε παιρνει κανεις χαμπαρι.και να το κανεις αυτο για λιγη ωρα και μετα θα σου φυγει η μανια.

    Το δευτερο πραγμα που ηθελα να πω ειναι σχετικα με τα φρουτα.Αισθανομαι οτι κακο κανουν παρα καλο.Δλδ αμα πεινας δε θα φας φρουτα.
    Σε ξελιγωνουν,ειναι γλυκα και αισθανομαι δεν προσφερουν τπτ.Εγω μια χαρα ειμαι και χωρις αυτα δλδ.
    Αλλο τα λαχανικα και το μαρουλι και η ντοματα.Αυτα ειναι καλα.Αυτα σου δινουν καλη ενεργεια.

    Και κατι τελευταιο.Εχει σημασια σε τι φαση βρισκεται ο καθενας.Μπορει να γνωριζουμε ολοι τι πρεπει να κανουμε για να μην παχυνουμε αλλα να μην μπορουμε να το κανουμε.
    Υπαρχουνε λογοι δλδ συγκεκριμενοι και δε φταιμε εμεις που λειτουργουμε ετσι(ο καθενας με τον τροπο του δλδ)στο θεμα του φαγητου.Αυτο ειναι 100% σιγουρο.Το ξερω απο την περιπτωση μου.Περναμε φασεις.
    Λακριμοζα σου ευχομαι να ηρεμησεις ρε παιδι μου.Σαν ανεμοστροβιλος εισαι ιχιχιχχιχ!!
    (βασικα μου αρεσουν οι ανεμοστροβιλοι)
    αλλα εννοω να φτιαξεις το θεμα σου με τη διατροφη.
    (κατσε να συνεχισω να διαβαζω το θεμα λιγο λιγο τα παω)
    Last edited by favvel; 27-08-2011 at 21:06.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Φαβελ,η λακριμοζα λειπει αυτον τον καιρο..ισως εχει νοσηλευτει απ οτι ειχε πει,δεν ξερω.Πιστευω να ειναι καλα οτι κι αν εγινε..
    Οταν γυρισει βεβαια θα τα διαβασει..απλα σας το λεω για να το ξερετε και να μην περιμενετε αδικα απαντησεις προς το παρον.

  10. #100
    favvel
    Guest
    ιιιιιι αληθεια λες??αχχ τι να πω..και θα πω κατι συνηθισμενο αλλα τι να κανω?ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν προβληματα στο σπιτι..εε νταξει κλασικα.απλο να το λες αλλα οχι να το ζεις.
    και παντα αυτα τα προβληματα καπου αποτυπωνονται καπου πανε και καθονται.βρισκουν εναν οργανισμο,τον πιο ευαισθητο στα ερεθισματα,που απορροφαει την κακη ενεργεια
    και ολα αυτα τα προβληματα αλλα χωρις νοημα και χωρις αποτελεσμα γιατι τα προβληματα δε λυνονται απλα δεν μπορει αυτος ο ανθρωπος να χειριστει με διαφορετικο τροπο την κατασταση και αρρωσταινει.
    Αμα ειχε ηρεμια στην ψυχη της η Λακριμοζα δεν θα ειχε αυτα τα προβληματα.Και αυτο το προβλημα δεν το εχει επειδη εχει μανια να ειναι λεπτη για να αρεσει.Αυτο το αγχος,καλυτερα τη σκεψη την κανουν ολες οι γυναικες.Εχουν ομως ολες οι γυναικες αυτην την αναστατωση που εχει η Λακριμοζα στη ζωη τους?
    Εγω δλδ τουλαχιστον αυτες που βλεπω ας πουμε και που προβαλλονται στην τηλεοραση με τα ωραια σωματα σιγουρα και κανουν εκπομπες ειναι δυνατες και σε μια ισορροπημενη κατασταση.

  11. #101
    Οπως εχω αναφερει κι αλου εχω κι εγω διατροφικο προβλημα και κανω εμετους και δυστυχως τον τελευταιο καιρο εχει ξεφυγει η κατασταση κια κανω 1-3 φορες την ημερα. Σε σχεση με τον οισοφαγο υπαρχουν προειδοποιητικα σημαδια οτι κατι δεν παει καλα? Κι εγω δεν μπορω να ηρεμησω. Τι στο καλο? Εκανα εμετο παλι πριν 2 ωρες και τωρα εχω εντονα την ταση να κανω ξανα και δεν μπορω να το αποφυγω συνηθως....
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  12. #102
    Προσωπικα σε γενικες γραμμες απλα προσεχω, δεν στερουμε ιδιαιτερα και εξω θα βγω και θα φαω κανονικα και καθε μερα τρωω, απλα καποιες στιγμες το παρακανω και μετα προκαλω εμετο, δεν το ελεγχω εκεινη την ωρα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    οχι δεν εχεις συμπτωματα αν εχει βλαβες ο οισοφαγος..

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα εχεις νυχια ερεθιζεται. μπορει και οι αμυγδαλες σου να πριστουν
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια τα διαβασα τα σχολια σας κ με βαλανε σε σκεψεις.. σε πολλα εχετε δικιο.. οταν σου λειπει η ισορροπια κ ο αυτοελεγχος κ δεν ξερεις πως να τα εξασφαλισεις κ να τα διατηρησεις τοτε ξεσπας με αλλες μαθοδους κ χανεις τον ελεγχο κ παλι προκυπτει φαυλος κυκλος που σε αναστατωνει... μπορει πχ για ενα μπισκοτο παραπανω που εφαγα απο οσα ειχα εξ αρχης προορισει να φαω να με πιασει εμμονη κ να το σκεφτομαι ολη μερα.. σου αποσπα η σκεψη αυτη ολα τα συναισθηματα σου κ διαμορφωνει ριζικα την ψυχολογικη σου κατασταση τη δεδομενη στιγμη κ οχι μονο..

    σχετικα με αυτο που λετε για τον οισοφαγο μπορει να πρηστουν οι αδενες κ να χρειαστεις καυτηριασεις, εγω εκανα 2 φορες, κ ειναι πολυ αηδιαστικο, ασε που μετα δυσκολευεσαι να ξερασεις η βγαινει κ αιμα κ με δυσκολια.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  2. ΕΙΝΑΙ Η 2Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 05-04-2011, 13:21
  3. ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ
    By mxrist1 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 13
    Last Post: 22-03-2011, 14:59
  4. δεν νιωθω πλεον τιποτα φιλικο για την κολλητη μου
    By xrisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2010, 11:40
  5. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •