ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ !!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 105
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ !!

    hello λοιπον οπως εχω γραψει ξανα με τον εμετο δεν το πολυκατεχω πλεον, οποτε το χω ριξει στα καθαρτικα.. χτες εφτασα σε σημειο που δεν ειχα ξαναφτασει, απανωτο βουλιμικο, δλδ τρωω αρχικα παγωτο, 2 γιαουρτακια με cornflakes, 2 πιπεριες γεμιστες κ ριζοτο κ μετα προσπαθω να τα βγαλω, κ εκει που πιεζα βγηκε αιμα μαζι με λιγο εμετο κ μετα κατι ειχε καθισει απο τον εμετο στο λαιμο μου κ κολλησε, το αιμα πρωτη φορα μου βγαινει, κ τρομοκρατηθηκα...

    μετα απο 2 ωρες ξανακανω βουλιμικο με μπουγατσα, κεικ κ γεμιστα κ αυτη τη φορα παιρνω 10 καθαρτικα, φευγω εξω, κ οταν γυριζω ενω ειχε περασει η ωρα κ επρεπε να αρχισει η δραση του κ με το παραπανω, πηγα τουαλετα μονο 5 φορες, κ τσαντιστηκα γιατι σιγουρα δεν βγηκαν ολα, την πρωτη φορα που ειχα παρει dulcolax ειχα παρει 2 μονο κ ειχα παει τουαλετα καμια 20 φορες, τωρα με 10 κ να παω μονο 5 κ παλι να βγαινουν με το ζορι ???

    εμετος δεν βγαινει, καθαρτικα δεν δουλευουν οπως πρεπει, τι σκατα θα κανω απο δω κ στο εξης, αμα δεν μπορω να τα βγαλω ουτε απο πανω ουτε απο κατω??

    σκεφτομαι να παρω εμετικο διαλυμα, εχει παρει κανεις ?? σε 20 λεπτα βγαινουν ολα νερακι κ ουτε γατα ουτε ζημια... αυτο που δινουν κ στη δηλητηριαση..

    εχω βαλει 3 κιλα κ η μονη λυση ειναι να μην τρωω, αλλα πως να το κανω, αφου κουβαληθηκε η μανα μου κ εφερε 5 ταψια με φαγητα?? πως να τα βλεπω κ να μην τρωω?? κ παγωτο εχω φαει 4 φορες ολο το καλοκαιρι κ το χειμωνα αμα τρωω πονει ο λαιμος μου...

    βλεπω την αδερφη μου να τρωει απ ολα κ να μην σκοτιζεται αμα εφαγε παραπανω η οχι, κ μπορει να ειναι 60 κιλα αλλα ειναι τουλαχιστον ευτυχισμενη, εγω γιατι να μην ειμαι??

    θελω να εξαφανισω απο προσωπου γης οτιδηποτε φαγωσιμο, πεταξα κατι μπιφτεκια στη γατα μου αλλα δεν τα φαγε κ για να μην καταλαβουν οτι εγω τα πεταξα πηγα κ τα μαζεψα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Ο Χριστος και η Παναγια!!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    ...βλεπω την αδερφη μου να τρωει απ ολα κ να μην σκοτιζεται αμα εφαγε παραπανω η οχι, κ μπορει να ειναι 60 κιλα αλλα ειναι τουλαχιστον ευτυχισμενη, εγω γιατι να μην ειμαι??...

    Πολλα ειναι 60 κιλα;;;Τι υψος εχει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Λακριμοζα να σε ρωτησω κατι?
    Μπορεις να το βαλεις πεισμα μια βδομαδα να τρως μονο φρουτα, λαχανικα κ χυμους?
    μπορεις να το κανεις αυτο?σκεψου το λιγο σοβαρα και πες μου
    Εκει θα φανει ο ελεγχος σου.
    Κι ουτε να τα βγαζεις χρειαζεται ουτε τιποτα.Και ενεργεια θα παρεις κι ουτε σ αυτες τις μαλακιες που κανεις τωρα θα χρειαζεται να υποβαλεις τον εαυτο σου.
    Εχεις κανει ζημια στον οργανισμο σου μπορεις να το παρεις χαμπαρι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τα καθαρκτικα ειναι μυθος.
    ειναι σκετη αφυδατωση η διαρροια, τις θερμιδες δεν τις γλυτωνεις.
    οταν το φαγητο εχει φτασει εκει, ηδη εχει απορροφηθει οτι χρειαζεται.
    τσαμπα χαλας την φυσιολογικη εντερικη σου λειτουργια και σε λιγο καιρο θα χρειαζεσαι καθαρκτικα για να πας τουαλετα κι απο θερμιδες δεν γλυτωνεις σχεδον τιποτε.

  6. #6
    Lacrymosa τι υψος και κιλα εχεις;

    Το βαρος σου μπορεις να το ελεγχεις με την γυμναστικη αποτελεσματικα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    με τα καθαρτικα ναι, δεν χανεις τιποτα ιδιαιτερο, μονο υγρα κ ηλεκτολυτες αλλα αδειαζει το στομαχι κ ειναι φλατ αισθηση μετα, αμα φαω φρουτα κ λαχανικα για μια βδομαδα την επομενη θα το ριξω στα σοκολατοειδη, 60 κιλα δεν θελω με τιποτα να φτασω, στις πανελληνεις ημουν 63 κ ενιωθα πολυ ασχημα να κυκλοφορησω..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    εμετος η καθαρτικα ειναι ευκολοτερο απο γυμναστικη, αμα φαω τον αμπακο μετα δεν μπορω να κουνηθω, τι γυμναστικη να κανω..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η λυση οπως ξερεις , ειναι να μην τρως τον αμπακο ωστε να μην εχεις μετα αυτη την παρορμηση με τους εμετους..
    δεν χρειαζεται να στερεισαι, απλα βαλε ενα προγραμμα με φυσιολογικες ποσοτητες.
    ξερω, στα λογια ειναι πολυ απλο, αλλα ισως δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι ο εμετος δεν ειναι λυση κι απ οτι ειδες, δεν μπορει να συνεχιζεται για παντα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μα πλεον δεν μπορω να κανω εμετο !! κ μου τη σπαει αυτο γιατι παλιοτερα το εκανα ανετα!! η μονη λυση ειναι εμετικο διαλυμα, αλλα δεν ξερω αμα ειναι επικινδυνο γιατι το δινουν στις δηλητηριασεις κ μπορει να κανει ζημια στα τοιχωματα στο στομαχι, σιγουρα θα ειναι πιο δυνατο απ τα καθαρτικα !
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Mαθε ν αγαπας τον εαυτο σου..... Γιατι υποβαλεις τον οργανισμο σου σε βασανιστηρια??? Δεν τον λυπασαι?Ετσι οπως πας θα τρεχεις στα νοσοκομεια κ μπορει να εχεις κανει ανεπανορθωτη ζημια στον οργανισμο σου...εισαι νεο κοριτσι κ το μονο που κανεις ειναι να ΜΗΝ ΖΕΙΣ..γιατι ετσι οπως λειτουργεις δεν ζεις...βασανιζεσαι.......Ειναι κριμα να το κανεις αυτο.......... πολυ κριμα...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    εισαι .... χαζη....και το εννοω, κανε με ρεπορτ σκασιλα μου...
    αν πιστευεις οτι το να φτασεις 50-40 δεν ξερω εγω ... για να αρεσεις .... δεν θα μεινεις ποτε ικανοποιημενη απο τον εαυτο σου.
    ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΙΑΣΙΜΑΤΑ δρομος διχως σηματα.
    (αυτο ειναι δικια μου προσωπικη αποψη και δεν ενστερνιζομαι τι λενε οι υπολοιποι._)
    Τα υγρα στο στομαχι πρεπει να μενουν εκει για να βοηθουν στην διασπαση των θρεπτικων ουσιων και τον καταμερισμο των επιμερους στοιχειων της τροφης που προσλαμβανεις.
    Η μαλακια που κανεις ειναι οτι ξερνας σκοπιμως.... αδειαζεις το στομαχι σου, στεγνωνει , απαιτει νερο, θρεπτικες υλες και χρονο να ξαναδημιουργηθει το υγρο εκει μεσα, τρως το ξαναβγαζεις, δεν καταφερνεις τπτ ετσι,γιατι αφενος κουραζεις τον οργανισμο σου, η τροφη σου δεν χωνευεται σωστα με αποτελεσμα να τρως λιγο και να παχαινεις περισσοτερο.
    ρωτα εναν ενδοκρινολογο να σου πει... γιατι σιγα μην με πιστεψεις.
    και μην αρχισεις τις δικαιολογιες.
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ιθακη δεν σε κανω ριπορτ καταρχην , κατα δευτερον στις διατροφικες διαταραχες δεν το κανεις για να αρεσεις, δλδ δεν ειναι επιφανειακο το θεμα οπως πολλοι μπορει να πιστευουν, αλλα εχει βαθυτερες ριζες κ αιτιες που ειναι χρονιες πολλες φορες κ ειναι δυσκολο να εξαλειφθουν αμα εχουν παγιωθει, αλλωστε οι αντρες απ ο,τι ξερω δεν δινουν κ τοση μεγαλη βαρυτητα στα κιλα, οποτε δεν ειναι γκομενιστικο το θεμα, αλλα εχει να κανει με τη σχεση που εχεις με τον εαυτο σου, οσο για το αλλο, ναι ετσι ειναι, γι αυτο κ εβαλα 3 κιλα, γιατι με τα καθαρτικα εχεις την ψευδαισθηση οτι χανεις επειδη μετα η κοιλια σου εινα φλατ, αλλα οι θερμιδες μπηκαν, μιας κ η απορροφηση γινεται στο λεπτο εντερο ενω το καθαρτικο δρα στον κωλο
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Καλή μου Lacry, δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε... Όσα θέματα και να ανοίξεις, όσα μηνύματα κι αν σου γράψουμε, μηδέν αποτέλεσμα. Απλά παίρνεις λίγη υποστήριξη (αν παίρνεις) και μετά άντε πάλι από την αρχή. Και ούτε να σε καταλάβουμε μπορούμε στην τελική, μόνο άτομο που έχει μελετήσει πάρα πολύ καλά τις διατροφικές,ή που έχει και το ίδιο μπορεί ίσως να σε νιώσει. Μονο εσύ μπορείς να σε βοηθήσεις, με βοήθεια επαγγελματική, συνειδητοποιημένη και συστηματική. Αλλά να σου πω τη μαύρη μου αλήθεια, δε με έχεις πείσει ότι θα ήθελες κατι τέτοιο, ίσως δεν είσαι σε φάση ακόμα, δεν ξέρω. Πρόσεξε μόνο να μην είναι πολύ αργά όταν το αποφασίσεις, γιατί κάποιες βλάβες στον οργανισμό είναι μη αναστρέψιμες. Κρίμα πάντως... :(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Πρεπει να επιβληθεις στον εαυτο σου λακριμοζα.Αφου το λες και μονη σου οτι αυτα που κανεις δεν εχουν κανενα νοημα.Δηλαδη τα περνας ολα αυτα για να νιωθεις φλατ το στομαχι σου??!
    Βρες τον σωστο τροπο για να ειναι φλατ το στομαχι σου και να μη φουσκωνεις,
    Αν βαλεις ενα προγραμμα η επιβαλεις στον εαυτο σου για καποιο καιρο ορισμενες τροφες που θα καταναλωνει, καθε μερα που θα τα καταφερνεις θα νιωθεις ολο και πιο περιφανη και σιγουρη για εσενα.Και τοτε θα αντιληφθεις ποσο περιττα και επιζημια ηταν ολα αυτα.
    Επειδη περναω κι εγω τετοιες περιοδους, σου λεω τι πιανει σε εμενα.
    Οι πρωτες 1-2 μερες ειναι ψιλοξενερωτες.Μετα γουσταρεις.
    Το θεμα βεβαια ειναι θελεις να αποδεσμευτεις καποια στιγμη απο ολα αυτα?αυτο ειναι το βασικοτερο

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 17:32
  2. ΕΙΝΑΙ Η 2Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 05-04-2011, 14:21
  3. ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ
    By mxrist1 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 13
    Last Post: 22-03-2011, 15:59
  4. δεν νιωθω πλεον τιποτα φιλικο για την κολλητη μου
    By xrisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2010, 12:40
  5. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 17:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •