Απο περίπτωση...σε περίπτωση..!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179

    Απο περίπτωση...σε περίπτωση..!!

    Καλησπέρα Φίλοι μου..
    Δε θέλω να μιζεριάσω...ουτε να τα βάλω με την τύχη.Ίσως τελικά να κάνω εγώ λάθος επιλογές..Mε πλησίασε ενα παιδί πρόσφατα.Ολοι μου ελεγαν τα καλύτερα..
    Δυστυχώς ομως και αυτος εκανε χρήση κανναβης..που σηματοδοτεί οτι και αυτο το παλλικάρι εχει θέματα..που θα μου έκαναν τη ζωή μου δύσκολη..
    Εν πάσει περιπτωση αρχισε να μου λεει πως δε του αρεσει το χασις..το εχει δοκιμασει...αλλα πλεον τα κραζει αυτα ενω ταυτοχρονα βρωμοκοπουσε απο δαυτο..
    Ειχα ξεκαθαρισει πως δε θα ξανακανα σχεση με ατομο που εχει τετοιες συνηθειες και αυτος προφανως ηθελε να με πεισει πως δεν ειναι τετοιος.
    μετα μου ελεγε πως ολες οι γυναικες τον στελνανε γιατι
    λεει δεν αντεχανε την πολυ δυνατή αγαπη...οτι σαν ατομο δεν εχει κομπλεξ οτι παλια φιλοι του τον απαφευγαν γιατι επειδη ηταν η ψυχη της παρεας τον βλεπανε οι αλλοι ανταγωνιστικα και πολλα τετοια..Επισης μου ελεγε πως στο στρατο που ειναι περναει πολυ καλα..πολυ καλυτερα λεει απο οτι οταν βγαινει γιατι εχει να αντιμετωπισει τον αδερφο του που κανει χρηση χασις και οτι πρεπει να τον συνετιζει..και πολλα τετοια!

    την Κυριακη το βραδυ μαλωσαμε,γιατι μου ελεγε πως θελει να παρει Ι-5 γιατι λεει δεν ειχε λεφτα και ηθελε να δουλεψει καθως και για να ξεμπερδευει με το πανεπιστημιο.και φυσικα του λεω ειναι χαζομαρα αυτο..και μου επιτεθηκε
    οτι δεν εχω καμια δουλεια εγω,οτι αμα του αρεσω,και οτι θα αναγκαστει να μου μιλησει ασχημα,και οτι αυτος ειναι,και η πορτα ειναι ανοιχτη και οτι προσπαθω λεει να τον αλλαξω.το τελειωσαμε εκει..

    χτες συμπτωματικα εμαθα πως ητανε σε ενα σπιτι και κανανε χασις και πως σε μια γυναικα-αφεντικινα του που τυχαινει να γνωριζω ειπε πως θελει να φυγει απο τον στρατο γιατι εχει ψυχολογικα.!Επισης αποφευγει να μιλαει στους κοινους μας φιλους.
    Τελικα τι συνεβη?εκανα κατι εγω λαθος?η προσπαθησε να μου παρουσιασει αυτο που θα θελε να ειναι?ξερει ποιο ειναι το σωστο?και θυμωνει επειδη δε μπορει να το ακολουθησει?
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Νομίζω πως εφόσον έχεις ήδη μια τέτοια εμπειρία πρέπει να το αποφύγεις την 2η φορά. Δεν φταις εσύ αν αυτός θέλει να καταστρέψει τον εαυτό του. Είναι αυτός που είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του. Πρέπει να τον στηρίξεις και να τον συμβουλεύσεις αλλά αν βλέπεις ότι δεν βελτιώνεται καλύτερα ν' αποχωρήσεις. Να ρωτήσω κάτι; Η κάνναβη είναι το ίδιο με το χασίς; Γιατί απ' ότι ξέρω, το χασίς έχει διαφορετικές επιδράσεις από άνθρωπο σε άνθρωπο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Μη μπλέκεις με εξαρτημένα άτομα κοριτσάκι μου!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το μην μπλέκεις με εξαρτημένα άτομα είναι ρατσιστικό και παρακινδυνευμένο. Δεν πρέπει να εκφέρουμε απόψεις που περιθωριοποιούν τους άλλους. Μπορεί να είναι μαζί του αν όμως θέλει και ο ίδιος να βοηθήσει τον εαυτό του.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Άμα ήθελε να βοηθήσει τον εαυτό του, θα σταματούσε τα χασίσια... από τα λεγόμενά της βλέπω έναν άνθρωπο που της λέει αυτός είμαι κι αν σ' αρέσει.. εγώ πάντως δε θέλω να έχω σχέσεις με εξαρτημένα από ουσίες άτομα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Άμα ήθελε να βοηθήσει τον εαυτό του, θα σταματούσε τα χασίσια... από τα λεγόμενά της βλέπω έναν άνθρωπο που της λέει αυτός είμαι κι αν σ' αρέσει.. εγώ πάντως δε θέλω να έχω σχέσεις με εξαρτημένα από ουσίες άτομα...
    Η συμπεριφορά σου όμως μέσα σ' ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης θα έπρεπε να διακρίνεται από πολύ λεπτούς χειρισμούς και όσο το δυνατόν περισσότερη αντικειμενικότητα. Δεν γνωρίζεις τους λόγους για τους οποίους έχει πέσει στα ναρκωτικά. Μπορεί να είναι πολύ σοβαροί. Αυτός ο άνθρωπος δεν έχει το δικαίωμα να χτίσει εκ νέου μια καινούρια ζωή;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Η συμπεριφορά σου όμως μέσα σ' ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης θα έπρεπε να διακρίνεται από πολύ λεπτούς χειρισμούς και όσο το δυνατόν περισσότερη αντικειμενικότητα. Δεν γνωρίζεις τους λόγους για τους οποίους έχει πέσει στα ναρκωτικά. Μπορεί να είναι πολύ σοβαροί. Αυτός ο άνθρωπος δεν έχει το δικαίωμα να χτίσει εκ νέου μια καινούρια ζωή;
    συμφωνώ και συνεχίζω....

    έχω φίλους που κάνουν χρήση χασίς, μάλιστα η μία είναι κολλητη μου πανω από δέκα χρόνια.
    Κάνει περιστασιακή χρήση, τύπου μια φορά την εβδομάδα. Το έχω συζητήσει άπειρες φορές μαζί της, δεν το κόβει, δεν την πρήζω.
    Αλλά ποτέ δεν θα έλεγα πως θα σταματήσω να κάνω παρέα μαζί της για αυτό το λόγο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    Λοιπον,καταρχην δεν ειμαι ρατσιστρια με τους ανθρωπους αυτους..αντιθετως λογω υπερευαισθησιας ισως να εμπλεκομαι..
    ισως να μην εγινα και εγω σαφης αλλα ξεκαθαριζω πως αυτος με εδιωξε γιατι μου ελεγε ψεματα με απιστευτη επιμονη και επιδεξιοτητα ενω ταυτοχρονα μυριζε χασις(καναβη ειναι το ιδιο)
    επισης μου ειπε πως πανω σε τσακωμο ειχε βαλει μαχαιρι στο λαιμο του αδερφου υου για εκφοβισμο..για να τον αναγκασει λεει να τον ακουσει σοβαρα
    οποτε καταλαβαινετε πως δεν με τρομαζει το γεγονος οτι κανει χασις αλλα..το γεγονος οτι ξερω πως οσοι κανουν ουσιες συνηθως νιωθουν ανεπαρκεις.εχω υποφερει απο τετοια σχεση..
    Θα εκτιμουσα παρολαυτα την ειλικρινεια του..εγω μπορει να του λεγα δε θελω να κανω σχεση με αντρα με ουσιες αλλα ουτε σχεση με ψευτη θα εκανα
    ας μου ελεγε χρειαζομαι βοηθεια..δε θα του γυρνουσα τη πλατη...το να μου λες οτι εισαι και τον ΟΚΑΝΑ για να βοηθας αλλους ενω κανεις ειναι μεγα θρασος...διορθωστε με αν κανω λαθος..!εμενα μου ελεγε στο στρατο περναω καλα και σε αλλους οτι κοντευει να σαλταρει και φανταστειτε ειχε εξοδο καθε μερα σχεδον...!!!!
    επισης το υφος αυτος ειμαι και αμα σαρεσει εμενα με απομακρυνε..γτ εγω προσπαθησα να τον προστατεψω οχι να τον αλλαξω...φανταστειτε η μαμα του ειναι κοινωνικη λειτουργος!!!τι να πω δε ξερω..εχω στενοχωρεθει...
    εγω προχτες το βραδυ του εστειλα ενα μνμ και του ειπα πως περα απο το τι εγινε..αν χρειαστει κατι ειμαι εδω και μαλιστα του ποσταρα και το τραγουδι απο το συγκροτημα τα κιτρινα ποδηλατα..το "να σε δω να γελας" θα χαιρομουν αν μπορυσα να τον βοηθησω αλλα πιστευω πως σχεση με αυτα τα δεδομενα δε μπορει να κανει
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  9. #9
    λιονταράκι, από αυτά που γράφεις όμως, δεν φαίνεται αυτός να θέλει και πολύ να κάνει σχέση, (τουλάχιστον μαζί σου).
    το έχεις σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    Λοιπον,καταρχην δεν ειμαι ρατσιστρια με τους ανθρωπους αυτους..αντιθετως λογω υπερευαισθησιας ισως να εμπλεκομαι..
    ισως να μην εγινα και εγω σαφης αλλα ξεκαθαριζω πως αυτος με εδιωξε γιατι μου ελεγε ψεματα με απιστευτη επιμονη και επιδεξιοτητα ενω ταυτοχρονα μυριζε χασις(καναβη ειναι το ιδιο)
    επισης μου ειπε πως πανω σε τσακωμο ειχε βαλει μαχαιρι στο λαιμο του αδερφου υου για εκφοβισμο..για να τον αναγκασει λεει να τον ακουσει σοβαρα
    οποτε καταλαβαινετε πως δεν με τρομαζει το γεγονος οτι κανει χασις αλλα..το γεγονος οτι ξερω πως οσοι κανουν ουσιες συνηθως νιωθουν ανεπαρκεις.εχω υποφερει απο τετοια σχεση..
    Θα εκτιμουσα παρολαυτα την ειλικρινεια του..εγω μπορει να του λεγα δε θελω να κανω σχεση με αντρα με ουσιες αλλα ουτε σχεση με ψευτη θα εκανα
    ας μου ελεγε χρειαζομαι βοηθεια..δε θα του γυρνουσα τη πλατη...το να μου λες οτι εισαι και τον ΟΚΑΝΑ για να βοηθας αλλους ενω κανεις ειναι μεγα θρασος...διορθωστε με αν κανω λαθος..!εμενα μου ελεγε στο στρατο περναω καλα και σε αλλους οτι κοντευει να σαλταρει και φανταστειτε ειχε εξοδο καθε μερα σχεδον...!!!!
    επισης το υφος αυτος ειμαι και αμα σαρεσει εμενα με απομακρυνε..γτ εγω προσπαθησα να τον προστατεψω οχι να τον αλλαξω...φανταστειτε η μαμα του ειναι κοινωνικη λειτουργος!!!τι να πω δε ξερω..εχω στενοχωρεθει...
    εγω προχτες το βραδυ του εστειλα ενα μνμ και του ειπα πως περα απο το τι εγινε..αν χρειαστει κατι ειμαι εδω και μαλιστα του ποσταρα και το τραγουδι απο το συγκροτημα τα κιτρινα ποδηλατα..το "να σε δω να γελας" θα χαιρομουν αν μπορυσα να τον βοηθησω αλλα πιστευω πως σχεση με αυτα τα δεδομενα δε μπορει να κανει
    συμφωνω απολυτα μαζι σου.
    μακρια και αγαπημενοι...
    ανθρωπινα και φιλικα, ναι
    αλλα να συνδεσεις την ζωη σου με εναν ανθρωπο με τετοια προβληματα, ειναι πολυ κακη επιλογη...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Το μην μπλέκεις με εξαρτημένα άτομα είναι ρατσιστικό και παρακινδυνευμένο. Δεν πρέπει να εκφέρουμε απόψεις που περιθωριοποιούν τους άλλους. Μπορεί να είναι μαζί του αν όμως θέλει και ο ίδιος να βοηθήσει τον εαυτό του.
    μπα, σοβαρα?
    εδω δεν κανουμε σχεσεις με ανθρωπους που ειναι κοντοι, η χοντροι η κακομουτσουνοι.
    γιατι δηλαδη θα επρεπε να κανουμε σχεσεις με εθισμενα ατομα? τον μπελα μας ψαχνουμε?
    και δεν μιλαω μονο για ναρκωτικα, αλλα και για αλκοολ
    αλλο να εχεις σχεση και κυριως φιλικη και να μαθεις στην πορεια οτι το ατομο εχει προβλημα εθισμου, κι αλλο να το γνωρισεις ετσι, και να επιδιωξεις να σχετιστεις μαζι του και μαλιστα ερωτικα!
    ανθρωπινα και φιλικα, ειναι αλλο.
    αλλα γιατι να επιλεξεις για συντροφο, ενα ατομο εθισμενο? υπαρχει κανενας λογος?
    εγω δεν μπορω να βρω ουτε εναν

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    theofania μου φυσικα και το εχω σκεφτει και μαλιστα μια φορα του ειπα πως αν θελει κατι αλλο περα απο σχεση δε διατιθεμαι...και εγινε εξαλλος..
    οτι για ποιον με περασες?κι αμα ηθελα να *αμησω δε θα απευθυνομουν σε σενα..και οτι με εχει ξεχωρισει..και πως θελει εναν ανθρωπο πραγματικο διπλα του κλπ
    Και καποιοι φιλοι μου που τον ξερουνε που ειπανε πως δεν ειναι τετοιος..το αποκλειουν δλδ..τωρα τι ειχε μες στο μυαλο του δε το γνωριζω..παντως ενα μηνα με κυνηγαει και σεξ δε καναμε..τωρα τι να πω
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα, σοβαρα?
    εδω δεν κανουμε σχεσεις με ανθρωπους που ειναι κοντοι, η χοντροι η κακομουτσουνοι.
    γιατι δηλαδη θα επρεπε να κανουμε σχεσεις με εθισμενα ατομα? τον μπελα μας ψαχνουμε?
    και δεν μιλαω μονο για ναρκωτικα, αλλα και για αλκοολ
    αλλο να εχεις σχεση και κυριως φιλικη και να μαθεις στην πορεια οτι το ατομο εχει προβλημα εθισμου, κι αλλο να το γνωρισεις ετσι, και να επιδιωξεις να σχετιστεις μαζι του και μαλιστα ερωτικα!
    ανθρωπινα και φιλικα, ειναι αλλο.
    αλλα γιατι να επιλεξεις για συντροφο, ενα ατομο εθισμενο? υπαρχει κανενας λογος?
    εγω δεν μπορω να βρω ουτε εναν
    Εγώ μπορώ να βρω πολλούς..Για να μάθεις να προσφέρεις ανιδιοτελώς και μ' αυτόν τον τρόπο να βελτιώνεις και τα δικά σου ελαττώματα. Γιατί κανείς δεν είναι τέλειος. Και αφού αναφέρεσαι και στην εξωτερική εμφάνιση, προσωπικά έχω ερωτευτεί και όμορφο και άσχημο άντρα και δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο στις προτιμήσεις μου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Θα έρθω να συμφωνήσω με τη Remedy!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    theofania μου φυσικα και το εχω σκεφτει και μαλιστα μια φορα του ειπα πως αν θελει κατι αλλο περα απο σχεση δε διατιθεμαι...και εγινε εξαλλος..
    οτι για ποιον με περασες?κι αμα ηθελα να *αμησω δε θα απευθυνομουν σε σενα..και οτι με εχει ξεχωρισει..και πως θελει εναν ανθρωπο πραγματικο διπλα του κλπ
    Και καποιοι φιλοι μου που τον ξερουνε που ειπανε πως δεν ειναι τετοιος..το αποκλειουν δλδ..τωρα τι ειχε μες στο μυαλο του δε το γνωριζω..παντως ενα μηνα με κυνηγαει και σεξ δε καναμε..τωρα τι να πω
    Τους έχεις μιλήσει ανοιχτά για όσα σε προβληματίζουν;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Περίπτωση εγκυμοσύνης;
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2012, 11:52
  2. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ
    By letos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 28-07-2011, 06:23
  3. υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?
    By colmq in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 01-05-2011, 16:06
  4. Η δική μου περίπτωση
    By Digweed in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 27-05-2010, 01:18
  5. Ειδική περίπτωση
    By ΒΑΡΒΑΡΑ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 04-06-2008, 22:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •