ειμαι ζωντανος-νεκρος? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    θεοφανια μην μαλωνεις τον φιλο καλο πηγε να κανει. εννοεις κατι με ζωδια? τες παμετα τις 20-2-82
    cello ειναι παραξενο αν περιμενεις ανταποδοση η ψυχικη ευφορια εγω δεν εχω κατι τετοιο το να κλεισεις την τηλεοραση πριν κοιμηθεις ειναι παρομοιο με την βοηθεια μου στους αλλους
    για το αλλο τωρα ειμαι σε διακοπες στους γονεις μου και επρεπε να παραστω καπου γνωστοι κτλ η κοπελα ενος φιλου μου που δεν την ηξερα το καταλαβε και μου το ειπε σκεφτηκα να σερβιρω ενα περιποιημενο παραμυθι να γαντζωθω απο την πολυπλοκοτητα των πραγματων να την βγαλω "τρελη" αλλα ειπα οτι ειμαι σε μια περιργη φαση της ζωη μου και δεν εχω χρονο για πολλα-πολλα
    απο ερωτα? παντα εχω μια κοπελα που σπουδαζει η δουλευει σε μια αλλη πολη παντα προσωρινα.. και καλυπτω τις αναγκες μου με πληρωμη η με σχεσεις τις μιας νυχτας

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    να το! το 82!!!!!!!!!!!!!!!!! παιδι indigo 1ης γενιας!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    τι λες οτι οσοι γεννηθηκαν το 82 δηλαδη και λιγο 81η 83 εχουν κατι ιδιαιτερο? και πρωτη γεννια δηλαδη ποσα εκατομυρια ινδιγο υπαρχουν στον κοσμο? και τι τι ιδιαιτερο εχουμε ολοι αυτοι πεντε ποδια ? 3 κεφαλια? ειναι δυνατον η ημερομηνια γεννησης να σημαινει κατι? σαν χαρτοριχτες καφετζουδες μου ακουγονται ολα αυτα
    μπορεις να μου πεις πως θα την σκαπουλαρω η αν πρεπει να το δεχτω και να κανω μια προσπαθεια να δοκιμασω κατι αλλο στην ζωη μου? τι συνεπειες θα εχουν ειτε το ενα ειτε το αλλο?
    καποιος με καθαρη και οργανομενη σκεψη να μου δωσει τα φωτα του?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Παιδι μου μη φοβασαι να ανοιχτείς, τι φόβος ειναι αυτός λες και χάνεται ο κόσμος σου? Σε ανακαλύψανε και τι θα γινει τώρα, και πως θα τα μπαλώσεις...
    Τι να πω. Αν σου αρέσει όπως ειναι η ζωή σου συνέχισε τα ψέματα. Αν δεν σου αρέσει μίλα στον πρώτο που έχει καταλάβει ότι κάτι δε σου πάει καλά και άσε τα φόρουμ.
    Το να ζεις δεν έχει συνέπειες
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    διαβασε το θεμα INDIGO στα Γενικα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    νατασα ευκολο μπορει να ακουγεται η και να ειναι για εσενα που ζεις πιο φυσιολογικα για εμενα ειναι δυσκολο. δεν πιστευα οτι θα με ανακαλυψουν το ειχα σιγουρο οντως χανεται η γη κατω απο τα ποδια μου. αν μου αρεσε η ζωη μου δεν θα ελεγα ψεματα αλλα αναγκαζομαι και επιστρεφω ειναι το καταφυγιο μου η κρυψωνα μου και δειχνει να χανεται τωρα.μου ειναι πιο "λογικο" να επιστρεψω εκει μια καλη δικαιολογια ενα παραξενο φερσιμο και την γλυτωσα κερδιζω χρονο γιατι αν το καταλαβε μια θα το καταλεβει και καποιος αλλος αργοτερα και αν μιλησω σε ποιον και γιατι ποια ειναι αυτη που θα την εμπιστευθω ποιος μου εγγυαται οτι θα καταλαβει? δεν εχω αντοχες για κατι τετοιο θα λυγισω θα σπασω και φοβαμαι δεν το κρυβω θα βρεθω σε μια κατασταση οπως ενας που εχει αμνησια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Η ζωή σου δεν είναι όπως είναι επειδή εσύ την επέλεξες?
    Τι δε σου αρέσει στη ζωή σου?
    Θες να αλλάξεις τη ζωή σου αφού δε σου αρέσει και πως?
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    1)την ζωη μου την επελεξα εγω δεν μου αρεσει αλλα με βολευει νιωθω μια ασφαλεια δεν κανω κακο σε κανενα δεν εξαρταται κανεις απο εμενα τα χρονια περνανε θα ερθει και το τελος
    2) αναγκαζομαι να λεω ψεματα για να ειμαι "καλα"
    3)δεν νομιζω να θελω να αλλαξω την ζωη μου μονο να μην ηταν αναγκαιο να λεω ψεματα θα ηθελα. ο κοσμος μου ομως τωρα βρισκεται σε κινδυνο και δεν ξερω τι να κανω βλεπεις δεν ειχα σκεφτει οτι θα ερχοταν αυτη η ωρα και ειμαι πελαγομενος αν μιλησω δεν ξερω πως και απο που και κυριως το μετα θα ηθελα απλα να περασουν τα χρονια τιποτα παραπανω

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Την επελεξες τη ζωή σου αλλά δε σου αρέσει γιατί πρέπει να βρίσκεις δικαιολογίες.

    Πρώτον, αν θες να συνεχίσεις τον τρόπο που ζεις δε χρειάζεται να δικαιολογείσαι (έστω και με ψέματα) σε κανέναν. Είτε κρατάς αποστάσεις και ξεκαθαρίζεις ότι η ζωή σου είναι πολύ προσωπικό δεδομένο, είτε δέχεσαι ανοιχτά σε όποιον σε ρωτήσει ας πούμε οτι ''δες εγω ζω έτσι έτσι και έτσι και είμαι καλα''. Που είναι το πρόβλημα σου? Δε σου βαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να του πεις τι κάνεις στη ζωή σου, για όνομα

    Τώρα, σε περίπτωση που μέσα σου δε σε ικανοποιεί η ζωή που διάλεξες.. υπάρχει εκεί έξω ένας κόσμος γεμάτος εμπειρίες...

    Δεν ξέρω που κολλάς :)
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    μα δεν μπορω να ζησω κλεισμενος σε ενα σπιτι ποιος θα πληρωνει τα εξοδα μου? να μην μιλας σε αλλον ανθρωπο ειναι κατι που σε σκοτωνει προσπαθω να ισοροπω σε αυτο που θελω και σε αυτο που πρεπει ισα ισα για να περασουν τα χρονια να χαθω και εγω οπως θα χαθουν και οι αλλοι. ξερεις ειμαι πολυ βολικος και στους αλλους ειτε με φωναξεις να βγουμε ειτε οχι το ιδιο ειναι σε μια καρεκλα θα καθησω μια μονολεκτικη απαντηση και θα περιμενω ποτε θα επιθυμισετε να φυγετε το ιδιο και αλλου στην ουρα στο σουπερ μαρκετ περνανε ολοι οσοι μου το ζητησουν μηπως δεν θα ερθει η σειρα μου να πληρωσω? μηπως δεν θα ερθει η σειρα μου να παραγγειλω ?θα τελειωσει
    το φαγητο? θα παω αλλου . εμαθα εναν τροπο ζωης δεν ξερω καποιον αλλο τα ιδια και στο σχολειο και στον στρατο και στην δουλεια παντου δεν υπαρχει ανθωπος που να πει οτι του εκανα κακο η οτι δεν θελει να με δει οχι γιατι με αγαπανε ποιος τους το ζητησε αλλωστε? αλλα γιατι δεν ενδιαφερομαι και ετσι δεν τους προκαλω αρνητικα συναισθηματα ειμαι σαν το σκυλακι το γατακι που ειχες στο σπιτι σαν ενα παιχνιδι αδιαφορο στο να δεχτω η να δωσω συναισθηματα κενος πες το αν σε βολευει ζουσα χωρις να ταραζομαι και εδω και δυο μερες αλλαξαν τα πραγματα πρεπει να επιλεξω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by gounar View Post
    θεοφανια μην μαλωνεις τον φιλο καλο πηγε να κανει. εννοεις κατι με ζωδια? τες παμετα τις 20-2-82
    cello ειναι παραξενο αν περιμενεις ανταποδοση η ψυχικη ευφορια εγω δεν εχω κατι τετοιο το να κλεισεις την τηλεοραση πριν κοιμηθεις ειναι παρομοιο με την βοηθεια μου στους αλλους
    για το αλλο τωρα ειμαι σε διακοπες στους γονεις μου και επρεπε να παραστω καπου γνωστοι κτλ η κοπελα ενος φιλου μου που δεν την ηξερα το καταλαβε και μου το ειπε σκεφτηκα να σερβιρω ενα περιποιημενο παραμυθι να γαντζωθω απο την πολυπλοκοτητα των πραγματων να την βγαλω "τρελη" αλλα ειπα οτι ειμαι σε μια περιργη φαση της ζωη μου και δεν εχω χρονο για πολλα-πολλα
    απο ερωτα? παντα εχω μια κοπελα που σπουδαζει η δουλευει σε μια αλλη πολη παντα προσωρινα.. και καλυπτω τις αναγκες μου με πληρωμη η με σχεσεις τις μιας νυχτας
    "να κλείσεις την τηλεόραση πριν κοιμηθείς" Τώρα θυμήθηκα ένα ντοκυμαντέρ που έβλεπα με μια γαλλίδα *****. Ελέγε:το σεξ για μένα είναι σαν να καθαρίζω πατάτες...Εσύ πως το βλέπεις όλο αυτό; Δεν δυσανασχετείς;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Παρεπιπτόντως, τι σου φταίει η κοπέλα και την βγάζεις τρελή?
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by gounar View Post
    μα δεν μπορω να ζησω κλεισμενος σε ενα σπιτι ποιος θα πληρωνει τα εξοδα μου? να μην μιλας σε αλλον ανθρωπο ειναι κατι που σε σκοτωνει προσπαθω να ισοροπω σε αυτο που θελω και σε αυτο που πρεπει ισα ισα για να περασουν τα χρονια να χαθω και εγω οπως θα χαθουν και οι αλλοι. ξερεις ειμαι πολυ βολικος και στους αλλους ειτε με φωναξεις να βγουμε ειτε οχι το ιδιο ειναι σε μια καρεκλα θα καθησω μια μονολεκτικη απαντηση και θα περιμενω ποτε θα επιθυμισετε να φυγετε το ιδιο και αλλου στην ουρα στο σουπερ μαρκετ περνανε ολοι οσοι μου το ζητησουν μηπως δεν θα ερθει η σειρα μου να πληρωσω? μηπως δεν θα ερθει η σειρα μου να παραγγειλω ?θα τελειωσει
    το φαγητο? θα παω αλλου . εμαθα εναν τροπο ζωης δεν ξερω καποιον αλλο τα ιδια και στο σχολειο και στον στρατο και στην δουλεια παντου δεν υπαρχει ανθωπος που να πει οτι του εκανα κακο η οτι δεν θελει να με δει οχι γιατι με αγαπανε ποιος τους το ζητησε αλλωστε? αλλα γιατι δεν ενδιαφερομαι και ετσι δεν τους προκαλω αρνητικα συναισθηματα ειμαι σαν το σκυλακι το γατακι που ειχες στο σπιτι σαν ενα παιχνιδι αδιαφορο στο να δεχτω η να δωσω συναισθηματα κενος πες το αν σε βολευει ζουσα χωρις να ταραζομαι και εδω και δυο μερες αλλαξαν τα πραγματα πρεπει να επιλεξω
    Όπως το κατάλαβες και μόνος σου αυτό δεν είναι ζωή. Πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι πρέπει ν' αλλάξεις για το καλό σου. Αναρωτιέμαι η οικογένεια σου, τι έχει να πει γι' αυτό;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    athens
    Posts
    28
    cello αυτο με την ***** το καταλαβαινω απολυτα και συμφωνω οτι ετσι νιωθει οσο και παραξενο να μοιαζει θα επρεπε να με πειραζει?
    τρελη σε εισαγωγικα ειπα και δεν μου φταει σε τιποτα απλα ειναι μια εναλακτικη λυση που εχω
    εχω φυγει εδω και πολλα χρονια απο το σπιτι οι επαφες μου ειναι τυπικες ελπιζουν απλα σε οτι και να κανω να ειμαι χαρουμενος να ειμαι καλα και εγω φροντιζω να συντηρω μα τετοια εικονα
    ειναι ενας τροπος ζωης ζωη δεν ειναι αλλα επιβιωνω
    τι να αλλαξω ουτε πυξιδα υπαρχει ουτε προορισμος για που να παω και πως?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Όχι απλά είναι άσχημο που τα ζεις όλα μηχανικά όπως αυτή...που δεν ζει...απλά επιβιώνει.. Γιατί αισθάνεσαι ότι δεν έχεις προορισμό; Από την στιγμή που αντιλαμβάνεσαι ότι έχεις πρόβλημα θαρρώ πως βλέπω έναν φυσιολογικό άνθρωπο. Μπορείς αν το θέλεις να βοηθηθείς. Έχεις ερωτευτεί ποτέ;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχω την εντύπωση πως είμαι νεκρός
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 115
    Last Post: 08-08-2011, 05:23
  2. Τι ειμαι?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-08-2009, 09:19
  3. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  4. φοβίες κρίσεις πανικού-ζωντανός-νεκρός
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2008, 18:32
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •