Αδιέξοδο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    4
    nomizw telika oti einai polloi autoi p exoun paromoio thema me sena!h katastash mou moiazei arketa me tin diki sou alla isws se toso megalo vathmo. einai polles oi stigmes pou exw skeftei na episkeftw psuxologo giati me xoun peisei pws eimai trelh giati apla dn sumvadizw me tis apopseis tis oikogeneias alla den thelw oxi epeidh dn thelw na ginw kalutera ap to aisthimata pou tosa xronia me vasanizoun alla epeidh pisteuw pws olo auto dn phgazei mono ap mena!gia mena tha prepe na anarwtitheis an vriskeis nohma sthn zwh sou k an pisteueis pws uparxei kati to opoio mporei na se kanei xaroumenh k an pisteueis pws h zwh einai wraia....pera ap tin katastash sto spiti sou!an oi apanthseis stis treis autes erwthseis einai nai tote to problhma dn to xeis esu!!!!!dn eimai eidikos oute mporw na vohthisw ousiastika alla psaksto kalutera mesa sou giati telika ekei p exw kataliksei egw einai oti kaneis dn mporei na mas vohthisei para mono o eautos mas!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Panoslnk Στο τραπέζι έχουμε κάτσει όλοι μαζί αρκετές φορές με γιατρό και γονείς. Δεν βλέπω βελτίωση ακόμα και όταν περνάνε οι μέρες χωρίς να βγαίνει κουβέντα από το στόμα μου πάλι κάπως θα "προκαλέσω" και θα γίνουν όλα κουλουβάχατα! τέλος πάντων . Να αλλάξω γιατρό αν υπάρχει κάποιος άλλος στο νησί είναι αδύνατον αφού όποτε βγω από το σπίτι (μόνο για γιατρό) με συνοδεύει ο Κέρβερος. συγνώμη για την καθυστέρηση διάβαζα τα άλλα θέματα σας. :)
    αφου εχετε καθησει με τον γιατρο μαζι με γονεις, γιατι δεν ξεκινησες μια διαδικασια να πεις στους γονεις σου ολα τα παραπονα για τις συμπεριφορες μεσα στο σπιτι, τις ιστοριες με την αυτοκτονια και τις κατηγοριες οτι εφταιξες εσυ, μπροστα στον γιατρο, ωστε να λαβει μια θεση κι αυτος και να τους ωθησει να προσεχουν την συμπεριφορα τους?
    γιατι δεν το κανεις τωρα αυτο?
    να τους πεις οτι θα μπεις σε θεραπεια εφοσον πηγαινετε οικογενειακως για να δειτε που ειναι το προβλημα τελικα.

    δεν καταλαβα γιατι σε εχουν απομακρυνει απο τους φιλους σου.
    ειναι καποιου ειδους τιμωρια? φοβουνται οτι τους εκθετεις γιατι μαθαινει ο κοσμος οτι δνε εισαι καλα? η ισχυριζονται οτι γινεσαι επιθετικη και κινδυνευει ο κοσμος?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Καλησπέρα beenther σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ναι το είπα και παραπάνω υπήρχαν πράγματα που με έκαναν χαρούμενη φίλοι παπέα κτλ.. έκανα σχέδια και όνειρα έβαζα στόχους και πάντα προσπαθούσα με κάποιο τρόπο να βρω διέξοδο 10 χρόνια για την ακρίβεια κάθε μέρα κάθε στιγμή προσπαθούσα να βρω τρόπους να ξεφύγω από εδώ. Οι λίγοι άνθρωποι που με πλησίασαν και ήταν διατεθειμένοι να μείνουν δίπλα μου τους απομάκρυναν πάντα επειδή δεν τους χώνευαν και άλλοτε επειδή μπορούσαν να το κάνουν(λόγο του περιβάλλοντος που πέρασα τα παιδικά μου χρόνια ήταν δύσκολο να επικοινωνήσω με παιδιά ή άτομα της ηλικίας μου και έτσι δεν είχα αρκετές παρέες) αυτοί μου έδιναν χαρά οι φίλοι μου, επίσης ανάφερα ότι έξω από το σπίτι δεν υπάρχει ζωή για μένα . Όσο και αν προσπάθησα να βγω έστω για τα βασικά δεν με άφηναν να βγω έξω . Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι πέρα από τη ζωή μέσα στο σπίτι δεν έχω τίποτα και κανέναν εδώ τώρα πια . Εκτός από το παιδί μου τη Λίλιθ (γατάκι) την οποία χθες αποφάσισαν έτσι στο άκυρο χωρίς καμία συζήτηση ότι τους είναι βάρος και θέλουν να τη διώξουν και αυτή :\... Ότι και να σχεδίαζα για να είμαι καλά με τον εαυτό μου (γιατί αγαπώ τον εαυτό μου και πάντα έψαχνα τρόπους να αισθάνομαι καλά) με κάποιο τρόπο τελευταία στιγμή μου το ακύρωναν. Μετά από τόσα χρόνια νιώθω μια αποτηχημένη κουράστηκα να προσπαθώ και επειδή δεν έβρισκα διέξοδο είπα να ζητήσω εδώ βοήθεια και οκ να το φάω το χαστούκι από τα ξένα χέρια αλλά και από τους ανθρώπους που με ξέρουν όλη μου τη ζωή συστηματικά?..
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Remedy ένα ένα, η γιατρός ξέρει πολλά περισσότερα από όσα λέω εδώ μέσα με περισσότερες λεπτομέριες και τα έχω πει φυσικά και μπροστά τους. Αλλά δεν παίρνει καμία θέση σε αυτό. Με τους φίλους μου όταν ήμουν εκείνες τις λίγες ώρες μαζί τους δεν αναλωνόμουν στα οικογενιακά μου θέματα γιατί δεν ήθελα να τους φρικάρω. Αυτό το θέμα με τους φίλους ακόμα δεν έχω καταλάβει τη λογική τους στα αδέρφια μου (αδερφός 22, αδερφή 21) έχουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά. ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι κερδίζουν από όλο αυτό. Αν δεν είχα κοιτάξει όλες τις εκδοχές δεν θα έψαχνα εδώ απαντήσεις..
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Όπα όπα τώρα το είδα γιατί να είμαι επικύνδυνη?... χαμηλών τόνων είμαι με ανθρώπους που δεν ξέρω καλά. Επιθετική είμαι με όσους με ενοχλούν με προσβάλλουν και προσπαθούν να με υποτιμήσουν . Όχι με άκυρους προς Θεού :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    αχ κοπέλα μου, μην βασανίζεις άδικα την ψυχούλα σου. Ακόμα και διαταραχή προσωπικότητας να έχεις όντως, δεν αξίζει να βασανίζεσαι τόσο. Πήγαινε σ' έναν γιατρό, μίλησε του για την προηγούμενη διάγνωση και ξεκινήστε από την αρχή.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Gypsy Cello αυτό είναι αδύνατον.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί ρε κοπέλα μου; ειλικρινά στεναχωριέμαι όταν βλέπω νέα παιδιά να βασανίζονται γιατί και γω νέα είμαι και βασανίζομαι άδικα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Καλημέρα ξέχασα να πω..Καλημέρα λοιπόν σε όλους :)
    Γιατί δεν με αφήνουν να βγω μόνη έξω από το σπίτι το είπα και πιο πάνω αν θυμάμαι καλά για να βγω έξω μόνη είναι αδύνατον εφόσον η πόλη του νησιού απέχει 20 χιλιόμετρα από εδώ αμάξι δεν οδηγώ ούτε μηχανάκι για να το "σκάσω" έστω για λίγες ώρες ο τόπος που μένω ούτε χωριό δεν χαρακτηρίζεται εφόσον ο κοντινότερος μας γείτονας είναι 200 μέτρα μακριά και τα υπόλοιπα 10 σπίτια που είναι στο απέναντι βουνό γεμίζουν μόνο τον αύγουστο. Γι αυτό είπα να γράψω εδώ μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω δοκιμάσει και μου διαφεύγει. απέναντι βουνό δεξιά άλλο βουνό και αριστερά θάλασσα πφφφφφφφφ! (σας διευκρινίζω μερικά πράγματα παραπάνω για να έχετε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα και συγνώμη αν σας κουράζω)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εκτός από τους γονείς σου, υπάρχουν άλλοι συγγενείς εκεί που να μπορείς να τους εμπιστευτείς;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Όχι εδώ πέρα αν όχι όλοι τουλάχιστον οι περισσότεροι είναι της φιλοσοφίας "κοιτάω την οικογένια μου και τη δουλειά μου και δεν είναι δική μου δουλειά να ασχολούμαι με άλλες οικογένιες ακόμα κι αν πρόκειται για τον αδερφό μου ή την αδερφή μου εκτός φυσικά και αν πρόκειται για κουτσομπολιό! εκεί θα ασχοληθώ και θα πω ότι να ναι!" Αυτά συμβαίνουν εδώ σε κάποιες σοβαρές καταστάσεις δεν είδα ποτέ τα αδέρφια του πατέρα μου να είναι ενωμένοι. Κρατούσαν μια μυστικοπάθεια για το παραμικρό που τους συνέβενε.. Πραγματικά όντως μου λένε ότι αντιδράω υπερβολικά σχεδόν στα πάντα αν και προσπαθώ να το ελέξω αλλά όσον αφορά τα γεγονότα πάντα μιλάω με βάση βιώνω βλέπω όσα συμβαίνουν γενικότερα αυτά και δεν μιλάω με υπερβολές. Το επισημένω γιατί καταλαβαίνω ότι πολλά από αυτά που γράφω ίσως φανούν μιας ξεπερασμένης εποχής ή τραβηγμένα ή ότι άλλο. Αν έχετε κάποια λύση στο πώς να το χειριστώ όλο αυτό ενημερώστε με. Δεκτές και σεβαστές όλες οι απόψεις.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπορεί να ακούγονται ξεπερασμένα αλλά δεν μου κάνει εντύπωση γιατί στην ελληνική επαρχία ακόμα συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Γιατί δεν ψάχνεις να βρεις στο ίντερνετ κάποια γραμμή βοήθειας όπου θα τους εξηγήσεις το τι συμβαίνει;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια γραμμή για ενήλικες. Θα το ψάξω και θα απευθυνθώ εκεί αν επιδινοθούν τα πράματα εδώ :) σε ευχαριστώ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Θα σου έλεγα και γω αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω κάτι υπόψιν. Ίσως βοηθήσουν και άλλα μέλη. Να σαι καλά και κουράγιο! :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #45
    Σκεφτηκα μηπως να το εσκαγε και να πηγαινε για λιγο καιρο σε κανενα μοναστηρι...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 13:19
  2. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 21:57
  3. Αδιέξοδο
    By tonia1804 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2011, 10:56
  4. Αδιέξοδο...
    By Ariadni87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-2010, 01:26
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 14:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •