καταθλιψη τα βραδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1

    καταθλιψη τα βραδια

    καλησπερα,ειμαι νεος στο σαιτ. εχει κανα 5μηνο μετα το τρακαρισμα που ειχα και καθε βραδυ τρωω γερα φλασαρισματα οχι μονο απο την τρακα αλλα γενικα και απο την ζωη. ξεσπαω σε οτι ναναι που και ακομα κ σεξ να κανω ξεφευγω στις κινησεις αντι να χαλαρωνω. δεν θελω να παρω φαρμακα.μηπως το χορτο θα με βοηθουσε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Τα ναρκωτικά επιδεινώνουν τα ψυχολογικά προβλήματα και τα βγάζουν στην επιφάνεια!!! Δε νομίζω ότι θα σε βοηθούσε κανένα χόρτο ούτε κάποιο άλλου είδους ναρκωτικό σκληρό ή μαλακό και αηδίες!! Υπάρχουν φυτικά ηρεμιστικά χωρίς παρενέργειες κι ένα σωρό άλλα πράγματα που μπορείς να δοκιμάσεις για να σε ηρεμήσουν λίγο (έτσι πρόχειρα μου έρχεται στο μυαλό η ομοιοπαθητική, η γιόγκα, το ρέικι, ο βελονισμός, η ολιστική ιατρική κλπ) - όχι με το πρώτο στα ναρκωτικά!!!! Διαφωνώ κάθετα!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Προσωπικά δεν καταδικάζω το χόρτο εφόσον περιστασιακά κάνω χρήση :Ρ καλύτερα να το αποφύγεις όμως εφόσον δεν είσαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση μπορεί να σου "σκάσει" άσχημα και να σε κάνει χειρότερα (την έχω πατήσει γι αυτό στο λέω) . Στη θέση σου θα το δούλευα με κάποιον κοντινό μου άνθρωπο ή έστω με κάποιον που να είναι ψαγμένος με τα ατυχήματα σαν το δικό σου
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Με το χόρτο δεν βελτιώνεται τίποτα φιλαράκο μου. Πιθανώς πρόκειται για μετατραυματικό στρες αν και δεν γνωρίζω ακριβώς τα συμπτώματα του. Μπορεί να πάρεις φυτικά ηρεμιστικά και να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    συγγνώμη για το οφ-τοπικ

    τζιπσι σβησε κανενα πμ!
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    έσβησα άρκτε! Τώρα είμαι σε ίντερνετ καφέ να φανταστείς, γιατί φοβόμουν και ήρθα από δω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Με τίποτα και να μην το σκέφτεσαι καν. Εγώ προσωπικά δεν δοκίμασα ποτέ, αλλά έμαθα ότι το πιο καλό γειτονόπουλό μου, χρυσό παιδί, που εθίστηκε το βρήκαν πεθαμένο στα 15 του χρόνια δίπλα σε σκουπιδοτενεκέδες.
    Αυτό που περνάς είναι απόλυτα φυσιολογικό μετά από μια τέτοια εμπειρία.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    :O Νοσταλγία πήγε ο γείτονας σου από χόρτο???
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    68
    Από την εμπειρία που έχω φίλε μου με χόρτο και ποτό είναι πως αποτελούνε μία ψευδαίσθηση. Μπαίνεις στο τρυπάκι, τρως την παραμύθα όσο αυτά ενεργούν και όταν τελειώσει η επήρρειά τους αρχίζει η ξενέρα και παίρνεις ξανά για να φτιαχθείς και άντε παραπάνω γιατί το τόσο δε σε φτιάχνει και μετά μαμάς και την ψυχική σου υγεία τζάμπα. Τεσπα το θέμα δεν είναι το χόρτο. Σαν μετατραυματικό στρες φαίνεται. Κάποιες σκέψεις θα κάνεις όταν αισθάνεσαι άσχημα. Αυτές τις σκέψεις αν δε μπορείς να τις αποβάλεις, θα βοηθούσε αν τις συζητούσες με έναν ψυχολόγο ή ψυχίατρο.
    Σχετικά με τα φάρμακα, είχα μία προκατάληψη και όταν μου είπε ο γιατρός να πάρω αγχολυτικό, τον έγραψα κανονικά. Μετά από λίγο καιρό το πήρα και ακόμη μετανιώνω που δεν το πήρα όταν μου το είχε προτείνει. Ξέρουν οι γιατροί καλύτερα από εμάς

Similar Threads

  1. κανεις που δν κοιμαται τα βραδια??
    By change in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-07-2011, 14:31
  2. Τα βράδια δεν ξεκουράζομαι καθόλου!
    By Ialu in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 15-04-2010, 01:09
  3. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  4. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  5. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •