δυο λόγια ακόμα από μένα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453

    δυο λόγια ακόμα από μένα...

    Νιώθω την ανάγκη να σας πω μερικά πράγματα.
    Όλο αυτό το «πανηγυράκι» που έστησα, αυτό το ιντερνετικό τσίρκο, κάποιους τους έκανε να διασκεδάσουν, κάποιους άλλους να θυμώσουν, κάποιους απλά να στεναχωρηθούν.
    Παραδέχομαι πως εγώ έδωσα κάθε δικαίωμα , για να νιώσει και να πει ο οποιοσδήποτε το οτιδήποτε.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω περεταίρω τα κίνητρα αυτής της ενέργειας μου, γιατί ο χώρος αυτός δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωση την ψυχοθεραπεία μου.
    Αυτό που έχω να πω είναι ότι μετάνιωσα για τα γραφόμενα μου και ναι δεν είναι δικαιολογία ότι ήμουν κάπως ανεβασμένη.
    Ουσιαστικά αυτή τη στιγμή απολογούμαι απέναντι σε μένα και απέναντι σε αυτούς τους λίγους που ξέρουν ποια πραγματικά είμαι, όσο δυσδιάκριτο ομολογουμένως κι αν είναι αυτό από τα τελευταία αυτά ποστ μου….
    Last edited by amelie74; 08-08-2011 at 22:16.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    61
    Απολογήσε οταν είσαι πεσμένη, οποτε καλητερα μην το κανεις καθόλου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    Νιώθω την ανάγκη να σας πω μερικά πράγματα.
    Όλο αυτό το «πανηγυράκι» που έστησα, αυτό το ιντερνετικό τσίρκο, κάποιους τους έκανε να διασκεδάσουν, κάποιους άλλους να θυμώσουν, κάποιους απλά να στεναχωρηθούν.
    Παραδέχομαι πως εγώ έδωσα κάθε δικαίωμα , για να νιώσει και να πει ο οποιοσδήποτε το οτιδήποτε.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω περεταίρω τα κίνητρα αυτής της ενέργειας μου, γιατί ο χώρος αυτός δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωση την ψυχοθεραπεία μου.
    Αυτό που έχω να πω είναι ότι μετάνιωσα για τα γραφόμενα μου και ναι δεν είναι δικαιολογία ότι ήμουν κάπως ανεβασμένη.
    Ουσιαστικά αυτή τη στιγμή απολογούμαι απέναντι σε μένα και απέναντι σε αυτούς τους λίγους που ξέρουν ποια πραγματικά είμαι, όσο δυσδιάκριτο ομολογουμένως κι αν είναι αυτό από τα τελευταία αυτά ποστ μου….
    καλημερα μαλλον μιλας για καποιο θεμα που εγραψες ?? δεν εχω καταλαβει θες να με βοηθησεις να καταλαβω?
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Quote Originally Posted by panosjohnson View Post
    Απολογήσε οταν είσαι πεσμένη, οποτε καλητερα μην το κανεις καθόλου.
    αναρωτιεμαι αν εισαι αραγε τοσο "αυστηρος",επικριτικος και απολυτος με τον εαυτο σου οσο εισαι και με μενα.
    αν οντως εισαι,φανταζομαι πως θα τον πολεμας συνεχεια με αποτελεσμα να νιωθεις μονιμως δυστυχισμενος.
    αν παλι δεν κρινεις αυστηρα τις πραξεις τις δικες σου παρα μονο των αλλων εχω να σου υπενθυμισω το ρητο "ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    καλημερα μαλλον μιλας για καποιο θεμα που εγραψες ?? δεν εχω καταλαβει θες να με βοηθησεις να καταλαβω?
    καλημερα γλαυκο.
    αστο καλυτερα...
    το να φερω στην επιφανεια καποια γραφομενα μου, για τα οποια μετανιωσα, δεν θα με βοηθησει καθολου.
    Last edited by amelie74; 15-08-2011 at 18:19.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    καλημερα γλαυκο.
    αστο καλυτερα...
    το φερω στην επιφανεια καποια γραφομενα μου, για τα οποια μετανιωσα, δεν θα με βοηθησει καθολου.
    ok μην φερεις τιποτα την επιφανεια κατι το οποιο σε χαλαει αλλα πες μας πως μπορουμε εμεις να σε βοηθησουμε αν μπορουμε
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    οκ οταν παρουσιαστει καποιο νεο προβλημα θα το γραψω στο θρεντ που εχω ανοιξει με τιτλο "being bipolar".
    ηδη εχω αναφερει καποια θεματακια μου εκει προχθες.
    σε ευχαριστω παντως.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    61
    Η καλητερη παρεα για ενα διπολικο ειναι ενας αλλος διπολικος, αλλα ο χειροτερος συμβουλος ενος διπολικου ειναι ενας αλλος διπολικος!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by panosjohnson View Post
    Η καλητερη παρεα για ενα διπολικο ειναι ενας αλλος διπολικος, αλλα ο χειροτερος συμβουλος ενος διπολικου ειναι ενας αλλος διπολικος!
    οχι πάντα.
    διπολικός είσαι?
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    οχι πάντα.
    διπολικός είσαι?
    ναι. συγουρα οχι παντα. μεχρι σημερα ειχα 4 φιλους διπολικους. εννοειται οτι εχουμε πλακωθει και με τους 4 και μου εχουν μηνει μονο οι 2. τα πραγματα αγριευουν οταν βρεθουν και οι δυο στη μανια ταυτοχρονα. το ιδανικο ειναι να ειναι ο ενας στη μανια και ο αλλος στην καταθλιψη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    σιγουρα υπάρχουν εντάσεις.
    όταν λες φιλους?
    κολλητοί?
    φανταζομαι τους γνωρισες αφου εμαθες για τη διπολικη.
    είμαστε συνηθως εκρηκτικοί.

    ιδανικο είναι να βρισκομαστε σε νορμοθυμια.
    ποτε δν καταφερα να επικοινωνήσω πραγματικά με καποιον, ενώ ήταν στην απεναντι φάση.
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    61
    οχι το περιεργο είναι οτι τους γνωρισα τυχαια σαν φοιτητης. οι δυο ειχαν διαγνωσθει πριν τους γνωρισω, οι αλλοι δυο διαγνωσθηκαν πριν κανα δυο χρονια και εγω διαγνωσθηκα πριν κανα δυο μηνες μετα απο παρακηνηση ενος εξ' αυτον, που ειδε τα συμπτωματα πανω μου και με εσπρωξε στο ψυχιατρο ενω εγω αρνιομουν πεισματικα. μιλαμε για φοβερο μαγνητη. και αναμεσα στο μανιακο και το καταθλιπτικο υπαρχει ισορροπια δυναμεων. ο ενας ανεβαζει τον αλλο και ο αλλος ριχνει τον ενα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    καλυτερα να συνεχίσουμε την κουβεντα σε δικο σου θέμα.
    βάλε το παραπάνω ποστ σε νέο που θα ανοιξεις ή σε αυτα που εχεις ήδη ανοιξει.

    ( ειναι της αμελι κ ειμαστε οφ-τοπικ )
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    αναρωτιεμαι αν εισαι αραγε τοσο "αυστηρος",επικριτικος και απολυτος με τον εαυτο σου οσο εισαι και με μενα.
    αν οντως εισαι,φανταζομαι πως θα τον πολεμας συνεχεια με αποτελεσμα να νιωθεις μονιμως δυστυχισμενος.
    αν παλι δεν κρινεις αυστηρα τις πραξεις τις δικες σου παρα μονο των αλλων εχω να σου υπενθυμισω το ρητο "ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"...
    το πρωτο είναι αλλα αν δεν τον πολεμησω δεν μπορψ να λειτουργησω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    η ψυχολογος μου στην τελευταια μας συνεδρια πριν κλεισουμε για διακοπες μου ειπε μια λεξη που σημαινει πολλα:
    επιεικεια!
    επιεικεια Πανο μου και απεναντι στον εαυτο μας και απεναντι στους αλλους
    Last edited by amelie74; 19-08-2011 at 06:26.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δυο λόγια για τον Αλέξη
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 14-09-2013, 18:00
  2. Σοφά Λόγια
    By Sad in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 631
    Last Post: 03-09-2012, 16:29
  3. δυο λόγια...περί στιγματισμού
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 67
    Last Post: 06-10-2010, 09:34
  4. Λογια απλα της στιγμης
    By soft in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2010, 20:43
  5. Replies: 19
    Last Post: 13-01-2010, 00:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •