Για αρχή...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1

    Για αρχή...

    Καλημέρα...πρώτα από όλα να πω ότι όσο καλή ιδεά μου φάνηκε το να γραφτώ σε αυτό το forum, άλλο τόσο δύσκολο μου φάνηκε το να κάνω post...απλά μου είναι δύσκολο να εκθέσω όλα όσα με προβληματίζουν/επηρρεάζουν κατευθείαν...

    παρολαυτά, ας περάσω και στο θέμα του section, αναφέροντας συνοπτικά ένα μικρό τμήμα του προβληματός μου, σε πολύ γενικές γραμμές:

    Έχω τάσεις μελαγχολίας και κατάθλιψης (σύμφωνα με ιατρική γνώμη), υποφέρω απο μοναξιά και αϋπνία, καθώς και από έλλειψη αυτοσεβασμού.

    Να συμπληρώσω ότι δεν συνιθίζω να τα εξωτερικεύω αυτά, και ίσως αυτό το "κρύψιμο" να είναι ο λόγος που δεν βρίσκω κατανοήση γύρω μου, για τον ίδιο μου τον εαυτό.

    Επίσης, ενώ ως φοιτητής, και ως εργαζόμενος διαπρέπω στον τομέα μου, σύμφωνα με τα λεγόμενα των άλλων, και από όσο καταλαβαίνω, "χτίζω" σωστά την ζωή μου, εγώ ο ίδιος δεν αντλώ καμία απολύτως ικανοποίηση, ευχαρίστηση ή περηφάνεια απο αυτό, όσο και να μου αρέσουν αυτά που κάνω.

    Ταύτα τα ολίγα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Φίλε μου κατ αρχάς έκανες πολύ καλά που γράφτηκες σ αυτό το φόρουμ όπου όλοι λίγο πολύ αντιμετωπίζουμε κοινά προβλήματα κ που θα διαπιστώσεις οτι το μοίρασμα αυτών των προβλημάτων μας δίνει μια ανάσα να προσπαθήσουμε για το καλύτερο.Εδώ δεν θα βρείς ίσως τη λύση του προβλήματος αλλά τη σιγουριά οτι κάποιοι σε καταλαβαίνουν.Μια καλή ιδέα θα ήταν να μπεις και στο chat υποστήριξης είμαι σίγουρη οτι θα σου αρέσει.Τωρα για αυτά που σε βασανίζουν λίγο πολύ όλοι σε κάποιες φάσεις τα έχουμε περάσει.Το θέμα είναι να μην έχουμε χαμηλή αυτοεκτίμηση κ όλα θα πάνε καλά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Πηγαινεις σε ειδικο? Εχεις προβληματιστει γιατί τα αισθάνεσαι όλα αυτά? Εδω και πόσο καιρό σου συμβαίνουν? Γενικότερα τι ανθρωπος εισαι? Τι σε γεμιζει??
    Χαρηκα για τη γνωριμια, καλωσηρθες!!)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    160
    Καλού κακού, συμβουλέψου κάποιο ψυχολόγο. Τα μικρά προβλήματα έχουν το κακό συήθειο να μεγαλώνουν. Όσο πιο νωρίς τα προλάβεις τόσο το καλύτερο. Είναι κρίμα να παιδεύεσαι, ενώ μπορείς να διευκολύνεις τον εαυτό σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η γνώμη του ειδικού πάντα σεβαστή.Μας δίνεις μόνο λίγα στοιχεία για τον εαυτό σου και επειδή δεν είμαστε και ειδικοί λίγο δύσκολο να βοηθήσουμε,τουλάχιστον εγώ στη διάγνωση.Καλή επιτυχία και περαστικά!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •