νιωθω ενα τιποτα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Λιμνουπολη
    Posts
    3

    Post νιωθω ενα τιποτα...

    Γεια σας.

    πριν λιγο ειδα για τελευταια φορα την πρωην μου...
    βγηκαμε για να της πω οτι δεν αντεχω που εχει τελειωσει η σχεση μας.
    ηθελα να παω να την βρω ολος αυτοπεποιθηση κ τελικα επειδη παντα με φοβιζε αυτη η κοπελα πηγα...φοβισμενος...
    παλι εριξα τα μουτρα μου για εκεινη κ παλι...με εκανε να νιωσω ενα τπτ...

    ξερω οτι παλι θελω χρονο,οτι πρεπει να δωσω χρονο στον εαυτο μου κ να ξεχαστω κ ολα αυτα που λεγονται μετα απο ενα χωρισμο...αλλα νομιζω οτι τελικα εγω εχω το προβλημα...
    θελω να κλαψω τοσο πολυ να εκτονωσω αυτο που νιωθω μεσα μου κ ολο αυτο με εχει πεθανει ψυχολογικα...δεν θελω να ξαναπλησιασω κοπελα πραγματικα...εχω χασει μεσα μου την μαγεια για να κανω παλι κατι τετοιο κ ολο αυτο με τρελενει...

  2. #2
    Σημερα κλεινει ενας μηνας που εδωσα τελος σε μια σχεση(?) με σκαμπανεβασματα 3 χρονων.... τον σκεφτομαι συνεχεια παρ ολα αυτα.... αλλα ξερεις γιατι εδωσα τελος...γιατι μπορει να εχω αισθηματα γι αυτον αλλα αυτος δεν τα εκτιμουσε..... Αν σε φοβιζε αυτη η κοπελα αντι να σε κανει να νιωθεις ομορφα κ χαλαρα τοτε καλως τελειωσε η σχεση.... Μεσα σε μια σχεση πρεπει να νιωθουμε ηρεμοι κ οχι να ειμαστε στην τσιτα... Θα το ξεπερασεις..σιγουρα θελει τον χρονο του.... :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    αυριο ξημερωνει μια νεα μερα ;)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ω ρε φίλε καταστροφή του κόσμου, σε παράτησε μια τσούλα και μπήκες στον κόπο να μας το δηλώσεις ονομαστικά κιόλας, γειά σας είμαι ο κωσταντίνος και με παρατάνε οι τσούλες επειδή μου λείπει το πράσινο.. λολ stay cool and and don't give a damn.

    Να φροντίζεις λοιπόν να μην μπλέκεις με τσούλες και κοίτα να βρείς τρόπο να θρέψεις το δικό σου στόμα καταρχάς που κινδυνεύει.

  5. #5
    την αγαπάς τόσο πολύ ή είναι ο φόβος ότι δύσκολα θα σε δεχτεί άλλη για σχέση?

    όποια και να ναι η απάντηση το σίγουρο είναι ότι δε χάνουμε ποτέ την αυτοπεποίθηση μας, βιώνεις τα αρχικά σταδια χωρισμού, είναι εκεί που ο καθένας πατώνει.
    ο χωρισμός σίγουρα δεν είναι το τέλος του κόσμου, και που ξερεις μπορεί να βρεις μια πολύ καλύτερη της και αυτήν ούτε που θα θες τοτε να την θυμάσαι.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Ω ρε φίλε καταστροφή του κόσμου, σε παράτησε μια τσούλα και μπήκες στον κόπο να μας το δηλώσεις ονομαστικά κιόλας, γειά σας είμαι ο κωσταντίνος και με παρατάνε οι τσούλες επειδή μου λείπει το πράσινο.. λολ stay cool and and don't give a damn.

    Να φροντίζεις λοιπόν να μην μπλέκεις με τσούλες και κοίτα να βρείς τρόπο να θρέψεις το δικό σου στόμα καταρχάς που κινδυνεύει.
    Κάροτ, μην μιλάς έτσι για το πρόβλημα ενός μέλους το οποίο γι' αυτόν είναι σημαντικό. Δεν μπορείς να δείχνεις σεβασμό στα προβλήματα των άλλων ανθρώπων;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Κάροτ, μην μιλάς έτσι για το πρόβλημα ενός μέλους το οποίο γι' αυτόν είναι σημαντικό. Δεν μπορείς να δείχνεις σεβασμό στα προβλήματα των άλλων ανθρώπων;
    Νιώθω σεβασμό για τα προβλήματα των άλλων ανθρώπων, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να το δείχνω κιόλας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Σίγουρα η φάση αμέσως μετά τον χωρισμό είναι πολύ δύσκολη. Εξαρτάται και από το πόσο καιρό είσασταν μαζί και για ποιους λόγους χωρίσατε. Τα τυπικά λόγια που λέγονται και μας κουράζουν ακόμα περισσότερο..Καταλαβαίνω, εσύ όμως γιατί την φοβόσουν; Τι είναι αυτό που σου προκαλούσε τον φόβο από έναν άνθρωπο που ήταν σύντροφος σου. Μου κάνει εντύπωση.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Νιώθω σεβασμό για τα προβλήματα των άλλων ανθρώπων, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να το δείχνω κιόλας.
    Όταν το νιώθουμε, το δείχνουμε κιόλας! Όταν μπαίνει ένα μέλος στο φόρουμ για να μιλήσει για τον χωρισμό του που εννοείται του έχει στοιχήσει για να το κάνει θέμα και έσύ αποκαλείς τσούλα την κοπέλα χωρίς να την γνωρίζεις, τότε νομίζω ότι έχεις ξεφύγει.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Όταν το νιώθουμε, το δείχνουμε κιόλας!


    says who?


    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Όταν μπαίνει ένα μέλος στο φόρουμ για να μιλήσει για τον χωρισμό του που εννοείται του έχει στοιχήσει για να το κάνει θέμα και έσύ αποκαλείς τσούλα την κοπέλα χωρίς να την γνωρίζεις, τότε νομίζω ότι έχεις ξεφύγει.




    τουλάχιστον δεν μένω στάσιμος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ποιος το λέει; Εγώ το λέω και κάθε λογικός νους. Τι σου φταίει τώρα ο κάθε άνθρωπος με τα δικά του προβλήματα για να καταφέρεσαι εναντίον του; (Κωνσταντίνε συγγνώμη για το οφ τόπικ)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Ποιος το λέει; Εγώ το λέω και κάθε λογικός νους. Τι σου φταίει τώρα ο κάθε άνθρωπος με τα δικά του προβλήματα για να καταφέρεσαι εναντίον του; (Κωνσταντίνε συγγνώμη για το οφ τόπικ)
    Μήπως είσαι υπερβολικά καχύποπτη? Σε λίγο θα μου πεις ότι φταίω εγώ για την οικογολική μόλυνση του πλανήτη.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Τι θα πει την φοβόσουν/φοβάσαι; Νοιώθεις υποτακτικά μπροστά της ή ο φόβος σου ήταν/είναι να μην την χάσεις;

    Κάτι που έγινε! Kαι τώρα τι; Το ξεπερνάς, κάνεις την αυτοκριτική σου και προχωράς δίνοντας έμφαση στα θέλω σου, σε αυτά που πραγματικά σε κάνουν να αισθάνεσαι όμορφα και γνήσια σε μια σχέση

    Y.Γ. Τι "λογική" είναι να το στόλισμα με χαρακτηριστικά "τσούλα"; Για ποιό λόγο σε ένα νήμα να βγαίνει τέτοιος μισογυνισμός από μέλη που κάνουν την τοποθέτηση τους; Και στο φινάλε, γιατί δεν ανοίγουν ένα νέο δικό τους thread να βγάλουν όσο μίσος έχουν και για τις γυναίκες και για τον πλανήτη και για ότι άλλο;

    2. Gypsy, good point. Σωστή η σκέψη σου και η αντιμετώπιση σου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Ω ρε φίλε καταστροφή του κόσμου, σε παράτησε μια τσούλα και μπήκες στον κόπο να μας το δηλώσεις ονομαστικά κιόλας, γειά σας είμαι ο κωσταντίνος και με παρατάνε οι τσούλες επειδή μου λείπει το πράσινο.. λολ stay cool and and don't give a damn.

    Να φροντίζεις λοιπόν να μην μπλέκεις με τσούλες και κοίτα να βρείς τρόπο να θρέψεις το δικό σου στόμα καταρχάς που κινδυνεύει.
    Carrot ΣΥΝΕΛΘΕ!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Carrot ΣΥΝΕΛΘΕ!!!
    Έχω συνέρθει κάπως μετά τα ξενύχτια είμαι καλύτερα. Με τέτοιο μήνυμα που του έγραψα πιστεύω να συνήλθε και ο φίλος μας ;)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 17:32
  2. Δεν εχω ζωη...δεν εχω τιποτα.
    By TheFlameWithin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 16-10-2010, 15:49
  3. δεν νιωθω πλεον τιποτα φιλικο για την κολλητη μου
    By xrisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2010, 12:40
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  5. τιποτα
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 01-04-2009, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •