"Διέξοδος"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507

    "Διέξοδος"

    Χαζεύοντας λίγο στην TV, είδα ένα περιστατικό που το μεταφέρω εδώ προς δημόσια συζήτηση

    Ο "τύπος" είχε δημιουργήσει σχέση με μια "τύπισσα". Ολα ήταν καλά, πλην όμως, η "τύπισσα" στο θέμα του sex ήθελε να προχωρήσουν αργά. ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργά. Ο "τύπος" την γούσταρε και επιθυμούσε να είναι μαζί. Nα το ζήσουν

    ΑΛΛΑ (υπάρχει σχεδόν πάντα ένα αλλά)

    Δεν άντεχε χωρίς σεξ. Στην μη αντοχή του, συνηγορούσε και πρόσθετε το πόσο ποθούσε την "τύπισσα". Ετσι της πρότεινε, μέχρι αυτή να νοιώσει έτοιμη (???) να μπορεί να πηγαίνει με άλλες.

    Ποιά είναι η γνώμη σας;

    1. Πως πιστεύετε πως πρέπει να χειρισθεί μια τέτοια κατάσταση ένας άντρας;
    2. Κατά πόσο φταίει η γυναίκα για αυτή την στάση της; Οχι τόσο που θέλει να περάσει καιρός πριν γίνει, αλλά κυρίως το να μην κατανοεί/σέβεται τις ανάγκες του συντρόφου της;

    Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον χρόνο που το κάθε ζευγάρι αποφασίζει να προχωρήσει και σεξουαλικά την σχέση τους, αλλά δεν θα έμενα ποτέ σε μια τέτοια κατάσταση. Δεν υπάρχει ερωτική σχέση χωρίς σεξ.

    Θεωρώ την γυναίκα (και αντίστροφα τον άνδρα) που θέλει σεξουαλική αποκλειστικότητα μεν, ΧΩΡΙΣ ΣΕΞ δε, από τον σύντροφο της τουλάχιστον προβληματική και κατά πολύ εγωίστρια

    Προσοχή. Αλλο πράγμα ο χρόνος που χρειάζεται ένας άνδρας στην πολιορκία του προς μια γυναίκα και άλλο είμαστε μαζί μεν, αλλά ξέχασε το μέχρι να το αποφασίσω δε...

    Γιατί άραγε μια γυναίκα, προχωρά σε μια ΕΡΩΤΙΚΗ σχέση, όταν δεν νοιώθει έτοιμη για σεξ;
    Tι θα πει "να νοιώσω έτοιμη" σε έναν χρονικό ορίζοντα που αγγίζει τον παραλογισμό;

    Eχω ακούσει γυναίκες να καυχιούνται (?) πως ο σύντροφός τους έκανε 6 μήνες να τις ..."ακουμπήσει"!

    Τι λέτε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    δεν ξερω να σου απαντησω για ολα τα παραπανω, θα σχολιασω τις δυο τελευταιες γραμμες. Εχω ακουσει αντρες να καυχιουνται και να χαρακτηριζουν γυναικες τσουλακια επειδη τους καθισαν γρηγορα ή και με την πρωτη, οποτε χιλιες φορες να σας κανουμε να περιμενετε ενα εξαμηνο, θα σκεφτει η καθε γυναικα που εχει ακουσει κατι τετοιο (και δεν ειναι σπανιο, εδω στο φορουμ μονο να ριξεις μια ματια, θα βρεις δεκαδες τετοια ποστ), οταν δεν ξερεις και τι φρουτο ειναι ο αλλος ακριβως, οταν δεν εισαι φουλ ερωτευμενος για να πεσεις με τα μουτρα κτλ. Εχω ακουσει αντρες να λενε οτι επειδη την αλλη την βλεπανε σοβαρα και την σεβονταν δεν της την πεσανε με τη μια και το πηγανε αργα. Εχω ακουσει βεβαια και αντρες να μην εχουν τετοια θεματα, αλλα επειδη αν ακουσεις δεκα θετικα και ενα αρνητικο το αρνητικο θα σου μεινει, να τα αποτελεσματα, οι γυναικες να θελουν να το πηγαινουν αργα κ.ο.κ.. Και μετα να ερχονται τυποι σαν καποιο μελος εδω μεσα, να λενε ευθαρσως οτι αν μια γυναικα ειναι δυσκολη, οι αντρες πεισμωνουν ακομα πιο πολυ και θελουν να την πηδηξουν για να την ξεφτιλισουν!! Τωρα τι αντρες ειναι αυτοι, και ποσοι ειναι τελικα, δεν ξερω.. να μια ερωτηση για το νημα μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ο αντρας δλδ που θελει ντε κ καλα σεξ απο την αρχη δν ειναι εγωιστής?

    αυτός γιατί δν σεβεται την επιθυμια της συντροφου του?
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Δεν είναι θέμα χρόνου και βάσης της σχέσης; Αν βλέπεις τον άλλο σοβαρά και δε θέλεις σχέση της πλάκας, μπορείς να περιμένεις λίγο καιρό, αλλά λίγο πάλι... όχι ένα εξάμηνο, εκτός αν μιλάμε για ανήλικα. Αν πάλι ΘΕΛΕΙΣ απλά μια σχέση με βάση το πάθος, τον έρωτα και την έλξη (άσχετα αν επέλθει αγάπη αργότερα) και κάνεις τον άλλο να περιμένει ένα τρίμηνο, ε κάπου έχεις χάσει την μπάλα...

    Για κάποιους το απελπιστικά αργά που γράφει ο Seduction μπορεί να είναι ένας μήνας, για κάποιον άλλον ένας χρόνος... Είναι όλα σχετικά νομίζω :)
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    ο αντρας δλδ που θελει ντε κ καλα σεξ απο την αρχη δν ειναι εγωιστής?

    αυτός γιατί δν σεβεται την επιθυμια της συντροφου του?
    Μα φυσικά και είναι εγωιστής! (Εγραψα πως η αναφορά μου ισχύει και αντίστροφα)

    Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει άνδρα* που να μην το θέλει από την αρχή (αρχή δεν σημαίνει κατ' ανάγκη και πρώτη συνάντηση). Εσύ;

    *Δεν αναφέρομαι σε όσους δεν κάνουν το πρώτο βήμα ή καταπιέζουν τα θέλω τους από φόβο. Οποιασήποτε μορφής φοβο ή φόβους.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ....
    Ναι, οκ. Eίδαμε και το άλλο παράδειγμα να γράφει μέλος "επειδή σε άφησε ένα τσουλάκι"
    Ας μην σταθούμε σε τέτοιες "λογικές" ή συμπεριφορές.

    Ας μιλήσουμε καθαρά. Πολλοί άνδρες (για να μην γράψω οι περισσότεροι) και πολλές γυναίκες (για να μην γράψω οι περισσότερες) που δεν καταπιέζουν σε μεγάλο βαθμό τον ερωτισμό τους, επιθυμούν οι μεν πρώτοι να κάνουν στο σεξ -τσούλα-*******...κλπ- την σύντροφό τους, οι μεν δεύτερες να τις κάνει -τσούλα-*******...κλπ- ο συντοφός τους.

    ΟΜΩΣ, οι μεν πρώτοι, φοβούνται πως αν διαπιστώσουν / γευτούν την σύντροφό τους έτσι, θα τους γαμηθεί με άλλον (!), οι δε δεύτερες αν αφεθούν στις ορέξεις τους συντρόφου τους (και τις δικές τους) θα κακοχαρακτηριστούν (!)

    Ετσι οι μεν ψάχνουν για ερωμένη και οι δε για εραστή!!!

    Εγώ αναφέρομαι σε ανθρώπους που αν όχι έχουν ανοιχτό τον ερωτισμό τους, έχουν ανοιχτή την θέληση τους να τον ανακαλύψουν και να τον απολαύσουν. Η ρομαντική σχέση, όχι μόνο εμπεριέχει το σεξ, αλλά το καθιστά στα απολύτως απαραίτητα για την φυσιλογική της πορεία.

    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    ...
    Δεν μπορείς να δεις σοβαρά μια σχέση όταν κάποια από τα απολύτως απαραίτητα κομμάτια της απουσιάζουν πλήρως! ΔΕΝ γίνεται.

    Και ναι, βλέπεις ότι σου αρέσει ο άλλος/η και θέλεις να μην βιαστείς. Aλλά πόσο θα περιμένεις; Γιατί να είναι μαζί δυο άνθρωποι ερωτικά, όταν ο ένας / η μια, αρνείται την ένωση τους;

    Φυσικά το "απελπιστικά αργά", ποικίλει αναλόγως τον άνθρωπο, τα θέλω του - τις ανάγκες του - την ηλικία του - τα βιώματα του κλπ, αλλά στους ενήλικες ανθρώπους θα οριοθετούσα ως ένα μέσο όρο, το αργά ως δυο βδομάδες καθημερινής επαφής και το απελπιστικά αργά οτιδήποτε παραπάνω

    Υ.Γ Τοποθετηθείτε για εσάς, τι θεωρείεται ως αργά - απελπιστικά αργά;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Νομίζω ότι το πότε θα συμβεί η σεξουαλική επαφή στη σχέση δεν έχει καμια σχέση με την "σοβαρότητα" αυτής της σχέσης.

    Ο κάθε άνθρωπος κάνει τις δικές του επιλογές και πρέπει ο άλλος να τις σέβεται εντός ενός λογικού πλαισίου βέβαια. Έχω ακούσει να καθυστερούν την 1η επαφή μέχρι και 6 μήνες και από την πλευρά του άντρα κιόλας. Εκεί κάπου αρχίζεις και αναρωτιέσαι.


    Η σεξουαλικότητα δυστυχώς είναι ένα από τα πιο ουσιώδη ανθρώπινα ζητήματα που έχει δηλητηριαστεί από τις κοινωνικές και θρησκευτικές πολλές φορές επιταγές και στερεότυπα.


    Στον δικό μου κύκλο, έχει τύχει να συναντήσω και κοπέλα η οποία μπορεί κυριολεκτικά να πηγαίνει με τον καθένα μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει τις ανάγκες της όπως συνήθως κάνουν οι άντρες. Δεν την κατέκρινα, αυτή όμως γιατί να με κατακρίνει αν εγώ θέλω να καθυστερήσω την επαφή μέσα σ' ένα λογικό πλαίσιο; Κι όχι για να το παίξω δύσκολη αλλά γιατί έτσι αισθάνομαι καλύτερα.


    Από κάτι τέτοιες συμπεριφορές, δημιουργούνται νευρώσεις και απευθυνόμαστε μετά στο φόρουμ για να βρούμε λίγη κατανόηση.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Προσωπικά και στην ηλικία που βρίσκομαι το απελπιστικά αργά νομίζω ότι είναι πάνω από 3 μήνες. Και το λέω αυτό γιατί είμαι 26. Αν ήμουν 17 θα είχα άλλη γνώμη.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Μα φυσικά και είναι εγωιστής! (Εγραψα πως η αναφορά μου ισχύει και αντίστροφα)

    Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει άνδρα* που να μην το θέλει από την αρχή (αρχή δεν σημαίνει κατ' ανάγκη και πρώτη συνάντηση). Εσύ;

    *Δεν αναφέρομαι σε όσους δεν κάνουν το πρώτο βήμα ή καταπιέζουν τα θέλω τους από φόβο. Οποιασήποτε μορφής φοβο ή φόβους.

    με ρωτάς ως γυναίκα ή ως άντρα?
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Δεν μπορείς να δεις σοβαρά μια σχέση όταν κάποια από τα απολύτως απαραίτητα κομμάτια της απουσιάζουν πλήρως! ΔΕΝ γίνεται.
    Απορώ... εσύ που λες ότι, στις σχέσεις μεταξύ 2 ατόμων δεν υπάρχουν "κανόνες" ή περιορισμοί ή πρέπει ή οτιδήποτε αυτού του είδους, αναφέρεσαι σε κάτι ως "απαραίτητο"; Και μάλιστα "απολύτως", δηλαδή ουσιαστικά λες χωρίς αυτό πάπαλα, δε γίνεται τίποτα; Λίγο αντιφατικό το βρίσκω.
    Ίσως ΔΕΝ γίνεται για εσένα, γιατί εγώ είμαι της άποψης ότι το πάθος σε μια σχέση είναι σαν κύμα, έρχεται και φεύγει, ξανά και ξανά, και είναι ΑΛΛΑ πράγματα που κρατάνε τη σχέση όταν το πάθος κάνει διάλλειμα. Και το επίρρημα να είναι μαζί 2 άνθρωποι "ερωτικά" δε σημαίνει αποκλειστικά σεξ, αλλιώς θα ήταν "σεξουαλικά". Είναι και άλλα κομμάτια που κάνουν τον έρωτα...

    Αλλά πλατειάζω. Πίσω στο θέμα.

    Θα περιμένεις όσο βλέπεις ότι και ο άλλος διατίθεται να ξεπεράσει ό,τι είναι αυτό που τον κρατάει πίσω. Όσο εκείνος ενδιαφέρεται να μειώσει τον χρόνο που θα περάσετε χωρίς σεξ, τόσο θα προσπαθήσεις και εσύ να τον περιμένεις. Αν ο άλλος απλά σου είπε ένα όχι χωρίς ορίζοντα τέλους, και δε φαίνεται να κάνει κινήσεις για να ξεπεράσει το θέμα του, δεν έλκεται από εσένα ερωτικά εξ αρχής οπότε δεν περιμένεις καθόλου.

    Με χάλασε πάρα πολύ η λέξη "οριοθετώ" που χρησιμοποίησες για μια καθαρά δική σου προτίμηση, αλλά το προσπερνώ. Για εμένα εξαρτάται από το τί άλλο παίρνω από τον σύντροφό μου. Μου έχει τύχει να μην μπορώ να περιμένω ούτε 3 μέρες, αλλά έχω συντηρηθεί ωραιότατα και ικανοποιητικότατα με φιλιά και αγκαλιές και φλερτ για εβδομάδες.

    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Νομίζω ότι το πότε θα συμβεί η σεξουαλική επαφή στη σχέση δεν έχει καμια σχέση με την "σοβαρότητα" αυτής της σχέσης.
    Διαφωνώ. Αν ξεκινάς μια σχέση επειδή είσαι ερωτευμένος και αγαπάς τον άλλον, το πότε θα κάνετε σεξ πράγματι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο, αρκεί να υπάρχει θέληση να γίνει κάποια στιγμή. Υπάρχουν άλλα αισθήματα και πολλοί λόγοι που σας κρατάνε μαζί. Αν όμως ξεκινάς μια "σχέση" επειδή θέλεις απλά έναν σύντροφο να περνάς την ώρα σου και να κάνεις σεξ, δεν περιμένεις τρίμηνα μέχρι να το κάνεις πρώτη φορά.

    Προσωπικά ξέρω πολλές κοπέλες (σίγουρα θα υπάρχουν και άντρες, αλλά εγώ προς το παρόν μόνο κοπέλες ξέρω) που, επειδή ο άλλος έχει διάθεση μη σοβαρής σχέσης αλλά περισσότερο σύντομης, και ιδιαίτερα τώρα το καλοκαίρι που ο κόσμος αναζητά περισσότερο έντονα σύντομες καλοκαιρινές περιπέτειες, αρνούνται το σεξ για ένα χρονικό διάστημα, σε μια προσπάθεια να περάσουν περισσότερο "ποιοτικό" χρόνο με τον άντρα ώστε να τις εκτιμήσει περισσότερο σε πολλαπλά επίπεδα, και να έχει ακόμα ενδιαφέρον και αφού παρέλθει η σεξουαλική ικανοποίηση.
    Last edited by DissolvedGirl; 09-08-2011 at 19:05.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Νομίζω ότι το πότε θα συμβεί η σεξουαλική επαφή στη σχέση δεν έχει καμια σχέση με την "σοβαρότητα" αυτής της σχέσης.
    Συμφωνούμε

    Αρχίζεις να αναρωτιέσαι* μετά τους 6 μήνες; Kαι όλο αυτό το διάστημα τι κάνεις*; Οδηγείς* την σκέψη σου σε άλλα σημαντικά ζητήματα όπως το πόσο ωραία πετούν οι πεταλούδες'

    *Γενική αναφορά

    Τι σε κάνει να αιασθάνεσαι καλύτερα αν καθυστερήσεις το σεξ; (Λογικά πλαίσια = ?)

    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Προσωπικά και στην ηλικία που βρίσκομαι το απελπιστικά αργά νομίζω ότι είναι πάνω από 3 μήνες. Και το λέω αυτό γιατί είμαι 26. Αν ήμουν 17 θα είχα άλλη γνώμη.
    3 μήνες με τι συχνότητα και ποιότητα επαφής; Πιστεύεις πως στην ηλικία σου, με καθημερινή επαφή, με διασκέδαση, περιπάτους, κοινά ενδιαφέροντα κλπ θα αντέξεις εσύ ή και ο σύντροφός σου 3 μήνες;

    Δλδ 3 μήνες δεν θα κοιμηθείς σπίτι του;
    θα βλέπεις dvd στην αγκαλιά του, αλλά θα μαζεύεις τα χέρια του;
    Θα σε κολλάει στον τοίχο και εσύ θα φεύγεις μετά το φιλί;
    ...

    (οπως καταλαβαίνεις τα παραδείγματα εκατοντάδες. Επίτηδες επέλεξα εύκολα)

    Quote Originally Posted by arktos View Post
    με ρωτάς ως γυναίκα ή ως άντρα?
    Απαντάς με το φύλο που είσαι (για άνδρα σε κόβω) και με την κοινωνική εμπειρία που διαθέτεις. Απλά

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Απορώ... εσύ που λες ότι, στις σχέσεις μεταξύ 2 ατόμων δεν υπάρχουν "κανόνες" ή περιορισμοί ή πρέπει ή οτιδήποτε αυτού του είδους, αναφέρεσαι σε κάτι ως "απαραίτητο"; Και μάλιστα "απολύτως", δηλαδή ουσιαστικά λες χωρίς αυτό πάπαλα, δε γίνεται τίποτα; Λίγο αντιφατικό το βρίσκω.
    Καθόλου αντιφατικό. Γίνεται να κολυμπήσεις έξω από το νερό; Σκέψου το.

    Και το επίρρημα να είναι μαζί 2 άνθρωποι "ερωτικά" δε σημαίνει αποκλειστικά σεξ, αλλιώς θα ήταν "σεξουαλικά". Είναι και άλλα κομμάτια που κάνουν τον έρωτα...
    Ερωτική σχέση = πολλά. Ενα από τα πολλά, ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ είναι και το σεξ. Εχεις αντίθετη άποψη; Ναι μπορείς να σταματήσεις να κολυμπάς για να ξεκουραστείς, ναι μπορεί και σε βάρκα να ανέβεις..., αλλά ένα είναι το βέβαιο. Εχεις βραχεί.

    Θα περιμένεις όσο βλέπεις ότι και ο άλλος διατίθεται να ξεπεράσει ό,τι είναι αυτό που τον κρατάει πίσω. Όσο εκείνος ενδιαφέρεται να μειώσει τον χρόνο που θα περάσετε χωρίς σεξ, τόσο θα προσπαθήσεις και εσύ να τον περιμένεις.
    Ερωτική σχέση είναι προσπάθεια σε/για ΚΟΙΝΗ πορεία, όχι προσπάθεια μοναχικών παράλληλων διαδρομών.

    Με χάλασε πάρα πολύ η λέξη "οριοθετώ" που χρησιμοποίησες
    Οι λέξεις δεν χρησιμοποιούνται ως (άκαμπτες) ταμπέλες αναγνώρισης, αλλά ως (ελαστική) γέφυρα συνεννόησης. Οταν διαβάζεις δικό μου post, ως το δεύτερο να τις λαμβάνεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    χμμ έχω δει να συμβαίνει κάτι τέτοιο θα μιλήσω γι αυτό που έχω δει γιατί κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.. χωρίς να μακρυλογώ πιστεύω πως είτε η κοπέλα μένει σε αυτή τη "σχέση" από ανασφάλεια και φόβο μην μίνει μόνη ή τα συναισθήματα της δεν έχουν φτάσει στο επίπεδο "ενηλικίωσης" δηλαδή ίσως τρέφει εκείνο τον παιδιάστικο πλατωνικό έρωτα για τον κύριο. :) Κάθε περίπτωση σαφώς είναι διαφορετική. :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Υ.Γ. Μόλις έκανα ένα περιορισμένο γκάλοπ στα 3 αγοράκια με τα οποία παραθερίζω αυτή την στιγμή, για το πόσο θα περίμεναν σε μια σχέση πριν κάνουν σεξ. Μα τους Θεούς, σχεδόν με ένα στόμα και μια φωνή, και οι 3 μου απάντησαν "ξέρω εγώ... η κοπέλα αξίζει;" στο οποίο απάντησα "έτσι φαίνεται αλλά μόλις τη γνώρισες, δεν είσαι και σίγουρος". Ο μέσος όρος btw που έβγαλα από τις απαντήσεις τους ήταν 2 με 3 εβδομάδες.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αχ βρε Αποπλάνηση! Μην το υπεραναλύεις ένα θέμα που ανήκει στη φύση και έρχεται αυθόρμητα!!! :) Δεν σκέφτηκα τόσο αναλυτικά όσο εσύ το κάθε πόσο θα βλεπόμαστε, αν θα πηγαίνω σπίτι του συχνά κ.τ.λ Παίζουν βέβαια και αυτά ρόλο. Όσο πιο συχνά συναντιόμαστε τόσο πιο εύκολα θα εξοικειωθούμε.


    Αν ρωτάς για μένα. Είμαι παρθένα και όχι στο ζώδιο! χαχαχα!!!! (σοβαρά έτσι;).


    Οπότε θα το καθηστερήσω κάπως, πάντως όχι 6μηνο!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  3. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  4. η "αλήθεια" του "ψευδωνύμου"
    By τι-ποτέ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 21-02-2007, 12:46
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •