"Διέξοδος" - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    συμφωνω και επαυξανω και με τις δυο σας!

  2. #32
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Με κάποιον που σκέφτεται έτσι δε νομίζω ότι θα άντεχε μια ειλικρινής και ουσιαστική σχέση 5 χρόνων, έτσι τουλάχιστον όπως την εννοώ εγώ. Γιατί σε τέτοιες σχέσεις αναφέρομαι. Από την άλλη, είμαι από τους ανθρώπους -και δεν είμαι η μοναδική- που τέτοιους χαρακτηρισμούς τους θεωρώ το λιγότερο γελοίους, σιγά μην καθορίσουν και τη στάση μου στη ζωή!
    Όσο για το πόσοι είναι αύτοί και αν τελικά συναντιούνται, να'σαι σίγουρη ότι μόνο μεταξύ τους συναντιούνται. Και αφήνουν τους υπόλοιπους να βολοδέρνουν, μέσα σε στερεότυπα και προκαταλήψεις.
    Και συμπληρώνω, ότι η μέχρι τώρα εμπειρία μου στη ζωή μου έχει δείξει, ότι στις περισσότερες φορές οι άλλοι μας φέρονται όπως φερόμαστε οι ίδιοι στον εαυτό μας. Αν εμείς δεν σεβόμαστε και δεν εκτιμάμε και αγαπάμε τον εαυτό μας, μην περιμένουμε να το κάνουν οι άλλοι.
    ...συμφωνώ και συνεχίζω...

    Δεν σκέφτηκα ποτέ να βάλω χρονόμετρο για το πότε θα κάνω σεξ με κάποιον που γνωρίζω.
    Οι μεγαλύτερες σχέσεις μου ξεκίνησαν κάνοντας σεξ σχεδόν από το πρώτο ραντεβού και σε κανενα τσακωμό δεν άκουσα και φυσικά δεν περίμενα να ακούσω χαρακτηρισμό "εύκολη". Άλλωστε αν ανακάλυπτα πως επέλεξα έναν άνθρωπο με τέτοια @@ στο κεφάλι, θα απογοητεύομουν με μένα και όχι με εκείνον, για το πόσο έξω έπεσα γι αυτόν.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    .....
    Η κολλητη μου φιλη βιωνει ενα φαινομενο τον τελευταιο καιρο που εχει ως εξης: Οι λεγαμενοι την παρατανε οχι αφου κανουν σεξ, που υποτιθεται σε αυτο στοχευουν, αλλα αφου τους δειξει εκεινη οτι ναι οκ οντως τους θελει, δηλαδη δεν εχουν προλαβει να κανουν σεξ, της λενε το βραδυ ποσο τελεια ειναι και ποσο πολυ την θελουν, αυτη μετα απο πεντε εξι ραντεβου εκδηλωνει το οτι και αυτη ενδιαφερεται, και μετα εξαφανιζονται για παντα! Θελω να πω, οτι θελουμε δε θελουμε, οι ανθρωποι θελουμε ενα εγκεφαλικο παιχνιδι, να μας φανει ο αλλος δυσκολος, οχι δεδομενος, και ο αντρας να κυνηγησει, γιατι τοτε εκτιμαει περισσοτερο αυτο που κατακτα.......!
    χμ
    μπα....
    εγω παλι, δεν νομιζω οτι φταιει οτι ο ανδρας δεν κυνηγησε.
    παω στοιχημα, οτι η φιλη σου εχει αρχισει να αγχωνεται οτι μεγαλωνει και μεχρι το 5ο η 6ο ραντεβου που μας λες, εχει φροντισει να πει στον ενδιαφερομενο, λεκτικα και εξωλεκτικα, οτι αυτη δεν εινια καμια ξεκωλη κι οτι ενδιαφερεται πλεον για σοβαρες σχεσεις , με ουσια, ανταλλαγες (προιοντων) και πολλα στρουμπουλα μωρα!!!!!
    ακου που σου λεω....
    και μονο στο ακουσμα της φρασης "σοβαρες σχεσεις" οι ανδρες εχουν φυγει ηδη...
    δεν διασφαλιζουμε καμια σοβαροτητα και καμια μακροημερευση σχεσης με δηλωσεις για το ποσο σοβαρες γυναικες ειμαστε και ποσο δεν κανουμε ξεπετες, αλλα με την ποιοτητα της προσωπικοτητας μας, η οποια δεν κρυβεται...
    οι δηλωσεις περι προθεσεων ειναι τρομερα επιβαρυντικες για μια σχεση που δεν εχει καν αρχισει.

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    72
    Εγώ εντοπίζω το πρόβλημα στο γεγονός ότι μια τόσο όμορφη πράξη όπως είναι το σεξ, πρέπει να περάσει από κόσκινο για να αποφασίσουν οι εμπλεκόμενοι αν θα το κάνουν ή οχι και τι θα γίνει μετά και αν θα κακοχαρακτηριστούν κτλ κτλ. Αυτό λέγεται σεξουαλική ανωριμότητα και νομίζω πως το μόνο που πρέπει να κάνετε για να αποφύγετε όλα αυτα που σας ανυσηχούν είναι να βρείτε σεξουαλικά ώριμους και συνειδητοποιημένους ανθρώπους για να το μοιραστείτε. Δε θέλει πολύ ανάλυση. Μην κατηγορείτε τους άλλους επειδή είναι ανώριμοι, κατηγορείστε τους εαυτούς σας που τους διαλέξατε για να κάνετε σεξ μαζί τους.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by DimitriThess View Post
    Εγώ εντοπίζω το πρόβλημα στο γεγονός ότι μια τόσο όμορφη πράξη όπως είναι το σεξ, πρέπει να περάσει από κόσκινο για να αποφασίσουν οι εμπλεκόμενοι αν θα το κάνουν ή οχι και τι θα γίνει μετά και αν θα κακοχαρακτηριστούν κτλ κτλ. Αυτό λέγεται σεξουαλική ανωριμότητα και νομίζω πως το μόνο που πρέπει να κάνετε για να αποφύγετε όλα αυτα που σας ανυσηχούν είναι να βρείτε σεξουαλικά ώριμους και συνειδητοποιημένους ανθρώπους για να το μοιραστείτε. Δε θέλει πολύ ανάλυση. Μην κατηγορείτε τους άλλους επειδή είναι ανώριμοι, κατηγορείστε τους εαυτούς σας που τους διαλέξατε για να κάνετε σεξ μαζί τους.
    Συμφωνώ. Τα είπες όλα με δύο κουβέντες.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  3. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  4. η "αλήθεια" του "ψευδωνύμου"
    By τι-ποτέ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 21-02-2007, 12:46
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •