Μπερδεμενος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270

    Μπερδεμενος

    Kαλημερα σε ολους,
    εδω και 4 μηνες χωρισα απο μια μεγαλη σχεση(9χρονια) η οποια με κουραζε πολυ και ηταν κατι που ηθελα να γινει.
    Το θεμα μου ειναι οτι νιοθω εντονα οτι θελω να ξαναερωτευτω αλλα 2 φορες που κατι πηγε να γινει με μια κοπελα με ενοχλουσε το παραμικρο
    δηλαδη κοιμηθηκαμε μαζι και οταν ξυπνησα με χαλαγε πολυ που ηταν σπιτι,την αλλη φορα που κοιμηθηκε σπιτι με χαιδευε κατα τις 5 το πρωι (ξυπνησε και μαλλον ηθελε παιχνιδακια) και τσαντιστικα πολυ
    μηπως τελικα πρεπει να μεινω μονος μου εντελως? μεχρι πραγματικα να θελω να κανω σχεση γιατι πολυ εγωιστικα λειτουργω και δεν μου αρεσω καθολου
    μαλλον ειμαι πολυ μπερδεμενος ....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Μην πιέζεις τον χρόνο και όσα αυτός θα φέρει, ειδικά αν δεν έχεις ξεκαθαρίσει τα θέλω σου

    Μεγάλη σημασία δώσε στο να εναρμονίζονται οι επιθυμίες σου με τις ανάγκες σου. Απαραίτητο για να προχωρήσεις ικανοποιητικά.

    Επίσης, πρόσεχε τις επιλογές σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    Kαλημερα σε ολους,
    εδω και 4 μηνες χωρισα απο μια μεγαλη σχεση(9χρονια) η οποια με κουραζε πολυ και ηταν κατι που ηθελα να γινει.
    Το θεμα μου ειναι οτι νιοθω εντονα οτι θελω να ξαναερωτευτω αλλα 2 φορες που κατι πηγε να γινει με μια κοπελα με ενοχλουσε το παραμικρο
    δηλαδη κοιμηθηκαμε μαζι και οταν ξυπνησα με χαλαγε πολυ που ηταν σπιτι,την αλλη φορα που κοιμηθηκε σπιτι με χαιδευε κατα τις 5 το πρωι (ξυπνησε και μαλλον ηθελε παιχνιδακια) και τσαντιστικα πολυ
    μηπως τελικα πρεπει να μεινω μονος μου εντελως? μεχρι πραγματικα να θελω να κανω σχεση γιατι πολυ εγωιστικα λειτουργω και δεν μου αρεσω καθολου
    μαλλον ειμαι πολυ μπερδεμενος ....
    Ειχα διαβασει την ιστορια σου στο πρωτο-πρωτο σου post! Οντως ειχες περασει δυσκολα και καταπιεστικα! Πιθανοτατα να φοβασαι την δεσμευση μην τυχον και παθεις τα ιδια! Ειχες τελικα συμβουλευτει ψυχολογο,οπως ελεγες,για να σε βοηθησει να βγεις απ'αυτην την ψυχοφθορα κατασταση που περνουσες?
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ακουσε τον εαυτο σου και τα θελω σου.. Φαινεται οτι πραγματι θες χρονο για σενα και ειναι λογικο. Δεν ειναι δυσκολο να ξερουμε τι θελουμε αρκει να ρωτησουμε ον εαυτο μας. Τι θες? Εσυ ξερεις τι θες.. Μην ζοριζεις τον εαυτο σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εγω λεω να μπεις σε διαδιακσια να δοκιμασεις το ενα το αλλο, να ηρεμησεις, αν σου κατσει κατι χαλαρα..μην συγκρινεις και μπορει να σ κατσει και κατι καλυτερο απτο προηγουμενο..ωστοσο θα πρεπει να ανεχτεις οτι καποια κοπελα θα ειναι διαφορετικη απτην κοπελα στην 9χρονη σχεση σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Ναι εχω συμβουλευτει ψυχολογο και ειμαι ειδη σε ομαδα ψυχολογικης υποστηριξης
    elrine τι ενοεις να δοκιμασω το ενα το αλλο???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    Ναι εχω συμβουλευτει ψυχολογο και ειμαι ειδη σε ομαδα ψυχολογικης υποστηριξης
    Πολυ ωραια! Τοτε πιστευω πως συντομα θα εισαι σε θεση ν'αναπτυξεις μια ερωτικη σχεση στην οποια δε θα αισθανεσαι αβολα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Αυτο πιστευω και εγω απλα μου κανει εντυπωση γιατι αντιδρω ετσι .Αναρωτιεμε μηπως μονο για πηδημα τελικα ψαχνω και οχι για σχεση??

    απλα το συζηταω για να δω μηπως και εσεις βλεπετε οτι κατι τετοιο ισως ψαχνω?

  9. #9
    Την ψυχικη σου ηρεμια να βρεις πρωτα....να βρεις ξανα τον εαυτο σου κ μετα ενα ''πηδημα'' ισως γινει σχεση.... Αλλα μεχρι να γινει αυτο να εισαι ξεκαθαρος απεναντι στις κοπελες που θα σου κανουν κλικ σεξουαλικο.... Αυτες δεν φταινε σε τιποτε ...... :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μπα δεν νομιζω αν εψαχνες γιαυτο δεν θα αναρςτιοσουν, εγω λεω να δοκιμασεις μια νεα εμπειρια με αλλη γυναικα κ αν δεν σου κανει η πρωτη δευτερη τριτη αλλη, αυτο εννοω ετσι κ αλλιως καλες προθεσεις εχεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    το περιεργο ειναι οτι δεν την εβλεπα για πηδημα και γενικα οποια γυναικα βλεπω δεν σκεφτομαι το σεχ πρωτα αλλα αν θα περναμε καλα
    απο την αλλη δεν μπορω οποια γνωριζω να της λεω ''ξερεις μπορει να πηδηχτουμε και μετα να θελω να μεινω μονος'' και δεν το λεω γιατι δεν ψαχνω μονο πηδημα αυτη τη στιγμη
    απλα προσπαθω οσο μπορω να μην προσβαλω και να μην πληγοσω την απεναντη μου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    κατα τη γνωμη μου πιεστηκες τοσο πολυ στην 9χρονη σχεση σου που το παραμικρο σου δημιουργει αντιδραστικες τασεις..εγω θα σου λεγα να μεινεις μονος..να ανακτησεις λιγο τον εαυτο σου...να γεμισουν οι μπαταρεις σου χωρις να αποκλειες το γεγονος οτι θα βρεθει κατι να σε αγγιξει..συνηθως οταν πιεστουμε απο κατι εντονα και για καιρο..μολις νιωσουμε οτι υπαρχει μια περιπτωση να ξαναπερασουμε τα ιδια...χτυπαει ο συναγερμος..παντως μπραβο σου για την ειλικρινεια σου και που εισαι ξηγημενος..σπανιζουν ττετοιοι αντρες..συνηθως δε ξερουν τι θελουν και πληγωνουν..ολα θα πανε καλα..κανε πραγματα που σε ευχαριστουν που προφανως στερηθηκες μες στη σχεση...:)
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    αυτο προσπαθω να κανω να γεμισω τις μπαταριες μου αλλα απο την αλλη θελω και μια συντροφια τελος παντον ο χρονος θα δειξει
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

Similar Threads

  1. Μπερδεμενος
    By RedSky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-2011, 20:45
  2. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 22:39
  3. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 02-05-2010, 00:47
  4. Μπερδεμενος με τα φαρμακα...
    By nikos27 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2009, 20:37
  5. Ειμαι μπερδεμενος.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-10-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •