τι ειναι χειροτερο: η στρατιωτικη θητεια ή η κυηση? - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 20 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 290
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Οσο μου γραφουνε τσαμπουκαδες τοσο θα γραφω και εγω! και αν θες να κανεις την σωστη δες ποιος ανακαλεσαι ,δες ποιος εδειξε ανωτεροτητα και μετα μιλα
    Τα νταβατζηλικια σου τραβα να τα κανεις εκει που σε παιρνει κι οχι σε 'μενα! Εγω σου μιλησα ορθα κι εσυ μου κανεις τον ξεφτομαγκα! Τις "μαγκιες" σου,λοιπον,αλλου και δε θα μου πεις εσυ ποτε θα παιρνω το λογο! Αντε ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Τώρα που το σκέφτομαι... Στο ερώτημα (πάντως) απαντούμε καλύτερα, εάν βάλουμε εαυτόν να διαλέξει ανάμεσα σε κύηση και θητεία... Και επιλέγω χωρίς δεύτερη σκέψη το δεύτερο! Τουλάχιστον είναι κάτι εξωσωματικό!

    Είναι εφιαλτικό να μεγαλώνει προοδευτικά η κοιλιά σου και στο τέλος να ξέρεις ότι θα βγάλεις ένα μωρό από κάτω! Μπρρρρρ
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Τώρα που το σκέφτομαι... Στο ερώτημα (πάντως) απαντούμε καλύτερα, εάν βάλουμε εαυτόν να διαλέξει ανάμεσα σε κύηση και θητεία... Και επιλέγω χωρίς δεύτερη σκέψη το δεύτερο! Τουλάχιστον είναι κάτι εξωσωματικό!

    Είναι εφιαλτικό να μεγαλώνει προοδευτικά η κοιλιά σου και στο τέλος να ξέρεις ότι θα βγάλεις ένα μωρό από κάτω! Μπρρρρρ

    εγώ στα ΄λεγα......
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Τώρα που το σκέφτομαι... Στο ερώτημα (πάντως) απαντούμε καλύτερα, εάν βάλουμε εαυτόν να διαλέξει ανάμεσα σε κύηση και θητεία... Και επιλέγω χωρίς δεύτερη σκέψη το δεύτερο! Τουλάχιστον είναι κάτι εξωσωματικό!

    Είναι εφιαλτικό να μεγαλώνει προοδευτικά η κοιλιά σου και στο τέλος να ξέρεις ότι θα βγάλεις ένα μωρό από κάτω! Μπρρρρρ
    Κριμας! Δηλαδη δε θα κανεις καμια προσπαθεια μηπως και παρεις το εκατομυριο σ'αυτους τους χαλεπους καιρους?! lol
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Κριμας! Δηλαδη δε θα κανεις καμια προσπαθεια μηπως και παρεις το εκατομυριο σ'αυτους τους χαλεπους καιρους?! lol
    Ευρώ;Χμμμμμ... Κύηση! Κύηση!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #141
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Τα νταβατζηλικια σου τραβα να τα κανεις εκει που σε παιρνει κι οχι σε 'μενα! Εγω σου μιλησα ορθα κι εσυ μου κανεις τον ξεφτομαγκα! Τις "μαγκιες" σου,λοιπον,αλλου και δε θα μου πεις εσυ ποτε θα παιρνω το λογο! Αντε ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ!!!
    Dεν κοιτας τα δικα σου , και μετα να κρινεις εμενα , ολο με εμενα ασχολεισαι ! φανταζομαι ποσο ενδιαφερον θα ειναι η ζωη σου ¨)χεχε ,

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    φιλαρακι ολο για ποτο εισαι και ολο μεσα αντε στο καλο τωρα και ασε να κανουμε τα τσαμπουκαλικια μας οπως γουσταρουμε στην τελικη και πραγματικα δεν δινω μια τι εχεις κανει στην ζωη σου εμενα με αφορα μονο τι εχω κανει στην δικη μου οοοο,τι και να μ λες πως εκανες για μενα ενας αχρηστος καρμιρης θα σαι και δεν πιανουν μια τα λογια σου ουτε καν με συγκινουν ουτε καν να σε βοηθησω ουτε καν να στην πω απλα παρε την προβοσκιδα σου και αντε παραλια και ριξε κ καμια βουτια κ για μας γιατι δεν εχουμε ζωη και μιζεριαζουμε πω πω ζηλευω αφανταστα μακαρι να μουν εσυ εεεεεεεεεε! παω τωρα να παρω την κλικα μου και την αρκτος να παμε πριβε να σε κραξουμε. καλο μπανιο εσυ παλικαρα!!! χοχοχοχοχ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #143
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειμαι συγουρος οτι οι μονοι φιλοι σουειναι απο εδω μεσα¨) που να βρεις εξω απο εδω φιλους??? ¨) ποιος θα σε δεχτει στην πραγματικη ζωη?? ¨) το ξερεις και το λες και εσυ¨)

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειμαι συγουρος οτι οι μονοι φιλοι σουειναι απο εδω μεσα¨) που να βρεις εξω απο εδω φιλους??? ¨) ποιος θα σε δεχτει στην πραγματικη ζωη?? ¨) το ξερεις και το λες και εσυ¨)
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    φανταζομαι ποσο ενδιαφερον θα ειναι η ζωη σου ¨)χεχε
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    λιγο απο τα μην. σας και τα θεματα σας που ειδα εχετε ΜΕΓΑΛΟ θεμα με τον πραγματικο κοσμο ! δεν τα καταφερατε τοσο καλα εκει!

    πωπω μου θυμίζεις εκείνα τα troll που μόλις τους κάνεις σκόνη τις επικές κοτσάνες που πετάνε όλη την ώρα στο τέλος σου λένε κάτι αξιολύπητο στυλ "..και πάω στοίχημα ότι είσαι ένας υπέρβαρος αγάμητος 30αρης κομπιουτεράκιας με σπυράκια και γυαλιά που ζει στο υπόγειο των γονιών του". Επίθεση δηλαδή κατευθείαν πάνω στον άλλο!!

    Και εγώ σου λέω, έστω ότι κάποιος από εδώ μέσα έχει όντως κοινωνικό πρόβλημα και δεν τα πάει καλά με την "πραγματική ζωή" (λες και εδώ είμαστε στο ματριξ..) , εσένα δηλαδή τι σε κόφτει? Τρίβεις τα χέρια σου απο ικανοποίηση και πλέεις σε πελάγη ευτυχίας έτσι επειδή νοιώθεις ανώτερος?


    Και δεν σχολιάζω όλα αυτά που έλεγες πριν για το πόσο γαμάτος και απίθανος τύπος είσαι και πόσα έχεις καταφέρει στην ζωή σου. Μπράβο, την έχεις μεγαλύτερη (την σχέση σου με τους άλλους) , συγχαρητήρια!! τι να κάνουμε τώρα?

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειμαι συγουρος οτι οι μονοι φιλοι σουειναι απο εδω μεσα¨) που να βρεις εξω απο εδω φιλους??? ¨) ποιος θα σε δεχτει στην πραγματικη ζωη?? ¨) το ξερεις και το λες και εσυ¨)

    εσένα τί σε νοιάζει απο που ειναι οι φίλοι της, αν θα βρει έξω κ όλα τα υπόλοιπα ?
    ποιος ο λόγος να το συνεχίζεις ?
    ακόμη σε ενοχλεί ?
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειμαι συγουρος οτι οι μονοι φιλοι σουειναι απο εδω μεσα¨) που να βρεις εξω απο εδω φιλους??? ¨) ποιος θα σε δεχτει στην πραγματικη ζωη?? ¨) το ξερεις και το λες και εσυ¨)
    ........ οι κακίες θα πρεπε να γίνονται μπαν όχι οι βρισιές..........
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #147
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    broken doll , συγνωμη! σε μπερδεψα ,βρισε οτι θεσ οσο θες , δεν τρεχει . αυτες τις μερες ειμαι σκατα ,οσο δεν θα θελες ποτες! και ισως καποιες φορες τα νευρα μου,,, σταματαω , δεν δικαιολογουμε σε κανενα ,ιδικα στους απο πανω ! αμα αρχησω να γραφω για αυτους θα πρεπει να κρυφτουν!! αλλα λογο της ιστορικης αυτης μερας δεν συνεχιζω!!

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    broken doll , συγνωμη! σε μπερδεψα ,βρισε οτι θεσ οσο θες , δεν τρεχει . αυτες τις μερες ειμαι σκατα ,οσο δεν θα θελες ποτες! και ισως καποιες φορες τα νευρα μου,,, σταματαω , δεν δικαιολογουμε σε κανενα ,ιδικα στους απο πανω ! αμα αρχησω να γραφω για αυτους θα πρεπει να κρυφτουν!! αλλα λογο της ιστορικης αυτης μερας δεν συνεχιζω!!
    έλα ρε!

    επειδή έχω όρεξη για παιχνιδάκια, για γράψε να πάμε να κρυφτούμε!!!
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΝΟΥ δεν ξερω τι μπερδεψες ακριβως αλλα θελω να σου πω οτι συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου στο θεμα στρατου και ας επεσαν οι περισσοτεροι πανω σου να σε φανε. Εγω δεν ειδα πουθενα να θιγεις κανεναν στο πρωτο σου μνμ και εγω ετσι θα τα εγραφα. ΜΠΡΑΒΟ σου για την υπομονη σου να ανεχεσαι τον καθεναν εδω μεσα να εναντιωνεται χωρις λογο. Τα λες πολυ καλα! Και πολυ καλα με το θεμα της κλικας.. ξερουμε τι συμβαινει εδω μεσα και το αναγνωριζουμε!

    Ας μπω ομως και εγω στο θεμα! Ο στρατος και η κυηση ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!! Η εγκυμοσυνη για καποιες γυναικες ειναι πολυ ευκολη και για αλλες δυσκολη αλλα οπως ειπωθηκε απο καποιο μελος ειναι θεμα επιλογης! Ειναι θεμα επιλογης να περναμε εμεις οι γυναικες την διαδικασια αυτη και ναι οι γυναικες ειμαστε πιο ανθεκτικες στον πονο.

    ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ο στρατος ειναι κατι που μπορεις να το χαρακτηρισεις σκληρο και παλι αναλογα. Δεν ειναι θεμα επιλογης, ειναι κατι που υποχρεουσαι να το κανεις. Οταν μπαινεις σε ενα περιβαλλον που δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις οικογενεια σε μια νεαρη ηλικια και εφοσον αγορι απο αγορι διαφερει σε χαρακτηρα επομενο ειναι οτι καποιοι θα ειναι περισσοτεροι σκληροπετσοι απο αλλους. Αυτο ομως δεν ειναι λογος για να ειμαστε σκληρες και επικριτικες με αυτα τα αγορια. Συνηθως γνωριζουμε οτι τα φαινομενα απατουν γι αυτο λοιπον ας μην ειμαστε κολλημενοι σε προτασεις τυπου "τα αγορια δεν κλαινε ποτε". Ολοι ανεξαρτητου φυλου ειμαστε το ιδιο ανθρωποι με συναισθηματα και με τις δικες μας ευαισθησιες.. γιατι μας φαινεται ολο αυτο παραλογο? Αυτο λοιπον που εχουμε να κανουμε ειναι να κατανοησουμε την κατασταση και να ειμαστε ενα ειδος στηριγματος αντι να μπαινουμε στην διαδικασια της κρισης.

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΝΟΥ δεν ξερω τι μπερδεψες ακριβως αλλα θελω να σου πω οτι συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου στο θεμα στρατου και ας επεσαν οι περισσοτεροι πανω σου να σε φανε. Εγω δεν ειδα πουθενα να θιγεις κανεναν στο πρωτο σου μνμ και εγω ετσι θα τα εγραφα. ΜΠΡΑΒΟ σου για την υπομονη σου να ανεχεσαι τον καθεναν εδω μεσα να εναντιωνεται χωρις λογο. Τα λες πολυ καλα! Και πολυ καλα με το θεμα της κλικας.. ξερουμε τι συμβαινει εδω μεσα και το αναγνωριζουμε!

    Ας μπω ομως και εγω στο θεμα! Ο στρατος και η κυηση ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!! Η εγκυμοσυνη για καποιες γυναικες ειναι πολυ ευκολη και για αλλες δυσκολη αλλα οπως ειπωθηκε απο καποιο μελος ειναι θεμα επιλογης! Ειναι θεμα επιλογης να περναμε εμεις οι γυναικες την διαδικασια αυτη και ναι οι γυναικες ειμαστε πιο ανθεκτικες στον πονο.

    ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ο στρατος ειναι κατι που μπορεις να το χαρακτηρισεις σκληρο και παλι αναλογα. Δεν ειναι θεμα επιλογης, ειναι κατι που υποχρεουσαι να το κανεις. Οταν μπαινεις σε ενα περιβαλλον που δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις οικογενεια σε μια νεαρη ηλικια και εφοσον αγορι απο αγορι διαφερει σε χαρακτηρα επομενο ειναι οτι καποιοι θα ειναι περισσοτεροι σκληροπετσοι απο αλλους. Αυτο ομως δεν ειναι λογος για να ειμαστε σκληρες και επικριτικες με αυτα τα αγορια. Συνηθως γνωριζουμε οτι τα φαινομενα απατουν γι αυτο λοιπον ας μην ειμαστε κολλημενοι σε προτασεις τυπου "τα αγορια δεν κλαινε ποτε". Ολοι ανεξαρτητου φυλου ειμαστε το ιδιο ανθρωποι με συναισθηματα και με τις δικες μας ευαισθησιες.. γιατι μας φαινεται ολο αυτο παραλογο? Αυτο λοιπον που εχουμε να κανουμε ειναι να κατανοησουμε την κατασταση και να ειμαστε ενα ειδος στηριγματος αντι να μπαινουμε στην διαδικασια της κρισης.
    Μπορειτε παρακαλω να πειτε ποια ειναι τα ατομα της κλικας?


    Η μπροκεν μια (που της ειπαν οτι ειναι αρωστη και να την κλεισουν οι δικοι της στην κλινικη)
    Εγω δυο που εκφερα την αντιθεση μου.
    Ποιοι αλλοι? Για να μην ψαχνω κιολας τα ποστ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 10 of 20 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι είναι χειρότερο;
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 26-06-2011, 17:11
  2. Replies: 107
    Last Post: 16-06-2011, 20:48
  3. ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-10-2010, 01:19
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. Η στρατιωτική θητεία με τα μάτια ενός κοινωνιοφοβικού…
    By ΜΙΧΑΛΗΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •