Ωραια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Ωραια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Ωραια

    Ωραια, μολις διαβασα οτι η ασθενεια μας θεωρειται χειροτερη απο την τυφλωση και την παραπληγια.

    Η τριτη χειροτερη μορφη αναπηριας μετα την ανοια και την τετραπληγια..

    Τουλαχιστον ειμαι στο 25% που τους πιανουν τα φαρμακα..

    Επισης διαβασα οτι προκαλειται και απο κακοποιηση στην παιδικη ηλικια στο σχολειο ή αλλου.

    Τα καθαρματα μας σκοτωσαν ψυχολογικα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    εφοσον μπορεις να ζεις σχετικα φυσιολογικα ποσο βαρος μπορει να εχουν τα στατιστικα. για μενα το μεγαλυτερο προβλημα ακομα και σε περιστασιακες εποχιακες (η λογω καποιας συγκεκριμενης εμπειριας) περιπτωσεις ειναι η μοναξια. το πιστευεις μια φορα στη δουλεια μου μια κοπελα εκατσε να μου πει για τον αδελφο της τι ζορι τραβανε οικογενειακα και ποσες ακομα οικογενειες να εχουν παιδια με ψυχολογικα προβληματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    τι να σου πω εμενα στην δουλεια οταν το εμαθαν με κακοποιουσαν ψυχολογικα ομαδικα και κανανε αστεια μαζι μου..

    τοσο ωραια... αναγκαστηκα να παραιτηθω.

    Quote Originally Posted by sball View Post
    εφοσον μπορεις να ζεις σχετικα φυσιολογικα ποσο βαρος μπορει να εχουν τα στατιστικα. για μενα το μεγαλυτερο προβλημα ακομα και σε περιστασιακες εποχιακες (η λογω καποιας συγκεκριμενης εμπειριας) περιπτωσεις ειναι η μοναξια. το πιστευεις μια φορα στη δουλεια μου μια κοπελα εκατσε να μου πει για τον αδελφο της τι ζορι τραβανε οικογενειακα και ποσες ακομα οικογενειες να εχουν παιδια με ψυχολογικα προβληματα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    επισης ειμαστε στο 25% που τους πιανουν τα φαρμακα. ενα αλλο 25% δε τους πιανουν καθολου και ενα 50% τους πιανουν μονο περιπου.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    δεν ειναι καλα τα πραγματα μαους.και εμας που λες οτι μας πιανουν ειναι και οτι δεν μας αφηνουν.επειδη μας πιανουν σημαινει ταυτοχρονα οτι δεν μπορουμε και να τα κοψουμε.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    Quote Originally Posted by maus View Post
    τι να σου πω εμενα στην δουλεια οταν το εμαθαν με κακοποιουσαν ψυχολογικα ομαδικα και κανανε αστεια μαζι μου..

    τοσο ωραια... αναγκαστηκα να παραιτηθω.

    ναι ξερω πως ειναι. εγω ειχα τσακωθει με ολους.

  7. #7
    Quote Originally Posted by maus View Post
    τι να σου πω εμενα στην δουλεια οταν το εμαθαν με κακοποιουσαν ψυχολογικα ομαδικα και κανανε αστεια μαζι μου..

    τοσο ωραια... αναγκαστηκα να παραιτηθω.
    και εμενα μου τα κανανε αυτα στη δουλεια και παρεμεινα 3,5 χρονια σαν σκυλος δεν τους εκανα το χατηρι να παραιτηθω.εμενα μαους με κακομεταχειριστηκαν σκληρα.παντως εσυ δεν μου φαινεσαι τυπος που μπορει ο αλλος να τον δουλεψει χωρις να εχει απωλιες...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω μαλλον τους ημουν ανυποφορος στη δουλεια , αλλα πραγματι ημουν σε ενα πολυ ευχαριστο περιβαλλον με πολιτισμενους ανθρωπους που δεχοντουσαν τα χουγια μου. Αλλα οποτε επεφτα λογω προσπαθειας διακοπης φαρμακευτικης αγωγης κλπ. πρεπει να γινομουν ανυποφορος και να μην με αντεχαν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    maus μην τα βλεπεις απο την ασχημη πλευρα,η ενεργη ψυχωση θεωρειται η τριτη χειροτερη μορφη αναπηριας τοτε που εισαι σε κριση δεν ξερεις τι κανεις, δεν εισαι ικανος να εκτελεσεις τιποτα,δεν μπορεις να συγκεντρωθεις καθολου.αμα καποιος παιρνει τα φαρμακα του ,ειναι λειτουργικος δεν διαφερει σε τιποτα απο εναν υγιη μονο που θα χει τα πανω του και τα κατω του πιο ευκολα απο εναν <<φαινομενικα>> υγιη.with active psychosis ranked as the third-most-disabling condition. http://en.wikipedia.org/wiki/Prognosis_of_schizophrenia

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Και καλα γιατι το ειπατε στη δουλεια?Καποια πραγματα ειναι προσωπικα και δεν λεγονται.Εγω αρρωστησα οταν δουλευα και δεν ειπα τιποτα στη δουλεια αν και φαινονταν οτι δεν ημουν καλα.Απλα καποια στιγμη με απελυσαν χωρις να μου πουν οτι θελω βοηθεια ή οτι δεν ειμαι καλα...

Similar Threads

  1. Ησυχη , ωραια νυχτα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 05-01-2012, 13:00
  2. Αισθανομαι ωραια....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 17-01-2010, 16:03
  3. Ωραια φαρσα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-10-2009, 09:26
  4. Η ζωή είναι ωραία...
    By Μαίρη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 02-03-2007, 11:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •