αυτο το σωμα μου ολο προβληματα μου δημιουργει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Quote Originally Posted by ΝεοΞεκινημα View Post
    ουτε αυτη του φερεται ανθρωπινα ενω αυτος ειναι ενταξει ατομο
    αυτό όμως είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ της και ΕΠΙΛΟΓΗ του. Το να αναφέρεσαι στην υγεία της σε σχέση με το πως αντιδρα στην προσωπικη της ζωή, είναι χτύπημα κάτω από τη μέση.
    Δεν μπορείς να ξέρεις κατα πόσο είναι "εντάξει" άτομο ο αλλος. Τον ξέρεις?
    Αλλά και πάλι, αυτό ΔΕΝ έχει καμία απολύτως σχέση με την υγεία της.

  2. #17
    μονη της ανεφεραι τα προβληματα υγειας της.
    για να τα αναφερει τα προβληματα υγειας της σε συνδιασμο με σεξουαλικη πραξη!!! δειχνει οτι δεν εχει κομπλεξ οποτε δεν αποτελει χτυπημα κατω απο την μεση..


    Δικαωμα και επιλογη της ειναι αλλα ας ηξερε και εκεινος τι συμβαινει. Ειναι δικαιωμα του να ξερει οπως και δικη του επιλογη εαν θελει να μεινει σε μια τετοια σχεση .Ξερει ολο το ιντερνετ εκτος απο τον ιδιο..
    καποιος πρεπει να υπερασπισει και τον κακομοιρο.
    Last edited by ΝεοΞεκινημα; 24-08-2011 at 15:59.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    νομιζω οι λειτουργια του φορουμ εχει σκοπο να λες ανωνυμα τα θεματα σου..οποτε ειναι λαθος αυτο π λες...κ εκεινος οταν εγω ημουν χαλια δεν μ σταθηκε δεν ειχε καν καταλαβει οτι ημουν αρρωστη οπως κ δεν εχει καταλαβει οτι ειμαι ελλειπης οπως κ δεν εχει καταλαβει οτιεχει φαει τοσο κερατο αν μενω η φευγω ειναι δικη μ υποθεση..σημερα εγραψα γτ απλα ειμαι κουρασμενη απο τις ενοχλησεις στο σωμα..κ μ προκαλει θλιψη αυτο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ελιρεν, βασικα κοιτα οσο μπορεις να φροντιζεις την υγεια σου κ να προσεχεις τον εαυτο σου. τι αλλο μπορεις να κανεις? για τα πεπτικα προβληματα υπαρχει περιπτωση να ειναι εν μερει κ ψυχοσωματικα? πχ απο αγχος? αν ναι, ισως ψυχοθεραπεια να βοηθουσε.

    σε τετοιες περιπτωσεις η αποδοχη των δυσκολιων ειναι μαλλον το καλυτερο. κ μετα κανεις ο,τι μπορεις για να τις ξεπερασεις στο μετρο του δυνατου!

    καλη δυναμη ευχομαι!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    νομιζω οι λειτουργια του φορουμ εχει σκοπο να λες ανωνυμα τα θεματα σου..οποτε ειναι λαθος αυτο π λες...κ εκεινος οταν εγω ημουν χαλια δεν μ σταθηκε δεν ειχε καν καταλαβει οτι ημουν αρρωστη οπως κ δεν εχει καταλαβει οτι ειμαι ελλειπης οπως κ δεν εχει καταλαβει οτιεχει φαει τοσο κερατο αν μενω η φευγω ειναι δικη μ υποθεση..σημερα εγραψα γτ απλα ειμαι κουρασμενη απο τις ενοχλησεις στο σωμα..κ μ προκαλει θλιψη αυτο
    οταν ησουν χαλια κ δε σου σταθηκε, το επικοινωνησες αυτο? το συζητησες? ή περιμενες την επικοινωνια να συμβει τηλεπαθητικα, μαγικα, να μυρισει τα νυχια του να καταλαβει οτι χρειαζεσαι βοηθεια? μερικες φορες ακομα κ τα αυτονητα δεν ειναι τοσο αυτονοητα κ ειναι καλο να τα διευκρινιζουμε.

    τωρα για το κερατο νομιζω οτι δεν ειναι μονο δικη σου υποθεση, τον κοροιδευεις ουσιαστικα. του λες ψεματα. χωρια που αν κολλησεις κ κατι, μετα μπορει να κολλησεις κ αυτον, οποτε οι συνεπειες των πραξεων σου περνανε κ σε αλλους. θα μπορουσες να τον ενημερωσεις οτι θελεις να εχεις παραλληλες σχεσεις κ αν αυτος θελει να κατσει μαζι σου ολα καλα. αν θελει να φυγει, να ξερει την αληθεια. γνωμη μου, βεβαια.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι στο στομαχι ειναι ψυχοσωματικα αφου επαιρνα αντικαταθλιπτικα κ μ περασαν τα πολυ ασχημα συμπτωματα..τωρα ναι ζω με τις δυσκολιες τι να κανω απλα κουραζομαι με ολα αυτα..
    στο σεξ προσεχω δεν θα γινει κατι, οσο για το αν του ελεγα οτι ειμαι αρρωστη του χα πει απλα οτι εχω προβληματα στο στομαχι..αλλα ειναι ντιπ για ντιπ πολλες φορες ειναι ολοφανερο οτι κατι παιζει κ δεν καταλαβαινει τπτ..επισης του ζητας κατι στο σεξ να μην ειναι για παρτι του, στην καθημερινοτητα να μην μ φωναζει οταν κανω μια βλακεια, να μην καλει φιλους του σπιτι χωρις να με ρωτησει η να μην κανονιζει κατι που θα με περιλαμβανει χωρις να με ρωτησει αν θελω κ αλλα τετοια κ δεν καταλαβαινει, δεν εχει αντιληψη το ατομο..
    τις προαλλες ημουν σενα τραπεζι κ μ λεει ενα μλκας κουμπαρος του πατερα μπροστα σ ολους κ τον φιλο μ με ρωταει αν γνωρισα στον καραβι κ βγηκα με τον ταδε ηλικια ταδε σπουδες ταδε και εγω τα μασαγα ολοι καταλαβαν ακομα κ ο πατερας κ ο δικος μ ουτε π με ρωτησε πως κ τι..τελος παντων μενω οσο περναω καλα..αλλωστε 23 ειμαι δεν μ πηραν κ τα χρονια..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    ναι στο στομαχι ειναι ψυχοσωματικα αφου επαιρνα αντικαταθλιπτικα κ μ περασαν τα πολυ ασχημα συμπτωματα..τωρα ναι ζω με τις δυσκολιες τι να κανω απλα κουραζομαι με ολα αυτα..
    στο σεξ προσεχω δεν θα γινει κατι, οσο για το αν του ελεγα οτι ειμαι αρρωστη του χα πει απλα οτι εχω προβληματα στο στομαχι..αλλα ειναι ντιπ για ντιπ πολλες φορες ειναι ολοφανερο οτι κατι παιζει κ δεν καταλαβαινει τπτ..επισης του ζητας κατι στο σεξ να μην ειναι για παρτι του, στην καθημερινοτητα να μην μ φωναζει οταν κανω μια βλακεια, να μην καλει φιλους του σπιτι χωρις να με ρωτησει η να μην κανονιζει κατι που θα με περιλαμβανει χωρις να με ρωτησει αν θελω κ αλλα τετοια κ δεν καταλαβαινει, δεν εχει αντιληψη το ατομο..
    τις προαλλες ημουν σενα τραπεζι κ μ λεει ενα μλκας κουμπαρος του πατερα μπροστα σ ολους κ τον φιλο μ με ρωταει αν γνωρισα στον καραβι κ βγηκα με τον ταδε ηλικια ταδε σπουδες ταδε και εγω τα μασαγα ολοι καταλαβαν ακομα κ ο πατερας κ ο δικος μ ουτε π με ρωτησε πως κ τι..τελος παντων μενω οσο περναω καλα..αλλωστε 23 ειμαι δεν μ πηραν κ τα χρονια..
    ο αυτοσεβασμος , δεν εχει ηλικια ελιρενε...
    θυμαμαι και ενα αλλο ποστ, δεν θυμαμαι ακριβως ποια το ειπε, η μαλλον θυμαμαι, αλλα δεν εχει σημασια, που γινοταν η συζητηση για το κερατο και τους πολλαπλους γκομενους και τα ψεματα και ειπωθηκε οτι "μικρες ειμαστε ακομα"...
    οπως στρωσεις μικρη, ετσι κοιμασαι και μεγαλη.
    απο αυτα που μας λες εδω και καιρο για τον φιλο σου δεν δειχνεις να τον σεβεσαι , αλλα ουτε και να τον εκτιμας..
    δεν σου αρεσουν χιλια πραγματα πανω του, τον κοροιδευεις, τον κερατωνεις, του λες ψεματα, τον απαξιωνεις.
    και τελικα , καθεσαι για ποιον λογο?
    για να μην κοιμνασαι μονη σου τα βραδια?
    παρε αγκαλια ενα μαξιλαρι και κρατα την αξιοπρεπεια σου, γιατι οταν την χασεις, δεν θα μπορεσεις να την ξαναβρεις ευκολα...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    δεν εχω συνελθει ακομη..κλεινω 3 βδομαδες κ εδω και 4 μερες εχω και τρελους πονους στην κοιλια..εχω αρχισει κ πνιγομαι στο λαιμο παλι απτο αγχος δεν θα το αντεξω αν ζησω κ με αλλη αναπηρια, ουτε θα μπορουσα να αντεξω αλλο χειρουργειο..
    χτες ημουν ολη μερα στην ευρωκλινικη σημερα βγαινουν τα αποτελεσματα το πιο πιθανο ειναι να μην βρουν τπτ σαυτο το σημειο π ειδαν..
    προσπαθω να κανω παρα πολυ αυστηρη διαιτα με φαγητα καταλληλα καθε φορα π τρωω η πινω κατι μετα απο λιγο πονος..ακομα κ μετα το σεξ με πιασε πονος χτες..θα παω στον γιατρο την πεμπτη κ 3ερω τι θα μ πει δεν μπορουμε να κανουμε τπτ ηρεμιστικα για το πεπτικο συστημα κ καθαρκτικα χωρις να το ψαξει παραπανω, χτες η ε3εταση π εκανα ηταν πραγματικα δυσκολη κ χρονοβορα κ η προετοιμασια τραγικη ειχα 3 μερες να βγω απτο σπιτι, η διαθεση μ εχει πεσει κατακορυφα κ το αγχος με τρελαινει,μηπως ειναι ψυχολογικο η κατι σοβαρο?..θα γαμθει η καθημερινοτητα μ παλι θα πρεπει να λουστω κ αυτο ενω περα απο συντομες κρισεις ημουν καλα..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φοβάμαι το σώμα μου...
    By KaterinaA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 19-04-2011, 12:12
  2. Σε μια σχεδια μια ζωη....σε ενα σωμα!!!
    By ΟΔΥΣΣΕΙΑ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 04-09-2010, 18:19
  3. σωμα και διατροφη
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2009, 23:12
  4. Βγαίνω απ\'το σώμα μου..
    By mstrouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 31-08-2008, 00:45
  5. το σώμα μας και η κατάθλιψη
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 19-02-2008, 11:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •