Καποια βοηθεια οποιος μπορει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259

    Καποια βοηθεια οποιος μπορει

    Καλημερα γραφω στο φορουμ μετα απο πολυ καιρο,αντιμετωπιζα τοτε προβληματα αγχους τα οποια δεν εχω ξεπερασει παντελως,αλλα οπως και να εχει δεν ξερω τι τελικα εχω και πιο ειναι το προβλημα μου.Παραθετω μερικα απο τα συναισθηματα μου,απο μικρος νιωθω παρανοικες σκεψεις του τυπου,θα με δολοφονησουν,οτι θα με απαγαγουν,εμμονες ιδεες περι μολυνσεως απο ραδιενεργεια,δηλητηριαση,α ιμομικτικες σκεψεις και ονειρα,ονειρα οπου ο πατερας μου ηταν εχθρος και η μανα μου ηταν κατι σαν τροπαιο μια παλης μεταξυ του πατερα μου και εμενα.Εμφανισα στοιχεια κοινωνικης φοβιας τα οποια ηταν πολυ εντονα,μεσα σε μερικους ομως μηνες απλα τα ξεχασα σαν μην υπηρξαν,μετα μου γυρισε σε φοβια για ασθενιες και γενικοτερα σεξουαλικος μεταδιδομενα,ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω να αγγιξω κατι πριν το εξετασω κανονικα,μετα ενιωθα κλειστοφοβια και ενα γενικοτερο τρελο αγχος.Νιωθω οτι τη μια εχω αγχος και την αλλη δεν εχω,γενικοτερα οι φοβιες μου ειναι σαν μεταβαλομενες.Αλλες φορες νιωθω οτι θελω να γινω επιθετικος αλλες φορες οτι θα μου κανουν κακο.Δεν ειναι τρολαρισμα ουτε κανω πλακα οποιος θελει το σεβεται και με βοηθα ευχαριστω οπως και να εχει
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα πριντειτορ
    εκανες κατι για ολα αυτα?
    απευθυνθηκες σε καποιον ψυχολογο/ψυχιατρο?
    ολα αυτα ερχονταν και εφευγαν και μεταλλασονταν, μονα τους?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    καλημερα :) φευγουν μονα τους και αλλαζουν μονα τους,ειχα παει σε ψυχιατρο και μου ειχε γραψει αντικαταθλιπτικα,δεν του ειχα μιλησει ομως για ολα,απλα του ειχα πει για το αγχος.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by predator View Post
    καλημερα :) φευγουν μονα τους και αλλαζουν μονα τους,ειχα παει σε ψυχιατρο και μου ειχε γραψει αντικαταθλιπτικα,δεν του ειχα μιλησει ομως για ολα,απλα του ειχα πει για το αγχος.
    γιατι δεν πας σε καποιον, να μιλησεις για ΟΛΑ?
    αυτα τα πραγματα θελουν μια καθοδηγηση.
    δεν θα φυγουν ετσι απλα, συζητωντας τα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    το ξερω φιλε μου οτι εδω περα δεν υπαρχει θεμα θεραπειας η κατι αλλο,θελω να ξερω τι εχω,ειχα παει σε ψυχολογο αυτη ηθελε μονο να πληρωνω συνεδριες με ρωταγε αν εχω γκομενα και για τους φιλους μου,δεν επικεντρωνοταν στο προβλημα μου,ο ψυχιατρος μου μιλησε για 10 λεπτα,παντου μια αισθηση αρπακτης απλα γνωμες προσπαθω να συλλεξω
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Δεν υπαρχει καποιος να σου συστησει εναν καλο ειδικο?
    Μονος σου λες τι εχεις..μονος σου αναφερεις "τρελο αγχος","παραλογες ιδεες"κλπ.
    Αυτα με τα μικροβια και τις αρρωστειες μοιαζουν ψυχαναγκασμοι.Οπως και να χει πρεπει να βρεις καποιον σωστο ειδικο και να του μιλησεις για ολα αυτα και για ολες τις φοβιες σου.Για να μεταλλασονται-και να μην εξαφανιζονται- σημαινει οτι η πηγη που τα ταιζει υπαρχει ακομα..πιθανολογω πως αυτη η πηγη οπως σε πολλους απο εμας ειναι το πολυ αγχος..που καθε φορα ξεσπαει σε διαφορετικες μορφες ιδεων..Με εμενα αυτο συμβαινει απ οτι μου πε ο γιατρος μου..Κι εμενα οι διαφορες παραλογες ιδεες μου κατα καιρους μεταλλασονταν σε αλλες, κι αλλες, κι αλλες..καθε μερα ερχοταν και απο κατι..λιγες ηταν σταθερες.
    Ο σωστος δρομος ειναι να το ψαξεις σοβαρα και να μην το αφησεις να εξελισσεται..ηδη το χεις αφησει πολυ καιρο,αφου λες οτι απο μικρος ειχες τετοιες ιδεες.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    ΚΟΖΑΝΗ
    Posts
    7
    ναι σωστά λες niah βρες έναν ειδικό αλλά πες του τα πάντα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    κ εγω πιστευω οτι πρεπει να επισκυετεις καποιον ψυχολογο κ αυτος με τη σειρα του θα σε παραπεμπψει(σωστα το εγραψα:p)σε ψυχιατρο αν το κρινει σκοπιμο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αν εισαι αθηνα μπορουμε κ εμεις να σε παραπεμψουμε σε ψυχιατρος πριβε που μας εχουν βοηθησει...ο δικος μ μ μιλαγε πολυ κ οι 2 π χω παει τον τελευταιο χρονο

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by predator View Post
    Καλημερα γραφω στο φορουμ μετα απο πολυ καιρο,αντιμετωπιζα τοτε προβληματα αγχους τα οποια δεν εχω ξεπερασει παντελως,αλλα οπως και να εχει δεν ξερω τι τελικα εχω και πιο ειναι το προβλημα μου.Παραθετω μερικα απο τα συναισθηματα μου,απο μικρος νιωθω παρανοικες σκεψεις του τυπου,θα με δολοφονησουν,οτι θα με απαγαγουν,εμμονες ιδεες περι μολυνσεως απο ραδιενεργεια,δηλητηριαση,α ιμομικτικες σκεψεις και ονειρα,ονειρα οπου ο πατερας μου ηταν εχθρος και η μανα μου ηταν κατι σαν τροπαιο μια παλης μεταξυ του πατερα μου και εμενα.Εμφανισα στοιχεια κοινωνικης φοβιας τα οποια ηταν πολυ εντονα,μεσα σε μερικους ομως μηνες απλα τα ξεχασα σαν μην υπηρξαν,μετα μου γυρισε σε φοβια για ασθενιες και γενικοτερα σεξουαλικος μεταδιδομενα,ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω να αγγιξω κατι πριν το εξετασω κανονικα,μετα ενιωθα κλειστοφοβια και ενα γενικοτερο τρελο αγχος.Νιωθω οτι τη μια εχω αγχος και την αλλη δεν εχω,γενικοτερα οι φοβιες μου ειναι σαν μεταβαλομενες.Αλλες φορες νιωθω οτι θελω να γινω επιθετικος αλλες φορες οτι θα μου κανουν κακο.Δεν ειναι τρολαρισμα ουτε κανω πλακα οποιος θελει το σεβεται και με βοηθα ευχαριστω οπως και να εχει
    zhta vohtheia. den einai ntroph. swse thn psychi sou oso einai kairos.

  11. #11
    giasou predator
    pes ola auta pou niotheis sto giatro sou kai tha se voithisei. Ixa kai ego kapoies skepsei opos esena pira invega kai ola kala

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς κάποιον ειδικό και να του πεις αυτό που έχεις χωρίς να παραλείψεις σημαντικα πράγματα

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 18-06-2011, 01:26
  2. Έχω θεματάκι...όποιος πραγματικά γνωρίζει ας απαντήσει!
    By Joan1983 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-06-2011, 16:47
  3. Οποιος θελει να chat-αρει.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 84
    Last Post: 03-10-2009, 19:05
  4. Ψαχνω ομοιοπαθητικο γιατρο οποιος ξερει...
    By BrainTrance in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 1
    Last Post: 10-12-2008, 20:29
  5. Σας παρκαλώ όποιος μπορεί ας απαντήσει
    By pandwra__85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 21-03-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •