Οι Έλληνες ειναι οι δευτεροι ευτυχέστεροι πολιτες της Ευρώπης! ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Οι Έλληνες ειναι οι δευτεροι ευτυχέστεροι πολιτες της Ευρώπης! ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

    Οι Έλληνες καταλαμβάνουν τη δεύτερη θέση στον κατάλογο με τους ευτυχέστερους πολίτες της Ευρώπης, παρά την οικονομική κρίση, σύμφωνα με τα αποτελέσματα έρευνας της μη κερδοσκοπικής οργάνωσης «Foundation for Future Studies», με έδρα το Αμβούργο της Γερμανίας

    Ευτυχέστεροι όλων των πολιτών μεταξύ 13 χωρών της Ευρώπης (Δανία, Ελλάδα, Ιταλία, Γαλλία, Ολλανδία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ελβετία, Ισπανία, Αυστρία, Τουρκία, Γερμανία, Πολωνία και Ρωσία) δηλώνουν οι Δανοί, σε ποσοστό 96%. Ακολουθούν οι Έλληνες με ποσοστό 80%, οι Ιταλοί με 79%, οι Γάλλοι με 77%, οι Ολλανδοί και οι Βρετανοί με 72%, οι Ελβετοί με 71%, οι Ισπανοί με 68%, οι Αυστριακοί με 63%

    Στις δύο τελευταίες θέσεις του καταλόγου βρίσκονται οι Πολωνοί, με ποσοστό 50% και οι Ρώσοι, οι οποίοι 20 χρόνια μετά την κατάρρευση της Σοβιετικής Ένωσης εμφανίζονται ικανοποιημένοι σε ποσοστό 37%.

    Θετικό κρίνουν οι αναλυτές το γεγονός πως η νέα γενιά στην Ευρώπη είναι αυτή που δηλώνει ευτυχισμένη σε μεγάλο ποσοστό ενώ παρά την κρίση, βλέπει με ελπίδα και αισιοδοξία το μέλλον

    ΤΟ θεμα το πειρα απο το "TVXS" , μου κανει μεγαλη εντυπωση πως βγηκε αυτη η ερευνα??? Παρακαλω και αναζητω μια λογικη εξηγηση !! να μου πει καποιος ειδικος και μη πω γινετε τουτο ρε παιδια ?? με τοσα προβληματα! τοση ανεργια!! να ειμαστε "χαρουμενοι" ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με το ευτυχιομετρο θα βγηκε...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ γιατί δεν τη βλέπω αυτή την ευτυχία;; μας δουλεύουνε κι από πάνω μου φαίνεται....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Α εχω και αλλη θεωρια. Η σοβαροτης αυτης της ερευνας θα ναι μαλλον της μορφης ερωτησης? "Ειστε ευτυχισμενοι?"

    Λοιπον συμφωνα με βασιμες πληροφοριες το ερωτηματολογιο το ειχε αναλαβει μια ψηλη , αδυνατη ,ξανθια κουκλαρα με πρασινα ματια και "πολλα προσοντα"....και ανεβηκαν τα ποσοστα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Α! έτσι πες μας!!! Γιατί άμα είσαι αδύνατη ψηλή ξανθιά, κουκλάρα με πράσινα μάτια και λοιπά και είσαι και λίγο ακατοίκητο (στο μυαλό), λογικό είναι να είσαι μες την καλή χαρά... αλλά μπορεί να καταντήσεις και Τζούλια.... άστα να πάνε... από πουθενά δε σωζόμαστε...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Κάτι τέτοια διαβάζουν οι ΔΝΤούδες και παίρνουν κουράγιο για τη συνέχιση του δύσκολου έργου τους...
    "Το ότι δηλώνετε ευτυχισμένοι σημαίνει ότι αντέχει κι άλλο το κορμάκι σας..."
    :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Α! έτσι πες μας!!! Γιατί άμα είσαι αδύνατη ψηλή ξανθιά, κουκλάρα με πράσινα μάτια και λοιπά και είσαι και λίγο ακατοίκητο (στο μυαλό), λογικό είναι να είσαι μες την καλή χαρά... αλλά μπορεί να καταντήσεις και Τζούλια.... άστα να πάνε... από πουθενά δε σωζόμαστε...

    Οχι βρε...εννοω οτι ολος ο αντρικος πληθυσμος στην ερωτηση ειστε ευτυχισμενοι απαντησε ΑΜΕ κοιτωντας το τεραστιο ντεκολτε λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    έτσι φαίνεται.... εγώ πάλι κατά καιρούς διαβάζω άλλες έρευνες που λένε ότι ειδικά η νεολαία είναι ιδιαιτέρως απαισιόδοξη για το μέλλον της σ' αυτήν εδώ τη χώρα... και πως να μην είναι έτσι που είναι η κατάσταση... το βλέπω κι από τον εαυτό μου... κάποτε ήμουν ένα ευτυχισμένο και χαρούμενο πλάσμα γεμάτο όνειρα για το μέλλον... τώρα πια όχι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by gus1973 View Post
    Κάτι τέτοια διαβάζουν οι ΔΝΤούδες και παίρνουν κουράγιο για τη συνέχιση του δύσκολου έργου τους...
    "Το ότι δηλώνετε ευτυχισμένοι σημαίνει ότι αντέχει κι άλλο το κορμάκι σας..."
    :)
    χαχαχα....αυτο!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΔΛΔΗ ΤΟ 2002 με 2005 τι θα βγαιναμε? οτι ειμαστε σε οργασμο! δυστυχως δεν πρεπει να ειναι τοσο αληθεια , εκτως αν ειμαστε λαος οπου το χρημα ειναι το τελευταιο πραγμα που επηρεαζει την ευτυχεια μας! αμα βαλεις και την ομορφια του τοπου μας , τοτες ναι!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    χαχαχα....αυτο!
    Ε μα ερωτήσεις είναι αυτές;
    Είναι δύσκολοι και πονηροί οι καιροί... :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Οι ευτυχέστεροι; Οι δυστυχέστεροι πως είναι δηλαδή; χαχααχα! :D Αφού σύμφωνα με έρευνες οι Έλληνες που έχουν διαγνωστεί με κατάθλιψη είναι 500.000! Ξέρω δεν είναι αστείο αλλά προσπαθώ με χιούμορ ν' αντιμετωπίσω την κατάσταση.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Θέμα: Οι Έλληνες ειναι οι δευτεροι ευτυχέστεροι πολιτες της Ευρώπης! ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ευτυχέστεροι όλων των πολιτών μεταξύ 13 χωρών της Ευρώπης (Δανία, Ελλάδα, Ιταλία, Γαλλία, Ολλανδία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ελβετία, Ισπανία, Αυστρία, Τουρκία, Γερμανία, Πολωνία και Ρωσία) δηλώνουν οι Δανοί, σε ποσοστό 96%.
    Έχει διαφορά το τι είναι με το τι δηλώνει (ή πιστεύει) κάποιος. Μπορεί να δηλώνω ευτυχισμένος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κι όλας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Θέμα: Οι Έλληνες ειναι οι δευτεροι ευτυχέστεροι πολιτες της Ευρώπης! ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

    Έχει διαφορά το τι είναι με το τι δηλώνει (ή πιστεύει) κάποιος. Μπορεί να δηλώνω ευτυχισμένος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κι όλας.
    Στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι! :D
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    Exeis ekatomiriouxous distixismenous p autoktonoun..
    k afragkous sto dromo me ena xamogelo sta xilei panta k mia kalh kouventa na sou poun...
    sumperane
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. δεν το ΠΙΣΤΕΥΩ αυτο που ΓΙΝΕΤΑΙ!¨)
    By larry28 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 22
    Last Post: 29-11-2010, 14:24
  2. Είναι αυτό κακοποίηση?
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 67
    Last Post: 07-06-2010, 14:53
  3. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 19:11
  4. Τι ειναι αυτο?
    By antonis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2008, 01:51
  5. Τι ειναι αυτο?
    By mkf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2008, 00:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •