Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1

    Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...

    Γεια σας! Με λένε Καλίνα και είμαι 24 χρονών. Υπάρχει ένα θέμα που με προβληματίζει πάρα πολύ καιρό τώρα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Δεν έχω φιληθεί ποτέ με κανέναν. Θέλω πάρα πολύ να το κάνω, αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω και θα το καταλάβει ότι δεν ξέρω. Αλλά ακόμα κι αν το καταλάβει, και προσπαθήσει να "με μάθει", φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω πώς γίνεται, θα προσπαθήσει αλλά κάποια στιγμή θα κουραστεί και θα φύγει. Έχω βγει με αρκετούς και όταν έρχεται η ώρα του φιλιού, με πιάνει ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ, η καρδιά μου χτυπάει πολύ γρήγορα και απομακρύνομαι γιατί ξέρω ότι θα τα κάνω θάλασσα. Όσες τεχνικές και να διαβάσω (τα έχω μάθει όλα απ' έξω), όσα βίντεο και να δω, όση εξάσκηση και να κάνω (στο χέρι ή σε άλλα αντικείμενα), δεν μπορώ να είμαι σίγουρη γιατί τίποτα δεν μπορεί να είναι πιστή αναπαράσταση ενός πραγματικού φιλιού με άνθρωπο. Έχω διαβάσει ότι σ' αυτές τις περιπτώσεις φταίει ότι το άτομο δυσκολεύεται να εκφράσει τα συναισθήματά του και να εκδηλωθεί. Αυτό λέει η ψυχολογία. Σ' εσάς πώς έγινε; Πώς καταλάβατε την πρώτη φορά τι ακριβώς πρέπει να κάνετε; Ποια είναι η γνώμη σας; Θέλω τόσο πολύ να το κάνω, μα το υπερβολικό άγχος μου κι ο φόβος μου δεν με αφήνουν. Κι αν το τολμήσω, θα απογοητεύσω τόσο πολύ τον άλλον που θα φύγει τρέχοντας. Τι να κάνω;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ελα βρε αυτο δεν μαθαινεται και ουτε ειναι κατι που θελει τεχνη..μονο συναισθημα!αν φιληθεις με καποιον που θελεις πολυ και σε θελει πολυ μονο που θα αγγιχθουν τα χειλη γινεται ανασταση :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    και γω την πρώτη φορά που φίλησα μου λέει ο άλλος γιατί δεν βάζεις γλώσσα?... δεν ήξερα δεν μου βγηκε..

    μήπως φοβάσαι να δωθείς στον άλλο??

    δηλαδή φοβάσαι αν τον φιλήσεις θα κολλήσεις μαζί του?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αφου εισαι 24 κι οχι μεγαλυτερη, προσφερομαι για οσους πειραματισμους θελεις! :P

    ομως πρωτα νιωθεις ανετα με το αλλο ατομο, και μετα ερχεσαι κοντα και φιλιεσαι μαζι του. εαν με το καλησπερα σας περιμενεις κατι, τοτε θα μεινεις να περιμενεις γιατι δεν λειτουργουν ολοι ετσι, και προφανως ουτε κι εσυ. ειναι φυσιολογικο να θελει ενας ανθρωπος τον χρονο του, να γνωριστει με τον αλλον να ξεθαρρεψει, δεν εχουν ολοι το ιδιο θρασος για να βγαλουν τον πραγματικο τους εαυτο προς τα εξω απο το ξεκινημα...

    οσον αφορα τη πρωτη μου φορα, ηταν μεστα σκοταδια, κοιμομουν αγκαλια με την αλλη, και αφου ηρθε κοντα μου ψαχνωντας, ψιλοκουτουλησαμε, το βρηκε με τη γλωσσα ε κι απλα αφεθηκαμε ελευθεροι στο παθος μας (μεχρι να συνηθισεις θελει πεντεξι δοκιμες). γιαυτο απο τοτε προτιμω τα γαλλικα κι οχι τα απλα. τα απλα μου φαινονται λιγα και ξενερωτα.

  5. #5
    Χαχα! Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.... Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα έχω τρομερό άγχος και δεν θα το κάνω καθόλου καλά, θα είναι για τα μπάζα. Η αλήθεια είναι ότι δεν ανοίγομαι εύκολα σαν χαρακτήρας και δεν αποκαλύπτω τον εσωτερικό μου κόσμο. Επίσης, δεν ξέρω αν έχει σχέση, έχω ένα ολόσωμο αντικείμενο για τις "μοναχικες νυχτες" και μόνο μαζί του αισθάνομαι άνετα, ερωτικά και παθιασμένα και όλα γίνονται πολύ φυσικά. Θα ήθελα να ρωτήσω, κυρίως τους άντρες του φόρουμ: Είναι πολύ ξενέρωτο να πω σε κάποιον ότι θα είναι το πρώτο μου φιλί μαζί του; Ή έστω, αν το καταλάβει. Οι άντρες ξενερώνουν πολύ μ'αυτά,έτσι; Πού θα μπορούσα να κάνω εξάσκηση, αλλά να είναι πολύ κοντά στο πραγματικό; Όλοι λένε ότι σου βγαίνει αυθόρμητα, μα δεν μπορώ να το πιστέψω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ολόσωμο αντικείμενο; :confused: Kοίταξε, αυτό που λέω πάντα και το έχω σαν μότο είναι μια λέξη: αυθορμητισμός!


    Αν του το πεις χαμογελαστά και παιχνιδιάρικα ότι είναι το πρώτο σου φιλί, νομίζω πως θα είναι πολύ χαριτωμένο! ;)


    Μην έχεις άγχος, ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά! :)


    ΥΓ: Μήπως είσαι Από την Ρωσία; Γιατί εκεί με παραπέμπει τ' όνομα σου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    ntropalouliko koritsaki!!!!! tixeros autos pou 8a se exei auto lew mono !!!
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kalina View Post
    ....., έχω ένα ολόσωμο αντικείμενο για τις "μοναχικες νυχτες" και μόνο μαζί του αισθάνομαι άνετα, ερωτικά και παθιασμένα και όλα γίνονται πολύ φυσικά.....
    τι ειναι το "ολοσωμο αντικειμενο για μοναχικες νυχτες" ???????
    ενας φουσκωτος ανδρας??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    και τι εννοεις "προβλημα 12 χρονων"??????????
    απο τα 12 κανεις προβες φιλιου, και θελεις να φιλησεις καποιον?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ειναι το "ολοσωμο αντικειμενο για μοναχικες νυχτες" ???????
    ενας φουσκωτος ανδρας??
    Αυτή την απορία έχω κι εγώ!

  11. #11
    ...χμ....

    υπαρχουν στο ίντερνετ συνταγες φιλου?

    δώδεκα χρόνια πρόβες?

    ολόσωμο αντικείμενο για μοναχικές νύχτες?

    λολ

    σόρι ρε κοπελιά, αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις σεξ, με τους ρυθμούς που πας θα το κάνεις μόλις μείνεις με ένα δόντι.

  12. #12
    Λοιπόν, καταρχάς δεν είμαι απ' τη Ρωσία, είμαι από την Ελλάδα (!)
    Όταν λέω πρόβλημα 12 χρόνων, εννοώ ότι με απασχολεί 12 χρόνια κι έχω αυτό το άγχος 12 χρόνια. Όσο για το "ολόσωμο αντικείμενο", δεν θα ήθελα να αποκαλύψω την ταυτότητά του και δεν πιστεύω ότι αυτό έχει τόση σημασία. Περισσότερη σημασία έχει η ύπαρξη του. Τέλος πάντων, έχω δύο ερωτήματα:
    1)Εκείνη την ώρα τι θα κάνω; Πώς θα ξέρω τι θα κάνω; Μου φαίνεται ότι είναι το ποιο δύσκολο πράγμα στον κόσμο. Πώς θα "κινούμαι";
    2)Αν τα θαλασσώσω τι κάνω; Αν δεν μπορώ με τίποτα να μάθω, παρά τις προσπάθειές του; Απλά θα φύγει και δεν θα ξαναγυρίσει.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kalina View Post
    Λοιπόν, καταρχάς δεν είμαι απ' τη Ρωσία, είμαι από την Ελλάδα (!)
    Όταν λέω πρόβλημα 12 χρόνων, εννοώ ότι με απασχολεί 12 χρόνια κι έχω αυτό το άγχος 12 χρόνια. Όσο για το "ολόσωμο αντικείμενο", δεν θα ήθελα να αποκαλύψω την ταυτότητά του και δεν πιστεύω ότι αυτό έχει τόση σημασία. Περισσότερη σημασία έχει η ύπαρξη του. Τέλος πάντων, έχω δύο ερωτήματα:
    1)Εκείνη την ώρα τι θα κάνω; Πώς θα ξέρω τι θα κάνω; Μου φαίνεται ότι είναι το ποιο δύσκολο πράγμα στον κόσμο. Πώς θα "κινούμαι";
    2)Αν τα θαλασσώσω τι κάνω; Αν δεν μπορώ με τίποτα να μάθω, παρά τις προσπάθειές του; Απλά θα φύγει και δεν θα ξαναγυρίσει.....
    εγω λεω
    αν ΑΥΤΟ σε απασχολει 12 χρονια, απο 12 χρονων παιδακι δηλαδη!!!!!
    κανεις προβες, διαβζεις, αγχωνεσαι, φευγεις απο ραντεβου κλπ...
    καλυτερα να το κοιταξεις , παρα να φιληθεις...
    γιατι εμενα δεν μου φαινεται φυσιολογικο, μου φαινεται σαν εμμονη κι οχι σαν απειρια...

    (αυτο με το ανεξακριβωτης ταυτοτητας ολοσωμο σεξουαλικο αντικειμενο, θα σου ημουν υποχρεη αν το ξεκαθαριζες :) )

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kalina View Post
    Λοιπόν, καταρχάς δεν είμαι απ' τη Ρωσία, είμαι από την Ελλάδα (!)
    Όταν λέω πρόβλημα 12 χρόνων, εννοώ ότι με απασχολεί 12 χρόνια κι έχω αυτό το άγχος 12 χρόνια. Όσο για το "ολόσωμο αντικείμενο", δεν θα ήθελα να αποκαλύψω την ταυτότητά του και δεν πιστεύω ότι αυτό έχει τόση σημασία. Περισσότερη σημασία έχει η ύπαρξη του. Τέλος πάντων, έχω δύο ερωτήματα:
    1)Εκείνη την ώρα τι θα κάνω; Πώς θα ξέρω τι θα κάνω; Μου φαίνεται ότι είναι το ποιο δύσκολο πράγμα στον κόσμο. Πώς θα "κινούμαι";
    2)Αν τα θαλασσώσω τι κάνω; Αν δεν μπορώ με τίποτα να μάθω, παρά τις προσπάθειές του; Απλά θα φύγει και δεν θα ξαναγυρίσει.....
    Πώς έμαθες να τρως και να πηγαίνεις στην τουαλέτα? Δεν φαντάζομαι να σου πήρε 12 χρόνια, ούτε να διάβαζες οδηγίες. Έτσι και με το φιλί.
    Πάντως, εμένα θα με ανησυχούσε πιο πολύ ο τόσος προβληματισμός για κάτι τόσο απλό και τόσο μέσα στη φύση μας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι θα γινει μαριάμ? τα ιδια θα λεμε? :Ρ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 17:23
  2. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 16:28
  3. Replies: 57
    Last Post: 02-09-2009, 22:49
  4. Ο εφιάλτης των παιδικών μου χρόνων...
    By Darkness in forum Κακοποίηση
    Replies: 109
    Last Post: 11-03-2009, 02:00
  5. 23 χρονών-> ...Η πηγή της κακης ψυχολογικής μου καταστάσης μήπως...??
    By Roben in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 25-02-2008, 15:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •