LADOSE - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 224

Thread: LADOSE

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω ναι πρωτη φορα ακουω να δινουν αντικαταθλιπτικο χωρις βενζο..οσο κοσμο κ αν ρωτησα κ ολον τυον ντουνια..κ ολοι οι γνωστοι μου που πηραν αντικαταθλιπτικο επαιρναν κ βενζο μαζι...πραγαμτικα ναι ! πρωτη φορα το ακουσα!
    οσον αφορα τους αυτοκτονικους ιδεασμους ..ειναι παρενεργεια των περισσοτερων! δεν σημαινει οτι θα το παθει ..αλλα παντα υπαρχιε μια πιθανοτητα γι αυτο οι γιατροι δινουν κ βενζο μαζι για παν ενδεχομενο.
    κοιτα..την γνωμη μας λεμε οπως την λες κ εσυ..χαλαρωσε ετσι?

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι , ανξιους , θα χαλαρωσω , ωωωωωωωωμμμμμμμμμ, ωωωωωωωωωωμμμμμμμμ, ωωωωωωωωωωωμμμμμμ, ενταξει χαλαρωσα !!!!

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μη ξεχνας να κανεις κ τις αναπνοες με τις ασκησεις χαλαρωσης μαζι..ειναι σημαντικεςςς

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μη ξεχνας να κανεις κ τις αναπνοες με τις ασκησεις χαλαρωσης μαζι..ειναι σημαντικεςςς
    Οτι πει η ανξιουςςςς ...........................

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε συ ανξιους , καλος ηταν ο καυγας , αναψαν τα αιματα , δεν ξαναριχνουμε αλλον ενα ?

    Εισαι μια π......... , θα , θα , αμα σε πιασω , θα , θα , ουτε κι εγω ξερω τι θα γινει .. αρκει ?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ετσι!! εγω ειμαι η αφεντρα κ η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !!!!!:D:p

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ετσι!! εγω ειμαι η αφεντρα κ η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !!!!!:D:p
    Ναι , ναι , αφεντρα , υποκλινομαι στην μεγαλειοτητα σου .....

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ρε συ ανξιους , καλος ηταν ο καυγας , αναψαν τα αιματα , δεν ξαναριχνουμε αλλον ενα ?
    ΩΡΑΙΑ..παμε! το χω το χω! ηλιθιε! αχρηστε ! καταθλιπτικε! ασχετε! εμ..τι αλλο?
    αξεστε ξερολα!
    ελα παρε πασα κ ξεκινα!

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Μην χάλατε το thread.
    Ας μείνει στα επίπεδα του ladose και στις εμπειρίες του καθενός.

    Δεν μπορούμε να κρίνουμε γιατρούς γιατί ή κάθε θεραπεία είναι εξατομικευμένη.

    Εγώ αντιδρω πολύ ήπια στις αλλαγές.
    Βάζω εύκολα χάπια και σπάνια βίωνω στερητικό σύνδρομο.

    Γιαυτό και ή γιατρός μου πολύ σωστά θεώρησε περιττό το βενζο.

    Ο Μακ έχει πολύ εμπειρία με της βενζο και ξέρει ποσό εθίστηκες είναι.

    Παντα οι επιλογές ζυγίζονται και αυτό γίνεται από τον γιατρό και τον ασθενή μαζί.

    Εν πάση περίπτωση σήμερα ήμουν καλύτερα δωδέκατη μέρα σχεδόν καθόλου παρενέργειες

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παιρνω βενζο 20 χρονια..τεραστια εμεπιρια εχω...
    ποτε ομως συνεχομενη χρηση..μονο στο ξεκινημα αντικαταθλιπτκων κ σε εκτακτο στρες κουμπωνω κανα 2-3..
    αν γινει κατι πρπεει οπωσδηποτε να παρω 3 ζαναξ αλλιως λυποθυμαω.κατα βαση δεν παιρνω βενζο..κ παντα κανω συνεχομενη χρηση μεχρι 35-40 μερες κ μετα τελος.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αν γινει κατι πρπεει οπωσδηποτε να παρω 3 ζαναξ αλλιως λυποθυμαω.κατα βαση δεν παιρνω βενζο..κ παντα κανω συνεχομενη χρηση μεχρι 35-40 μερες κ μετα τελος.
    τι δόση παίρνεις??

    εννοείται οτι τα ζαναξ είναι για περίπτωση εκτακτης αναγκης και όχι για χόρταση!
    εγω τωρα με το σερτραλιν, μου είπε να παίρνω 1 πρωί-βραδυ των 0,50, μου φάνηκε λίγο μεγαλη δόση να πω την αληθεια

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ποιο ειναι χειροτερο , να παιρνεις διακεκομμενα , η να παιρνεις σταθερα ? εγω ειμαι υπερ της σταθεροτητας γενικως .............και ποιος εχει μεγαλυτερη εμπειρια , εσυ που παιρνεις 20 χρονια διακεκομμενα , η εγω που παιρνω 12 σταθερα , ε ? εδω σε θελω ......

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε οταν ξεκιναω αντικαταθλιπτικο μου δινει 1 των 0,50 πρωι μεσημερι βραδυ..αλλα μερικες φορες δεν επιανε κ επαιρνα 1mg το πρωι κ μετα ενα 0,50 το βραδυ..
    αλλες φορες παλι επαιρνα λεξοτανιλ..

    μακ..δεν ξερω απλα εμενα δεν με αφηναν να το παρω πανω απο 40 μερες , στις 40 μερες εν τω εμταξυ με επιανε κ το αντικαταθλιπτικο κ μετα ολα οκ..δεν χρειαζομουν αγχολυτικο.
    παντως εχω παντα μαζι μου 1 στην τσαντα σε περιπτωση αναγκης.
    δεν νιωθω ανασφαλεια κ να μην το εχω ..αλλα ξερω?αν γινει κανς σεισμος ας πουμε?εγω αν δεν παρω ηρεμιστηκο παιζει να πηδηξω απο κανα παραθυρο..

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο σωστο με τον σεισμο ...........ειχα διαβασει για καποιον που επαιρνε 7-8 ζαναξ/μερα , τον εβαλαν αυτοφωρο , ΠΣΚ , και ο ανθρωπος πεθανε απο εγκεφαλικο .......................... δεν κανω πλακα .....

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ποιο ειναι χειροτερο , να παιρνεις διακεκομμενα , η να παιρνεις σταθερα ? εγω ειμαι υπερ της σταθεροτητας γενικως .............και ποιος εχει μεγαλυτερη εμπειρια , εσυ που παιρνεις 20 χρονια διακεκομμενα , η εγω που παιρνω 12 σταθερα , ε ? εδω σε θελω ......
    Το ζαναξ ομως δεν ειναι για μονιμη χρήση! το λένε όλοι οι γιατροί αυτο. Αυξομείωση και διακεκομμένα είναι η συνήθης ιατρική υπόδειξη.

    Επιτρεψε μου Macgyver να πω ότι η εμπειρία σε ένα φάρμακο δεν απορρέει από την καταχρηση του αλλά από τη σωστή χρήση του σύμφωνα με τις ιατρικές υποδείξεις και τις οδηγίες χρήσης του ίδιου του φαρμάκου.
    Το ιδιο το ζαναξ στις οδηγίες χρήσης του λέει για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, περιορισμενων μηνών, για συνεχή χρήση. Και προτείνει συγκεκριμενη δοσολογια για περιπτωσεις πχ πανικού, ιψδ, αγχους, με περισσότερη δόση αρχικά που μειώνεται σταδιακά.

    Αυτό που έκανε ο γιατρος που σου χορηγησε τετοιες δοσεις θα έπρεπε να το καταγγειλεις, να κάνεις εστω μια αναφορα στον ιατρικο συλλογο, είναι οχι απλα αντιδεοντολογικό, αλλά τελειως παρανομο.

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •