LADOSE - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 224

Thread: LADOSE

  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο σωστο με τον σεισμο ...........ειχα διαβασει για καποιον που επαιρνε 7-8 ζαναξ/μερα , τον εβαλαν αυτοφωρο , ΠΣΚ , και ο ανθρωπος πεθανε απο εγκεφαλικο .......................... δεν κανω πλακα .....
    Αυτοφωρο τον εβαλαν επειδη επαιρνε ζαναξ; Ή το νοημα ειναι οτι τον εβαλαν 3 μερες αυτοφωρο και δεν ειχε τα ζαναξ του μαζι και τα παιξε και επαθε εγκεφαλικο;

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Αυτοφωρο τον εβαλαν επειδη επαιρνε ζαναξ; Ή το νοημα ειναι οτι τον εβαλαν 3 μερες αυτοφωρο και δεν ειχε τα ζαναξ του μαζι και τα παιξε και επαθε εγκεφαλικο;
    Οχι βρε , δεν ειχε ζαναξ μαζι του , δεν απαγορευται ναχεις μαζι σου ζαναξ ............... τωρα , αμα εχεις καμμια 100στη κουτακια , εκει παει αλλου το πραμα , αν εχεις δυο -τρια , δεν τρεχει τιποτα .......

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αυτό που έκανε ο γιατρος που σου χορηγησε τετοιες δοσεις θα έπρεπε να το καταγγειλεις, να κάνεις εστω μια αναφορα στον ιατρικο συλλογο, είναι οχι απλα αντιδεοντολογικό, αλλά τελειως παρανομο.
    Αυτος ο γιατρος εχει συνταξιοδοτηθει απο το 10 , και δεν ειμαι ο τυπος που θα προβω σε τετοιες ενεργειες , απαξ και δεν ειναι ενεργος , δεν θαλλαξει κατι , οτι εγινε , εγινε , και δεν εκδικουμαι γενικως ...................... αλλωστε , εχω ενα μεριδιο ευθυνης , διοτι εχω τον τροπο να περναει το δικο μου , και να κανω τον αλλο , να αισθανεται υποχρεωμενος να μου γραψει μπολικα ..............

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Παιδιά οι βένζο είναι τεράστιο εργαλείο και δε θέλω να το κάψω χωρίς λόγο...

    Με αγχολύνει πολύ να ξέρω πως Α:Ν χρειαστεί θα υπάρχει εκεί...
    Και θα με πιάνει...

    Το μεγαλύτερο διαστημα που είχα πάρει είναι περίπου 16 μέρες λεξοτανίλ και πάλι ελάχιστο 0,75-1,,5μγ τη μέρα ...

    Είναι πολύ δυνατά χάπια και μπορεί να προκαλέσουν μόννιμες βλάβες ακόμα και με ένα χάπι. Εντάξει η περίπτωση σπάνια αλλά υφίσταται...

    θέλει προσοχή επίσης γιατί μας ευαναπαύει και δημιουργεί ψυχολογικό εθισμό πχ δεν μπορώ να μπω σε αεροπλάνο αν δεν πάρω λεξοτανίλ και ενώ είσαι σε αντικαταθληπτικό πάλι το κουμπώνεις επειδή θεωρείς πως το χρειάζεσαι...

    Γενικά εγώ έχω πολύ κακή μνήμη και αυτά προκαλούν αρκετα προβλήματα δυνητικά και δε θέλω να παίζω με τέτοια από τα 25 μου...

    Το λαντόζ οριστε μπήκα κατευθείαν στα 20 και κράτησαν οι παρενέργειες 12 μέρες αυτό ήταν...

    μια υπομονή θέλει τις περισσότερες φορές...

    Και το σίπραλεξ το πρώτο μου αντικαταθληπτικό το ξεκίνησα χωρίς βενζο.
    Είχα αυξημένη αυτοκτονικότητα αλλά δε θολώνει πια και την κρίση σου...

    Εννοείται πως δεν αυτοκτόνησα...

    Και ο πρώτος μου ψυχίατρος ήταν διαφορετικός. Επέμενε πως ΕΠΡΕΠΕ να παρω ζαναξ για 3 μήνες και φυσικά δεν πήρα ούτε ένα...

    Θεωρώ πως εφόσον το χάπι δε θολώνει την κρίση σου είσαι αρκετά λογικός για να αντισταθείς στους αυτοκτονικούς ιδεασμούς που μπορεί να σου φέρει...

    Γιατροί που γράφουν βενζο εμ το κιλο είναι παρα πολλοι. και όντως μερικοί σηκώνουν καταγγελία...

    Είχα μια παλιά που μου έγραφε ότι γούσταρα σε ότι ποσότητες γούσταρα είχα τότε ένα συρτάρι γεμάτο ζαναξ, τρανξεν και λεξοτανίλ και ποικίλα μγ...

    μια μέρα τα πήρα και τα πήγα όλα σε φαρμακείο και τους τα έδωσα λέω δε θα γίνω εγώ πρεζάκι και επιδίωξα να βρω μια πιο δυναμική γιατρό που να μην βολεύεται στα βενζο :-)

    Και την βρήκα να ναι καλά :-)

    Σε ευχαριστώ παντως ανξιους για τις συμβουλε΄ς και για την παρακίνηση να μείνω στο λατόζ. Έτοιμος να το κόψω ήμουν...

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι βρε , δεν ειχε ζαναξ μαζι του , δεν απαγορευται ναχεις μαζι σου ζαναξ ............... τωρα , αμα εχεις καμμια 100στη κουτακια , εκει παει αλλου το πραμα , αν εχεις δυο -τρια , δεν τρεχει τιποτα .......
    για 100κουτάκια εννοείτε ότι σίγουρα πάει αλλού...
    αλλά ακόμα και για ιατρική χρήση για κρίσεις πανικού δηλαδή άντε να βγάλεις άκρη με τον παραλογισμό του κράτους
    http://www.e-psychology.gr/forum/thr...BA%CE%B7%CF%82

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    παιδιά το συμπάθησα το ladose τελικά.
    Μόλις σταμάτησαν οι παρενέργειες.
    Και γενικά από την 4η μέρα περίπου μου έδινε μια όρεξη για γυμναστική και εξόδους που δεν είχα...

    Τώρα το τι θα γίνει στο peak του και το πότε θα τελειώσει το όνειρο του λαντόζ θα το δούμε...

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    για 100κουτάκια εννοείτε ότι σίγουρα πάει αλλού...
    αλλά ακόμα και για ιατρική χρήση για κρίσεις πανικού δηλαδή άντε να βγάλεις άκρη με τον παραλογισμό του κράτους
    http://www.e-psychology.gr/forum/thr...BA%CE%B7%CF%82
    Εγω να σου πω , εχωκαμμια 170αρια κουτακια ,,και τους εχω χεσμενους τους μπατσους , οπως τους εχω χεσμενους , οταν μου κανουν σημα με την s1000rr μου , πηγαινοντας με καμμια 200ουρα + χλμ. και ανοιγω σε 6-7 sec. 300 χλμ , εχοντας κρυμμενη την πινακιδα κατω απο το φτερο ( πτυσομμενη ) ................σιγα μην εχουν την ικανοτητες η την αναλογη μηχανη να με κυνηγησουν , με το αμαξι ομως , αν και γρηγορο , εκει ειμαι Παναγια ...........δινουν σημα , και σε τσιμπανε .....
    Αλλωστε , ειναι γνωστο οτι στο νετ , πουλανε ζαναξ , και οχι μονον , αλλα σε 12πλασια τιμη ..............

    Τωρα βεβαια , μπορει να λεω και μπουρδες για τα ζαναξ ..............

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω να σου πω , εχωκαμμια 170αρια κουτακια ,,και τους εχω χεσμενους τους μπατσους , οπως τους εχω χεσμενους , οταν μου κανουν σημα με την s1000rr μου , πηγαινοντας με καμμια 200ουρα + χλμ. και ανοιγω σε 6-7 sec. 300 χλμ , εχοντας κρυμμενη την πινακιδα κατω απο το φτερο ( πτυσομμενη ) ................σιγα μην εχουν την ικανοτητες η την αναλογη μηχανη να με κυνηγησουν , με το αμαξι ομως , αν και γρηγορο , εκει ειμαι Παναγια ...........δινουν σημα , και σε τσιμπανε .....
    Αλλωστε , ειναι γνωστο οτι στο νετ , πουλανε ζαναξ , και οχι μονον , αλλα σε 12πλασια τιμη ..............

    Τωρα βεβαια , μπορει να λεω και μπουρδες για τα ζαναξ ..............
    Και μόνο που διάβασα τα χιλιόμετρα και τα οπτικοποιίησα μου κόπηκε η ανάσα...
    μπρρρρ...

    Αλητάκος ο Μακ με πτυσόμενες πινακίδες λοιπόν :-)

    Που το κράτος χρήμα να εξοπλίσει τους αστυνόμους με τέτοιες μηχανές

    Όντως πουλάνε τα πάντα στο ίντερνετ αλλά οι τιμές έιναι όντως τραγικές...
    Μαύρη αγορά κλασικά.
    Περίπου 0,80€ το χάπι !!!!!!!!!!!!!!!!

    Την στιγμή που το κουτί όλο κάνει 2-3 ευρώ...

    Άμα είναι να δώσω 0,8 χ 30 = 24€ για ένα κουτί τα δίνω σε κανένα φαρμακοποιό με χαμηλές ηθικές αναστολές ή σε κανένα ψυχίατρο με χαμηλότερες :-))))

  9. #174
    λαντοζ, λαντοζακι, ζακι. κοντευω 3 μηνες χρησης, πριν απο αυτο ζολοφτ. προτιμω λαντοζ δεν προλαβαινει να κερδισει εδαφος το βαρος της θλιψης, ναι μεν το πρωτο καιρο ζοριστηκα με παρενεργειες.....δε περιμενα να ναι τοσες.
    οσον αφορα τις βενζο επειδη ανεφερα την αυτοκτονικη μου ταση συν τις υπερ αυπνιες σκετο δεν θα το επαιρνα.


    εχω διαβασει κατα καιρους ποσο καταστροφικα μπορουν να αποβουν. εχω δει εμπρακτα οτι δεν με νεκρωσαν συναισθηματικα ουτε την ειδα - ξαφνικα την ζωη δικαιη και πολυχρωμη-.

    ο φαρμακευτικος συνδυασμος με κραταει σε ενα επιπεδο. Προτιμω αυτο σε σχεση με εναν εαυτο ηδη νευρολογικα ευαλωτο που διχως αγωγη βουλιαζει και μοιαζει παραλογο ον.

    Γινομαι ολοενα και ψυχροτερη ως προς το οτι ισως αυτα κ εγω θα προχωραμε παρεα. Εχω ακουσει τοσους ευαισθητους ανθρωπους να καταληγουν με παθολογικα ζητηματα, να τους λενε πως η ριζα ειναι ο πονος το στρες κτλ αλλα παρολαυτα να μην καταδεχονται το στιγμα ψυχιατρικη γνωματευση...

    και λεω Κριμα, μπορει να αυτο περιοριστηκα,να αλλαξα, να να να αλλα δεν ζω ζωντανη νεκρη ουτε σε θαλαμο νοσοκομειου, οποτε ας λαμβανω αυτο που απουσιαζει η αυτο που μειωθηκε κατα πολυ νωρις λογω περιστασεων. Χαρα.

    Εζησα κ χωρις χαπια, δεν πεθανα μα επεσα πιο βαθια.

    Πρωινη εξομολογηση,χιχιχι
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    λαντοζ, λαντοζακι, ζακι. κοντευω 3 μηνες χρησης, πριν απο αυτο ζολοφτ. προτιμω λαντοζ
    Η εμπειρία σου απο το ζολοφτ πώς ήταν??

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    λαντοζ, λαντοζακι, ζακι. κοντευω 3 μηνες χρησης, πριν απο αυτο ζολοφτ. προτιμω λαντοζ δεν προλαβαινει να κερδισει εδαφος το βαρος της θλιψης, ναι μεν το πρωτο καιρο ζοριστηκα με παρενεργειες.....δε περιμενα να ναι τοσες.
    οσον αφορα τις βενζο επειδη ανεφερα την αυτοκτονικη μου ταση συν τις υπερ αυπνιες σκετο δεν θα το επαιρνα.


    εχω διαβασει κατα καιρους ποσο καταστροφικα μπορουν να αποβουν. εχω δει εμπρακτα οτι δεν με νεκρωσαν συναισθηματικα ουτε την ειδα - ξαφνικα την ζωη δικαιη και πολυχρωμη-.

    ο φαρμακευτικος συνδυασμος με κραταει σε ενα επιπεδο. Προτιμω αυτο σε σχεση με εναν εαυτο ηδη νευρολογικα ευαλωτο που διχως αγωγη βουλιαζει και μοιαζει παραλογο ον.

    Γινομαι ολοενα και ψυχροτερη ως προς το οτι ισως αυτα κ εγω θα προχωραμε παρεα. Εχω ακουσει τοσους ευαισθητους ανθρωπους να καταληγουν με παθολογικα ζητηματα, να τους λενε πως η ριζα ειναι ο πονος το στρες κτλ αλλα παρολαυτα να μην καταδεχονται το στιγμα ψυχιατρικη γνωματευση...

    και λεω Κριμα, μπορει να αυτο περιοριστηκα,να αλλαξα, να να να αλλα δεν ζω ζωντανη νεκρη ουτε σε θαλαμο νοσοκομειου, οποτε ας λαμβανω αυτο που απουσιαζει η αυτο που μειωθηκε κατα πολυ νωρις λογω περιστασεων. Χαρα.

    Εζησα κ χωρις χαπια, δεν πεθανα μα επεσα πιο βαθια.

    Πρωινη εξομολογηση,χιχιχι
    εξαιρετικο...μου ταιριαζει τοσο πολυ...οταν επαιρνα λαντοζ κ γω..τωρα με αφησαν σκετη...
    να δουμε που θα καταληξω...

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εξαιρετικο...μου ταιριαζει τοσο πολυ...οταν επαιρνα λαντοζ κ γω..τωρα με αφησαν σκετη...
    να δουμε που θα καταληξω...
    Τι εννοεις σε αφησαν σκετη ?

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν παιρνω τιποτα απο αντικαταθλιπτικα τωρα κ φαρμακα..πηρα 2 χρονια κ μου τα κοψε ο γιατρος ...γιατι θεωρησε οτι ειμαι καλα.κ νταξ καλα ειναι..δεν εχω συμπτωματα..

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν παιρνω τιποτα απο αντικαταθλιπτικα τωρα κ φαρμακα..πηρα 2 χρονια κ μου τα κοψε ο γιατρος ...γιατι θεωρησε οτι ειμαι καλα.κ νταξ καλα ειναι..δεν εχω συμπτωματα..
    Ναι , αλλα λες οτι εχεις ...........

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε σημερα...γαιτι εχτες ειχα μια συζητηση με τον αντρα μου σχετικα με τις διακοπες..κ δεν μας φτανουν τα λεφτα κ θελουμε να παμε σε ενα νησι..κ καπως στενοχωρηθηκα.+ οτι το σκ..ολοι οι φιλοι θα φυγουν εκτος κ εγω οικονομικα δεν μπορω να φυγω σκ...κ δεν εχω μια παρεα να παω για ενα μπανιο στην αττικη..γτ ο αντρας μου δουλευει..κ γω γενικα εχω μαθει να φευγω, να κανω να ρανω να βγαινω..να εχω παρεες κ θα περασω αλλο ενα σκ μονη στο σπιτι κ μου ρχεται να τραβαω τα μαλλια μου...

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •