LADOSE - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 224

Thread: LADOSE

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by Alkmeon
    κοιτα Αλεξ για μεν την καταθλιψη & τις ιδεοψυχαναγκ.διαταραχες εχουμε πολυ καλα αποτελεσματα,αλλα για τις βουλιμικες κρισεις απ οτι λενε&τα παιδια εδω εχουμε αντιφατικες ενδειξεις....Οτι το δινουν για β.κ το δινουν,το ζητημα ειναι αν υπαρχει στατιστικα σημαντικη βελτιωση!Δεν μπορω να πω μετα βεβαιοτητος!
    Σε ευχαριστώ Αλκμέον για την πληροφόρηση.
    Φιλικά
    Αλέξης

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    21
    τελικα μολλον ειναι δυσκολο να μαθω αν υπαρχει καποιο χρονικο οριο για τα χαπια......

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Αντικειμενικό χρονικό όριο ... φαντάζομαι πώς όχι...

    Σίγουρα όμως δε \"νομιμοποιούμαστε\" να παίρνουμε από μόνοι μας ό,τι κι όσο μας κατέβει...

    Ο γιατρός μου μου έχει πει κάποια πράγματα για να με προιδεάσει πώς θα διακοπεί όταν πια θα έρθει η ώρα η αγωγή... αλλά δε ξέρω και δε νομίζω να ισχύει για όλους...

    ʼλλωστε θεωρητικά ... μέσα σε 6 μήνες θα μπορούσε να είχε ολοκληρωθεί η όλη θεραπεία...

    (Εννοώ ότι υπάρχουν κι άτομα που ξεμπέρδεψαν με την περίπτωσή τους εύκολα.)

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    21
    ειμαι πολυ στεναχοριμενος....τα πραγματα δεν μου πανε καλα ,...
    ξανααρχισα τον ψυχολογο... τελος παντον..
    δεν το βαζω κατω////// οχι εγω...
    δεν θελει κοπο θελει τροπο....

  5. #20
    stratos kalispera!proswpika exw dokimasei to ladose kai mporw na pw oti an kai einai apotelesmatiko exei orismenes parenergies sti libido kai ti sexualiki diathesi pou itan arketa enoxlitikes.giati de dokimazeis to zoloft i to cipralex pou nai pio kenourgia?makari na ypirxe enas psyhiatros sto forum na mas milisei sxetika me tis endikseis kai antendeikseis kathe farmakou pio analytika

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....λιγο δυσκολο να μιλησει κανεις μεσω φορουμ για το καθε αντικαταθλιπτικο ξεχωριστα&αναλυτικα!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    το λαντοζ ειναι ο πρωτος εκλεκτικος αναστολεας επαναπροσληψης σεροτονινης...ειναι το πρωτο αντικαταθλιπτικο της κατηγοριας ssri\'s.στην αμερικη ειναι το δημοφιλες prozac . το χαπι της χαρας οπως λενε.προκαλει κυριως σεξουαλικη δυσλειτουργεια.δεν παρακολυει την στυση αλλα εμποδιζει τον οργασμο.εχει και αλλες παρενεργειες οι οποιες ποικιλουν απο οργανισμο σε οργανισμο αλλα ειναι καλα ανεχτες.ειναι πολυ καλο φαρμακο και απο τα πιο ακριβα αντικαταθλιπτικα που κυκλοφορουν.συνηθως χρησιμοποιηται κατα της βουλιμιας και των ψυχαναγκαστικων διαταραχων.δεν χρησιμοποιηται ευριτατα στην καταθλιψη γιατι υπαχουν νεα αντικαταθλιπτικα που ειναι αρκετα πιο δραστικα απο το ladose πχ seropram remeron effexor

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1
    εχω καταθλιψη απο τοτε που με θυμαμε .
    με σκαμπανεβασματα βεβαια.
    κανω θεραπια με ladose αλλα δεν βλεπω διαφορα θελω συνεχεια να κοιμαμε.
    θα γινω καλα¨?¨

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    21
    αν γινεις καλα ... που θα γινεις .... δεν θα ειναι απο τα χαπια.
    Θα γινεις καλα γιατι εσυ θα εισαι ετοιμος να γινεις ....μαζι με την βοηθεια των χαπιων...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2
    γειά σας.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2
    βασικά λάθος.συγνώμη για την ενόχληση.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by malakismeno
    βασικά λάθος.συγνώμη για την ενόχληση.






    έλα μέσα.. μην ντρέπεσαι...:cool:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482

  14. #29
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34
    Έπερνα για 8,5 χρονια LADOSE.με βοήθησαν αρκετά αλλα και με αρκετη προσωπική προσπάθεια.συγχρονως επερνα και tranxene(ελαφρή αγχολιτίκο).εχω 1,5χρονο που τα εκοψα και τα δυο.ηταν τα καλυτερα φιλαράκια μου.ενα διαστιμα ειχα δοκιμασει το ZOLOFT,καλο και αυτο δεν ειδα διαφορα.ισσως επηδει εκεινο το διαστιμα ημουν πολυ χαλια στα προσωπικα μου δεν ξερω.(μια φορα δοκίμασα ενα vespar και τα ειδα ολα,λες και περνουσε απο μεσα μου ρευμα.και υποτιθετε πως ειναι πολυ πολυ ελαφρια).παρενεργιες απο το LADOSE δεν ειχα μεχρι και λιγο πριν τα σταματησω διοτι τελευταια δεν πηγενε αλλο.εσθανομουν πως στις φλεβες μου δεν κυλουσε πια αιμα αλλα δηλητηριο.απόλυτος κορεσμός.παντως σε γενικές γραμμές με βοηθησαν πολυ.τωρα το ασχημο με μενα ειναι οτι δεν με βοηθανε πια.ο οργανισμος μου ειναι εξασθενιμένος εντελώς και φοβαμε να δοκιμασω οτιδηποτε αλλο.alex οι ανησυχιες σου καποτε ηταν και δικες μου ανησυχιες σε καταλαβενω απολυτα.ουτε οι γιατροι μπορουσαν να μου απαντήσουν.για χρονια εσθανόμουν ενα ειδος πειραματόζωου αλλα δεν γινόταν αλλιώς χρειαζόμουν ενα στήριγμα.:(

  15. #30
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    Το χρονικο οριο κατα το οποιο πρεπει να παιρνεις το ladose συμφωνα με εναν πολυ καλο γιατρο ειναι 1 χρονος πανω κατω.

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •