LADOSE - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 224

Thread: LADOSE

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    μονιμες επαναλαμβανομενες σκεψεις του τυπου που πάω? θα αποτυχω κλπ. Και φυσικα έπεσα σε αδρανεια...
    Τουλαχιστον τωρα με μια βδομαδα που το παιρνω, εχει ηρεμησει το κεφαλι μου, μπορω να κοιμαμαι μεσημερι χωρις να γινομαι κομματια μετά.
    Τωρα που το λες , οταν η κτθλψη μου ειχε χτυπησει κοκκινο , ειχα εμμονες ιδεες , οχι ΙΔΨ ομως , αδυναμια ληψης αποφασεων , εστω και ασημαντες , οχι ομως αισθηση αποτυχημενου , ουτε υπερενταση , τουναντιον , ληθαργικοτητα ...............αμα σου κανει καλο το λαντοζ , φυσικα συνεχισε το ...........

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    sertraline μου συνταγογραφησε ο γιατρος, όχι ladose.
    αγχωδης κατάθλιψη...
    Και ξερεις τι με εκνευριζει αφορητα? οτι προσπαθησα παρα πολύ να μην καταλήξω ετσι με διαβασμα, προσοχη στις σκέψεις μου, υπερδραστηριοποιηση κλπ αλλα τελικά ηταν αναποφευκτο...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Εγώ ξεκινάω ladose αύριο γιατί το σίπραλεξ δεν με έπιανε πια...
    Με 10μγ και βλέπουμε...

  4. #64
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Εγώ ξεκινάω ladose αύριο γιατί το σίπραλεξ δεν με έπιανε πια...
    Με 10μγ και βλέπουμε...
    Καλη αρχη, εμενα αργησε να με πιασει αλλα εκατσε πιο καλα στην διαθεση μου για δραστηριοποιηση. Ειχα κ ορισμενες ανεπ. παρενεργειες αλλα ειπα χαλααλι, αρκει να παρω μπρος.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλη αρχη, εμενα αργησε να με πιασει αλλα εκατσε πιο καλα στην διαθεση μου για δραστηριοποιηση. Ειχα κ ορισμενες ανεπ. παρενεργειες αλλα ειπα χαλααλι, αρκει να παρω μπρος.
    Σε ευχαριστώ. Αυτό μου είπε και ή γιατρός μου για παρακίνηση είναι από τα καλύτερα.

  6. #66
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Σε ευχαριστώ. Αυτό μου είπε και ή γιατρός μου για παρακίνηση είναι από τα καλύτερα.
    εμενα δε μου το εξηγησε γτ ηδη επαιρνα αλλο π δε με καλυπτε κ βιωσα στην πραξη την επιδραση της ουσιας. Απλα υπομονη μεχρι να κανει τη κορυφωση του και αυτο. Ευχομαι καλα γεγονοτα να βιωσεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by stratosdr View Post
    ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ?
    Η μαμα μου το έπαιρνε για χρόνια λόγω διπολικής και της είχε ανοίξει η όρεξη, πλεον δεν παίρνει φάρμακα..!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    λαντοζ...εξαιρετικο φαρμακο...πολυ καλο εργαλειο..παντα με εσωζε απο το στρες κ την βαρια καταθλιψαρα..
    μονο 20 mg k σε 40 μερες περδικι!
    ποτεδεν εβαλα κιλα με το λαντοζ..ισα ισα ετρωγα ο.τι ηθελα κ το βαρος σταθεροτατο.
    τωρα δνε το παιρνω..αλλα ειναι το αγαπημενο μου κ το λατρεμενο μου!
    τωρα με εχουν αφησει σκετη κανα 2 μηνο...αν ξανακυλησω παλι λαντοζ θα παρω...τελος!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε παιδια , να παρω κι εγω τοτε , ειχα παρει το 99 , αλλα ειχα πολυ λαιτ κτθλψη τοτε , και δεν το αξιολογησα σωστα , δωσε κι μενα μπαρμπα , πα να παρω ...........

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να το παρεις! αν εισαι χαλι..να το παρεις..αν αντεξεις ομως τις 40 μερες τσιτα που φερνει κ την ταραχη την τεραστια που σε κανει να θελησεις να πηδηξεις απο κανα μπαλκονι...να το παρεις..
    το μονο μειον του ειναι η αρχη του...που σε κανει κ νιωθεις τρελλος κανονικος μεχρι να πιασει...αν εχεις τη μαγκια κ τα κοτσια...παρτο..χεχε!

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    γιατι στην τσιτα για 40 μερες? ειναι πολυ ηπιο φαρμακο, και το ladose ειναι το δευτερο top φαρμακο μετα το effexor....δεν ξερω αλλα εγω με το συγκεκριμενο αισθανομουν καλυτερα προσωρινα μονο οταν εφτανα στην δοση των 60mg και παντα υπηρχε ενα αλλα...μετα απο 2 ωρες ολα επιστρεφαν καταθλιψη, αγχος....και για κανεναν λογο δεν ειδα θεραπεια!!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    να το παρεις! αν εισαι χαλι..να το παρεις..αν αντεξεις ομως τις 40 μερες τσιτα που φερνει κ την ταραχη την τεραστια που σε κανει να θελησεις να πηδηξεις απο κανα μπαλκονι...να το παρεις..
    το μονο μειον του ειναι η αρχη του...που σε κανει κ νιωθεις τρελλος κανονικος μεχρι να πιασει...αν εχεις τη μαγκια κ τα κοτσια...παρτο..χεχε!
    Kατσε βρε ανξιους , δεν ειμαι και χαλι !! μαγκιες τα φαρμακα δεν σηκωνουν .............αλλα εχω απηυδησει , ολα σε πιανουν , στις αρχες , και μετα σε διατηρουν/ριχνουν σενα επιπεδο συντηρησης ................ εχω γινει πειραματοζωο , δεν συμβουλευομαοι καν γιατρο , δοκιμαζω κατα βουλησιν , αφου μετα απο 15 χρονια ληψης αντ/κων , εχω γινει εξπερ ......... μιλω με πμ και μενα μελος , αλλον βαθυ γνωστη των φαρμακων αυτων , και ανταλλασουμε εμπειριες ........... το εφεξορ μεπιασε , το σεροξατ , κανενα αλλο ομως , ποτέ , φαινεται τα συνηθιζει ο οργανισμος και παυει να ανταποκρινεται ......

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοιτα..εγω που πηρα 2 χρονια λαντοζ...σαφως κ δεν ημουν σουπερ ολο τον καιρο..εννοειται οτι στην αρχη ανακουφιστηκα αλλα μετα δεν ενιωσα καταθλιψη..ημουν κουλ νορμαλ..αλλα ειπαμε, μολις εγινε επεσα ακομα κ μεσα στην θεραπεια..
    επισκευθηκα εναν γιατρο πριν κανα μηνα τον οποιο πληρωσα αδρα..κ μου ειπε ο ανθρωπος οτι μετα απο κανα 2 χρονο θεραπειας με ενα αντικαταθλιπτικο καλο ειναι να κοβεται κ να μπαινει καποιο αλλο πχ τυπου μινιτραν..σε πολυ χαμηλη δοση για συντηρηση κ μονο..
    μου ειπε αν θελω να το κανω..αν ομως θελησω..δεν ξερω αν θυμασαι..εγω δεν δεχτηκα να παρω τιποτα κ τελικα εμεινα σκετη τωρα κ ειμαι αρκετα καλα θα ελεγα..
    πτου πτου..
    δεν πιστευω οτι τα φαρμακα τα αντικαταθλιτικα τα συνηθιζει ο οργανισμος..δεν ξερω γιατι αλλα δεν το πιστευω αυτο γιατι εχω παρει σε 5 διαφορετικα επεισοδια λαντοζ κ τις 5 φορες με επιασαν εξαιρετικα...αλλο αν καποιος πχ μετα πεθανε κ επαθα εγω ταρακουλο..εκει τι να σου κανει το οποιοδηποτε φαρμακο..
    δοκιμασε το το λαντοζ...δεν κανει κακο..αλλα να ξερεις οτι για 40 μερες το χειλακι σου δεν θα γελασει...φερνει τρομερη απαιχτη ταραχη! στρες υπερβολικο κ φουλ αυπνια..
    κ αυτο επειδη μαζευει την σεροτονινη σου ακομα κ την ελχιστη που μπορει να εχεις..την κραταει..κ μετα απο 45 μερες την απελευθερωνει στο φουλ κ κει μετα ερχεται η αγχολυση κ εισαι ηρεμος κ γαληνιος..
    απλα θελει υπομονη πολυ κ γερο στομαχι να αντεξεις την παρενεργεια αυτη για 45 μερες περιπου..
    εγω αντεξα οσες φορες το πηρα με επιμονη κ πεισμα..κ θεληση μεγαλη.
    κ οντως μετα ανταμειφθηκα..νορμοθυμια στο φουλ αργοτερα..ενας ανθρωπος που οταν τον βλεπει καποιος δεν παει ο νους του, οτι καποτε ειχε καταθλιψαρα!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    αντικαταθλιπτικά χωρίς ψυχοθεραπεία είναι η απόλυτη ματαιότητα!

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εκανα κ απο αυτο...κ πολλα χρονια μαλιστα..νταξ..δεν με εσωσε κιολας...εντελως..καλο μου κανε..αλλα φησε υπολλειματα.

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •