LADOSE - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 15 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 224

Thread: LADOSE

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν κανει βουλιμια το λαντοζ καλε..απλα οταν νιωσεις εσυ καλυτερα θα θες απλα να τρως κανονικα κ πιο ανετα..επειδη η καταθλιψη συνηθως φερνει φουλ ανορεξια..σε μενα τουλαχιστον..μολις πιασει το λαντοζ αρχιζω κ τρωω κ ξαναπαιρνω τα κιλα που εχασα απο την ανορεξια της καταθλιψης αλλα μεχρι εκει.
    αν διαβασεις παντου το εχουν σαν το φαρμακο που δεν ανοιγει καθολου την ορεξη..ειναι το μονο που δνε την ανοιγει.
    αν παχυνεις θα φταις εσυ κ οχι το φαρμακο..σε δοσεις απο 40 κ πανω το δινουν στους παχυσαρκους για να αδυνατισουν.
    εγω παντως με το λαντοζ ερωγα σαβουρες αλλα δεν επαιρνα γραμμαριο..πιθανον επειδη επιταχυνει τον μεταβολισμο οπως εχω ακουσει κ μου εχουν πει οι διαφοροι γιατροι.
    εγω ομως εχω κ υπερθυρεοειδισμο..κ γενικα ειμαι μια τριχα..
    μπορει να παιζει ο οργανισμος ρολο..που σιγουρα παιζει..
    παντως οσοι γνωστοι μου εχουν παρει λαντοζ ποτε κανεις δεν παχυνε!
    αντιθετως οσοι εχουν παρει σεροξατ κ κατι αλλα πηραν 20 κιλά σχδον ο καθενας..
    εχω φιλη στην κρητη που παιρνει λαντοζ 2 χρονια κ ειναι απιστευτη κορμαρα! κανει μοντελινγκ..κ τρωει ο.τι θελει η κοπελα! ουτε καν παχαινει ..μη σου μπαινουν ιδεες..
    εδω εγω το παιρνω απειρα χρονια το λαντοζ κ αν εβλεπες πως ειμαι θα καταλαβαινες...ειμαι πολυ αδυνατη.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αντιψυχωσικο δεν εχω παρει
    επιπλεον αυτο το αναφρανιλ...με τρομαζει η λεξη κ μονο..δεν ξερω γιατι...αλλα μου θυμιζει σχιζο.
    αναφρανιλ...ακου ονομα..που βρηκαν να δωσουν..
    Εχω παρει seroquel 25mg , αντιψυχωτικο , καλο ηταν , σε ηρεμουσε πραγματι , μικροτερη δοση δεν υπαρχει , αλλα τοκοψα γιατι μου ανοιγε τρομερα την ορεξη , ολα τα αντιψυχωτικα το κανουν αυτο ..........................τωρα που λες για ονοματα , για φαντασου δουλεια , να βρισκεις ονοματα , αλαμπουρνεζικα ουσιαστικα , για φαρμακα , ε , δεν μουρχεαται καμμια ασυναρτητη λεξη .............................

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    σχιζοφρενιξ....φρενοκομεον.. ..λολαμαρ...τρελλοφραν..ψυχο� �αθεξ...
    κλπ..οσα θες μπορω να βρω...χοχχχοχοχοχοχοχ

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καταθλιπτομαρ, στρεσοφαρ, εξωφρενολαρ....χαχαχχααα!! πλακα εχει.....!!!!χααα!

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχεις φαντασια , ανξιους ............ αναθεμα ομως κι αν εμπιστευοταν κανεις φαρμακα με τετοιες ονομασιες ....... πρεπει ναχει καποια σοβαροφανεια τονομα ..........


    FIDEROL , MAKOSAN , BAFERON , ZATRANOL , RIMANIN , OTOMAZOL , BULOSER , σε 3 λεπτακια , νατα ..........μαλλον κανω για την δουλεια .......

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ναι, αλλα αυτα δεν ειναι φανερα...θελουμε ονοματα τωρα για το αστειο της υποθεσης...
    αυτα που εγραψες εσυ ειναι σοβαρα...δεν εχει πλακα ετσι!!χααχα!
    γιατι το αναφρανιλ εσυ το βλεπεις σοβαρο?
    η το στεντον???που θυμιζει τεντα?η το λαντοζ που που θυμιζει πακετο με γαριδακια??

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε ναι, αλλα αυτα δεν ειναι φανερα...θελουμε ονοματα τωρα για το αστειο της υποθεσης...
    αυτα που εγραψες εσυ ειναι σοβαρα...δεν εχει πλακα ετσι!!χααχα!
    γιατι το αναφρανιλ εσυ το βλεπεις σοβαρο?
    η το στεντον???που θυμιζει τεντα?η το λαντοζ που που θυμιζει πακετο με γαριδακια??
    Οντως , εγω εγραψα σοβαρα ονοματα ............... το αναφρανιλ , δενμου θυμιζει κατι , ουδετερο , το hipnosedon ειναι ονομα και πραμα , υπνωτικο , σχετιζεται με σεντονι ....................... εσυ ηθελες πλακατζιδικα ? κατσε να σκεφτω , psykosmos , bettersmile , sadnessgo , ωιμετιεπαθα ( Ελλ. κατασκευης ) , madokabero ( κυκλοφορει και στην Ελλαδα με τoνομα τρελλοκαμπερω ) , Hapakosou ( Ιαπωνικης κατασκ. ) , Ηaradose ( επισης Ιαπωνικης κατασκευης ) , οπως και το Haraperno , Harakiria ( αντι χαρακιρι ) , Harakirie , Xefandomar , Οhohoh , Εxapodo , Posonaperimeno , Tearsriver ......... αυτα δεν μουρχονται αλλα ...........

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Νομίζω πως η μεγαλύτερη επιτυχία ήταν το σιπραλεξ...
    Όση ελπίδα πούλησε ο υποφενόμενος άλλη τόση μας έδωσε και το σίπραλεξ και αποτέλεσμα 0

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Για σενα , Παναγιωτη , εμενα ουτε που μαγγιξε ............χθες που πηρα 20mg λαντοζ , εκανα λιγουλακι ανησυχο υπνο , παρολο το 15αρι σεροξατ , μαλον θα το κανω 10αρακι σημερα .......

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Μη μου λες τέτοια...
    Η γιατρός μου μου έγραψε γενόσημο του λαντοζ και χθες είδα πως είναι κάψουλες δλδ ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ...

    Αναγκαστικά δλδ θα ξεκινήσω με 20μγ...

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Μόλις πήρα το πρώτο 20άρι..
    Δεν σας κρύβω...φομάμαι....................... ............

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    20mg τρίτη μέρα και δεν νιώθω τίποτα...
    Δεν περίμενα βέβαια κάτι θε΄τικό σε τόσο μικρο΄διάστημα αλλά λίγη ένταση λίγο κικ κάτι...

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    Μου έχει γράψει 2 φορές ladose.Δ.Την πρώτη φορά μου έφεραν ακαθισια.τσιτωμα τρελλο.πήρα 3 μέρες μόνο.Τώρα παίρνω dogmatyl και ζαναξακι
    Αλλά με ζολοφτ ειχα κάνει 30 κιλά.Τώρα παλεύω να τα χάσω και σκέφτομαι το ladose.Αλλά από 10 και σιγά σιγά να το κάνω 20

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Ladose αλλο ενα σκατο φαρμακο σαν ολα τα αλλα, το πολυ πολυ μολις σε πιασει μετα απο καμμια 50αρα μερες θα ζησεις για λιγο το χημικο του ονειρο κ μετα αν δεν σε ριξει στα χειροτερα οπως εμενα θα εισαι στη φαση που θα αναρωτιεσαι γτ χαθηκε το τοσο ζεστο κα ευχαριστο συναισθημα, απλα αμα παιρνεις φαρμακα 20 χρονια οπως εγω δεν εχεις μαθει ουσιαστικα να αντιμετωπιζεις τιποτα χωρις αυτα, μπηκαμε στο χορο κ τωρα θα χορεψουμε κ τσατσα αμα λαχει, οτι πει ο γιατρος μας, μαλιστα κυριε που λεγε κ ο ζαμπετας ο αειμνηστος

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by stellagr View Post
    Μου έχει γράψει 2 φορές ladose.Δ.Την πρώτη φορά μου έφεραν ακαθισια.τσιτωμα τρελλο.πήρα 3 μέρες μόνο.Τώρα παίρνω dogmatyl και ζαναξακι
    Αλλά με ζολοφτ ειχα κάνει 30 κιλά.Τώρα παλεύω να τα χάσω και σκέφτομαι το ladose.Αλλά από 10 και σιγά σιγά να το κάνω 20
    Kαλε , που το ξεθαψες το dogmatyl , τοπαιρνα προ 32 ετων , που ειχε αυτοκτονησει ο κολλητος μου , για τα νευρα ειναι , να καλμαρεις , μια γκρι καψουλα δεν ειναι ? στους περισσοτερους το ζολοφτ , κοβει την ορεξη , κι εγω που παιρνω μονο σεροξατ , δεν ανοιγει η ορεξη , οπροφανως δεν υπαρχουν κανονες , οπως αντιδρασει ο καθε οργανισμος ............

    Συμφωνω με τν soulfly , τα αντκθλκα , αν δρασουν , δρον για 2-5 μηνες , και μετα , ωωπ , ξαναπεφτεις , τοχω δει κι αλλες φορες το εργο ......

Page 7 of 15 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •