............
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: ............

  1. #1

    ............

    Oυτε τιτλο δεν εχω διαθεση να βαλω..... Οταν νιωθεις οτι ολη σου η ζωη ειναι σ..... οταν νιωθεις αχρηστη... ζητιανα....δειλη... ανικανη....κυφηνας ενω στη ζωη σου δεν ησουν ποτε ετσι τι τιτλο να βαλεις...? Νιωθω να χανω την αξιοπρεπεια μου...την περηφανεια μου...κ πρεπει παρ ολα αυτα να δειχνω δυνατη..να μην καταλαβει κανενας τιποτε....Σημερα ομως λυγισα κ εβαλα τα κλαματα ενω μιλουσα με την ξαδελφη μου στο τηλ...πως να βοηθησει κ αυτο το κοριτσι οταν κ αυτο δεν ειναι καλα οικονομικα...? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ.....ποσο ντρεπομαι......Σημερα μετα απο εναν ηλιθιο καβγα με τον πατερα μου σηκωθηκα κ εφυγα απο το σπιτι..στο δρομο το μονο που σκεφτομουν ηταν οτι θελω να πεθανω...να κατσω στη μεση του δρομου κ να με λιωσουν τ αυτοκινητα....Ειμαι δειλη ομως....δεν το εκανα... ενοχικη.... κ καποιοι θα πουν...ΛΟΓΙΚΗ....δεν υπαρχει ομως λογικη σ ολα αυτα που ζω......Θα μου πειτε παλι οτι ολοι εχουμε προβληματα κ μαλιστα οικονομικα.....Ετσι ειναι ..αλλα ο καθενας απο μας νιωθει πιο μεγαλο το δικο του.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ποσο θ αντεξω ακομα μεχρι να μου στριψει......
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    ................. να 'ξερες πως σε νιώθω.... κουράγιο πιεσμένη μου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εχεις καπου να πας για λιγες μερες? εστω για 2 μερες να ηρεμησεις? ισως αν εφευγες απο το σπιτι σου και απο τους δικους σου για λιγο να ηταν καπως αναζοωνητικο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κουραγιο πεσμενη. Πες μας αν θες περισσοτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Κοριτσακι μου.....πηγα 4 μερες σε μια φιλη..... εχω ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... για να ξαναπας καπου πρεπει να εχεις ΧΡΗΜΑΤΑ... εδω δεν εχω να πληρωσω ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΔΑΝΕΙΟ-ΕΝΟΙΚΙΑ...κ μου λες να παω καπου να ηρεμησω? Κ οταν γυρισω οοοολλλλααα θα εχουν λυθει???Μακαρι να ηταν ετσι...αλλα δεν ειναι.....

    θενκς κ τις δυο σας παντως....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Ψυχραιμία πιεσμένη. Δεν ξέρω τι ακριβώς σε απασχολεί και αν έχεις διάθεση να μιλήσεις... για να βρούμε λύσεις στα προβλήματα χρειαζόμαστε καθαρό μυαλό. Εύχομαι να έχεις τον χρόνο να πάρεις τις αποφάσεις εκείνες και τις ευκαιρίες που θα βελτιώσουν τη ζωή σου.

  7. #7
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κουραγιο πεσμενη. Πες μας αν θες περισσοτερα.
    Τι να πω βρε Κιπ.....ο μισος ελληνικος πληθυσμος τα ιδια προβληματα εχει...Εξαρταται ομως απο την προσωπικοτητα κ τα κουραγια του καθενος πως θα ανταπεξελθει... Η ξεδελφη μου οταν μ ακουσε να κλαιω μου ειπε οτι δεν το περιμενε απο μενα γιατι ειμαιο βραχος της οικογενειας κλπ κλπ κλπ.... Μπουρδες ειμαι...ενα τιποτα ειμαι αυτη τη στιγμη.....ενα φοβισμενο πλασμα που δεν ξερει τι του ξημερωνει αυριο ειμαι...............
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Τι να πω βρε Κιπ.....ο μισος ελληνικος πληθυσμος τα ιδια προβληματα εχει...Εξαρταται ομως απο την προσωπικοτητα κ τα κουραγια του καθενος πως θα ανταπεξελθει... Η ξεδελφη μου οταν μ ακουσε να κλαιω μου ειπε οτι δεν το περιμενε απο μενα γιατι ειμαιο βραχος της οικογενειας κλπ κλπ κλπ.... Μπουρδες ειμαι...ενα τιποτα ειμαι αυτη τη στιγμη.....ενα φοβισμενο πλασμα που δεν ξερει τι του ξημερωνει αυριο ειμαι...............

    Μην αρχισω εγω τα δικα μου ...σχετικα με την οικονομικη κατασταση. Γιατι νομιζεις τωρα τελευταια περναω τοσες ωρες στο φορουμ και εχω τοσο ελευθερο χρονο? Ελα να κλαφτουμε μαζι κατα καποιο τροπο.

    Δεν ξερω ρε συ...που θα παει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Quote Originally Posted by iberis View Post
    Ψυχραιμία πιεσμένη. Δεν ξέρω τι ακριβώς σε απασχολεί και αν έχεις διάθεση να μιλήσεις... για να βρούμε λύσεις στα προβλήματα χρειαζόμαστε καθαρό μυαλό. Εύχομαι να έχεις τον χρόνο να πάρεις τις αποφάσεις εκείνες και τις ευκαιρίες που θα βελτιώσουν τη ζωή σου.
    Μακαρι να εξαρτονταν μονο απο μενα.... δυστυχως ειμαι ελ. επαγγελματιας η οποια εχει να κανει κ με το ελληνικο δημοσιο .....αυτο πιστευω οτι τα λεει ολα......... Καθαρο μυαλο πια δεν εχω...... μαλλον δεν μου εχει μεινει καθολου μυαλο.........
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #10
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μην αρχισω εγω τα δικα μου ...σχετικα με την οικονομικη κατασταση. Γιατι νομιζεις τωρα τελευταια περναω τοσες ωρες στο φορουμ και εχω τοσο ελευθερο χρονο? Ελα να κλαφτουμε μαζι κατα καποιο τροπο.

    Δεν ξερω ρε συ...που θα παει.
    Κανενας μας δεν ξερει που θα παει.... το σιγουρο ειναι οτι δεν θα ειναι προς το καλυτερο....... χρωσταω ΠΑΝΤΟΥ...ειμαι ανασφαλιστη γιατι δεν εχω πληρωσει ΟΑΕΕ εδω κ ενα χρονο...εχω καποιο μικρο προβλημα υγειας που χρειαζεται παρακολουθηση κ δεν μπορω να παω στον γιατρο μου γιατι δεν εχω να πληρωσω εξετασεις κ φυσικα την επισκεψη του...το ξαναλεω..ξερω οτι δεν ειμαι η μονη...κ η IRENEMARINA το ιδιο προβλημα εχει...απ οτι μου λες κ συ το ιδιο...απλα εγω σημερα εσπασα γιατι περιμενα να παρω απο 2 μεριες χρηματα τα οποια τα περιμενω απο τον Ιουνιο κ ο λογαριασμος μου ειναι αδειος.....με 16Ε τι να πληρωσεις??????
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το σημαντικότερο πρόβλημα δηλαδή είναι το οικονομικό; Με τον μπαμπά σου γιατί μάλωσες;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Τι να πει κανείς; πέσαμε σε πολύ δύσκολες εποχές δυστυχώς....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Κοριτσακι μου.....πηγα 4 μερες σε μια φιλη..... εχω ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... για να ξαναπας καπου πρεπει να εχεις ΧΡΗΜΑΤΑ... εδω δεν εχω να πληρωσω ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΔΑΝΕΙΟ-ΕΝΟΙΚΙΑ...κ μου λες να παω καπου να ηρεμησω? Κ οταν γυρισω οοοολλλλααα θα εχουν λυθει???Μακαρι να ηταν ετσι...αλλα δεν ειναι.....

    θενκς κ τις δυο σας παντως....
    Συγνωμη τοτε! Δεν ηξερα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    με 16Ε τι να πληρωσεις?????? <<<<<<<<<<καταρχην μην πελαγωνεις . ξερεις αυτο δεν σε βοηθαει πουθενα , το αντιθετο. Με 16 ευρω μπορεις να πιεις καφεδακι και να παρεις και κανα σαντουιτς ,,αυτο θα σου δωσει μερικες ωρες αναπαυλα να χαλαρωσεςι και να δεις , να οργανωσεις τη δραση σου . Δεν υπαρχουν αδιεξοδα ,εμεις τα βλεπουμε αδιεξοδα .
    Ας πουμε πχ για το δανειο ,,εκανες αιτηση να σου σβηστει ενα ποσο απο αυτο συμφωνα με τα νεα μετρα ,,? πολοι το κανουνε ,,, αμεσως θα μειωθει η δοση σου ,,δεν θα λεισεις το προβλημα , θα το ελαφρωσεις ομως ,,
    κοκ με τα υπολοιπα θεματα σου ..
    -επισης προσπαθεις αντιλαμβανωμαι να το αντιμετωπισεις μονη . Ζητησες απο καπου/ον βοηθεια ? μηπως δεν θες να ριξεις την υπερηφανεια σου ? ,,,,,σκεψου πως αμα σου κανουνε εξωση πχ -λεμε τωρα - τοτε η υπερηφανεια σου ειναι που θα τζαλακωθει ....
    ? μηπως αρνεισαι να βαλεις λιγο νερο στο κρασακι σου ??? μηπως ?

  15. #15
    Quote Originally Posted by path View Post
    με 16Ε τι να πληρωσεις?????? <<<<<<<<<<καταρχην μην πελαγωνεις . ξερεις αυτο δεν σε βοηθαει πουθενα , το αντιθετο. Με 16 ευρω μπορεις να πιεις καφεδακι και να παρεις και κανα σαντουιτς ,,αυτο θα σου δωσει μερικες ωρες αναπαυλα να χαλαρωσεςι και να δεις , να οργανωσεις τη δραση σου . Δεν υπαρχουν αδιεξοδα ,εμεις τα βλεπουμε αδιεξοδα .
    Ας πουμε πχ για το δανειο ,,εκανες αιτηση να σου σβηστει ενα ποσο απο αυτο συμφωνα με τα νεα μετρα ,,? πολοι το κανουνε ,,, αμεσως θα μειωθει η δοση σου ,,δεν θα λεισεις το προβλημα , θα το ελαφρωσεις ομως ,,
    κοκ με τα υπολοιπα θεματα σου ..
    -επισης προσπαθεις αντιλαμβανωμαι να το αντιμετωπισεις μονη . Ζητησες απο καπου/ον βοηθεια ? μηπως δεν θες να ριξεις την υπερηφανεια σου ? ,,,,,σκεψου πως αμα σου κανουνε εξωση πχ -λεμε τωρα - τοτε η υπερηφανεια σου ειναι που θα τζαλακωθει ....
    ? μηπως αρνεισαι να βαλεις λιγο νερο στο κρασακι σου ??? μηπως ?
    Ax path .... δεν μπορω να ζητησω απο καπου... ηδη η αδελφη μου βοηθαει παρα πολυ οσον αφορα εξοδα σπιτιου.....εχουμε ενα διωροφο μαζι κ καναμε καποιες εργασιες κ τις πληρωσε ολες αυτη...εννοειτε οτι μολις μπορεσω θα πληρωσω το μεριδιο μου.... η ξαδελφη μου μου δανεισε ενα μικρο ποσο γιατι κ αυτη παλευει να τα βγαλει περα στην επαρχια.... ευτυχως θεμα εξωσης δεν υπαρχει γιατι οι σπιτονοικοκυραιοι μου εχουν εμπιστοσυνη κ ειναι κ επαγγελματικος χωρος.... Δεν γινεται να ζητησω κ απ αλλου..κ ξερεις γιατι..? Γιατι δεν ξερω αν θα καταφερω να τα γυρισω πισω.... κ αντε οκ με την αδελφη κ την ξαδελφη στους αλλους δεν γινεται να χρωσταω.... το κακο ειναι οτι υπαρχει κ θεμα με το αν θα μπορεσω τελικα να συνεχισω με την δουλεια μου ...αν αναγκαστω να κλεισω ποιος θα με προσλαβει στα 46??? Αυτο που μ εκνευριζει απιστευτα ειναι οτι χρωσταω χωρις στην ουσια να φταιω εγω γι αυτο.... μου χρωστανε εδω κ 2 χρονια κ ακομη το δημοσιο δεν μ εχει πληρωσει.... ιδιωτικη δουλεια δεν υπαρχει ιδιαιτερα κ αστα βραστα....

    Ευχαριστω για την πληροφορια για το δανειο...δεν το ηξερα...Θα φροντισω μεσα στην αλλη εβδομαδα να παω στην τραπεζα να ρωτησω...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •