Φιλια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Φιλια.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Φιλια.

    Αναρωτιεμαι για πολλα πραγματα. Αναρωτιεμαι για φιλους που σε θαβουν πισω απο την πλατη σου με αλλους και γελανε και πετανε σποντιτσες μπροστα σου για να χασκογελανε ενω εσυ σαν βλακας δεν θα το καταλαβεις.

    Αναρωτιεμαι για πολλα.

    Φιλακια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Δεν είναι φίλοι αυτοί.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Για τι άλλο αναρωτιέσαι, να το συζητήσουμε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν αναρωτιεμαι για τιποτα αλλο. Μονο για σχεσεις ανθρωπων. Απο κει και περα με διαφορα γεγονοτα που μου τυχαν το τελευταιο καιρο , δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθω πλεον. Αλλωστε ετσι ημουν μοναχικος παντα.
    Και δεν το λεω σαν...να με χτυπησε η κακουργα η μοιρα , αλλα γιατι ετσι ημουν , ειμαι και θα ειμαι.
    Η υπονοια μιας διαφορετικης πορειας και κοινωνικοποιησης που πηγα να ακολουθησω , απλως δεν επιασε.
    Να μου πεις ακομα γραφω στο φορουμ και επικοινωνω. Τεσπα , μαλλον χρειαζομαι πνευματικη τροφη να μη σαπισω και αυτο ειναι ολο. Ειναι πολυ βαρετη η μοναξια , πολλες φορες δεν παλευεται οσο και να εχω εξασκηθει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τι πιστεύεις ότι έφταιξε στην αποτυχία της κοινωνικοποίησης; Γιατί προσπάθησες να το κάνεις αφού ξέρεις καλά ότι δεν θα πετύχει;


    Βλέπω ότι ταλαντεύεσαι φίλε κιπ. Καλύτερα να το ξανασκεφτείς. Για μένα πάντως δεν υπάρχει άνθρωπος μοναχικός. Υπάρχουν άνθρωποι που αρέσκονται περισσότερο στην μοναξιά απ' ότι άλλοι, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θέλουν να είναι συνεχώς μόνοι. Αυτό καταστρέφει.


    Η πνευματική τροφή σαφώς και κάνει καλό. Αλλά θα ήταν πιο όμορφο να έχεις μια καλή παρέα για να μοιραστείς τ' αναγνώσματα σου και τις σκέψεις σου.


    Εφόσον συνεχίζεις και αναρωτιέσαι για τις ανθρώπινες σχέσεις και αυτά που σου συμβαίνουν, μίλα μου αν θες για να βρούμε μια άκρη.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    3
    Καλημέρα... Δεν έχεις αποτύχει στη κοινωνικοποίηση σου κιπ απλά έπεσες σε σκάρτους ανθρώπους,αυτό συμβαίνει σε όλους μας σε όλη τη διάρκεια της ζωή μας..στην αρχή στεναχωριόμαστε λέμε ''γιατί;;'' αλλά μετά ανοίγουμε μια σακουλίτσα βάζουμε μέσα όλη τη σκαρταδούρα και κατευθείαν στο κάδο και μετά προχωράμε παρακάτω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τωρα που σταματησα να ποναω...σκεφτομαι λιγο πιο καθαρα. Εν πασει περιπτωση δεν εχουν ολη την ενσυναισθηση και την νοημοσυνη πολλες φορες να καταλαβουν ορισμενα πραγματα. Μερικοι φυσικα ειναι απλως "σκαρτοι".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε φταις μονο εσυ, υπαρχει ενα γενικοτερο προβλημα με τους ανθρωπους και την κοινωνικοποιηση τους, πλεον αυξανονται οι πληροφοριες που δεχομαστε και μαθαινουμε και γινομαστε ολοενα πιο απαιτητικοι και δυσκολοι, με αποτελεσμα να κλεινομαστε στους εαυτους μας, κυριαρχει η αποξενωση κλπ. βοηθα και η κενονια σ'αυτο που μας θελει μονο να δουλευουμε για ψιχουλα, και τελικα γινομαστε ρομποτακια...

    εδω υπαρχει προβλημα στις σχεσεις που παιζονται και συμφεροντα στη μεση, δε θα υπαρχει στις απλες φιλιες που δεν κερδιζει ο αλλος κατι, παρα μονο τη παρεα σου ?

  9. #9
    Δυσκολο πραγμα η φιλια.... ολοι την εχουμε πατησει..λιγοτερο 'η περισσοτερο..Το λαθος που ισως κανουμε ειναι οτι βαφτιζουμε φιλους τους απλους γνωστους προσπαθωντας ετσι να κοινωνικοποιηθουμε....Προσπ αθησε να περνας καλα με απλες παρεες... με ατομα με τα οποια εχεις καποια κοινα κ οταν βγαινεις για ενα καφε-ποτο κλπ να λες παω με καποιους γνωστους..οχι με φιλους... ισως μεσα απ αυτους τους ανθρωπους κ την τριβη μεταξυ σας βρεις κ καποιον που αξιζει να τον πεις φιλο σου...αυτο σιγουρα θ αργησει.... κ το καλο πραγμα αργει παντα ν αγινει!!!! ;) :) :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Διώξε τους σκάρτους παλικάρι μου που μόνο φίλοι δεν είναι.... δεν αξίζει τον κόπο να χαλάς φαιά ουσία, χρόνο και ενέργεια για ν' ασχολείσαι μαζί τους.... εγώ εκεί έχω καταλήξει...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τωρα που σταματησα να ποναω...σκεφτομαι λιγο πιο καθαρα. Εν πασει περιπτωση δεν εχουν ολη την ενσυναισθηση και την νοημοσυνη πολλες φορες να καταλαβουν ορισμενα πραγματα. Μερικοι φυσικα ειναι απλως "σκαρτοι".
    Κιπ, θέλεις να μας πεις συγκεκριμένα τι συμβαίνει για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε; Γιατί νομίζω πως με την αοριστολογία δεν θα βγάλουμε άκρη.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Κιπ, θέλεις να μας πεις συγκεκριμένα τι συμβαίνει για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε; Γιατί νομίζω πως με την αοριστολογία δεν θα βγάλουμε άκρη.
    Δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο. Απλως μου ετυχαν καποια πραγματα τις τελευταιες μερες και εκανα καποιες σκεψεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Καλώς, αν θεωρείς ότι δεν είναι κάτι σημαντικό, τότε μην το σκέφτεσαι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    Και εγω ειχα παρομοιο προβλημα στο παρελθον και αυτο που εχω να σου πω ειναι να τους κανεις μακρια και να τους ξεχασεις!! Και μενα με κοροιδευαν πισω απο την πλατη μου και πετουσαν διαφορες σποντες! Με επαιρναν τηλ. για καφε μονο οποτε ειχαν αναγκη και εγω εμενα μεσα. Και το θεμα ειναι οτι για να ειμαι μαζι τους ειχα αφησει καποιους αλλους πολυ καλους. Αναζητα φιλους απλους που να ξερεις πως οτι θα πεις κτ και δεν θα σε κατακρινουν αμεσως να μπορεις να νιωθεις ανετα. Επισης πολλες φορες αναζηταμε παντα ατομα που και καλα ειναι δημοφιλη, εμφανισιμα,πλουσια και δεν ξερω τι αλλο που απο μπροστα σου ειναι με το χαμογελο και απο πισω... . Κι εμενα καπως ετσι ηταν. ,Τωρα κανω με κτ πολυ απλα παιδια παρεα και περναω παρα πολυ ομορφα και ξερω οτι δεν θα με κοροιδευσουν!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Εμεις πάντως αγαπάμε Κηπ!
    Αυτό έχω χρόνο
    να σου γράψω μόνο
    ...γαμώτο, ξέχασα έναν τόνο!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΙΛΙΑ
    By biskotaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-06-2010, 15:42
  2. Φιλία
    By Satine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 11-03-2010, 23:53
  3. φιλια
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 07-01-2010, 16:18
  4. Φιλία
    By Μελίνα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 04-07-2009, 17:18
  5. ΦΙΛΙΑ?
    By frida in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2009, 08:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •