Επειδη και η ζωη στο νετ μετραει...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Επειδη και η ζωη στο νετ μετραει...

    προσεξτε πολυ καλα τι δηλωνετε. Οτι δηλωσεις εισαι.

    Να εχεις το ελευθερο να ποσταρεις μια φωτογραφια και να ξερεις οτι δεν θα βγει κατα σου (ευρεση εργασιας κλπ).

    Ξερετε η κοινωνια , απο οτι εχετε καταλαβει και εσεις κουκουλωνει πολλα πραγματα οπως τις ψυχικες ασθενειες.
    Υπαρχει λογος που τις κουκουλωνει δεν θα θελατε να βρεθειτε στην "πρωτη γραμμη του πυρος".

    Δεν μπορω να πω οτι βρεθηκα ποτε , αλλα "εχασα" 5 χρονια απο την ζωη μου και τις ωρες που καταναλωσα στο διαδικτυο.

    Βλεπετε οταν πρωτοανοιξα το προφιλ...ειχα την ρομαντικη αισθηση οτι η ζωη ειναι οπως τα βιβλια , ας πουμε τους προβληματισμους μας ,ας ενημερωσουμε και καποιους που δεν ξερουν κλπ.κλπ.

    Ελεγα σε τι διαφερω , παιρνω ενα χαπι την ημερα ε και? Αλλα τα πραγματα δεν ειναι ετσι.
    Εκανα αυτο που ηθελα να κανω , εγραψα οτι εγραψα και ολα τα παιδια δηλαδη οσα γραψανε για τετοιου ειδους προβληματα.
    Αλλα εχασα και πολλα στην πορεια , οπως προσωπικη ζωη και διασκεδαση.

    Μπορει καλλιστα να πει κανεις οτι λεω βλακειες , αλλα η πραξη με δικαιωνει.

    Εγινε κατι συγκεκριμενο? Οχι
    Αναρωτιομουν πως θα ηταν ολα , εαν ειχα ανοιξει ενα "απροβληματιστο" προφιλ και ειχα καταναλωσει τοσες ωρες...αλλα δεν θα το κανω.
    Δεν εχω ουτε το χρονο , ουτε την υπομονη.

    Ενα τιπ απλως για οσους θελουν...να ασχοληθουν περαιτερω μιλωντας για καποια πραγματα...εξω απο τα δοντια οπως οι ψυχικες παθησεις , αυτο ακριβως ειναι αυτο το ποστ.


    (Και μην αρχισει κανεις για αυτοταμπελοποιησεις και εσυ του δινεις ιδιαιτερη βαρυτητα κλπ....γιατι εγω περασα 5 χρονια και ξερω για τι πραγμα μιλαω).

    Καλος εισαι βρε κηπ ,αλλα απο μακρια και αγαπημενοι:)

    Γνωρισα και καποια παιδια...το μονο καλο σε ολη την ιστορια και μακαρι να προσφερα κατι στα 10000 ποστ. Τουλαχιστον τα πρωτα χρονια γιατι τωρα εχει πεσει και η "ποιοτητα" της γραφης μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Προσωπική ζωή και διασκέδαση λες ότι έχασες λόγο της συμμετοχής σου στο φόρουμ ή λόγο του προβλήματος;

    Πιστεύεις δηλαδή ότι η ύπαρξή σου εδώ μέσα είναι περιττή; Ή ότι έχεις εκτεθεί ανεπανόρθωτα;

    Σε παίρνει η κάτω βόλτα και υποτιμάς τον εαυτό σου! Και μόνο θετικά μπορεί κάποιος να σε κρίνει από τα γραφόμενά σου, όσα τουλάχιστον έχω δει.

    Και που σαι, το χω ξαναπεί... Χαμένα χρόνια είναι τα χρόνια που δεν θα ζήσουμε. Και εν πάση περιπτώσει όλα αυτά τα 5 χρόνια ζούσες στους ίδιους ρυθμούς;
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και εν πάση περιπτώσει όλα αυτά τα 5 χρόνια ζούσες στους ίδιους ρυθμούς;
    Τι εννοεις εαν ζουσα στους ιδιους ρυθμους?

    Σε παίρνει η κάτω βόλτα και υποτιμάς τον εαυτό σου! Και μόνο θετικά μπορεί κάποιος να σε κρίνει από τα γραφόμενά σου, όσα τουλάχιστον έχω δει.
    Ναι μαλλον ετσι ειναι , εαν δεν ημουν γκαφατζης να αναφερω τι εχω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα τρια πρωτα χρονια ο γραφομενος...δεν ειχε λαβει καν "προσωπικο μηνυμα" περαν ενος μελους και καποιων σπανια που αναρωτιοντουσαν εαν εχουν σχιζοφρενεια.

    Εγω καλα τα ελεγα....νομιζω.

    Να μου πεις , ουτε εγω πολυεστελνα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τι εννοεις εαν ζουσα στους ιδιους ρυθμους?



    Ναι μαλλον ετσι ειναι , εαν δεν ημουν γκαφατζης να αναφερω τι εχω.
    Εννοώ δεν ήσουν το ιδιο σκατα ψυχολογικα :p, πέρασες από αρκετα στάδια φαντάζομαι :P

    Και στην πραγματική ζωή μετανιώνουμε για πράγματα που έχουμε κάνει ή που έχουμε πει αλλά καλό είναι να τα προσπερνάμε. Συμβαίνει αυτό σε ευσυνείδητα (ενοχικά θα έλεγα) άτομα, πρέπει να γίνεις πιο επιεικής με τον εαυτό σου. Πόσο μάλλον εδώ που έχεις ένα επιπλέον ελαφρυντικό.

    Θα υπήρχε λόγος να εμφανιστείς με ένα "φυσιολογικό" όπως λες προφίλ όταν ο λόγος για τον οποίο συμμετέχεις είναι ένα πρόβλημα;

    Δεν πιστεύω ότι έχει πληγεί η προσωπικότητά σου λόγο της συμμετοχής σου! Κάθε άλλο μάλιστα!

    Το καλό με τα forums κοινωνικού ενδιαφέροντος είναι ότι μπορείς να "βολιδοσκοπήσεις" συμπεριφορές και χαρακτήρες, χωρίς να είμαστε πάντα βέβαιοι φυσικά.
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοώ δεν ήσουν το ιδιο σκατα ψυχολογικα :p, πέρασες από αρκετα στάδια φαντάζομαι :P
    Μια χαρα ειμαι , δεν αισθανομαι ασχημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μια χαρα ειμαι , δεν αισθανομαι ασχημα.
    Σκέφτεσαι όμως άσχημα! αρνητικά δηλαδή για τον εαυτό σου
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Σκέφτεσαι όμως άσχημα! αρνητικά δηλαδή για τον εαυτό σου

    Δεν σκεφτομαι αρνητικα...καταληγω σε ενα συμπερασμα.

    Οτι δεν τρεχει κατι με μενα ουσιαστικα , μαλλον προς την αισιοδοξια το κοβω...το ολο μηνυμα μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν σκεφτομαι αρνητικα...καταληγω σε ενα συμπερασμα.

    Οτι δεν τρεχει κατι με μενα ουσιαστικα , μαλλον προς την αισιοδοξια το κοβω...το ολο μηνυμα μου.
    Ειναι τοσο υπερβολικα αισιοδοξο μαλιστα που αναρωτιεμαι....να πεις οτι ημουν παλιοχαρακτηρας , σπαστικος ή κατι θα ελεγα οκ. Αλλα αφου δεν ειμαι και βλεπω θετικα τον εαυτο μου...ολα ενταξει.

    Ή το ενα θα ισχυει ή το αλλο. Αλλωστε εβλεπα ολο το πληθυσμο να ανταλλασει μηνυματα κατα κορον...ηταν λιγο "ρουφιανος" το παλιο φορουμ. Τεσπα , τα χρονια δεν γυρνανε...εκανα λαθος επιλογες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και φυσικα υπαρχει και ΤΟ επιχειρημα που το εγραψα αλλα περασε στο ντουκου.

    Αφου δεν τρεχει ΜΙΑ γιατι η κοινωνια τα κουκουλωνει? Και φυσικα εδω ειναι μια προεκταση της κοινωνιας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    so be careful newbides που θα ασχοληθειτε...βεβαια και εγω δεν ηξερα οτι θα περασουν 5 χρονια....ποστ , ποστ πηγαινα στην αρχη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Α ρε keep_walking! Μου φαινεται οτι σημερα σου βγηκε ολη η ταση για απολογισμο και νταουνιασες λιγακι! Μηπως να εβγαινες για κανα περιπατο να σε χτυπησει και το αερακι! Πιστευω οτι θα νιωσεις καλυτερα μετα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Α ρε keep_walking! Μου φαινεται οτι σημερα σου βγηκε ολη η ταση για απολογισμο και νταουνιασες λιγακι! Μηπως να εβγαινες για κανα περιπατο να σε χτυπησει και το αερακι! Πιστευω οτι θα νιωσεις καλυτερα μετα!

    Ναι με εχει παρει λιγο απο κατω.

    Σκεφτομαι μια ιστορια.

    Για παραδειγμα ...ξερετε ο ταδε που γνωρισα ειναι σχιζ....

    Ουπς γκαφα εκανα...μην του πειτε τιποτα...κατσε να τον κοψω.

    Σκεφτομαι διαφορα ωραια...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι με εχει παρει λιγο απο κατω.

    Σκεφτομαι μια ιστορια.

    Για παραδειγμα ...ξερετε ο ταδε που γνωρισα ειναι σχιζ....

    Ουπς γκαφα εκανα...μην του πειτε τιποτα...κατσε να τον κοψω.

    Σκεφτομαι διαφορα ωραια...
    Θα σου πω κι εγω μια ιστορια! Οταν αποφασισα οτι θελω ν'ασχοληθω με την Ψυχολογια και το ανακοινωσα στους δικους μου,εκεινοι μου ειπαν:"Που θα μπλεξεις τωρα με τους "τρελους"... θα "τρελανουν" κι εσενα! Μηπως να το ξανασκεφτεις?". Δεν εδωσα σημασια και προχωρησα στην αποφαση μου! Οι δικοι μου το αποδεχτηκαν αλλα δε σου κρυβω οτι ακομα βλεπω στα ματια τους να κατοικει το στιγμα απεναντι στους ψυχικα ασθενεις αν και εχω προσπαθησει να τους εξηγησω καποια πραγματα!
    Πλεον,εχω σταματησει ν'ασχολουμαι και συνεχιζω τον δικο μου δρομο! Μηπως να εκανες κι εσυ το ιδιο? Μη δινεις σημασια σε τετοιου ειδους ιδεοληψιες! Πιστευω οτι αυριο θα δεις τα πραγματα διαφορετικα και παλι! Υπομονη φιλε μου...!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Θα σου πω κι εγω μια ιστορια! Οταν αποφασισα οτι θελω ν'ασχοληθω με την Ψυχολογια και το ανακοινωσα στους δικους μου,εκεινοι μου ειπαν:"Που θα μπλεξεις τωρα με τους "τρελους"... θα "τρελανουν" κι εσενα! Μηπως να το ξανασκεφτεις?". Δεν εδωσα σημασια και προχωρησα στην αποφαση μου! Οι δικοι μου το αποδεχτηκαν αλλα δε σου κρυβω οτι ακομα βλεπω στα ματια τους να κατοικει το στιγμα απεναντι στους ψυχικα ασθενεις αν και εχω προσπαθησει να τους εξηγησω καποια πραγματα!
    Πλεον,εχω σταματησει ν'ασχολουμαι και συνεχιζω τον δικο μου δρομο! Μηπως να εκανες κι εσυ το ιδιο? Μη δινεις σημασια σε τετοιου ειδους ιδεοληψιες! Πιστευω οτι αυριο θα δεις τα πραγματα διαφορετικα και παλι! Υπομονη φιλε μου...!!!

    Δεν ειναι τοσο απλο...αυτοστιγματιστηκα. Δεν επρεπε να το πω. Τωρα εαν ο αλλος ειναι ηλιθιος-α και μιλαει πολυ...δεν μπορει να κανει πισω σε αυτα που ειπε...οποτε σε βγαζει και αχρηστο και σε ξεγραφει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το ταξίδι μετράει τελικά ο προορισμός
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 09-08-2011, 03:48
  2. Replies: 11
    Last Post: 23-01-2010, 04:12
  3. Θελει να αυτοκτονησει επειδη ειπα να χωρισουμε
    By Rozi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 21:10
  4. Το μέγεθος μετράει
    By Lee in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-02-2009, 06:16
  5. Τα ζευγάρια δεν μένουν μαζί απο αγάπη, αλλά επειδή φοβούνται την μοναξιά
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-2008, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •