Γραφεία Συνοικεσιών- γραφεία γνωριμιών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24

    Γραφεία Συνοικεσιών- γραφεία γνωριμιών

    Θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας για αυτά τα γραφεία. Αν είσασταν 36 και χρονών και δεν είχατε ευρύ κύκλο γνωριμιών και θέλατε επιγόντως να παντρευτείτε (για να κάνατε παιδιά κυρίως, πιέζει ο χρόνος) θα απευθυνόσασταν σε ένα τέτοιο γραφείο;
    Last edited by anna1982; 28-08-2011 at 10:43.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    καλημερα ,
    αυτο ειναι μια παγιδα που πεφτουν πολλες κοπελλες και τελικα το μονο που καταφερνουν ειναι να χωρισουν και το παιδι να ζει με χωρισμενους γονεις
    θα ηθελες κατι τετοιο για το παιδι σου?
    Εισαι 36 αλλα δεν σε πηρανε τα χρονια και στο γραφειο να πας εαν θες συντροφο αλλα μην βιαστεις να κανεις παιδι αν δεν εισαι σιγουρη
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Γιατί το θεωρείς παγίδα; Παλιότερα οι περισσότεροι γάμοι δεν γίνονταν με προξενιό; Οι περισσότεροι από αυτούς ήτανε πολύ επιτυχημένοι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Βασικά δεν ξέρω δεν έχω συμμετάσχει σε κανένα από αυτά ούτε στο ιντερνετ σε κανένα σάιτ ....και δεν ξέρω πως λειτουργούν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by anna1982 View Post
    Θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας για αυτά τα γραφεία. Αν είσασταν 36 και χρονών και δεν είχατε ευρύ κύκλο γνωριμιών και θέλατε επιγόντως να παντρευτείτε (για να κάνατε παιδιά κυρίως, πιέζει ο χρόνος) θα απευθυνόσασταν σε ένα τέτοιο γραφείο;
    καλημερα αννα
    δεν εχω εμπειρια δικη μου η φιλου απο τετοια γραφεια, αλλα νομιζω οτι ειναι μια πολυ παρωχημενη ιστορια..
    ποιος θα απευθυνοταν σε ενα τετοιο γραφειο, ωστε να στον προτεινουν και να ταιριαξετε κιολας?

    νομιζω οτι το γραφειο συνοικεσιων της εποχης ειναι το ιντερνετ...
    το ιδιο πραγμα δεν ειναι>? αγνωστοι μεταξυ τους, βασιζομενοι σε 2 κουβεντες και 2 φωτογραφιες, αποφασιζουν να γνωριστουν και οτι προκυψει.
    γιατι δεν κανεις αυτο, αντι να τρεχεις σε γραφεια, εφοσον σκεφτεσαι μια "τυφλη" γνωριμια με καποιον που δεν θα ξερεις τι ειναι?

  6. #6
    Το πρόβλημα στην περίπτωσή σου, κατ εμέ, δεν είναι το με ποιόν τρόπο θα γνωρίσεις τον άνθρωπο που αναζητάς, (οποιοσδήποτε τρόπος μπορεί να είναι εντάξει, αρκεί να είναι κανείς προσεκτικός στον τρόπο που αξιολογεί τους άλλους) αλλά το ότι σε έχει πιάσει πρεμούρα να κάνεις παιδί, αυτό σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είσαι αρκετά προσεκτική στην επιλογή σου και θα καταλήξεις με παιδί μεν, αλλά και με προβληματική σχέση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    νομιζω οτι το γραφειο συνοικεσιων της εποχης ειναι το ιντερνετ...
    το ιδιο πραγμα δεν ειναι>? αγνωστοι μεταξυ τους, βασιζομενοι σε 2 κουβεντες και 2 φωτογραφιες, αποφασιζουν να γνωριστουν και οτι προκυψει.
    γιατι δεν κανεις αυτο, αντι να τρεχεις σε γραφεια, εφοσον σκεφτεσαι μια "τυφλη" γνωριμια με καποιον που δεν θα ξερεις τι ειναι?
    γεια χαρα Αννα και καλως ηρθες:)

    συμφωνω με το παραπανω.Με τη διαφορα οτι στο ιντερνετ δεν εχεις τους ενδιαμεσους (πχ το γραφειο) ειναι δωρεαν (χαχαχα) και την ευθυνη της επιλογης την εχεις εσυ.Φανταζομαι σε τετοια γραφεια σε κοβουν πανω κατω κ αναλογως σου προτεινουν αντρες...Εγω βεβαια δεν εννοω να πας σε ενα αναλογο σαιτ γνωριμιων, αλλα μπορεις μεσω κοινων ισως ενδιαφεροντων να προσεγγισεις εναν ανθρωπο, χωρις απαραιτητα να εχεις στοχο τον γαμο. Καμια φορα αυτο μπορει ειναι αποπροσανατολιστικο σε οτι αφορα τις επιλογες σου κ να σε γεμιζει με ενα αγχος που θα διαστρεβλωνει τις προτιμησεις σου.

    Παντως θα σου ελεγα να χαλαρωσεις:) Πιστευω πώς η αγωνια για αμεση δεσμευση απωθει εναν αντρα, παρα τον προσελκυει (ισως να ναι δικο μου αυτο...).

    Καλη επιτυχια ευχομαι! Να βρεις εναν σουπερ αντρα!
    Last edited by Sofia; 28-08-2011 at 15:54.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by zervg View Post
    Το πρόβλημα στην περίπτωσή σου, κατ εμέ, δεν είναι το με ποιόν τρόπο θα γνωρίσεις τον άνθρωπο που αναζητάς, (οποιοσδήποτε τρόπος μπορεί να είναι εντάξει, αρκεί να είναι κανείς προσεκτικός στον τρόπο που αξιολογεί τους άλλους) αλλά το ότι σε έχει πιάσει πρεμούρα να κάνεις παιδί, αυτό σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είσαι αρκετά προσεκτική στην επιλογή σου και θα καταλήξεις με παιδί μεν, αλλά και με προβληματική σχέση.
    αυτο ηθελα να πω
    μαζι σου Ζervg
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by anna1982 View Post
    Γιατί το θεωρείς παγίδα; Παλιότερα οι περισσότεροι γάμοι δεν γίνονταν με προξενιό; Οι περισσότεροι από αυτούς ήτανε πολύ επιτυχημένοι
    Αλήθεια?
    Γιατί εγώ έχω άλλη εντύπωση. Εκτός αν πετυχημένος γάμος για σένα είναι αυτός που κρατάει χρόνια, άσχετα αν είναι βυθισμένος στον συμβιβασμό και στην υποκρισία.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Δεν ξέρω αλλά τα γραφεία αυτά μου ακούγονται πιο επίσημα πιο σοβαρά από το ίντερνετ. Επίσης είναι και πιο εχέμυθα ενώ αντίθετα στο ίντερνετ ιδίως αν συμμετάσχεις σε ένα συγκεκριμένο σάιτ το μαθαίνουν όλοι οι γνωστοί σου!

    Ειλικρινά το θεωρώ ντροπή να γνωρίζουν όλοι οι γνωστοί σου ότι ψάχνεις άντρα στο ιντερνετ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αλήθεια?
    Γιατί εγώ έχω άλλη εντύπωση. Εκτός αν πετυχημένος γάμος για σένα είναι αυτός που κρατάει χρόνια, άσχετα αν είναι βυθισμένος στον συμβιβασμό και στην υποκρισία.
    Κάποιοι γάμοι στο παρελθόν υπήρξαν πολύ επιτυχημένοι και ήτανε από προξενιό και δεν ήτανε βυθισμένοι στον συμβιβασμό και στην υποκρισία όπως νομίζεις μιλάω γιατί γνωρίζω ορισμένους τέτοιους.

    Συγνώμη, άλλα είδαμε και τους γάμους από έρωτα πόσο κράτησαν...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα αννα
    δεν εχω εμπειρια δικη μου η φιλου απο τετοια γραφεια, αλλα νομιζω οτι ειναι μια πολυ παρωχημενη ιστορια..
    ποιος θα απευθυνοταν σε ενα τετοιο γραφειο, ωστε να στον προτεινουν και να ταιριαξετε κιολας?
    [COLOR="blue"]Μπορεί κάποιος Έλληνας του εξωτερικού που να θέλει να πάρει ελληνίδα, δεν ξέρω, λέω τώρα. Γιατί στο ίντερνετ ποιος απευθύνεται; Νομίζω τα ίδια άτομα που θα επευθύνονταν σε ένα σάιτ στο ίντερνετ θα απευθύνονταν και σε ένα τέτοιο γραφείο. Δεν νομίζω ότι διαφέρει και πολύ. Άλωστε οι εποχές μας είναι τόσο δύσκολες και πολλοί μπορεί να απευθύνονται εκεί. [COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    ..
    Παντως θα σου ελεγα να χαλαρωσεις:) Πιστευω πώς η αγωνια για αμεση δεσμευση απωθει εναν αντρα, παρα τον προσελκυει (ισως να ναι δικο μου αυτο...).

    ..!
    +1000
    η απελπισια και η πρεμουρα γενικοτερα, απομακρυνει καθε (αξιολογο) ανδρα και εχε υποψη σου, οτι την μυριζονται απο μακρια.
    γι αυτο, ΧΑΛΑΡΩΣΕ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by anna1982 View Post

    [COLOR="blue"]Μπορεί κάποιος Έλληνας του εξωτερικού που να θέλει να πάρει ελληνίδα, δεν ξέρω, λέω τώρα. Γιατί στο ίντερνετ ποιος απευθύνεται; Νομίζω τα ίδια άτομα που θα επευθύνονταν σε ένα σάιτ στο ίντερνετ θα απευθύνονταν και σε ένα τέτοιο γραφείο. Δεν νομίζω ότι διαφέρει και πολύ. Άλωστε οι εποχές μας είναι τόσο δύσκολες και πολλοί μπορεί να απευθύνονται εκεί. [COLOR]
    στο ιντερνετ, απευθυνονται ΟΛΟΙ, οσοι δεν βρισκουν φιλο/η στο περιβαλλον τους, κι απ ΟΛΕΣ τις χωρες.
    στα γραφεια συνοικεσιων, προσωπικα δεν ξερω κανεναν που να απευθυνεται... εγω φανταζομαι καποιον που δεν ξερει να μπει στο ιντερνετ για παραδειγμα :)

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Δεν μένω Αθήνα
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    +1000
    η απελπισια και η πρεμουρα γενικοτερα, απομακρυνει καθε (αξιολογο) ανδρα και εχε υποψη σου, οτι την μυριζονται απο μακρια.
    γι αυτο, ΧΑΛΑΡΩΣΕ...
    Δεν έχω σχέση από το 2006!!!!!!!:(

    Είχα μια σχέση πολύ παλιά για 4 χρόνια!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Site γνωριμιων δειτε να γελασουμε.
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 09-05-2011, 20:04
  2. Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 09-08-2009, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •