φοβιες ,καταθλιψη τι φαρμακα παιρνετε ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    επερνα cymbalta και zyprexa ντάξει την δουλειά τους την κάνανε αλλά κάτι δεν μου άρεσε και τα άλλαξα με olanzapine mylan generics μάλλον θα τα αλλάξω και αυτά :\
    re sy ta Olanzapine einai idia akrivos me ta zyprexa.. den yparxh apolutos kamia diafora..

    twra na se rwtiso.. me ta zyprexa eixes kapia parenergeia? emena prosopika me kanane zombie.. den ta antexo...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    re sy ta Olanzapine einai idia akrivos me ta zyprexa.. den yparxh apolutos kamia diafora..

    twra na se rwtiso.. me ta zyprexa eixes kapia parenergeia? emena prosopika me kanane zombie.. den ta antexo...
    Ναι ζόμπι κι εγώ με τα zyprexa γι αυτό τα έκοψα. Παρενέργειες, πήρα κιλά σε μικρό χρονικό διάστημα και ζόμπι αυτές είναι οι παρενέργειες που ένιωσα. Α! και υπνηλία

    Και επειδή μου είπε και κάποιο άλλο μέλος πως είναι τα ίδια με το olanzapine mg θα το συζητήσω με τη γιατρό μου να τα κόψω
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    bloodykate δεν καταλαβα ποια ειναι η παθηση σου .
    και θαναση εγω που παιρνω cybalta καθε μεσημερι μετα απο καποια ωρα ,που ειναι η ωρα που χαλαρωνω ειναι αληθεια οτι εχω ταχυκαρδια .
    πριν δεν το ειχα προσεξει αλλα τωρα εχει 3 μερες που εδωσα σημασια .
    βεβαια εγω τα παιρνω απο το 2007 ,ομως τωρα τελευταια αυξησα την δοση γιατι με επιασαν οι μαυρες σκεψεις και ξαναβγηκαν οι φοβιες μου .
    το zyprexa αν δεν κανω λαθος ειναι αντιψυχωτικο ?
    και αν ενδεικνειται για φοβιες ?
    και οσο για ψυχολογο ,πηγα 3,5 χρονια .
    δεν ξερω γιατι αλλα μετα την τελευταια συνεδρια οταν γυρισα σπιτι ηθελα να πηδηξω απο το παραθυρο και φωναζα να με κλεισουν σε μια κλινικη γιατι τρελαθηκα .
    τσαμπα τοσα χρονια και τοσα χρηματα .
    δεν ειναι και λιγα .
    και παοτελεσμα μηδεν .
    οι φοβιες χτυπησαν κοκκινο .
    η καταθλιψη χτυπησε κοκκινο .
    ο πανικος χτυπησε κοκκινο .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by sandy25 View Post
    bloodykate δεν καταλαβα ποια ειναι η παθηση σου .
    οριακή διαταραχή προσωπικότητας. Μετά τα χριστούγεννα είχα κατάθλιψη, τώρα πάει καλύτερα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #20
    thanasisGR
    Guest
    to zyprexa mou to dosane emena gia to ιδψ einai alh8ia oti ka8arizei to mialo auto to farmako kai dioxnei tis emones idees.. theorite apo ta kalhtera farmaka exw akoush.. asxeta oti se kanei zombie.. alla gia liges meres einai.. telika egw ksekinisa tin 8erapia mou mexri stigmis mono zyprexa 5mg ka8e brady.. kai apo auth tin vdomada ka8e prwi tha ksekiniso me zoloft 50mg

    katalava apo monos mou oti den eixa allh epilogh.. thelw na gino kala!!!!!!!! :d

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    μπραβο θαναση .
    μερικες φορες ειναι καλυτερα να παιρνουμε φαρμακα ,παντα με τις οδηγιες του γιατρου μας.
    μακαρι οταν ειχα τα πρωτα συμπτωματα να μου ελεγε καποιος να παω σε ψυχιατρο .
    τωρα νομιζω οτι το μυαλο μου συνηθισε να σκεφτεται χαλια αλλωστε 8 χρονια υπεφερα σιωπηλα .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. τι φαρμακα παιρνετε για ocd??
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 29-08-2019, 22:37
  2. πανικοί......φοβίες........και απο φετος καταθλιψη
    By giannis1967 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 01-05-2010, 20:05
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Κ ΦΟΒΙΕΣ!
    By ΚΑΛΛΙΟΠΗ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 75
    Last Post: 01-06-2009, 12:46
  4. Φαρμακα-Λιμπιντο-Καταθλιψη
    By deleted_member in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2008, 21:18
  5. αγχος ,φοβίες, κατάθλιψη τι από όλα αυτά?
    By depy78 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 26-01-2007, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •