ΤΟ pSYCHOLOGY SYNDROMITIKO.POIOS THA MEINEI an telika ginei - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 105
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    ʼλεξ, σίγουρα αυτό που συνέβει δεν ήταν ευχάριστο... όμως δε βρίσκω \"υποκλοπή\" στην όλη υπόθεση.
    Ο συγκεκριμένος κίνδυνος ελλοχεύει πάντα γιατί έχει να κάνει με την προσωπικότητα των ατόμων που ανταλλάσσουν τα μηνύματα.
    Βέβαια δε γνωρίζω πόσο άμεσα λειτούργησαν τα αντανακλαστικά του dodoni... Αυτό ναι, θα μπορούσε να αποτελέσει κάποιο θέμα.

    Αυτό που θα ήταν εξωφρενικό είναι το να μπορώ εγώ π.χ. να διαβάσω τα δικά σου u2u και εννοώ όχι αυτά που ενδεχομένως μου έστειλες, αλλά αυτά τα οποία έχεις στο γραμματοκιβώτιό σου...

    Και νομίζω ότι τελικά μπορεί να γίνει κι αυτό...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    8
    mpori na eimai neos sto foroym,dexteitai thn tapini moy gnomi poy einai to site na meinei os exei allios kapoios na kani thn arxh gia kati paromoio,isos kalytero.an pantos ginei syndromitiko mporei na mhn exv dethei mazi sas alla tha apoxvriso kai ua lypytho. theoro apaisio pragma ola na ginontai gia ta xrhmata,idika gia kati poy afora thn ygeia ton synanthropon mas......

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by Aggelika
    ʼλεξ, σίγουρα αυτό που συνέβει δεν ήταν ευχάριστο... όμως δε βρίσκω \"υποκλοπή\" στην όλη υπόθεση.
    Ο συγκεκριμένος κίνδυνος ελλοχεύει πάντα γιατί έχει να κάνει με την προσωπικότητα των ατόμων που ανταλλάσσουν τα μηνύματα.
    Βέβαια δε γνωρίζω πόσο άμεσα λειτούργησαν τα αντανακλαστικά του dodoni... Αυτό ναι, θα μπορούσε να αποτελέσει κάποιο θέμα.

    Αυτό που θα ήταν εξωφρενικό είναι το να μπορώ εγώ π.χ. να διαβάσω τα δικά σου u2u και εννοώ όχι αυτά που ενδεχομένως μου έστειλες, αλλά αυτά τα οποία έχεις στο γραμματοκιβώτιό σου...

    Και νομίζω ότι τελικά μπορεί να γίνει κι αυτό...
    Φυσικά και δεν ήταν υποκλοπή. Το ανέφερα για να δείξω ότι αυτά τα «αθώα κοπλάκια» σε έναν σαν εμένα που είδε το u2u του στο φόρουμ μόνο ασφάλεια δεν τον κάνουν να αισθάνεται. Αυτό εννούσα και για αυτό και είπα ότι κάηκα στο χυλό και φυσάω και το γιαούρτι. Αλλά Αγγελική. Το να σβήνεις ποστς όταν δεν υπάρχει τέτοια επιλογή από τον διαχειριστή τι είναι; Είναι κάτι φυσιολογικό; Το κάθε site έχει και έναν administrator που μόνον εκείνος νομιμοποιείτε για οιαδήποτε αλλαγή σε αυτό και κανένας άλλος. Κάνω λάθος; Επίσης μια πιθανή ανοχή από την πλευρά του διαχειριστή σε μια τέτοια κίνηση πως μπορεί να ερμηνευτεί; Ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
    Φιλικά
    Alex30

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Originally posted by alex30
    Το να σβήνεις ποστς όταν δεν υπάρχει τέτοια επιλογή από τον διαχειριστή τι είναι; Είναι κάτι φυσιολογικό; Το κάθε site έχει και έναν administrator που μόνον εκείνος νομιμοποιείτε για οιαδήποτε αλλαγή σε αυτό και κανένας άλλος. Κάνω λάθος; Επίσης μια πιθανή ανοχή από την πλευρά του διαχειριστή σε μια τέτοια κίνηση πως μπορεί να ερμηνευτεί; Ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
    Φιλικά
    Alex30
    Απ\'οτι φαινεται τωρα ο καθενας μπορει να μπαινει και να κανει αλλαγες.Ξεκινησαμε με το να σβηνουμε ποστ και να δουμε που θα καταληξουμε..Μαλλον λοιπον η ασφαλεια του site και η προστασια των μελων ειναι αυτο που πρεπει να απασχολησει περισσοτερο τον admin και οχι το πως θα γινει το site συνδρομιτικο και τα μελη πελατες.

  5. #35
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Originally posted by Aggelika
    ʼλεξ, σίγουρα αυτό που συνέβει δεν ήταν ευχάριστο... όμως δε βρίσκω \"υποκλοπή\" στην όλη υπόθεση.
    Ο συγκεκριμένος κίνδυνος ελλοχεύει πάντα γιατί έχει να κάνει με την προσωπικότητα των ατόμων που ανταλλάσσουν τα μηνύματα.
    Αγγελική,
    επροκειτο για ένα μέλος κομήτη που στο πρώτο του μήνυμα εμφάνισε την προσωπική αληλογραφία του Αλεξ.
    Κατηγόρησε τον Αλεξ για ύποπτους σκοπούς, επειδή ο Αλεξ δε θέλησε να του δώσει τις πληροφοριες που επιθυμούσε και εμένα για ανεπαρκή ψυχολόγο στον οποίο θα κάνει μήνυση, επειδή διέγραψα το μήνυμα του που παραβίαζε προσωπικά δεδομένα.

    Εκτιμώ, ότι ένα τέτοιο μέλος, δεν θα έκανε εγγραφή, εάν επρόκειτο να δώσει συνδρομή.
    Κι αν ακόμη έκανε εγγραφή, δε νομίζεις πως το γεγονός ότι θα έδινε ένα ονοματεπώνυμο, θα τον προδιέθετε να γράφει με περισσότερη προσοχή και σεβασμό?


    Originally posted by nikigirl18

    Μαλλον λοιπον η ασφαλεια του site και η προστασια των μελων ειναι αυτο που πρεπει να απασχολησει περισσοτερο τον admin και οχι το πως θα γινει το site συνδρομιτικο και τα μελη πελατες.
    Νίκη, έχω μάθει να μιλάω με σεβασμό προς τους άλλους, είτε είναι συνομίληκοι μου, είτε 15-20 χρόνια μικρότεροι μου (καλή ώρα).
    Οποτε ζήτησες βοήθεια, προσπάθησα να στην δώσω, όπως και όσο μπορούσα, αφιλοκερδώς, σε ιδιωτικά μηνύματα και στο φόρουμ.

    Ομως η τροπη που παίρνει αυτή η συζήτηση με ενοχλεί ιδιαίτερα.
    Με συνδρομές ή χωρίς συνδρομές, αυτός ο οποίος πληρώνει σε αυτή την ιστορία, είναι ο admin.
    Μήπως λοιπόν ο admin είναι ο πελάτης και όχι τα μέλη?

    ΥΓ. Λοιπόν, εάν δε σας αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί η ιστοσελίδα ή ο admin αυτής, υπάρχουν ένα σωρό άλλα φόρουμ εκεί έξω που μπορείτε να πάτε και ενδεχομένως να βρείτε καλύτερες συνθήκες.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Συμφωνω με το υστερογραφο του dodoni. Κανεις δεν αναγκαζει κανενα να βρισκεται εδω και τελικα, δικο του ειναι το site, ο,τι θελει το κανει. Ολοι κρινομαστε απο το αποτελεσμα των ενεργειων μας. Αν εκεινος αποφασισει οτι θα ειναι καλυτερο το e-psychology να γινει συνδρομητικο, με γεια και με χαρα του να το κανει. Κατα τη γνωμη μου θα ειναι μια λαθος κινηση που θα αποτυχει παταγωδως, για τον απλουστατο λογο οτι το site εχει πολυ χαμηλη επισκεψιμοτητα. Η τελικη αποφαση ομως ειναι του administrator και νομιζω πως σε εμας δεν πεφτει κανενας λογος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    dodoni μου η προσφορά σου εδώ δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από κανέναν , όσα εμπόδια ή λειτουργικά προβλήματα υπήρξαν κατά καιρούς........

    Σίγουρα ο admin πάντα σηκώνει το μεγαλύτερο βάρος των ευθυνών και είναι ο πρώτος που δέχεται κατακρίσεις και επικρίσεις.....Αυτό γίνεται σε όλα τα fora ανά τον κόσμο με το θεματικό αυτό αντικείμενο......Δυστυχώς!!!


    Σε περίπτωση πάντως που αποφασίσεις να γίνει συνδρομητικό το forum ,βγάλε εγκαίρως σχετική ανακοίνωση ώστε όσοι θέλουν να αποχωρήσουν.....
    Σίγουρα όπως είναι λειτουργικό σου δικαίωμα η προσωπική σου άμυνα, άλλο τόσο αποτελεί δικαίωμα και η επιλογή της παραμονής των μελλών εδώ......

    ΦΙΛΙΑ!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεσαι για σεβασμό σε εμένα. Πουθενά δεν έχω δώσει κατά τη γνώμη μου δείγμα έλλειψης σεβασμού απέναντί σου. Το να έχω γνώμη αντίθετη από αυτό που προτείνεις δε δηλώνει έλλειψη σεβασμού. Η ηλικία μπορεί να αποτελεί ένα κριτηριο για το αν κάποιος σέβεται ή όχι το συνομιλητή του αλλά δεν είναι το μοναδικό και το πιο βασικό. Και ουτε ο σεβασμος ειναι κατι που παει τοσο με την ηλικια οσο παει αναλογα με την εικονα και τα δικαιωματα που εχει δωσει ο αλλος.
    Αναγνωρίζω τη βοήθειά σου προς εμένα και σε έχω ευχαριστήσει και μέσω u2u αλλά και στα posts μου.Ελπίζω οι απόψεις μου για το οικονομικό να μη συνδέονται με το πόσο σε σέβομαι ή όχι.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    alex30 den to exo dokimasei se allo site na do an ginetai.isos kai na ginetai.b.to
    oti ides apo kapoion an katalava kapoio u2u sou malon emena paei to mialo mou sto na exeis
    eukolo password
    posa atoma bazoun idio username kai password kai paei legontas.
    nikigirl kai alex30 exete mperdepsei tin ennia tou hacking me to post me tin allagi tou kodika
    epidi xero oti kai ales 20 fores na po tin diafora tha lete pali ta idia gia auto
    den to xanaleo.mipos ta post tou alex30 ta dimosieuse o allos kai den itan hacking?leo mipos?
    aggelika den mporei na ginei para mono me hacking auto pou les.pesta tnt kai esi giati
    gia ta lefta ginontai ola pleon.
    alex30 esi katse kai deksou na min sbineis ta posts tote bgale kai mia fototipita tin
    tautotita na tin stileis gia exakrivosi stoixeion.
    nikigirl me tin asfaleia den bgazeis lefta.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by provlimatikos
    alex30 den to exo dokimasei se allo site na do an ginetai.isos kai na ginetai.b.to
    oti ides apo kapoion an katalava kapoio u2u sou malon emena paei to mialo mou sto na exeis
    eukolo password
    posa atoma bazoun idio username kai password kai paei legontas.
    nikigirl kai alex30 exete mperdepsei tin ennia tou hacking me to post me tin allagi tou kodika
    epidi xero oti kai ales 20 fores na po tin diafora tha lete pali ta idia gia auto
    den to xanaleo.mipos ta post tou alex30 ta dimosieuse o allos kai den itan hacking?leo mipos?
    aggelika den mporei na ginei para mono me hacking auto pou les.pesta tnt kai esi giati
    gia ta lefta ginontai ola pleon.
    alex30 esi katse kai deksou na min sbineis ta posts tote bgale kai mia fototipita tin
    tautotita na tin stileis gia exakrivosi stoixeion.
    nikigirl me tin asfaleia den bgazeis lefta.
    Provlimatikos μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα και δε διάβασες και τα προηγούμενα ποστ ειδικά εκείνο που λέω στην Αγγελική ότι δεν ήταν υποκλοπή. Στο μέλος αυτό του έστειλα μια απάντηση με u2u ότι δε θέλω να του πω σε ποιον γιατρό πάω και που μένω. Αυτό το u2u που του έστειλα με την άρνησή μου το έβγαλε στο forum με κάποια σχόλια που δε θέλω να αναφέρω. Κατάλαβες τώρα τι έγινε; Δε μπήκε στο mailbox μου στο site αλλά ποστάρισε την απάντηση και τη θέση μου - που του έστειλα με u2u - στην απαίτησή του να του γνωστοποιήσω κάποια καθαρά προσωπικά μου δεδομένα. Είναι πολύ απλό. Εαν εσύ μου στείλεις κάτι με u2u που αφορά κάτι προσωπικό σου θα σου αρέσει να πω: \"Ελάτε να δείτε τι μου απάντησε ο Provlhmatikos\" και από κάτω να έχω ποσταρισμένη την απάντησή σου και να σε προσβάλω; Εμένα δε μου άρεσε και δεν είχε δικαίωμα να το κάνει. Δε χρειάζεται να λές ότι δεν ήταν hackign τη στιγμή που πιο πάνω το έχω πει πριν από εσένα στην Αγγελική!! Οπότε πάει αυτό, στο εξήγησα νομίζω. Νίκη για το σεβασμό σου ή όχι εδώ μέσα τα ποστς σου μιλούν από μόνα τους και απορρώ πως τέθηκε τέτοιο θέμα για εσένα!!! Dodoni μιας και αναφερθήκαμε σε κάποια παλιά ιστορία με εκείνο το μέλος που σωστά είπε ήταν σαν \"κομήτης\" η εμφάνισή του στο site, για μια ακόμη φορά σε ευχαριστώ που όσο το δυνατόν πιο έγκαιρα προστάτεψες το αυτονόητο. Την προσωπική αλληλογραφία και τα δεδομένα μου από αυτό το κακόβουλο άτομα.
    Φιλικά
    Αλέξης

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    οπως και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ανακατευεται το 8εμα του πως να σβησεις ενα ποστ με ολτα τα υπολοιπα.τεσπα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Η γνώμη μου ειναι πως υπάρχουν παρα πολλα ατομα απο μας που εχουν προβλημα με το να εκθέτουν τα προσωπικά τους στοιχεια.. και εχουν προβλήματα κοινωνικής φοβίας κλπ... Υπόψιν αυτου.. και του οτι ειμαι σίγουρη πως όπως κι Εγω...

    υπάρχουν παιδια εδω μεσα που εχουν προβλημα με το να \"φακελώνονται\".... οπουδήποτε και αν τους ζητιέται αυτό...
    εγω πχ δεν εχω τίποτα να κρύψω οπως και κανείς μασ..
    αλλα είμαστε ιδιαίτεροι ..και πιο ευαίσθητοι. .εύθραυστοι άνθρωποι... και πχ δεν εχουμε καμια διαθεση να δεχοματε μια εστω εικονική πίεση οπως το \"φακέλωμα\"....


    .... το φορουμ το αγαπώ πολυ..
    ..χρωστάω σίγουρα ενα μεγαλο κομμάτι της ψυχικής μου γαλήνης ,αυτοεπιβεβαίωσης ,αυτοπεποίθησης... και αίσθησης πως ειμαι \"φυσιολογική\"... στο φορουμ...

    ...μπήκα ανώνυμα ... τυχαία... κάνοντας ερευνα για τρόπους ανώδυνης αυτοκτονίας... ειχα αποφασίσει να πεθάνω... τα παιδια εδω. με έσωσαν... ενασ λογοσ για τον οποιο ειμαι ζωντανή ειναι τα παιδια που γνώρισα εδω... ατομα που απλα με στηριξαν...
    ...για μενα τοτε δεν υπηρχε χρόνος για συνδρομές... για ασχολίες με τετοια πρακτικα θεματα....

    ειμαι σιγουρη πως δεν ημουν η πρωτη...
    ..ειμαι σιγουρη πως δεν ειμαι η τελευταια που υπηρξα σε αυτη την κατασταση...(δυστυχως)

    ...οσεσ κοντρες κι αν υπάρχουν
    ..οσα μελη κι αν υπάρχουν που απλα γράφονται πχ για χαβαλέ......

    ...το φορουμ με την μορφη που εχει... αποτελεί μεγαααλη βοηθεια για πολλούς... φοβερή στήριξη...
    ..καποια ατομα δεν εχουν κανεναν άλλον... εχουν μονο εμασ..... για καποιουσ... εμεις ημαστε οι φιλοι τουσ...

    ..σώζονται ζωές...... νέων ανθρώπων... νέων δημιουργικών... μπερδεμένων ανθρώπων...

    και αυτο ειναι το πιο βασικο.... αυτο να κοιτάξετε....

    ...εγω... δεν θα ζουσα τωρα... και τωρα δεν ειμαι καν χαμένη....
    καλα τα θεματα περι ασφάλειας και προστασίας..... και απολυτως λογικα και κατανοητα .....

    αλλα ο χρόνος λίγος ... ο πολύτιμος λίγος χρόνος κάποιον ανθρώπων ... που εχουν ανάγκη και βρίσκονται σε κρίσιμη κατασταση.. παντελώς χαμένοι... νομιζω πως αυτο ειναι πολυ πιο σημαντικο θεμα....

    ..αυτα... φιλια..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    πεστααααααααααααααααααααα αααααααααααα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Με αυτά και με αυτά τη βλέπω τη συνδρομή από τα 20 με 30 ευρώ να πηγαίνει στα 50 ευρώ (αν γίνει συνδρομητικό το φόρουμ). Ας το δούμε και λίγο με χιούμορ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    ego dino 100.dimoprasia

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •