Άβυσσος η ψυχή...του άντρα? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 385
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Ο πρυτανης, δεν ξερω. Να φτασω στον Πρυτανη?
    Αν χρειαστει....Γιατι οχι?!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Οι αλλοι δυο της τριμελης επιτροπης ειναι 2 γεροι, 65 και 68 χρονών, ο ενας ξάδελφος του. θεωρεις οτι εχω ελπιδες?
    Δεν ξέρω τι να σου πω... εσύ θα το κρίνεις αυτό με βάση τις επαφές, τις σχέσεις και τις εξαρτήσεις που έχουν...
    Είναι δύσκολη η θέση σου...
    Πάντως γνωρίζω περίπτωση που άλλαξε ο επιβλέποντας αλλά είχε προηγηθεί ρήξη στις σχέσεις με ένα από τα μέλη. Ο υποψήφιος βρήκε την ευκαιρία και τον προσέγγισε. Το θέμα τέθηκε στη γενική συνέλευση και για να μην πάρει διαστάσεις προχώρησαν στην αλλαγή επιβλέποντα (και με το ίδιο θέμα παρακαλώ ;) )

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Περισσοτερο με αγχωνει οτι στις σπουδες μου που λατρευω, μπηκε ο φοβος, και αυτο δεν μου αρεσει καθόλου...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Να ευχαριστησω, για τα πμ που εχω λαβει απο αντρες του φορουμ, για συμπαρασταση. Τελικά υπάρχουν ΑΝΤΡΕΣ. Ευχαριστώ παιδιά!!
    εγω θα σου ελεγα να μην ενθουσιαζεσαι με τα περισσοτερα απο αυτα. Πολλοι παραφυλανε ποτε θα μπει καποια με καποιο θεμα για να εκφρασουν τη συμπαρασταση τους, να δειξουν την κατανοηση τους, και να σου πουνε και το μσν τους αν θελησεις περισσοτερη στηριξη.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βασικα να του πεις πως το εχεις πει στους γονεις σου και πως εχουν εξαγριωθει.για να καταλαβει πως δεν εχει να κανει μονο με σενα αλλα με ολη την οικογενεια σου,ειναι διαφορετικα...
    αυτο ειναι ενα μετρο για να μην κανει τιποτα αλλο...
    τωρα για το αν περασεις η οχι,ειμαι σιγουρος πως θα το εχει κανει και σε αλλα κοριτσια,μαθε τι εγινε με εκεινα τα κοριτσια σε σχεση και με το πως αντεδρασαν,και πιθανοτατα καπως ετσι θα γινει και με σενα

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Πώς θα καταλάβω οτι κατάλαβε πλήρως την άρνηση μου? Τί μου λεει οτι δεν θα το επαναλάβει ξανά και με χειροτερες συνεπειες για μενα?
    Με την δια ζώσης επαφή. Πως αλλιώς; Yπάρχουν ώρες, ημέρες και χώροι που είσαι απομονωμένη μαζί του; (Σε βαθμό που να μην ακούσει κάποιος φωνές ή να μην κυκλοφορούν άλλοι στους όμορους χώρους; ) Εαν ναι ΜΗΝ το επιχειρήσεις, εάν δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση και αν, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, νιώθεις εσύ ότι μπορείς να συνεχίσεις, "δοκίμασε" το.

    Προσωπικά δεν πιστεύω να το επαναλάβει, και λόγω θέσης και λόγω χώρου, αλλά ΠΟΤΕ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Το ένστικτό σου είναι ο καλύτερος οδηγός για σένα αυτή την στιγμή. Με ψυχραμία αντίκρισε το πρόβλημα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ο πρυτανης, δεν ξερω. Να φτασω στον Πρυτανη?
    Δεν μπορω να ξερω. Αλλα ναι ισως...δεν ειναι κανας αγριανθρωπος ο πρυτανης. Πιστευω θα ειναι λογικος και μαλλον καποιος που αξιζει για να βρισκεται εκει που βρισκεται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    βασικα να του πεις πως το εχεις πει στους γονεις σου και πως εχουν εξαγριωθει.για να καταλαβει πως δεν εχει να κανει μονο με σενα αλλα με ολη την οικογενεια σου,ειναι διαφορετικα...
    Τι ειναι η κοπελα? Καμια ανηλικη? Και που βρισκομαστε? Στην Κρητη για ν'ανοιξουμε βεντετα?
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Για κατι πιο συντομο, ομως, σαν σεμιναριο, μου ειναι απαραιτητο νομιζω. Άντε να βρω τώρα..
    Eνα απλό search στο Google ή στο Facebook.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Με την δια ζώσης επαφή. Πως αλλιώς; Yπάρχουν ώρες, ημέρες και χώροι που είσαι απομονωμένη μαζί του; (Σε βαθμό που να μην ακούσει κάποιος φωνές ή να μην κυκλοφορούν άλλοι στους όμορους χώρους; ) Εαν ναι ΜΗΝ το επιχειρήσεις, εάν δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση και αν, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, νιώθεις εσύ ότι μπορείς να συνεχίσεις, "δοκίμασε" το.

    Προσωπικά δεν πιστεύω να το επαναλάβει, και λόγω θέσης και λόγω χώρου, αλλά ΠΟΤΕ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Το ένστικτό σου είναι ο καλύτερος οδηγός για σένα αυτή την στιγμή. Με ψυχραμία αντίκρισε το πρόβλημα.
    Seduction φοβαμαι να τον αντικρίσω ξανά μόνη. Νομιζω οτι η επαγγελματική σχέση εχει φυγει πια. Απο την άλλη αισθάνομαι οτι δεν πρεπει να το αφήσω έτσι...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Πιστευω θα ειναι λογικος και μαλλον καποιος που αξιζει για να βρισκεται εκει που βρισκεται.
    Καλα τωρα για το αν αξιζει...ειναι αλλη συζητηση παλι!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Eνα απλό search στο Google ή στο Facebook.
    Ναι, θα το κάνω. Νομιζω οτι ειναι απαραιτητο για να τονωθω και ψυχολογικά γιατι και οταν ημουν φοιτητρια στη Αγγλια, επιχειρησε να με βιάσει ενας συμφοιτητης μου και ήθελα ψυχολογο για να το ξεπερασω!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Τι ειναι η κοπελα? Καμια ανηλικη? Και που βρισκομαστε? Στην Κρητη για ν'ανοιξουμε βεντετα?
    σκεψου πως θα εβλεπες τα πραγματα αν ησουν 22 χρονων,παντα χρειαζεσαι ατομα που ειναι πιο εμπειρα απο σενα και θελουν το καλο σου,τι καλυτερο απο τους γονεις,εχεις κατι να αντιπροτινεις;
    θεωρεις πως πρεπει να μη το πει σε κανεναν;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Ο πρυτανης, δεν ξερω. Να φτασω στον Πρυτανη?
    Πάντως με απειλες δεν μπορω να λειτουργήσω, ουτε με καμερες. Δεν ξερω και με αλλαγη καθηγητή αν θα γινει κατι. Πρεπει να το ρωτήσω. Πάντως φοβαμαι, δεν σας κρύβω!!
    να πηγαινεις στις συναντησεις σας με παρεα. κατα προτιμηση του δικου σου αντικειμενου και με δικαιολογια , οτι ενδιαφερεται για την συζητηση σας. ετσι θα εχεις βοηθεια αν κατι γινει και κυριως ΜΑΡΤΥΡΑ>
    αλλα οπωσδηποτε δεν προκειται να κουνηθει παρουσια τριτου.
    ΑΝ ΣΤΟ ΑΡΝΗΘΕΙ
    να του πεις οτι δεν τον μπιστευεσαι μετα απο αυτο πουε κανε και αν επιμενει, θα απευθυνθεις στον προεδρο της σχολης και στις οργανωσεις των φοιτητων της σχολης για στηριξη και θα το φτασεις οπου παει.ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ
    πιστευω οτι θα δεχθει

    για να γινει αυτο, να εισαι σιγουρη οτι εχει επαναληφθει με πολλες αλλες και ισως αν αναγκαστεις να το σκαλισεις, να τις βρεις μπροστα σου.
    σκεψου ακομα, αν αναγκαστεις να το τραβηξεις, τι θα προσφερεις σε ολες οσες προκειται στο μελλον να βρεθουν στην θεση σου, αν ειναι ηδη γνωστο στην σχολη αυτο που κανει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να πηγαινεις στις συναντησεις σας με παρεα. κατα προτιμηση του δικου σου αντικειμενου και με δικαιολογια , οτι ενδιαφερεται για την συζητηση σας. ετσι θα εχεις βοηθεια αν κατι γινει και κυριως ΜΑΡΤΥΡΑ>
    αλλα οπωσδηποτε δεν προκειται να κουνηθει παρουσια τριτου.
    ΑΝ ΣΤΟ ΑΡΝΗΘΕΙ
    να του πεις οτι δεν τον μπιστευεσαι μετα απο αυτο πουε κανε και αν επιμενει, θα απευθυνθεις στον προεδρο της σχολης και στις οργανωσεις των φοιτητων της σχολης για στηριξη και θα το φτασεις οπου παει.ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ
    πιστευω οτι θα δεχθει
    Remedy, πώς να πηγαινω με παρεα? Ειναι συγκεκριμενες οι ωρες που παω στο πανεπιστημιο. Εργάζομαι και εχω και δυο μικρά παιδιά!! Ποια παρεα? Το διδακτορικο ειναι ατομικη υποθεση..

Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. ψυχη μου μονη
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 14-04-2010, 02:58
  2. τι ψυχή είσαι;
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-01-2010, 17:10
  3. ΨΥΧΗ
    By dimitriskai in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 25-02-2009, 15:49
  4. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....
    By blDaizy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 16-05-2008, 13:40
  5. Εγκέφαλος ή ψυχή;
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 08-02-2008, 00:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •