Άβυσσος η ψυχή...του άντρα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 385
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687

    Άβυσσος η ψυχή...του άντρα?

    Καλησπερα σε όλους. Τον τελευταιο καιρό το θεμα 'άντρες' δεν μου πάει καθόλου. Θα σας εξιστορήσω λοιπόν το περιστατικό που μου συνέβη, σήμερα το πρωί, αν και δεν έχω αποφασίσει ακομα τί θα κάνω, γιατί σε λιγο καιρό αυξάνονται και οι επαγγελματικες και οι οικογενειακες μου υποχρεώσεις οπότε ο χρόνος παραμονής μου στο φόρουμ θα είναι μικρός.

    Το πρωί λοιπόν ημουν στο πανεπιστημιο, στο γραφειο του καθηγητή μου που εποπτευει την διδακτορική μου διατριβή. Ο καθηγητής μου, 65 χρονών με κορη στην ηλικια μου, αξιοσεβαστος, ως τώρα, διόρθωνε κατι γραπτά. Εγώ έψαχνα στο ιντερνετ κατι βιβλιογραφικες αναφορές. Ξαφνικά αισθάνθηκα τον καθηγητή μου, απο πίσω μου, στην πλάτη μου, να με αγγίζει στους ώμους. Μου είπε 'το ξερεις οτι σε γουστάρω'. Του είπα 'ορίστε?'. 'Μην κανεις την ανήξερη" μου ειπε και άγγιξε το στήθος μου. Σηκώθηκα αποτομα, ζήτησα εξηγήσεις, με επιασε ξανα απο τους ώμους, τον απώθησα (παραλείπω λεπτομερειες), πηρα τα πραγματα μου και εφυγα, ακουγοντας τον να λεει 'Έχει ςτην ανάγκη μου, θα ξανάρθεις" .Εννοείται οτι ποτέ δεν έχω δώσει δικαίωμα για τιποτα. Εννοειται οτι πρεπει να βρω αλλον εποπτευοντα καθηγητη, πράγμα αδύσκολο αφου είμαι στη μεση της διατριβής.
    Αναρωτιεμαι, παντως και απευθυνομαι σε όλους, ειδικά στους άντρες της παρεας, ποση ευχαριστηση μπορει να αντλει ενας ΄αντρας απο την μη-συναινεση της γυναίκας? Πόσο αρρωστημενο ειναι αυτο? Πόσο αξιολύπητο ειναι για εναν άντρα να αναγκάζεται να πιεσει για να βρει κάποια?

    Υ.Γ. Μετα και απο αυτα, σκεφτομαι σοβαρα να αρχισω μαθηματα αυτοάμυνας!
    Με εκτιμηση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    το θεμα ειναι οτι μπλεξεσ και δε θα τελειωσεισ τη διατριβη γιατι και σε αλλον να πασ μπορει να του πει αυτοσ μην την περνασ γιατι δε μου κατσε η να βρει αλλεσ δικαιολογιεσ επισησ να το καταγγειλεισ καπου παλι δε γινεται γιατι οι καθηγητεσ καλυπτουν ο ενασ τον αλλον οποτε νομιζω πρεπι να σκεφτεισ σοβαρα τι θα κανεισ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Μα για αυτο το ανεφερα και το θεμα. Ειμαι στην μεση της διατριβης και δεν εχω αποδειξεις για καταγγελια. Ασε, εχω σκάσει!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βασικα δεν νομιζω να ενδιαφερεται και πολυ αν συναινεις η οχι,απλα το κορμι σου θελει.

    Πες το στους γονεις σου,εγω θα το ελεγα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Ποιους γονεις μου? 36 χρονων ειμαι!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    πηγαινε την επομενη φορα με μαγνητοφωνακι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Πολλες φορες σκεφτομαι, τα κακα ερχονται όλα μαζί..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Καπου νομιζω ειχες αναφερει οτι εχεις διασυνδεσεις με καναλια! Θα σου προτεινα να τον απειλησεις με δημοσιοτητα αν το συνεχισει! Νομιζω οτι δε θα διακινδυνευσει να χαλασει το προφιλ του!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    πηγαινε την επομενη φορα με μαγνητοφωνακι.
    Αστειευεσαι? Δεν θέλω να τον ξαναδω μπροστα μου. Αηδίασα. Με μαγνητόφωνο? Για να του κανω τί? Καταγγελία? Πού? Το μαγνητόφωνο ειναι στοιχείο? να βαλω κοριό? Συγγνώμη, δεν λειτουργώ ετσι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    To αρχιδι...τσαντιστηκα τωρα. Πες του οτι θα κανεις τετοιο σουσουρο που θα ακουστει μεχρι τα καναλια αν συνεχισει τις μαλακιες...και δεν σε νοιαζει τιποτα. Δεν ξερω βεβαια γιατι αν σκεφτω ψυχραιμα μαλλον χαμενοι απο κατι τετοια βγαινουν οι γυναικες.

    Ζητα νομικη συμβουλη , εχεις επαφες που εμπιστευεσαι? Εαν ναι πηγαινε σε αλλον καθηγητη και....

    Ξερω γω....μαλλον αστο να περασει , αλλα να εισαι ετοιμοπολεμη....μπορει να το μετανοιωσε και αυτος την γκαφα που εκανε γιατι εσυ χανεις την διατριβη σου , αλλα αυτου μπορει να του τριξει η... καρεκλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Καπου νομιζω ειχες αναφερει οτι εχεις διασυνδεσεις με καναλια! Θα σου προτεινα να τον απειλησεις με δημοσιοτητα αν το συνεχισει! Νομιζω οτι δε θα διακινδυνευσει να χαλασει το προφιλ του!
    Δηλαδή εσυ προτεινεις να πάω να τον απειλήσω, και μετα να συνεχίσω σαν να μην εχει συμβει τιποτα? Και αν τον απειλησω, πιστευεις οτι θα βρω αλλον καθηγητή, να συνεχίσω? Γιατί εγώ δεν το πιστευω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Δηλαδή εσυ προτεινεις να πάω να τον απειλήσω, και μετα να συνεχίσω σαν να μην εχει συμβει τιποτα? Και αν τον απειλησω, πιστευεις οτι θα βρω αλλον καθηγητή, να συνεχίσω? Γιατί εγώ δεν το πιστευω!
    Αν δεις οτι ουτε με τις απειλες καταλαβαινει,τοτε αλλαξε καθηγητη! Πιστευω οτι θα βρεις!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    μου εχει συμβει κατι παρομοιο αλλα στην πρακτικη μου...τον απειλησα οτι θα τον κανω βουκινο σε όλο το γραφειο, οτι θα ελεγα τα παντα στη γυναικα του κ ας μη με πιστευε κανεις τους..ειδε οτι γυαλισε το ματι μου κ θα εφτανα στα ακρα κ δεν με ξαναενοχλησε, επισης πηρα ενα ωραιοτατο 5!
    παρε μια μικροκαμερα (στυλ στιλο) την αλλη φορα κ πηγαινε σαν να μη συμβαινει τιποτα με ανοιχτη την καμερα.. αμα κανει παλι κινηση κατεγραψε τον κ απειλησε τον...γινε τριανταφυλλοπουλος!!!!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    keep Walking ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Να ξερεις πάντως οτι δυστυχώς στην Ελλάδα οι καρεκλες στα πανεπιστημια δεν τριζουν ευκολα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    μου εχει συμβει κατι παρομοιο αλλα στην πρακτικη μου...τον απειλησα οτι θα τον κανω βουκινο σε όλο το γραφειο, οτι θα ελεγα τα παντα στη γυναικα του κ ας μη με πιστευε κανεις τους..ειδε οτι γυαλισε το ματι μου κ θα εφτανα στα ακρα κ δεν με ξαναενοχλησε, επισης πηρα ενα ωραιοτατο 5!
    παρε μια μικροκαμερα (στυλ στιλο) την αλλη φορα κ πηγαινε σαν να μη συμβαινει τιποτα με ανοιχτη την καμερα.. αμα κανει παλι κινηση κατεγραψε τον κ απειλησε τον...γινε τριανταφυλλοπουλος!!!!
    Παιδια δεν μπορώ να παω με καμερες!! Φοβαμαι!!

Page 1 of 26 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. ψυχη μου μονη
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 14-04-2010, 02:58
  2. τι ψυχή είσαι;
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-01-2010, 17:10
  3. ΨΥΧΗ
    By dimitriskai in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 25-02-2009, 15:49
  4. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....
    By blDaizy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 16-05-2008, 13:40
  5. Εγκέφαλος ή ψυχή;
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 08-02-2008, 00:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •