ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ

    Καλησπερα παιδια!!!Εδω και περιπου ενα μηνα αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το φαγητο...σαν βουλιμια θα το ελεγα!Θελω να χασω 10 κιλα λογω του οτι παιζω μποξ επαγγελματικα ωστε να κατεβω σε πιο ελαφρια κατηγορια...συγκεκριμενα ειμαι 1,77 82 κιλα...θελω να κατεβω στα 70!Κανω βαρη και τρεξιμο(συνολο 3-4 ωρες προπονηση τη μερα)και εκει που αρχιζω να κανω σωστα τη διατροφη μου και να χανω βαρος,μετα απο 2-3 μερες κατι με πιανει και σορυ κιολας τα γαμαω ολα,τους αλλαζω τα φωτα...ανοιγω το ψυγειο και τρωω οτι βρω!Κυριως με πιανει μια επιθυμια για υδατανθρακες και γλυκα...πρωτη φορα με κανει το στομαχι μου οτι θελει!Εκανα εξετασεις αιματος,ορμονολογικες,θυρο ειδη ολα κομπλε!Δεν καταλαβαινω απο τι ειναι...παντως μου χαλαει την ψυχολογια γιατι εχω θεσει ενα στοχο και περναει ο καιρος και δεν γινεται τπτ.Να προσθεσω πως πασχω απο γενικευμενο αγχος και διαταραχη πανικου εδω και 4 χρονια!Χθες μαλιστα ο γιατρος μου,μου αντικατεστησε τα σεροξατ(που προκαλουν αυξηση ορεξης και βαρους,τα επαιρνα 6 μηνες)με λαντοζ και παιρνω και 3 ζαναξ σπαστα μεσα στη μερα του 1mg!Kαμια γνωμη κανεις?Λετε να ειναι απο τα σεροξατ αυτη η παρενεργεια και επειδη τα εκοψα μολις σημερα να μην μου εχει φυγει???

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Αυτό που περιγράφεις είναι 100% από απότομες διακυμάνσεις της ινσουλίνης.

    Προσπάθησε να την δαμάσεις αποφεύγοντας ότι έχει να κάνει με υδατάνθρακες και ζάχαρη όσο μπορείς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Τι μπορει να το προκαλει αυτο δλδ?Μου φαινεται περιεργο που δε μπορω να δαμασω το στομαχι μου και με κανει οτι θελει αυτο,το βρισκω τραγικο...νιωθω σαν κοιλιοδουλος ωρες ωρες...ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει αυτο παντως...οποτε ηθελα να χασω κιλα,οσα περιττα ηταν αυτα 5-10 τα εχανα χαλαρα παντα μεσα σ'ενα 2μηνο το πολυ και τωρα εχω κολλησει στον πατο!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    lol @ "κοιλιόδουλος"

    Νωρίτερα διαβάζοντας ένα άλλο θέμα έπεσα πάνω σε αυτό το διάγραμμα που λέει για το
    πως τις εξισορροπεί κτλ.

    Τώρα αν όντως είναι έτσι και κάνει δουλειά θα ξέρω και η ίδια σε λίγες μέρες γιατί λέω να το παραγγείλω αύριο κιόλας.

    Αλλά το σίγουρο είναι πως τα επίπεδα της ινσουλίνης επηρεάζονται άμεσα από τους υδατάνθρακες και τη ζάχαρη. Κάντο για πείραμα για μια-δυο εβδομάδες (αν σε παίρνει ο χρόνος) να δεις πως θα ελιναι καλύτερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Αυτο το πραμα ειναι πανακριβο,δε συμφερει και ουτε με βγαζει η τσεπη μου να το δοκιμασω,εκτος αυτου δεν τα πιστευω εγω αυτα τα ματζουνια,καθαρη αρπαχτη ειναι...δεν παω καλυτερα σε κανα μοναστηρι να τρωω μονο φακι για κανα 2μηνο? χαχαχαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κοιταξε κανενα χαπι δεν σ λεει πως αμα φας τον αμπακο θα ειναι σαν να μην το χεις φαει απλα μονο κ μονο επειδη πηρες ενα χαπακι. οτι κανουν κατι ισως κανουν. αλλα δεν στηριζεσαι μονο σε αυτα. εμενα με εχουν βολεψει παντως. πριν επαιρνα τα xenical να φανταστεις
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Ρε παιδιά, με τη φαρμακευτική αγωγή μπορείτε να παίρνετε αυτό το χάπι; Ξέρω ότι λέει ότι είναι φυτικό, αλλά έχετε ρωτήσει τον ψυχίατρό σας;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι δεν πειραζουνε
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    @minaspap δεν με κατάλαβες - μάλλον εγώ σε μπέρδεψα, σου πρότεινα να αλλάξεις τη δίαιτα όχι να πάρεις το χάπι. το χάπι απλά είπα πως θα το δοκιμάσω εγώ ούτως ή άλλως (και γι'αυτό με την γλυκόζη αλλά και για το άλλο που κάνει με το λίπος).

    @Deep purple αυτοί στο proactol hellas λένε πάντως "συμβουλευτείτε το γιατρό σας πριν πάρετε αυτό το προϊόν" σε πολλά σημεία αλλά εντάξει τι θα πάθω σιγά..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Και γιατι ρε παιδιά δεν λένε πόσο κάνει; Η εγώ δεν μπορώ να το βρω;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    α καλά εντάξει, το ειδα! Με τόσους απλήρωτους λογαριασμους....αστο καλύτερα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα μπεις στην κεντρικη του σελιδα λεει. εχει πακετα και προσφορες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    απο τα σερο3ατ ειναι αφου ανοιγουν την ορεη3η κ χαλανε το μεταβολισμο...τα λαντοζ την κλεινουν εγω επαιρνα λαντοζ κ εχασα 3 κιλα περιπου δεν ετρωγα πολυ χρησιμοποιουνται κ στη βουλιμια..αλλα δυστυχως μετα απο 4 μηνες 3αναπηρα τα κιλα κ ασ επαιρνα λαντοζ..δεν ειναι χαπια αδυνατισματος δλδ στην αρχη αδυνατιζεις κ μετα παιρνεις παλι

Similar Threads

  1. ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ/ΑΦΑΓΙΑ
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 75
    Last Post: 07-05-2011, 09:52
  2. Υπερφαγία
    By natasaxaxi in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 08-04-2011, 20:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •