"ερωτας" χωρις συναντηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Σου εχει προτεινει να βγειτε?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..γιατι δεν συναντιέστε?
    Και γω αυτή την απορία έχω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    εχουμε πει να μη βιαζομαστε και δεν με εχει πιεση για κατι τετοιο και ενας ακομη λογος που τον εκτιμω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    εχουμε πει να μη βιαζομαστε και δεν με εχει πιεση για κατι τετοιο και ενας ακομη λογος που τον εκτιμω.
    Ισως ετσι ειναι καλυτερα. Ισως θελει να γνωριστειτε ωστε να αισθανθειτε περισσοτερο οικεια μεχρι να κανετε αυτο το βημα... μπραβο του! Οπως βγει εν τελη..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    α οκ! Καλός φαίνεται!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    εχουμε πει να μη βιαζομαστε και δεν με εχει πιεση για κατι τετοιο και ενας ακομη λογος που τον εκτιμω.

    δεν θα κλείσετε ραντεβού σε ξενοδοχείο και θα πας με ζαρτιέρες...:ρ

    ενα καφέ θα βγείτε να πιείτε να δείτε και ο ένας τον άλλο.
    Ξέρεις, μερικές φορές στις διαδικτυακές σχέσεις εξιδανικευουμε τον άλλο, τον φτιάχνουμε όπως θέλουμε και ίσως αυτός να είναι ένας από τους φόβους σου και δεν θες να τον συναντήσεις.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    δεν χρειαζεται να πρεπει να παω σε ξενοδοχειο για να μη συναντηθω.,αυτο αισθανομαι και αυτο κανω.δεν τον ενοχλει δεν με ενοχλει επικοινωνουμε και ειμαστε καλα απο κει και περα καποια στιγμη θα τα πουμε και απο κοντα.δεν εχω κανεναν φοβο απλα δεν θελω να βιαστω.

  8. #23
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    δεν χρειαζεται να πρεπει να παω σε ξενοδοχειο για να μη συναντηθω.,αυτο αισθανομαι και αυτο κανω.δεν τον ενοχλει δεν με ενοχλει επικοινωνουμε και ειμαστε καλα απο κει και περα καποια στιγμη θα τα πουμε και απο κοντα.δεν εχω κανεναν φοβο απλα δεν θελω να βιαστω.
    σε τι να βιαστείς?
    Στο να τον δεις από κοντά και να αποκτήσετε πραγματική σχέση?
    Γιατί όσο και να μιλάς, όταν σας χωρίζει η πραγματικότητα, αυτό που έχετε δεν θα γίνει ποτέ αληθινό.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    μα δεν ειπα πως δεν θα γινει ειπα οτι δεν βιαζομαι

  10. #25
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    μα δεν ειπα πως δεν θα γινει ειπα οτι δεν βιαζομαι
    οκ, οπότε να ξέρεις πως όταν το αποφασίσεις, θα καταλάβεις αν όλο αυτό είναι αληθινό ή όχι...:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ισως δεν εχει νιωσει ακομα ερωτικη επιθυμια για να βρεθειτε...

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    δεν ξερω ισως να εχεις δικιο.ξεχασα να σας πω κατι σημαντικο.εχει σχεση ομως βρησκει χρονο για να ασχοληθει μαζι μου.δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι και να χαλασω τη σχεση του δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος αλλα και αυτος δεν πρεπει να ειναι πολυ καλα με τη κοπελα.

  13. #28
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    δεν ξερω ισως να εχεις δικιο.ξεχασα να σας πω κατι σημαντικο.εχει σχεση ομως βρησκει χρονο για να ασχοληθει μαζι μου.δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι και να χαλασω τη σχεση του δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος αλλα και αυτος δεν πρεπει να ειναι πολυ καλα με τη κοπελα.
    χμ....
    Τώρα εξηγούνται πολλά...;)
    κοίτα, το πιθανότερο είναι πως απλά φλερτάρει για να τροφοδοτήσει τον εγωισμό του και δεν θέλει τίποτε περισσοτερο από τη στιγμή που έχει σχέση.
    Το συμπέρασμα πως δεν είναι καλά με την κοπέλα το βγάζεις φαμτάζομαι μόνη σου.
    Τότε γιατί είναι μαζί της?
    Τον εχεις ρωτήσει?

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    οχι ο ιδιος μου το εχει πει.ειναι καιρο μαζι και δεν μπορει να χωρισει την αγαπαει και αν μπορουν να προσπαθησουν μεχρι τελους, καλα κανει και δεν χωριζει.δεν ξερω αν φλερταρει η αν παιζει, αυτο που ξερω ειναι πως αισθανομαι να βγαζει κατι αληθινο.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Από βάθος ψυχής, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και αυτό που αισθάνεσαι online να είναι εξίσου δυνατό και in real life.

    Θα σου πω όμως τι με ανησυχεί στις "σχέσεις" που μένουν πολύ καιρό μόνο στο ίντερνετ.
    Όσο και να λες ότι αυτό που είναι και όχι η εμφάνιση κάποιου μετράει, ο έρωτας έχει να κάνει με έλξη. Μου έχει συμβεί να έχω ερωτευτεί τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα (και τη φωνή) κάποιου που γνώρισα από το ίντερνετ, να έχουμε περιμένει 6μηνο μέχρι να συναντηθούμε και ας έχουμε ανταλλάξει φωτογραφίες, και να αισθάνομαι υπέροχα και χωρίς να τον έχω συναντήσει. η προσωπική μας επαφή... ήταν καταστροφή. Αυτό το υπέροχο αίσθημα που με διακατείχε στις δια-ιντερνετικές μας συνομιλίες, ο έρωτας που πήγαζε ατόφιος από μέσα μου για τον χαρακτήρα του παιδιού, η ένταση... τίποτα δεν μπόρεσε να μεταφερθεί. Συνεχίζαμε μεν να ταιριάζουμε σε θέματα όπως μουσική, ταινίες κτλ, αλλά δεν μου πήγαινε καθόλου για σχέση... μόνο για φιλία.

    Ο πόνος και η απογοήτευση που ένιωσα... πόνεσα πολύ και βαθειά. Ο έρωτας, το πάθος, η διάθεση να δεθώ με αυτόν τον άνθρωπο... απλά δεν μεταφράζονταν εκτός των bit, και θύμωσα και εμένα, που δεν φρόντισα να προφυλάξω τον εαυτό μου νωρίτερα. Άσε που, όταν τον γνώρισα είχε και κοπέλα και είχα κρατήσει τυπικότατες αποστάσεις το πρώτο δίμηνο γιατί μου έλεγε ότι δεν πήγαιναν καλά, αλλά μάλλον τελικά ήμουν ο καταλύτης όταν χωρίσανε, και αισθανόμουν και τύψεις. Δεν είναι θέμα αν σου λέει ψέματα ή όχι, αν είναι το καλύτερο παιδί ή αν σε κοροϊδεύει... είναι αν, αυτό που νιώθετε χωριστά μπορεί να μεταφερθεί και εκτός οθόνης. Λυπάμαι που θα το πω, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι μπορεί, όσο και να θέλουμε να το πιστεύουμε.

    That being said, έχω κάνει πολλούς φίλους και σχέση που ξεκίνησε από το ίντερνετ, αλλά επειδή είχα μάθει από το πάθημά μου, βρήκα μια ενδιάμεση λύση: web camera. Η απόσταση του ίντερνετ κρατιέται από τη μία, αλλά έχεις μια πολύ πιο γεμάτη εικόνα του άλλου. Βλέπεις πως μιλάει, πως αντιδράει, πως κινεί τα μάτια του... δεν υποκαθιστά την πραγματική επαφή, αλλά είναι ένα βήμα μπροστά... και σε προφυλάσσει και από δυσάρεστες εκπλήξεις.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 05:35
  3. Συναντηση με το "τερας του Λοχ-νες" και ευλογα ερωτηματα που προκυπτουν...
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 06-12-2010, 05:08
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •