"ερωτας" χωρις συναντηση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    χμ....
    Τώρα εξηγούνται πολλά...;)
    κοίτα, το πιθανότερο είναι πως απλά φλερτάρει για να τροφοδοτήσει τον εγωισμό του και δεν θέλει τίποτε περισσοτερο από τη στιγμή που έχει σχέση.
    Το συμπέρασμα πως δεν είναι καλά με την κοπέλα το βγάζεις φαμτάζομαι μόνη σου.
    Τότε γιατί είναι μαζί της?
    Τον εχεις ρωτήσει?
    Καταρχην εσυ που ξερεις τι λενε οταν μιλανε και βγαζεις συμπερασματα??? Ολο το κακο βαζεις μπροστα..

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    συμφωνω μαζι σου σε ολα,ειδες εβαλα τον ερωτα σε εισαγωγικα γιατι μπορει να ειναι ενθουσιασμος και στο πισω μερος του μυαλου μου εχω και την εξοδο μας και πως θα ειναι πραγματικα και αν χαθει αυτη η εικονα που εχω η οχι.παντα προσεχω.....!

  3. #33
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    οχι ο ιδιος μου το εχει πει.ειναι καιρο μαζι και δεν μπορει να χωρισει την αγαπαει και αν μπορουν να προσπαθησουν μεχρι τελους, καλα κανει και δεν χωριζει.δεν ξερω αν φλερταρει η αν παιζει, αυτο που ξερω ειναι πως αισθανομαι να βγαζει κατι αληθινο.
    ..οπότε βλέπετε διαφορετικά αυτή τη "σχέση".
    Εσύ μιλάς για έρωτα, εκείνος λεει πως αγαπάει την κοπέλα του και παρόλο που έχουν προβλήματα το προσπαθούν.
    Μια χαρά στα λέει και μπράβο του, αφού είναι ξεκάθαρος και δεν σε δουλεύει.
    Εσύ τι περιμένεις από μια τέτοια φάση?
    Ξέρεις γιατι στο λέω? Ήδη νιώθεις συναισθήματα για εκείνον, παρόλο που συμφωνώ με τη ντις πως αν δεν υπάρξει επαφή όλα είναι στον αέρα.
    Αν αυτός αρκείται σε αυτό που συμβαίνει και τον ανανεώνει χωρίς να κινδυνεύει πουθενά η σχέση του και συ όσο περνάει ο καιρός κολλάς περισσότερο, τι θα γίνει?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    DissolvedGirl τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λες.. ακριβως ομως!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    να σας πω κι εγω μια ιστορια, αληθινη και προχτεσινη. Εδω και χρονια μιλαγα αραια και που με τον φιλο ενος ξαδερφου στο μσν, πριν δεκα μερες αρχισε να με ρωταει εντονα να του στειλω φωτο και του την εκοψα γιατι καταλαβα οτι ψαχνεται, αν και ειχε σχεση, προφανως δεν πηγαινε καλα. Προχτες μου λεει τι νεα κτλ, εγω χωρισα.. Του λεω ω δυσκολα, πως εισαι καλα; Και μου λεει καλα ειμαι, φροντιζει για αυτο η νεα κοπελα μου, τη γνωρισα απο το φατσοβιβλιο εδω και μια βδομαδα!!!! Φυσικα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες, αυτο που θελω να πω ειναι αυτο που δε θες να σου κανουν μην το κανεις, οπως φανταζομαι δε θα σου αρεσε να εισαι στη θεση της κοπελας του παιδιου, και ο φιλος σου να αφιερωνει τοσο "χρονο" για καποια αλλη, και οτι εγω εναν τετοιον δε θα τον εμπιστευομουν να εκανα κατι σοβαρο μαζι του, γιατι θα φοβομουν πως τα ιδια που εκανε σε αυτην θα κανει και σε μενα αν δει τα σκουρα στη σχεση, και οτι απλα δε μπορει να μεινει μονος. Το οτι δε θελει να βρεθειτε και εχει μεινει στο φιλικο το ολο σκηνικο ειναι καλο, αλλα θελω να σε προειδοποιησω να προσεξεις να μην παιξεις ρολο καβατζας, και αυτο θα το καταλαβεις αν ενω ειναι στη σχεση θελει ξαφνικα περισσοτερα απο σενα.. Η αν τελειωσει η σχεση, και εσυ τον θες τρελα, ενω αυτος επειδη μολις βγηκε απο κατι σοβαρο θελει απλα να παιξει, και πληγωθεις. Ξερω ξερω καταστροφολογος ειμαι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Κοπελα μου, να τον συναντησεις, απλα μην περιμενεις και πολλα πολλα γιατι μπορει να απογοητευτεις τελικά. Άσε τον χρόνο να δείξει..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    συμφωνω μαζι σου σε ολα,ειδες εβαλα τον ερωτα σε εισαγωγικα γιατι μπορει να ειναι ενθουσιασμος και στο πισω μερος του μυαλου μου εχω και την εξοδο μας και πως θα ειναι πραγματικα και αν χαθει αυτη η εικονα που εχω η οχι.παντα προσεχω.....!
    ποιος ειναι ο βασικος λογος που καθυστερεις αυτη την συναντηση?

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    δεν μου αρεσει να γινομαι εμποδιο και δεν εχω εκφρασει τι μπορει να νιωθω,η κοπελα δεν φταιει καπου και για αυτο το λογο δεν εχω συναντηθει μαζι του γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται και πως μπορει να παρασυρθεις απο κατι.δεν ειναι τροπος ζωης μου να βγαινω με κοσμο που δεν ξερω.αυτος ομως με κανει να το θελω.

  9. #39
    http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=14716

    Καλημερα.... το αρθρο που εβαλα μιλαει για τις φερορμονες.... ατιμες αυτες οι φερορμονες.... εχουν καψει κοσμο.... μια ιντερνετικη σχεση που φαινεται ιδανικη μεσω οθονης να παει για βρουβες μολις αυτοι οι δυο ανθρωποι συναντηθουν απο κοντα....γιατι??? γιατι δεν ταιραξαν οι ατιμες οι φερορμονες...... Εχω διαβασει καπου αλλου οτι σ αυτες οφειλονται πολλα περιεργα ζευγαρια... ασχημος με ομορφη, κοντη με πανυψηλο, αδυνατος με χοντρη...ζευγαρια που ταβλεπεις μαζι κ λες...μα ειναι ποτε δυνατον αυτος μ αυτη?? αυτη μ αυτον??? Αν δεν βρεθειτε απο κοντα ποτε δεν θα μαθεις αν ταιριαζεται.... κ ναι....ισως δεν τα παει καλα με την κοπελα του αλλα εισαι σιγουρη οτι ειναι απλως κοπελα του κ οχι κατι πολυ πιο σοβαρο??? Α... κ δεν προσεξα αν εχεις γραψει ποσο καιρο γνωριζεστε....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    ολα απο κοντα θα δειξουν.γνωριζομαστε 2 μηνες περιπου.δεν μου εχει ξανασυμβει κατι τετοιο για αυτο και το συζηταω και για το χαρακτηρα μου εχει κανει εντυπωση.

  11. #41
    Δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελαυταια..... δεν ξερω..εχει κατι μαγικο η οθονη.... θα σου πω μια δικια μου ιστορια.... πριν κατι αιωνες υπηρχε ενα τσατ στην tv...ναι... στην tv!!!Λοιπον..απο κει μεσα αρχισαμε να μιλαμε μ εναν τυπο...ενιωθα οτι ηταν η αδελφη ψυχη.... μιλουσαμε ωωωωρρρεεεςςς στο τηλ κατι που εγω δεν εκανα ποτε... ο τυπος στην αρχη μου ειχε κρυψει οτι ειναι παντρεμενος αλλα κατι δεν μου πηγαινε καλα κ τον ρωτησα ευθεως κ φυσικα πηρα θετικη απαντηση κ οτι δεν ειναι καλα με την γυναικα του κλπ κλπ κλπ κλπ.... κρατησαμε επαφη αλλα προσπαθησα να ειναι φιλικη...ενιωθα ομως κ την αναγκη να τον γνωρισω απο κοντα γιατι αυτον τον ανθρωπο ηθελα να τον εχω στη ζωη μου εστω κ σαν φιλο-γνωστο....Βρεθηκαμε.... πηγαμε για ενα ποτο κ κατα περιεργο τροπο παλι καθομασταν ωρες να μιλαμε...ποια..? εγω... που μεσα σε 2 ωρες το πολυ πρεπει να σηκωθω να φυγω γιατι βαριεμαι ν ακαθομαι στο ιδιο μερος!!!!! Εμφανισιακα δεν μου ειχε κανει κλικ... το ομολογω... οταν με γυρισε πισω καταλαβα οτι ηθελε να με φιλησει..αυτη την εικονα την εχω ακομα μπροστα στα ματια μου...εναν ανθρωπο να τραβιεται μακρυα για να μην κανει κατι που εγω δεν ηθελα...κ δεν ηθελα γιατι με κολλησε το οτι ηταν παντρεμενος..απο κει κ περα μιλησαμε για λιγο καιρο κ μετα φροντισα κ το εκοψα γιατι δεν εβγαζε πουθενα..κ ναι..τον ειχα κατηγορησει οτι με πληγωσε γιατι μου ειχε δωσει ελπιδες οτι βρηκα τον ανθρωπο μου...Δεν ηταν ομως ετσι..αυτος ανοικε αλλου._
    Ακομη τον σκεφτομαι με γλυκητητα κ ας με πληγωσε..ισως μ αυτα που του ειχα πει να τον πληγωσα κ εγω..... δεν ξερω..
    Απλα προσεχε......να μην πληγωθεις.....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    δεν νιωθω πως θα πληγωθω βεβαια ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει στο επομενο στενο.καποιες φορες πανε απο μονες τους οι καταστασεις.

  13. #43
    Μακαρι να ξεραμε αν κ ποτε θα πληγωθουμε κ κυριως απο ποιους.. απλα εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι δεν ειναι ολα ιδανικα κ ας φαινονται ετσι......
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    δεν μου αρεσει να γινομαι εμποδιο και δεν εχω εκφρασει τι μπορει να νιωθω,η κοπελα δεν φταιει καπου και για αυτο το λογο δεν εχω συναντηθει μαζι του γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται και πως μπορει να παρασυρθεις απο κατι.δεν ειναι τροπος ζωης μου να βγαινω με κοσμο που δεν ξερω.αυτος ομως με κανει να το θελω.
    πολυ ωραια ολα αυτα.
    ωστοσο, με το να συνεχιζεται η επικοινωνια αυτη, που απ οτι καταλαβαινω, ειναι σε ερωτικο και οχι σε φιλικο επιπεδο πλεον, καλλιεργειται ακομα περισσοτερο η κατασταση γιατι την εντεινει και η σκια της μη_συναντησης...
    ετσι, κι εσυ παιδευεσαι πολυ, και ενταξει δεν εισαι, αν θεωρεις λαθος το να παιζεις με εναν δεσμευμενο και το χειροτερο απ ολα, μπορει ολο αυτο να ειναι μια φουσκα, γιατι οπως σου ειπαν ολοι σχεδον εδω, αν δεν συναντησεις καποιον, μπορει ολη η ιστορια που ζεις να ειναι στο μυαλο σου και μονο (απιστευτο, κι ομως ειναιε τσι ακριβως)
    για να μην σε μπερδευω
    αυτο που υποστηριζω ειναι οτι οι "υγιεις" εκδοχες ειναι δυο:
    1. συναντιεστε και παραλληλα με τις εντυπωσεις που αποκομιζετε ο ενας απο τον αλλο, ξεκαθαριζετε αν και πως θα συνεχισετε (αυτος, αν θα παραμεινει στην σχεση του)
    2. το κοβετε αμεσα...

    ειλικρινα , θεωρω οτι η αλλη λυση, το να το τρβατε και να το σερνετε, μεχρι να συναντηθειτε καποτε, μονο προβληματα θα σου δημιουργησει

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    ολα απο κοντα θα δειξουν.γνωριζομαστε 2 μηνες περιπου.δεν μου εχει ξανασυμβει κατι τετοιο για αυτο και το συζηταω και για το χαρακτηρα μου εχει κανει εντυπωση.
    σε αυτον, εχει ξανασυμβει? το συζητησες καθολου μαζι του, αυτο?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 05:35
  3. Συναντηση με το "τερας του Λοχ-νες" και ευλογα ερωτηματα που προκυπτουν...
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 06-12-2010, 05:08
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •