"ερωτας" χωρις συναντηση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελαυταια..... δεν ξερω..εχει κατι μαγικο η οθονη.... θα σου πω μια δικια μου ιστορια.... πριν κατι αιωνες υπηρχε ενα τσατ στην tv...ναι... στην tv!!!Λοιπον..απο κει μεσα αρχισαμε να μιλαμε μ εναν τυπο...ενιωθα οτι ηταν η αδελφη ψυχη.... μιλουσαμε ωωωωρρρεεεςςς στο τηλ κατι που εγω δεν εκανα ποτε... ο τυπος στην αρχη μου ειχε κρυψει οτι ειναι παντρεμενος αλλα κατι δεν μου πηγαινε καλα κ τον ρωτησα ευθεως κ φυσικα πηρα θετικη απαντηση κ οτι δεν ειναι καλα με την γυναικα του κλπ κλπ κλπ κλπ.... κρατησαμε επαφη αλλα προσπαθησα να ειναι φιλικη...ενιωθα ομως κ την αναγκη να τον γνωρισω απο κοντα γιατι αυτον τον ανθρωπο ηθελα να τον εχω στη ζωη μου εστω κ σαν φιλο-γνωστο....Βρεθηκαμε.... πηγαμε για ενα ποτο κ κατα περιεργο τροπο παλι καθομασταν ωρες να μιλαμε...ποια..? εγω... που μεσα σε 2 ωρες το πολυ πρεπει να σηκωθω να φυγω γιατι βαριεμαι ν ακαθομαι στο ιδιο μερος!!!!! Εμφανισιακα δεν μου ειχε κανει κλικ... το ομολογω... οταν με γυρισε πισω καταλαβα οτι ηθελε να με φιλησει..αυτη την εικονα την εχω ακομα μπροστα στα ματια μου...εναν ανθρωπο να τραβιεται μακρυα για να μην κανει κατι που εγω δεν ηθελα...κ δεν ηθελα γιατι με κολλησε το οτι ηταν παντρεμενος..απο κει κ περα μιλησαμε για λιγο καιρο κ μετα φροντισα κ το εκοψα γιατι δεν εβγαζε πουθενα..κ ναι..τον ειχα κατηγορησει οτι με πληγωσε γιατι μου ειχε δωσει ελπιδες οτι βρηκα τον ανθρωπο μου...Δεν ηταν ομως ετσι..αυτος ανοικε αλλου._
    Ακομη τον σκεφτομαι με γλυκητητα κ ας με πληγωσε..ισως μ αυτα που του ειχα πει να τον πληγωσα κ εγω..... δεν ξερω..
    Απλα προσεχε......να μην πληγωθεις.....
    chat στην τηλεόραση; πρώτη φορά το ακούω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    jeronimo groovy :P

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    jeronimo groovy :P
    Αυτός, ποιος είναι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #49
    Μαριάτζελα,
    κι εγώ μιλούσα για κανα μήνα με μια κοπέλα στο ίντερνετ, μου έδινε ελπίδες ότι είναι πολύ ωραία κοπέλα και πολύ καλός χαρακτήρας, εκτός του ότι το έπαιζε δύσκολη και είχε το απάνω χέρι. Απογοητεύτηκα όταν είδα το προφίλ της στο φέισμπουκ (εκεί είχε 40 φωτογραφίες και όλη την ιστορία της ζωής της), πολύ κατώτερη απ ότι μου παρουσιαζόταν. Κάποια φάση μέσω παρέας εντελώς τυχαία!! (μικρός που είναι ο κόσμος!!) την είδα από κοντά. Κάναμε πως δεν καταλάβαμε ο ένας τον άλλο, η εντύπωση μου όμως η ίδια, αρκετά κατώτερη απ αυτό που ήλπιζα όταν μιλούσα στο τσατ γνωριμιών και φυσικά δεν έκανα κίνηση να την γνωρίσω καλύτερα.
    Το συμπέρασμα μου είναι ότι οι γνωριμίες απ το ίντερνετ είναι σχεδόν σαν λαχείο! Υπάρχουν άτομα που παντρεύτηκαν και είναι τωρα ευτυχισμένοι. Και κάποιοι που έμπελεξαν άσχημα.
    Κάποιοι ξέρουν τον τρόπο να προσποιούνται και να κερδίζουν αν και είναι κατώτεροι απ αυτό που παρτιστάνουν, κάποιοι όμως άλλοι δεν τα καταφέρνουν στα ξελογιάσματα και στους εντυπωσιασμούς και δείχνουν κατώτεροι απ αυτό που όντως είναι. Το σίγουρο είναι ότι πάντοτε κρατάμε λίγο επιφυλακτικότητα, δε δινόμαστε. Κι άμα δε δέχεται να τον/την συναντήσεις από κοντά μετά άπο κάποιο λογικό χρόνο επικοινωνίας τότε ξεκόβεις γιατί δεν έχει νόημα πλέον.

    Με αυτόν που μιλάς ζήτησε του να βρεθείτε από κοντά, όμως σε κάποιο χώρο που εσύ θα νοιώθεις ασφαλής και αν θες πάρε και κάποιο μαζί του να σε εξασφαλισμένη. Διαφορετικά κάποτε θα πρέπει να ξεκόψεις. Και η επικοινωνία μαζί του μη σε αποκόβει από τους δικούς σου ανθρώπους κι απ την κοινωνική σου ζωή.
    γιάννης

  5. #50
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    chat στην τηλεόραση; πρώτη φορά το ακούω.
    2002 tvπειραιας κ μετα εγινε κατι αλλο...δεν θυμαμαι πια...εχουν περασει χρονια.... κ καποια απο τ ατομα που εμπαιναν εκει μεταφερθηκαν στο τσατ του τελετεξτ του STAR..πωωωω...τι θυμηθηκα τωρα...... τι χρημα ειχαμε χαλασει.... 1Ε το sms + φπα...καποιοι χτηπαγαν 500Ε κ πανω τον μηνα στον λογαριασμο του κινητου τους....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Μερικοί προτιμούν να ονειρεύονται, παρά να ζουν πραγματικά. Και είναι πολλοί στις μέρες μας.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    οχι ο ιδιος μου το εχει πει.ειναι καιρο μαζι και δεν μπορει να χωρισει την αγαπαει και αν μπορουν να προσπαθησουν μεχρι τελους, καλα κανει και δεν χωριζει.δεν ξερω αν φλερταρει η αν παιζει, αυτο που ξερω ειναι πως αισθανομαι να βγαζει κατι αληθινο.
    Συχνά αισθανόμαστε αυτό που έχουμε ανάγκη να συμβαίνει.

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    παντα πρεπει να ονειρευομαστε και να ελπιζουμε σε κατι καλο,για να ειμαι ειλικρινης εγω η ιδια ελεγα μα καλα πως μιλανε αφου δεν γνωριζονται, σιγουρα καποιο προβλημα θα υπαρχει και τελικα λουστηκα οτι δεν μου αρεσε.δεν μπορουμε να κρινουμε αν δε ξερουμε.τα παντα ειναι μεσα στη ζωη....

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    παντα πρεπει να ονειρευομαστε και να ελπιζουμε σε κατι καλο,για να ειμαι ειλικρινης εγω η ιδια ελεγα μα καλα πως μιλανε αφου δεν γνωριζονται, σιγουρα καποιο προβλημα θα υπαρχει και τελικα λουστηκα οτι δεν μου αρεσε.δεν μπορουμε να κρινουμε αν δε ξερουμε.τα παντα ειναι μεσα στη ζωη....
    κατα την γνωμη σου
    αν γινοταν ακριβως το επιθυμητο και βολικο για σενα.
    ποιο θα ηταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ στο οποιο θα μπορουσες να ελπιζεις στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτου του τυπου?
    μπορεις να το περιγραψεις λιγο?

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ.ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ.ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ
    ποια ολα , ομως?
    μας ειπες οτι λεει οτι αγαπαει την φιλη του και θελει να προσπαθησει.
    αν σταθμισεις τα παντα.
    και την σχεση του και αυτα που σου λει και τα δικα σου αισθηματα και επιθυμιες, μπορεις να μου περιγραψεις την πιο ιδανικη εξελιξη σε παρακαλω?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποια ολα , ομως?
    μας ειπες οτι λεει οτι αγαπαει την φιλη του και θελει να προσπαθησει.
    αν σταθμισεις τα παντα.
    και την σχεση του και αυτα που σου λει και τα δικα σου αισθηματα και επιθυμιες, μπορεις να μου περιγραψεις την πιο ιδανικη εξελιξη σε παρακαλω?
    Να βγουν, να είναι έτσι όπως τον φαντάζεται, να ερωτευτούν παράφορα, και τελικά να χωρίσει από τη φίλη του και να είναι μαζί της.
    Τι άλλο?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Κι εμένα μου συνέβη πέρυσι κάτι παρόμοιο και νόμιζα ότι βρήκα την αδερφή ψυχή... αλλά τέλειωσε άδοξα.... τι να πω δεν είμαι τελείως αρνητική στις γνωριμίες από το ίντερνετ αλλά καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί και να μην ενθουσιαζόμαστε...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Να βγουν, να είναι έτσι όπως τον φαντάζεται, να ερωτευτούν παράφορα, και τελικά να χωρίσει από τη φίλη του και να είναι μαζί της.
    Τι άλλο?
    δεν ξερω τι αλλο.
    αυτο ακριβως αναρωτιεμαι, γιατι μας ειπε οτι συμφωνει μαζι του να παλεψει για την σχεση του... κατι απ ολα δεν θα γινει. ολα μαζι δεν γινεται

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Οντως ειναι πολυ ευκολο να ενθουσιαζομαστε και πολυ ασχημο να ενθουσιαζομαστε στα τυφλα... σιγουρα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι αλλα οχι και τρομερα επιφυλακτικοι αλλιως δεν θα εχει κανενα νοημα η επικοινωνια μεσω ιντερνετ. Γνωριμιες παντου γινονται και με πολλους τροπους αλλα στα τυφλα ειναι ακομα πιο δυσκολο γιατι πεφτουμε στην παγιδα του ενθουσιασμου και ακομα και φωτογραφια να εχεις δει δεν ειναι 100% οτι αντιπροσωπευει το ιδιο ατομο εμφανισιακα.. Για τετοιες περιπτωσεις η καμερα ειναι καλη ιδεα... Θεωρω οτι καλο για σενα ειναι να ηρεμησεις και να αρχισεις λιγο να πατας στην γη και να μην περιμενεις τπτ απο εκεινον.. δεν θεωρω οτι σου κανει καλο! Και αυτο επειδη ειναι αλλου και ακομα και να χωρισει πιστευω οτι ειναι λαθος να ξεκινησετε καποια σχεση.. θα ειναι επιπολαιο!

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  3. Συναντηση με το "τερας του Λοχ-νες" και ευλογα ερωτηματα που προκυπτουν...
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 06-12-2010, 04:08
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 17-06-2008, 23:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •