"ερωτας" χωρις συναντηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23

    "ερωτας" χωρις συναντηση

    καλημερα.ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα και εγω να πω και να ακουσω την αποψη σας.μιλαω και εχω επικοινωνια με εναν ανθρωπο που δεν εχω συναντηση προς το παρον και νιωθω ενθουσιασμο καθε φορα που μιλαμε,περιμενω ενα τηλεφωνο του,ενα μηνυμα η ακομα να μπει στο μσν να μιλησουμε.μπορει να υπαρξει ερωτας μεσα απο μια επικοινωνια?καθε φορα που μιλαω μαζι του χαμογελαω τα ξεχναω ολα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by mariatzela1984 View Post
    καλημερα.ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα και εγω να πω και να ακουσω την αποψη σας.μιλαω και εχω επικοινωνια με εναν ανθρωπο που δεν εχω συναντηση προς το παρον και νιωθω ενθουσιασμο καθε φορα που μιλαμε,περιμενω ενα τηλεφωνο του,ενα μηνυμα η ακομα να μπει στο μσν να μιλησουμε.μπορει να υπαρξει ερωτας μεσα απο μια επικοινωνια?καθε φορα που μιλαω μαζι του χαμογελαω τα ξεχναω ολα

    Ναι μου συνέβενε και εμένα παλιότερα, πλέον το αποφεύγω γιατί προσωπικά δεν πιστεύω σε αυτό το παραμυθάκι. Αλλά, ξέρω αρκετό κόσμο που γνώρισε τον έρωτα στο διαδυκτυο και η σχέση τους μετράει πολλά χρόνια. Αν σημαίνει τόσα για εσένα επιδίωξε μια συνάντηση και θα έχεις την απάντηση. ;) καλή τύχη! :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    πιστευω πως ναι κυριως για οτι ελπιζεις οτι μπορει να σου δωσει αυτο το ατομο στο μελλον..αλλα προσεχε δεν σου λεω να μην κανεις γνωριμιες απο ιντερνετ γτ ολοι μας εχουμε κανει απλα να εισαι λιγο επιφυλακτικη μπορει οχι να μην ειναι αυτο που φαινεται απλα να μην ειναι αυτο π περιμενεις γτ αλλο το virtual αλλο το in vivo και να στεναχωρεθεις go on οχι απλα επικοινωνια αλλα κ συναντηση να δεις αν α3ιζουν κ ολα αυτα τα sms

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    αιθανομαι πως ειναι αυτο που δειχνει.σιγουρα ποτε δεν ξερεις τι ειναι ο αλλος.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    mariatzela καλως ήρθες :)
    Καλό θα είναι να τον δεις και από κοντά...
    Σίγουρα τα όσα γράφει η λέει μέσω τηλεφώνου κάποιος, αποτελούν ενδείξεις για το χαρακτήρα του για την προσωπικότητα του γενικότερα.
    Από την άλλη πιστεύω ότι η άμεση επαφή μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για το όλο, το σύνολο, για την "εικόνα" του (και δεν αναφέρομαι μόνο στην εξωτερική εμφάνιση). Προσωπικά θεωρώ ότι παίρνω περισσότερες πληροφορίες παρατηρώντας τον άλλον, από τα μάτια του, κάποια νεύματα του, τις κινήσεις των χεριών του... Υπάρχει και το ενδεχόμενο στο γραπτό λόγο κάποιοι να παρουσιάζονται πιο διστακτικοί (λόγω αδυναμίας έκφρασης ας πούμε) ή σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, να έχουν την δυνατότητα να "προετοιμαστούν" (όχι πάντα σκόπιμα) γι' αυτό που θέλουν να περάσουν προς τα έξω...
    Απλά αν αποφασίσεις να βρεθείτε καλό θα είναι να είσαι λίγο προσεκτική... δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά θα είναι προτιμότερο να κανονίσετε ένα ραντεβού σε δημόσιο χώρο ή να ενημερώσεις κάποιον δικό σου σε σχέση με το που θα είσαι κ.λπ.
    :)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    νομιζω πως μιλας πολυ σωστα και θα προσεξω πριν κανονησω εξοδο.τον εχω δει απο φωτο και η τα ματια του σαν πρωτη ιδεα μου φανηκαν καθαρα.ποτε δεν ξερεις ο αλλος τη κρυβει αλλα καμια φορα σε παει το ενστικτο σε καποια πραγματα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by gus1973 View Post
    mariatzela καλως ήρθες :)
    Καλό θα είναι να τον δεις και από κοντά...
    Σίγουρα τα όσα γράφει η λέει μέσω τηλεφώνου κάποιος, αποτελούν ενδείξεις για το χαρακτήρα του για την προσωπικότητα του γενικότερα.
    Από την άλλη πιστεύω ότι η άμεση επαφή μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για το όλο, το σύνολο, για την "εικόνα" του (και δεν αναφέρομαι μόνο στην εξωτερική εμφάνιση). Προσωπικά θεωρώ ότι παίρνω περισσότερες πληροφορίες παρατηρώντας τον άλλον, από τα μάτια του, κάποια νεύματα του, τις κινήσεις των χεριών του... Υπάρχει και το ενδεχόμενο στο γραπτό λόγο κάποιοι να παρουσιάζονται πιο διστακτικοί (λόγω αδυναμίας έκφρασης ας πούμε) ή σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, να έχουν την δυνατότητα να "προετοιμαστούν" (όχι πάντα σκόπιμα) γι' αυτό που θέλουν να περάσουν προς τα έξω...
    Απλά αν αποφασίσεις να βρεθείτε καλό θα είναι να είσαι λίγο προσεκτική... δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά θα είναι προτιμότερο να κανονίσετε ένα ραντεβού σε δημόσιο χώρο ή να ενημερώσεις κάποιον δικό σου σε σχέση με το που θα είσαι κ.λπ.
    :)
    Συμφωνώ, καλό είναι να είσαι επιφυλακτική με τις γνωριμίες μέσω διαδικτύου αλλά να μην αποκλείεις και το ενδεχόμενο να γνωριστείτε από κοντά. Αφού βλέπεις ότι σ' αρέσει καλό θα ήταν να γνωριστείτε :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    θεωρω πως μπορει ενας ανθρωπος που δεν περιμενουμε και ερχεται απο το πουθενα στη ζωη μας... να καταφερει να μας κανει ευτυχισμενους, ητε φιλικα ητε ερωτικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Και γιατί να μην μπορεί; Όλα στο παιχνίδι της ζωής είναι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Μαριατζελα μιλωντας μαζι του τι σε αγγιξε? Σου δειχνει κατι εκεινος απο την μερια του?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    μιλωντας μαζι του αισθανομαι ηρεμια,τρυφεροτητα,χαρα με κανει να γελαω, με κανει να ξεχναω.δεν ξερω τι ειναι αυτο ακριβως που μου δειχνει, αλλα σιγουρα δεν αισθανομαι κατι προστυχο.δεν με εχει κανει ποτε να νιωσω ασχημα και παντα προσπαθει για εμενα, ενω δεν με ξερει ενω εχει με αλλα να ασχοληθει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Αυτο ειναι πολυ καλο! Αν προσπαθει τοτε δειχνει καλα στοιχεια... ειτε φιλικα ειτε ερωτικα!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    πιστευω πως οταν ο αλλος εχει τετοια στοιχεια και σε κανει να αισθανεσαι ετσι μπορει να δημιουργηθει καποιο ειδος ερωτα, ακομη και πλατωνικα απο ολα αυτα που σε κανει να νιωθεις οταν μιλας μαζι του και οταν βλεπεις οτι σε προσεχει.ειναι ο θαυμασμος προς αυτο το ατομο.

  14. #14
    ..γιατι δεν συναντιέστε?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    23
    δεν εχει τυχει,σιγα σιγα θα γινει και αυτο

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 05:35
  3. Συναντηση με το "τερας του Λοχ-νες" και ευλογα ερωτηματα που προκυπτουν...
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 06-12-2010, 05:08
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •