Η ΒΙΑ ΣΤΑ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΑ ΟΝΤΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Η ΒΙΑ ΣΤΑ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΑ ΟΝΤΑ

    οντα που δεν μπορουν να υπερασπιστουν τον εαυτο τους, οπως τα παιδια και τα ζωα, στις μερες αντι να προστατευονται ολο και κακοποιουνται απο επιτηδειους. οπου κ να παω καποιος θα βαραει το παιδι του στον δρομο και καποιος θα κλωτσαει ενα σκυλο. σιγα σιγα γινομαι μισανθρωπος και δεν παραδεχομαι κανεναν. κανεις να φροντιζει αυτα τα πλασματα και κανεις να μην ασχολειται. θελω να γραφτω σε οργανωση ζωοφιλων η για αδεσποτα κ οι γονεις μ με δουλεουνε. βρισκω μωρα γατακια σκυλακια σκατζοχοιρακια κ θελω να τα παρω να τα φροντιζω αλλα δεν μαφηνουνε! ολα μπροστα μ τα βλεπω και τα λυπαμαι τοσο πολυ! τις προαλλες ενα μωρο σκατζοχοιρος μου πεθανε και ειμαι πολυ δυστυχισμενη. μονο τετοια περιστατικα με κανουν και κλαιω.

    τα ζωακια που εχω ειδηκα το μωρο ινδικο μου χοιριδιο το φροντιζω τοσο πολυ και χαιρομαι επειδη ειναι ενα πλασμα εξαρτημενο απο μενα. κραταω την ζωη του στα χερια μου. αμα αποφασισω να το αφησω χωρις φαι θα ψωφισει απ την πεινα, αμα αποφασισω να το εχω βρωμικο θα ψωφισει απο μολυνση, αμα αποφασισω να το πεταξω στον δρομο θα το φανε οι γατες. αλλα το προσεχω κ το αγαπαω και μ δινει ικανοποιηση που εξαρτιεται απο μενα

    αλλοι τα παρατανε στον δρομο και χανονται - αλλοι παιζουν πανω τους με φωτιες και αεροβολα αλλοι τα κλωτσανε και τα πνιγουνε και τα κρεμανε. ειναι απαισιο ακομα κ το πως φερονται στα βοδια και τα γουρουνια πριν τα σφαξουν κ να μην αναφερω τα οσα πειραματοζωα βασανιζονται.

    παιδακια που τα δερνουν τα βιαζουν και παιδακια ορφανα που για να υοθετησει ενα ακληρο ζευγαρι περναει τα χιλια μιρια και αλλοι ανικανοι γονεις να χουν στα χερια τους ενα δωρο που δεν εκτιμανε. παιδακια που αυριο θα γινουνε κ κεινοι οι ιδιοι με τους γονεις τους!

    εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στην ανθρωποτητα και οπου να ναι θα παμε ολοι στον διαολο. οτι κ να προσπαθω να κανω δεν φτανει και μ την εχει δωσει !
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Είσαι ευαίσθητο πλάσμα Μπρόκεν. Καλά κάνεις και προστατεύεις τ' αδέσποτα. Και γω το προσπαθώ αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω καλά. Δεν μ' αφήνουν δηλαδή. Πριν λίγο καιρό πέθανε η γάτα μου που την είχε βρει η μαμά μου αδέσποτη όταν ήταν μικρή, την είχα δυό χρόνια. Δέθηκα μαζί της, ήταν σαν γυφτάκι, όλα τα χρώματα πάνω της σαν να την πιτσίλισες με κανένα πινέλο. Δυστυχώς όμως οι γάτες δεν είναι σαν τους σκύλους, είναι από την φύση τους ανεξάρτητες και αυτήν την ανεξαρτησία την πλήρωσε ακριβά...Την δηλητηρίασαν όπως και τόσα άλλα γατάκια που είχα στο παρελθόν.


    Όποτε μιλούσαν άλλα μέλη για τις γάτες τους, μ' έπιανε το παράπονο γιατί το Τζινάκι μου είναι νεκρό...



    Βοήθα όσο μπορείς, αν μένεις Αθήνα και έχεις facebook πες μου να σου πω για μια κοπέλα που βοηθά αδέσποτα και έχει σελίδα στο facebook για να την κάνεις φίλη.


    Για τα παιδιά είναι ένα θέμα που πονάει πολύ και πονάει και μένα δυστυχώς. Ευτυχώς που υπάρχει και το χαμόγελο του παιδιού. Δεν ξέρω αν έχεις δει εκπομπές του Στάυρου Θεοδωράκη. Μ' αρέσει πολύ ο τρόπος που προσεγγίζει τα παιδιά και τους μιλάει. Αισθάνομαι πως αυτός ο άνθρωπος ακούει πραγματικά. Μου αρέσει πολύ σαν δημοσιογράφος.


    Ελπίζω δηλαδή να μην είναι και αυτός κανένας μαλάκας. Αρκετά έχω απογοητευτεί από ανθρώπους.


    Μην τα βάζεις με το ανθρώπινο είδος και εγώ τα έχω βάλει πολλές φορές. Αυτό το είδος...μπάζει από παντού, συνέχισε την πορεία σου μέσα στη ζωή με πίστη, συνέχισε να είσαι άνθρωπος και μην δίνεις σημασία στους άλλους. Πολλοί θα προσπαθήσουν να σε "λερώσουν" εσύ απλά προσπέρασε τους και συνέχισε ακάθεκτη.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Attica
    Posts
    27
    αναθεμα τη ν ωρα και τη στιγμη που μπηκα σε αυτο εδω το φορουμ. αναθεμα και οτι κουβαλαω στο κεφαλι μου. εχει φουσκωσει απο ψεματα, τρελες, οτι μορφωση ειχα κοντευει να εξατμιστει να γινει καπ[νος που λενε. ειμαι βαρυα αρρωστος, δεν εφταιξα σε κατι, ζηταω μοναχα να ξαναγινω ευτυχησμενος οχι να πεσω στπον ιδιο λακο. δεν με ενδιαφεροθυν τα ζωακια, δεν τα πειραζω, ουτε τις κυριες. θελω μοναχα να εξαφανισω οτι διψαει για αιμα και αυτο δεν ειναι κοριτσακια. γκε γκε.
    ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Βια επισης υπαρχει και σε ψυχολογικα καταρρακωμενους ανθρωπους και ιδιαιτερα ευθραστους.. βια ψυχολογικη.. πολεμο ψυχολογικο γιατι και αυτοι απροστατευτοι ειναι! Αυτο θα ηταν καλυτερο να το καταννοησουν καποιοι περισσοτερο παρα να ασχολουνται με ζωα.. Τα αγαπαω τα ζωα και εχω αρκετα στο σπιτι μου αλλα μαθαιτε να αγαπατε εσας και τους αλλους γυρω σας. Το πιο ευκολο πραγμα ειναι να αγαπαμε τα ζωακια..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by atomo View Post
    αναθεμα τη ν ωρα και τη στιγμη που μπηκα σε αυτο εδω το φορουμ. αναθεμα και οτι κουβαλαω στο κεφαλι μου. εχει φουσκωσει απο ψεματα, τρελες, οτι μορφωση ειχα κοντευει να εξατμιστει να γινει καπ[νος που λενε. ειμαι βαρυα αρρωστος, δεν εφταιξα σε κατι, ζηταω μοναχα να ξαναγινω ευτυχησμενος οχι να πεσω στπον ιδιο λακο. δεν με ενδιαφεροθυν τα ζωακια, δεν τα πειραζω, ουτε τις κυριες. θελω μοναχα να εξαφανισω οτι διψαει για αιμα και αυτο δεν ειναι κοριτσακια. γκε γκε.
    ?
    εεεε?????? μη με καις τωρα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    cello τα ζωα και τα παιδια ειναι τα μονα αγνα πλασματα που μας εχουν απομεινει αμα τα καταστρεφουμε κ αυτα τι μενει. και πες τα παιδια αργοτερα μεγαλωνουν και γινονται ρεμαλια , τα ζωα δεν θα γινουνε. μπορω να βλεπω ανθρωπο να σκοτωνεται η να πεθαινει η νεκρο αλλα δεν μπορω να βλεπω να κοπανανε μωρο φωκια η κουταβι πχ. το βλεπεις πως δεν καταλαβαινει τι του γινεται. αμα ψαξεις youtube θα παθεις πλακα με τα αισχη μερικων σαδιστων. απο κει ξεκινανε κ τα εγκληματα κατα της ανθρωποτητας. γινεται πρωτα προπονηση πανω στα ζωα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Σιγουρα ειναι συγκινητικο το πως υπαρχει ολο αυτο το κακο προς τα αγνα πλασματα αλλα ασχολουμαστε πολυ με ολα αυτα παρα να ασχοληθουμε με τον εσωτερικο κοσμο μας.. Οταν μιλαμε ασχημα και φερομαστε ασχημα διχως καμια τυψη και ενοχη σε ανθρωπους και το προσπερναμε ετσι απλα και δεν δινουμε καμια σημασια τοτε εκει φαινεται για μενα η ανθρωπια ή η απανθρωπια. Δυστυχως δεν μπορουμε να σταματησουμε τετοιους ειδους ανθρωπων οπου αναφερεις και δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα ή να τους αφανισουμε ολους. Το καλυτερο θα ηταν να ομορφαινουμε τον κοσμο γυρω μας και να τον κατανοησουμε και αν θελουμε να κανουμε κατι ας το κανουμε με τις πραξεις μας και να μην μενουμε στα λογια και στα σχολια. Παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που τα "γλυκουλια", μικρα και αθωα θα μας κεντριζουν το ενδιαφερον και την συγκινηση και παντα τα ιδια θα λεμε για τους βασανιστες τους.. Μηπως θα επρεπε να δρασουμε παρα να το βγαζουμε σαν θεμα προς συζητηση? Και μηπως θα επρεπε να κοιταξουμε μηπως και εμεις ειμαστε λιγο απανθρωποι με την συμπεριφορα μας προς τους ανθρωπους?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Σιγουρα ειναι συγκινητικο το πως υπαρχει ολο αυτο το κακο προς τα αγνα πλασματα αλλα ασχολουμαστε πολυ με ολα αυτα παρα να ασχοληθουμε με τον εσωτερικο κοσμο μας.. Οταν μιλαμε ασχημα και φερομαστε ασχημα διχως καμια τυψη και ενοχη σε ανθρωπους και το προσπερναμε ετσι απλα και δεν δινουμε καμια σημασια τοτε εκει φαινεται για μενα η ανθρωπια ή η απανθρωπια. Δυστυχως δεν μπορουμε να σταματησουμε τετοιους ειδους ανθρωπων οπου αναφερεις και δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα ή να τους αφανισουμε ολους. Το καλυτερο θα ηταν να ομορφαινουμε τον κοσμο γυρω μας και να τον κατανοησουμε και αν θελουμε να κανουμε κατι ας το κανουμε με τις πραξεις μας και να μην μενουμε στα λογια και στα σχολια. Παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που τα "γλυκουλια", μικρα και αθωα θα μας κεντριζουν το ενδιαφερον και την συγκινηση και παντα τα ιδια θα λεμε για τους βασανιστες τους.. Μηπως θα επρεπε να δρασουμε παρα να το βγαζουμε σαν θεμα προς συζητηση? Και μηπως θα επρεπε να κοιταξουμε μηπως και εμεις ειμαστε λιγο απανθρωποι με την συμπεριφορα μας προς τους ανθρωπους?
    Νομίζω πως αυτό ήταν και το ζητούμενο της Μπρόκεν, να δράσουμε. Έχω ήδη παραθέσει σελίδα στο facebook που ασχολείται με αυτά τα θέματα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Νομίζω πως αυτό ήταν και το ζητούμενο της Μπρόκεν, να δράσουμε. Έχω ήδη παραθέσει σελίδα στο facebook που ασχολείται με αυτά τα θέματα.
    Τοτε αυτο ειναι υπεροχο! Μπραβο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    πες μας την σελιδα να μπουμε!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by atomo View Post
    αναθεμα τη ν ωρα και τη στιγμη που μπηκα σε αυτο εδω το φορουμ. αναθεμα και οτι κουβαλαω στο κεφαλι μου. εχει φουσκωσει απο ψεματα, τρελες, οτι μορφωση ειχα κοντευει να εξατμιστει να γινει καπ[νος που λενε. ειμαι βαρυα αρρωστος, δεν εφταιξα σε κατι, ζηταω μοναχα να ξαναγινω ευτυχησμενος οχι να πεσω στπον ιδιο λακο. δεν με ενδιαφεροθυν τα ζωακια, δεν τα πειραζω, ουτε τις κυριες. θελω μοναχα να εξαφανισω οτι διψαει για αιμα και αυτο δεν ειναι κοριτσακια. γκε γκε.
    ?
    Τί λέει ρε το atomo?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    broken εγώ έχω χαμστεράκι κ όταν λέω ότι αγαπώ τέτοια ζωάκια με δουλεύουν αλλά τόσο τους κόβει τόσα λένε. αυτοί που κακοποιούν ζωάκια και ειδικά τα
    μικρά ξέρω τι θέλουν αλλά η λογοκρισία θα μου το κόψει. αυτά τα ολίγα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    "Αυτο θα ηταν καλυτερο να το καταννοησουν καποιοι περισσοτερο παρα να ασχολουνται με ζωα.. Τα αγαπαω τα ζωα και εχω αρκετα στο σπιτι μου αλλα μαθαιτε να αγαπατε εσας και τους αλλους γυρω σας. Το πιο ευκολο πραγμα ειναι να αγαπαμε τα ζωακια..".

    "Σιγουρα ειναι συγκινητικο το πως υπαρχει ολο αυτο το κακο προς τα αγνα πλασματα αλλα ασχολουμαστε πολυ με ολα αυτα παρα να ασχοληθουμε με τον εσωτερικο κοσμο μας.. Οταν μιλαμε ασχημα και φερομαστε ασχημα διχως καμια τυψη και ενοχη σε ανθρωπους και το προσπερναμε ετσι απλα και δεν δινουμε καμια σημασια τοτε εκει φαινεται για μενα η ανθρωπια ή η απανθρωπια. Δυστυχως δεν μπορουμε να σταματησουμε τετοιους ειδους ανθρωπων οπου αναφερεις και δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα ή να τους αφανισουμε ολους. Το καλυτερο θα ηταν να ομορφαινουμε τον κοσμο γυρω μας και να τον κατανοησουμε και αν θελουμε να κανουμε κατι ας το κανουμε με τις πραξεις μας και να μην μενουμε στα λογια και στα σχολια. Παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που τα "γλυκουλια", μικρα και αθωα θα μας κεντριζουν το ενδιαφερον και την συγκινηση και παντα τα ιδια θα λεμε για τους βασανιστες τους.. Μηπως θα επρεπε να δρασουμε παρα να το βγαζουμε σαν θεμα προς συζητηση? Και μηπως θα επρεπε να κοιταξουμε μηπως και εμεις ειμαστε λιγο απανθρωποι με την συμπεριφορα μας προς τους ανθρωπους?".

    ... θα επανέλθω κι εδώ, γιατί θέλω να επανέλθω. Αλλά μετά από μια αφαίρεση ζωής - της οποίας ανέλαβα την ευθύνη αφού πιο μπροστά κάποιοι άλλοι καταδίκασαν -, πιάσιμο γατών για στείρωση - με 4 ώρες στην ορθοστασία - και εργασία 7 ωρών - για να βγάλω το ψωμάκι μου - λέω να το αφήσω και αυτό για τις ελάχιστες ώρες της ξεκούρασης...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχω πληρωσει κ εγω για να φροντισω αδεσποτα. συγκεκριμενα τωρα εχω μια γατα αγγιρας πολυ ομορφη και της ψαχνω σπιτι. φυσικα δεν σου παει καρδια να τα δωσεις οπου κ οπυ, ειδηκα αμα τα φροντιζεις και εχεις επενδυσει πανω τους. οσο θυμαμαι που χα βρει ενα μωρο σκατζοχοιρακι το οποιο κατι παιδια το ειχαν χτυπησει κ πηγαιναν να το θαψουν ζωντανο, το πηρα κ το βαλα σε ενα κλουβακι κ του δωσα νερο και φαγητο (ειχε να φαει κ να πιει μερες το αμοιρο το ζωντανο) κ το ειχα να το παω την επομενη μερα σε γιατρο, αλλα μ πεθανε το ιδιο βραδυ......
    I m a Good Person With Bad Attitude

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •