Η ΝΕΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Η ΝΕΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ

    Τηλεμαχε, θελω να ξεκινησουμε απο την αποφαση σου πριν λιγους μηνες να ξαναπας στρατο. Πες μου λοιπον γιατι πηρες αυτην την αποφαση.
    Οντως, κυριε anisixe, πηρα την αποφαση και πηγα τελικα στο στρατο. Ο λογος που πηρα αυτη την αποφαση ειναι επειδη η ζωη μου ηταν παρα πολυ ασχημη. Ειχα δηλαδη αρκετα προβληματα, που η φυση ολων των προβληματων εναγεται στην ψυχικη μου ψυχοσυνθεση, δηλαδη οτι δε μπορω να καταλαβω τι θελω στη ζωη μου, τι πρεπει να κανω, με τι πρεπει να ασχοληθω και ειπα τουλαχιστον να βαλω ενα αλατοπιπερο σε αυτη τη μονοτονη ζωη που ειχα και ρουτινα γενικοτερα και να παω στο στρατο.

    Πως πιστευεις οτι θα σε βοηθουσε ο στρατος;
    Θα με βοηθουσε ο στρατος διοτι θα ειχα καθημερινη συναναστροφη με διαφορετικα ατομα, θα ειχα πραγματα να κανω ολη την ημερα, δουλειες, υποχρεωσεις, πραγματα που εγω γενικα δε νιωθω ικανος να ανταπεξελθω. Καταλαβατε κυριε anisixe; Ενω στο στρατο θα μου δινοταν αυτη η ευκαιρια. Μονο που πηγα τελικα στο στρατο και εφυγα. Εκατσα μια μερα και εφυγα. Δε μπορεσα να ανταπεξελθω. Τα βρηκα πολυ σκουρα και βαρια τα πραγματα και εγκατελειψα.

    Συνεβη κατι συγκεκριμενο και αποφασισες να φυγεις;
    Εκτος του οτι με δουλευε ολο το στρατοπεδο και με ελεγε αδερφη και π***** και ολα τα συναφη, δε μπορουσα να ειμαι κλεισμενος σε ενα στρατοπεδο και να μην εχω τη δυνατοτητα να βγω λιγο εξω, με τους φιλους μου που εχω επιλεξει και τους συμπαθω και τους αγαπω.

    Πιο πολυ ομως δεν ηταν η ρατσιστικη επιθεση που δεχτηκες που σε αναγκασε να φυγεις;
    Επαιξε και αυτο ενα ρολο αλλα δεν ηταν αυτο καθαυτο. Ηταν το γεγονος οτι δε μπορω να ειμαι κλεισμενος σε ενα στρατοπεδο λες και ειμαι φυλακη.

    Που πιστευεις οτι οφειλεται αυτη η ρατσιστικη επιθεση των στρατιωτων;
    Στο οτι δεν εχουν παιδεια, ειναι αμορφωτοι, ειναι αξεστοι, ειναι ανθρωποι οι οποιοι ειναι ακοινωνητοι, ανθρωποι με καμια προοπτικη και μελλον, ατομα τα οποια ειναι μπλεγμενα με ναρκωτικα, με τσιγαριλικια...

    Μηπως ο στρατος, το κλιμα του στρατου ωθει σε αυτες τις συμπεριφορες ή μηπως οι ανθρωποι αυτοι ειναι ετσι κι αλλιως ρατσιστες;
    Νομιζω σας απαντησα κυριε anisixe. Οφειλεται στην παιδεια. Οχι στο στρατο.

    Εσυ πιστευεις οτι ησουν ατυχος που πηγες στο συγκεκριμενο στρατοπεδο ή γενικα σε ολα τα στρατοπεδα υπαρχουν ρατσιστες και τετοιου ειδους ανθρωποι;
    Ημουν ατυχος που πηγα στο συγκεκριμενο στρατοπεδο, αυτο ειναι αληθεια, γιατι οι πιο πολλοι ειχαν παρει αναβολη. Αυτο παιζει ρολο γιατι τα ατομα που παιρνουν αναβολη ειναι ατομα που δεν ειναι στον ισιο δρομο, ειναι ατομα που δε θελουν να πανε στρατο και το σκεφτονται δευτερη και τριτη φορα και προσπαθουν να τον αποφυγουν, ατομα τα οποια δεν εχουν στοχους στη ζωη τους και ειναι μεσ στα ναρκωτικα, μεσ στα τσιγαρα, στις πορνειες, στην π*******, ολα αυτα.

    Δηλαδη ειναι ατομα που ειναι, θα λεγαμε, ρεμαλια; Ειναι τα λεγομενα ρεμαλια της κοινωνιας;
    Ακριβως. Το θεσατε ευστοχως.

    Οι γονεις σου πως αντεδρασαν οταν εμαθαν οτι εφυγες απο το στρατο;
    Οι γονεις μου στεναχωριουνται για μενα οπως και να το κανουμε, ειναι γονεις και οταν βλεπουν οτι το παιδι τους παρεκκλινει απο το σωστο δρομο και ακολουθει μονοπατια σκοτεινα και το μυαλο του μπλεκεται σε λαβυρινθους σκοτεινους, μπερδευεται ευκολα, δεν ξερει που να καταληξει, μια σκεφτεται να παει στρατο, την αλλη φευγει, την επομενη μερα, δε μπορουν παρα να στεναχωριουνται.

    Ναι αλλα δε φταις εσυ. Ειναι λογικο να μη μπορεις να αντεξεις τοση επιθεση και πιστευω το καταλαβαν αυτο οι γονεις σου.
    Δεν ειναι μονο η επιθεση κυριε anisixe. Ειναι οτι δεν εχω πλεον θεληση στη ζωη μου, υπομονη, επιμονη. Δεν εμμενω στις αποφασεις μου. Αλλαζω αποφασεις στο αψε σβησε. Αυτο ειναι που με κανει να μην ξερω τι να κανω στη ζωη μου γενικοτερα.

    Οι γονεις σου πως το πηραν; Σε μαλωσαν; Στεναχωρεθηκαν;
    Στεναχωρεθηκαν παρα πολυ. Οπως ολοι οι γονεις, για τα παιδια τους νοιαζονται και οταν δεν παει κατι καλα στη ζωη του παιδιου τους, στεναχωριουνται...

    Ναι αλλα ο στρατος δε νομιζω οτι ειναι και τοσο σπουδαιο πραγμα στη ζωη ενος ανθρωπου για να στεναχωριουνται.
    Οι γονεις μου ειναι παλιας φιλοσοφιας γενικοτερα, παλιας σχολης και λενε "το παιδι μου να παει στρατο, να ειναι στρειτ, να κανει παιδια". Ειναι αυτης της λογικης.

    Ακομα δεν εχουν αποδεχτει το γεγονος οτι εισαι γκει;
    Το εχουν αποδεχτει αλλα δεν τους αρεσει κιολας.

    Απο τοτε που εφυγες απο το στρατο, πως περνας το χρονο σου; Τι κανεις;
    Ολη μερα σπιτι καθομαι. Ιντερνετ, τηλεοραση, μουσικη. Για καφε με τους φιλους μου, για μπανιο. Τετοια...

    Δεν περνας κι ασχημα δηλαδη...
    Ναι αλλα οταν δεν εχεις με κατι να ασχοληθεις στη ζωη σου, να βγαλεις χρηματα, να κανεις πραγματα, περναει η ζωη μονοτονα, ρουτινιαρικα, χωρις αλατοπιπερο, χωρις εντασεις...

    Σκεφτηκες μετα που εφυγες απο το στρατο να βρεις καποια δουλεια ή να κανεις καποια σχολη;
    Παντα σκεφτομαι να κανω καποια σχολη που να μου αρεσει. Τωρα σκεφτομαι να παω Διαιτολογια. Ελπιζω να στηριξω και να υποστηριξω την αποφαση μου αυτη τη φορα.

    Κομμωτης τελικα οχι;
    Κομμωτης δεν εχω ταλεντο και δε μου αρεσει.

    Περασες ωραια το φετινο Καλοκαιρι;
    Το φετινο Καλοκαιρι δε μπορω να πω οτι ηταν το καλυτερο. Γενικα εχω πολλα χρονια να περασω καλα στη ζωη μου.

    Το Καλοκαιρι σου αρεσει σαν εποχη;
    Καλο ειναι αλλα τελευταια δε μου αρεσει πια.

    Η θαλασσα σου αρεσει;
    Οχι, την εχω βαρεθει. Δεν ειμαι πλεον τοσο του Καλοκαιριου. Προτιμω το Χειμωνα.

    Ποιο ηταν το καλυτερο Καλοκαιρι μεχρι τωρα στη ζωη σου;
    Τα Καλοκαιρια των σχολικων μου χρονων.

    Στα αισθηματικα πως πας;
    Κατι γινεται με ενα παιδι τωρα. Το παιδι αυτο το αγαπω, το συμπαθω παρα πολυ, το λατρευω. Θα δειξει, δεν ξερουμε πως θα παει...

    Δηλαδη δεν εχετε ηδη σχεση;
    Εχουμε σχεση. Με αγαπαει και αυτος απ' ο,τι λεει.

    Εισαι ερωτευμενος;
    Νομιζω πως αρχιζω και τον ερωτευομαι.

    Εκανες ομως και μια αλλη σχεση πριν μερικους μηνες. Πες μας γι' αυτη τη σχεση.
    Ναι, ειχα μια σχεση με ενα ξωανο ( ; ), ενα χαζο 19χρονο, το οποιο ηταν στην κοσμαρα του, κακιασμενο, χαζο, ηλιθιο, κακια αδερφη...

    Ναι αλλα αυτα δεν τα ηξερες οταν τον γνωρισες;
    Τα γνωρισα στην πορεια.

    Παμε τωρα και στα τηλεοπτικα. Πως βλεπεις τα τηλεοπτικα πραγματα;
    Φτωχα.

    Η τηλεοραση ειναι γεματη επαναληψεις; Δεν ειναι απογοητευτικο;
    Ειναι παρα πολυ απογοητευτικο. Ολη η τηλεοραση πλεον ειναι μια επαναληψη, ειναι η προσωποποιηση της επαναληψης. Εχουμε βαρεθει να βλεπουμε ολο τα ιδια προσωπα στην τηλεοραση. Η Μενεγακη να φυγει επιτελους. Η Τατιανα ειναι καλη, ας μεινει, παρολο που υπαρχει χρονια, ειναι εκπληκτικη και μοναδικη σε αυτο που κανει.

    Εχεις παρακολουθησει τη Ναντια Μπουλε;
    Ναι την εχω παρακολουθησει. Τη βρισκω ενα παρα πολυ ταλαντουχο ατομο σε ο,τι και να κανει. Τραγουδαει, παρουσιαζει, χορευει.

    Γιατι ολοι την κατηγορουν και τη σχολιαζουν αρνητικα;
    Επειδη δυστυχως η κακια και η κατηγορια πουλαει.

    Τουρκικα βλεπεις;
    Τα απεχθανομαι.

    Κανουν ομως μεγαλο σουξε.
    Κανουν σουξε επειδη η Τουρκια ειναι απαιδευτη χωρα, ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου. Κανει σουξε μονο στα απαιδευτα και χαμηλου επιπεδου ατομα που ειναι στην κοσμαρα τους, που ειναι αγραμματα...

    Ποια ειναι η γνωμη σου για τη Lady Gaga;
    Η Lady Gaga ειναι μια εκπληξη στη σοουμπιζ. Ενα ατομο παρα πολυ ταλαντουχο, με ιδιαιτερη φωνη και σκηνικη παρουσια. Ενα ατομο που ξεχωριζει και εχει προοπτικες να φτασει τη Μαντονα και να την ξεπερασει.

    Γυμναστικη κανεις; Σου αρεσει;
    Οχι, δε μου αρεσει. Την απεχθανομαι τη γυμναστικη και γενικα ο,τι προκαλει κουραση το απεχθανομαι.

    Ναι αλλα δεν ειναι απαραιτητη η γυμναστικη για να ειμαστε σε φορμα και καλη κατασταση; Οι αρχαιοι Ελληνες λεγανε "νους υγιης εν σωματει υγιη".
    Ναι το ρητο αυτο το ασπαζομαι. Μονο που το θεμα ειναι αν κοψει κανεις το φαγητο, δε χρειαζεται παραλληλα γυμναστικη, δηλαδη το 75% ειναι διατροφη και το 25% ειναι γυμναστικη. Δηλαδη αν καποιος τρωει ποιοτικα φαγητα και σε μικρες ποσοτητες μπορει να χασει αρκετα κιλα χωρις γυμναστικη. Βεβαια, η χρυση τομη και το ιδανικο ειναι να συνδυαζει και τα δυο.

    Εσυ κοιτας στους αντρες το σωμα ή δε σε ενδιαφερει;
    Οχι, δε δινω ιδιαιτερη εμφαση στο σωμα. Εκει που δινω εμφαση ειναι στο προσωπο, στο κεφαλι γενικα, μεσα και εξω. Δηλαδη μυαλο και ενα ωραιο προσωπο.

    Δε σε νοιαζει το μεγεθος;
    Οχι.

    Αν ειναι μικρο δε σε νοιαζει;
    Δε με νοιαζει.

    Μηπως το λες εκ του ασφαλους;
    Δεν το λεω εκ του ασφαλους. Θα με ενοιαζε να μην ειναι πολυ μεγαλο γιατι ειναι δυσκολο στο σεξ και ποναω.

    Αν κερδιζες στο Λοττο παρα πολλα χρηματα τι θα τα εκανες;
    Σιγουρα δε θα τα εβαζα στην τραπεζα, γιατι ετσι οπως παμε θα πτωχευσουμε και θα μας παρει η τραπεζα τα λεφτα. Θα τα εβαζα μαλλον σε τραπεζα του εξωτερικου... Αυτο που θα εκανα, ξερετε τι θα 'τανε; Θα τα επενδυα αγοραζοντας πολυκατοικιες και θα τις νοικιαζα.

    Η οικονομικη κριση εχει επηρεαση την οικογενεια σου Τηλεμαχε;
    Ναι, δυστυχως την εχει επηρασει σε μεγαλο βαθμο. Αυτο το καταλαβαινω επειδη οι εξοδοι μου εχουν μειωθει δραματικα. Απο 'κει το καταλαβαινω κυριως.

    Ξεκιναει μια νεα χρονια Τηλεμαχε. Πως την βλεπεις; Εισαι αισιοδοξος;
    Το ζωδιο μου μου λεει να ειμαι αισιοδοξος αλλα μεσ στο δραμα και σε αυτα που ζω, δεν ξερω αν ειμαι αισιοδοξος πια. Ελπιζω να πανε ολα καλα στη ζωη μου, να παρακολουθησω τη σχολη που με ενδιαφερει και να ασχοληθω και να βρω δουλεια πανω σε αυτο.

    Νομιζω ειναι σημαντικο στη ζωη να ειμαστε αισιοδοξοι. Βοηθαει στην ψυχικη υγεια.
    Σιγουρα η αισιοδοξια ειναι βασικος παραγοντας που ευνοει την ψυχικη υγεια του ανθρωπου. Χωρις αισιοδοξια δε μπορουμε να πραγματοποιησουμε στοχους και ονειρα, διοτι η αισιοδοξια ειναι οδηγος στη ζωη. Να πω μια παραβολη : Χωρις διπλωμα δε μπορεις να οδηγησεις. Η αισιοδοξια πειτε πως ειναι εδω το διπλωμα.

    Τοτε γιατι δεν ασπαζεσαι αυτη την αποψη κι εσυ ο ιδιος;
    Γιατι στη θεωρια καλος ειμαι, στην πραξη δεν ειμαι...

    Θα ηθελα να κλεισουμε με ενα μηνυμα δικο σου προς τους αναγνωστες.
    Ακολουθηστε τα ονειρα σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    το φορουμ εγινε κ tabloid...
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ζηλεψα ασχημα και θελω να δωσω κι εγω μια συνεντευξη, ποιος θα παιξει το ρολο του δημοσιογραφου να μου κανει ερωτησεις ?

Similar Threads

  1. Η ΕΚ ΒΑΘΕΩΝ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 19-02-2011, 15:16
  2. θέλω να πάρω μια συνέντευξη-συμβουλές
    By thane in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 17-10-2009, 19:52
  3. αγχος - συνέντευξη
    By stressfull in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-10-2008, 12:52
  4. συνεντευξη του Μεγαλοικονομου στην ελευθεροτυπια.
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2008, 16:08
  5. Αναζήτηση ατόμου με ΔΠΤ για συνέντευξη σε περιοδικό
    By NikosD. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-2007, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •