Δημοσκόπηση: Πόσοι απο εσάς την "παλεύουν" με τη ζωη τους σε γενικές γραμμές? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    νταξει Χριστινα το κανα εντιτ. αν και δεν εγραψα τπτ απολυτως για σενα προσωπικα, γιατι δεν ασχολουμαι πλεον μαζι σου, στο ξαναειπα! αν θελησεις να με βρισεις ή οτι αλλο σε παρακαλω στειλε μου μηνυμα καλυτερα.
    Ασχολεισαι μαζι μου ενω εγω οχι και ουτε θελω. Αρα τι θες?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν διακρινουμε καλα το ποστ 13 περι μισους ασχοληθηκε πρωτο μαζι μου. να απαντουσες στο ποστ 11 δλδ σε σενα θα ηταν αστειο, εκτος αν κανεις κουβεντα με τον εαυτο σου (που δε το νομιζω), οποτε μαλλον σε μενα αναφεροσουν. οπως και να χει μπορει να κανω και λαθος, οποτε ληγουμε τη παρεξηγηση για να μη χανουμε τον χρονο μας, και καληνυχτιζω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Όταν γυρνάω έξω και βλέπω άστεγους να κοιμούνται στο ψοφόκρυο και να τρώνε απ'τα σκουπίδια λέω 'ευτυχώς έχω μια στέγη πάνω απ'το κεφάλι μου'.

    Όταν βλέπω ανθρώπους με βαριές ασθένειες και ανάπηρους να μην έχουν δεδομένο κάτι που εγώ έχω,λέω 'πόσο σημαντικό είναι που έχω την υγεία μου'.

    Όταν βλέπω ανθρώπους να έχουν μεγαλώσει σε ανώμαλο οικογενειακό περιβάλλον(χωρισμένοι γονεις,ξυλοδαρμοί,βιασμοί) λέω 'ευτυχώς που έχω δύο αγαπημένους γονείς που με μεγάλωσαν με αγάπη και με στηρίζουν ότι και να κάνω.


    Αυτά είναι κάποια μικρά παραδείγματα για εμάς τους αχάριστους που 'δεν την παλεύουμε'...

    Γιατί η ζωή αν θέλει μπορεί να μας δείξει και το πολύ χειρότερο πρόσωπό της...

    Σε κάποιους το δείχνει ήδη...

  4. #19
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Όταν γυρνάω έξω και βλέπω άστεγους να κοιμούνται στο ψοφόκρυο και να τρώνε απ'τα σκουπίδια λέω 'ευτυχώς έχω μια στέγη πάνω απ'το κεφάλι μου'.

    Όταν βλέπω ανθρώπους με βαριές ασθένειες και ανάπηρους να μην έχουν δεδομένο κάτι που εγώ έχω,λέω 'πόσο σημαντικό είναι που έχω την υγεία μου'.

    Όταν βλέπω ανθρώπους να έχουν μεγαλώσει σε ανώμαλο οικογενειακό περιβάλλον(χωρισμένοι γονεις,ξυλοδαρμοί,βιασμοί) λέω 'ευτυχώς που έχω δύο αγαπημένους γονείς που με μεγάλωσαν με αγάπη και με στηρίζουν ότι και να κάνω.


    Αυτά είναι κάποια μικρά παραδείγματα για εμάς τους αχάριστους που 'δεν την παλεύουμε'...

    Γιατί η ζωή αν θέλει μπορεί να μας δείξει και το πολύ χειρότερο πρόσωπό της...

    Σε κάποιους το δείχνει ήδη...
    απίστευτο αλλά αληθινό....!!
    Είναι η πρώτη φορά που συμφωνώ μαζί σου...:)

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    μαλωνουν τα ποστ μεταξυ τους χοχοχο

    οντως είστε αχαριστοι

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    βλεπω τη φωτεινη πλευρα της ζωης... γιατι ειμαι ακριβως απεναντι! :(
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Απαλευτες στιγμες, απαλευτη ζωη πολλες φορες...

    Ομως τα ονειρα παντα θα υπαρχουν και οσο υπαρχουν μπορουμε να εχουμε ελπιδα...οτι καποιο θα βγει αληθινο εαν το θελησουμε...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by panos86 View Post
    Εγώ παντως δεν τη παλευω. Ουτε σε προσωπικό (σχεσεις φιλιες) και επαγγελματικό επίπεδο ούτε σε οικογενειακο επιπεδο, γενικα δεν παλευεται η κατάσταση.
    Ούτε εγώ την παλεύω και μακάρι να μπορούσα να ξεμπερδεύω μ' αυτήν αλλά ούτε αυτό δεν είμαι ικανή να κάνω...επιφυλάσσομαι κι ελπίζω για το μέλλον μήπως κι αποκτήσω τα κότσια να βρω λύτρωση...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    7
    ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΟΥΤΕ Η ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ Η ΘΛΙΨΗ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΠΑΚΕΤΟ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΗΔΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥΜΠΑΡΟΥΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΙ Η ΚΡΙΣΗ.ΚΑΙ ΘΑΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Εγώ πάλι, την παλεύω... as in, παλεύω τη ζωή στο γενικά, για να την κάνω ζωή μου. Ένα σωρό αναποδιές, και δύσκολες διαδρομές για ένα αβέβαιο μέλλον... αλλά ποια είναι η εναλλακτική; Να παραδώσω και να κλαίγομαι όλη μέρα σε οικογένεια, φίλους και φόρουμ (μη το πάρει κανείς προσωπικά, τον δάγκωσα) και να μένω στάσιμη και μίζερη; Ακόμα και τα ανάποδα ρεύματα σε βγάζουν κάπου, και όσο ο ήλιος εξακολουθεί να λάμπει το πρωί, θα λάμπω και εγώ, έστω και μόνο από πείσμα στο όνειρο.
    ...Τώρα, αν αύριο έχει συννεφιά, θα πεθάνω από την ειρωνία!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Κι εγώ πάντως δε τη παλεύω άλλο...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Η δική μου άρχισε να αποκτάει νόημα γιατί πήγα σε διαιτολόγο και είμαι αισιόδοξη γι αυτό! :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εγω δεν την παλευω χωρις αμαξι.. καιρος να παρω το διπλωμα και ενα αμαξακι και ΓΡΗΓΟΡΑΑΑ!!!!! ΣΤΟΧΟΣ μου αυτου του μηνα θελω να πιστευω να γινεται η αρχη....:)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Στην ζωή που δείχνω οτί έχω στους υπόλοιπους την παλεύω και πολύ καλά μάλιστα...
    Έχω παρέες,έχω "φίλους",έχω μια σχετική ελευθερία από τους γονείς μου,έχω μηχανάκι στα 16 μου,είμαι κοινωνικός,ευχάριστος,ομιλ ητικός,έξυπνος,τα πάω σχετικά καλά στο σχολείο (Όσο καλά για να είμαι μέσα στους πρώτους 5 του τμήματος,αλλά όχι τόσο καλά για να είναι οι γονείς μου ευχαρηστημένοι από τις επιδόσεις μου),έχω επιτυχίες στο άλλο φύλο,προσαρμόζομαι εύκολα και γίνομαι η ψυχή της παρέας...
    Γενικά είμαι το παιδί μέσα-σ'όλα....(το μόνο που μου λείπει είναι ένα γυμνασμένο σώμα όμως δουλεύω πάνω σε αυτό)

    Γενικά απέναντι στους άλλους την παλεύω...
    Απέναντι στον εαυτό μου όμως όχι και τόσο :/
    Στην πραγματικότητα όμως στο σώμα μου ζει ένας άλλος "Densoulew",δεν είμαι με κανένα άνθρωπο ο εαυτός μου...
    Δεν έχω ούτε ένα πραγματικό φίλο για να μοιραστώ μαζί του τι πραγματικά νιώθω...
    Όταν είσαι gay και ζεις σε μικρή κοινωνία δεν το αποκαλύπτεις απλά πουθενά,το κρατάς επτασφράγυστο μυστικό εώς ότου νιώσεις ασφαλής να ανοιχτείς...
    Υποκρίνεσαι κάθε μέρα όλη μέρα για να μην είσαι κοινωνικά αποκλεισμένος...
    Από ένα σημείο και μετά απλά νιώθεις απάθεια για το οτιδήποτε γύρω σου,το μόνο που σε νοιάζει είναι να νιώθεις αποδεκτός και ας μην είσαι ο εαυτός σου και στο τέλος καταλήγεις να μην έχεις ιδέα για το ποιός πραγματικά είσαι,τι υποστηρίζεις,τι σου αρέσει κτλ κτλ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΠΟΣΟΙ ΜΕ "ΕΛΕΙΨΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ" ?
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 02-03-2012, 02:10
  2. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  3. Aτομα με υψηλη αναγκη επιβεβαιωσης του "εγω" τους
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 23-12-2008, 09:39
  4. Replies: 4
    Last Post: 13-11-2007, 21:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •