Τελος... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Τελος...

  1. #16
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    oxi...αλλα σιγουρα ηταν καταλυτης για την σχεση μας.
    εχω πει πολλες φορες οτι οταν ο αλλος δεν σε θωρακιζει απο τα κακως κειμενα δεν πιστευω οτι αξιζει...Πριν λιγες μερες επειδη με την συζητηση νευριαζαμε, ειχα γραψει ενα κειμενακι κ το ειχα στειλει.του ειχα πει οτι ειναι κακο για την σχεση μας το οτι εχει passive agressive συμπεριφορα...ε, χθες ηταν η τελευταια σταγωνα.
    Το ζήτημα είναι κατά πόσο εσύ ανέχεσαι αυτή τη συμπεριφορά, δλδ κατά πόσο μπορείς να συμβιώσεις μ αυτή τη συμπεριφορά, εκτός κι αν είσαι βέβαιη ότι θα την αλλάξεις. Απ΄εκεί και πέρα παίρνεις την απόφαση κατά πόσο συνεχίζεις μαζί του ή όχι.
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αχ Ιωάννη ναι θα μου άρεσε να μείνω αλλά στην παρούσα φάση καλό θα ήταν να το ελαττώσω.
    τσελο μου, ενα θα σου πω
    εισαι εδω εξι μηνες κι εχεις τα μισα μου μηνυματα, αλλα εγω ειμαι εδω εξι χρονια.. για το καλο σου, αραιωσε λιγο...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Το ζήτημα είναι κατά πόσο εσύ ανέχεσαι αυτή τη συμπεριφορά, δλδ κατά πόσο μπορείς να συμβιώσεις μ αυτή τη συμπεριφορά, εκτός κι αν είσαι βέβαιη ότι θα την αλλάξεις. Απ΄εκεί και πέρα παίρνεις την απόφαση κατά πόσο συνεχίζεις μαζί του ή όχι.
    παρεξηγηση...δεν θελω να αλλαξω τπτ...Χωρησα και αυτο ηταν.εναν λογο παρηγοριας θελω να ακουσω που ειμα σκατα και δεν λειτουργω απο χθες

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    παρεξηγηση...δεν θελω να αλλαξω τπτ...Χωρησα και αυτο ηταν.εναν λογο παρηγοριας θελω να ακουσω που ειμα σκατα και δεν λειτουργω απο χθες
    σουμπλιμ
    κατοπιν ωριμου σκεψεως,
    εχω καταληξει, οτι οι ερωτικες σχεσεις, ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΠΤ.
    ο,τι παρατεινουμε τραβωντας το απ τα μαλλια χωρις να μας ταιριαζει, χωρις να μας θελει, χωρις να το θελουμε πραγματικα, θα μας γυρισει μπουμεραγκ με απειρες ταλαιπωριες και με χαμενο χρονο...

    γιαυτο, κλαψε, χτυπησου, κοπανησου, ηρεμησε και μετα προχωρα παρακατω....
    κι αυτο θα περασει...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    το ηθελα πραγματηκα.εγω σε ολη την πορεια μου νιωθω οτι ημουν ενταξει.μεχρι και σε ψυχολογο πηγα....Να λυσω τα θεματα μου. Ποια θεματα? δεν ξερω....
    δεν ποναει τοσο οσο θα περιμενα....Σε ενα μνμ του μου ειχε πει οτι με αγαπαει οσο δεν περιμενε να αγαπησει ποτε. Δεν καταλαβαινω γιατι οι ανθρωποι λενε τοσο καταστροφικες μαλακιες και μας πειθουν κιολλας.
    τα εχω βαλει με τον εαυτο μου....γιατι καθομουν κ τον πιστευα τοσα χρονια...γιατι εμεινα σαν μαλακας???παντα ημουν πολυ καχυποπτη κ αμφεβαλα αλλα κατα βαθος τον πιστευα...Και τωρα αυτο.δεν θελω να τον αφησω...τον αγαπαω αλλα πλεον μετα απο τοση συνεχη συναισθηματικη κακοποιηση δεν θελω ουτε να τον δω....

  6. #21
    ...και να ξέρεις πως όσο και να πονάς τώρα και να νομίζεις πως δεν θα περάσει και δεν θα βρεις κάτι άλλο που να μη χρειάζεται να το τραβάς από τα μαλλιά για να το ζεις, θα εκπλαγείς ευχάριστα όταν ανακαλύψεις πως ίσως παρακάτω σε περιμένει ένας άνθρωπος που θα σου χαρίσει ευτυχία και δεν θα σου βγάζει το χειρότερο εαυτό σου.
    Τραστ μι....:)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    το ηθελα πραγματηκα.εγω σε ολη την πορεια μου νιωθω οτι ημουν ενταξει.μεχρι και σε ψυχολογο πηγα....Να λυσω τα θεματα μου. Ποια θεματα? δεν ξερω....
    δεν ποναει τοσο οσο θα περιμενα....Σε ενα μνμ του μου ειχε πει οτι με αγαπαει οσο δεν περιμενε να αγαπησει ποτε. Δεν καταλαβαινω γιατι οι ανθρωποι λενε τοσο καταστροφικες μαλακιες και μας πειθουν κιολλας.
    τα εχω βαλει με τον εαυτο μου....γιατι καθομουν κ τον πιστευα τοσα χρονια...γιατι εμεινα σαν μαλακας???παντα ημουν πολυ καχυποπτη κ αμφεβαλα αλλα κατα βαθος τον πιστευα...Και τωρα αυτο.δεν θελω να τον αφησω...τον αγαπαω αλλα πλεον μετα απο τοση συνεχη συναισθηματικη κακοποιηση δεν θελω ουτε να τον δω....
    μπορει να το ηθελες, αλλα οχι ετσι ακριβως οπως το ειχες, αλλα καπως αλλιως...
    γιαυτο και να ηθελες να το αλλαξεις...
    μπορει να το ηθελες εσυ ετσι, αλλα αυτος καπως αλλιως...
    οπως και να χει, για να φτασετε σε ρηξη, τα θελω σας πρεπει να απειχαν...
    το οτι δεν τα βρηκατε τελικα, δεν σημαινει οτι σου ειπε ψεματα, οταν στο ειπε... μπορει και να σε αγαπαει ακομα, αλλα να μην μπορει/θελει να συνεχισει. δεν ειναι η αγαπη το μοναδικο κριτηριο για να συνεχισουμε μια σχεση..

    να μην τα βαζεις με τον εαυτο σου, ειμαι σιγουρη οτι εμεινες για σενα και οχι για εκεινον...
    οσο ερωτυεμενοι και να ειμαστε, τετοιες χαρες ΔΕΝ κανουμε.
    οσο μενουμε σ μια σχεση, σημαινει οτι κατι παιρνουμε απ αυτην, ακομα κι αν κατι μας χαλαει,.,.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    sublime

    διαβασα ολα σου τα μηνυματα και θελω να σου κανω καποιες επισημανσεις....

    προφανως μεγαλωσες σε ενα κακοποιητικο περιβαλλον, κι αυτο το αντιλαμβανομαι οχι μονο απο το περιστατικο που ανεφερες με την μητερα σου αλλα και απο την αντιδραση σου απεναντι στο αγορι σου οταν ηρθες σε μια εντονη και φορτισμενη συναισθηματικη στιγμη ....

    μπορει σαν ανθρωπος να απορριπτεις την κακοποιηση η την βια, μην ξεχνας ομως οτι οπως ολα τα παιδια ετσι κι εσυ , μιμιθηκες συμπεριφορες τις οποιες '' εβγαλες '' σε συνθηκες εντονης πιεσης ...

    οι ανθρωποι που μεγαλωσαν σε δυσλειτουργικα, κακοποιητικα περιβαλλοντα τεινουν να αναπαραγουν ( ασυνειδητα) το μοντελο της οικογενειας και στις ενηλικες σχεσεις τους ,ειτε φιλικες ειτε ερωτικες ... αυτο μαλλον εξηγει και την μοναξια που βιωνεις ...
    η συναισθηματικη κακοποιηση ειναι αρκετα δυσκολο να ανιχνευθει γιατι αυτος που την ασκει δεν λειτουργει παντοτε με ανοιχτα χαρτια αλλα με πλαγιους τροπους .... ( βλεπε passive agressive behaviors, gashlighting, invalidation και πολλα αλλα ομορφα ) ...

    ψαχνοντας για απαντησεις σε ολο αυτο το μπερδεμα που αισθανεσαι μεσα σου , θα ακουσεις πολλες αποψεις οπως π.χ οτι ειναι λογικο να φερεται ετσι το αγορι σου γιατι δεν εχεις ενδιαφεροντα , φιλους , στοχους και εισαι εξαρτημενη απο αυτον ... εγω απο την πλευρα μου θα σου πω οτι δεν θεωρω ουτε την συμπεριφορα του αγοριου σου υγειη (διακρινω κακοποιηση ) ουτε την σχεση σας υγειη ... θα σου θυμισω οτι αυτος που κακοποιει δεν το κανει ποτε οταν ειμαστε στα πανω μας αλλα οταν μυριζει αδυναμια ,φοβο ,εξαρτηση ...

    μεσα σε μια δυσλειτουργικη οικογενεια ο καθενας εχει τον ρολο του ... αυτος που δεν συμφωνει με το συγκεκριμενο μοντελο απορριπτεται και κατα συνεπεια γινεται στοχος απο τα υπολοιπα μελη .... τα συναισθηματα του , η κριση του ,η σκεψη του ακυρωνονται και το ατομο μεγαλωνει νιωθωντας οτι φταει για ολα τα προβληματα της οικογενειας ,νιωθωντας συγχυση και ενοχες ... ειμαι σιγουρη πως αν βρεθει εστω ενας ανθρωπος να σου πει οτι εισαι υπερβολικη ,θα διαψευσεις αμεσως το ενστικτο σου ... γιατι ? γιατι σε μεγαλωσαν ακυρωνοντας ο,τι νιωθεις και εμαθες να βλεπεις και να αντιμετωπιζεις κι εσυ ετσι τον εαυτο σου ...

    τα παιδια που μεγαλωνουν με γονεις με διαταραχες προσωπικοτητας βιωνουν μεγαλο συναισθηματικο μπερδεμα και συνειδητοποιουν τι συμβαινει ,γιατι και πως γυρω στα 30 με 40 τους χρονια η και καθολου .... αν εισαι 22 απο οσο καταλαβα , εχεις ολη την ζωη μπροστα σου για να διορθωσεις τα κακως κειμενα ... αν συνειδητοποιησεις το προβλημα και αποφασισεις να κανεις κατι για αυτο ισως αυτο που βλεπεις τωρα σαν τελος να ειναι μια καλυτερη αρχη χωρις τοξικες σχεσεις ... θα σου ελεγα να το παρεις ζεστα και σοβαρα το θεμα γιατι μια ακομα τοξικη σχεση μπορει να σε οδηγησει σε νευρικο κλονισμο .... και το τελευταιο που θελω να σου πω ειναι οτι κανεις δεν αυτοτραυματιζεται για την πλακα του ... ο αυτοτραυματισμος ειναι μια αντιδραση οταν νιωθουμε οτι δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα γεγονοτα στην ζωη μας και μπορει να υποδηλωνει και αλλα πραγματα οπως π.χ μια μειζωνα καταθλιψη ... σαφως πρεπει να μιλησεις σε καποιον ειδικο ... μην παιζεις με την ψυχικη και την σωματικη σου υγεια .... αποψη μου τουλαχιστον ...

  9. #24
    serera, συμφωνώ με αυτά που θέτεις. Προβληματικές/δυσλειτουργικές οικογένειες έχουν κάπου την αρχή σους. Πολλές φορές η αρχή αυτή είναι μια προβληματική σχέση που την αφήνουν να προχωρήσει και να εξελιχθεί σε γάμο απλά με την ελπίδα ότι θα αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο με τον χρόνο. Άμα από την αρχή έχεις ενδείξεις συμπεριφοράς του συντρόφου σου με τις οποίες δεν μπορείς να συμβιώσεις με κανένα τρόπο παρά μόνο με συμβιβασμό τότε σταματάς, χωρίζεις όσο το γρηγορότερο κι ας υποστείς το τραύμα του χωρισμού. Αυτά που δεν ανέχεσαι μην τα βάζεις στο περιθώριο, μην τα υποτιμάς απλά για να σώσεις τη σχέση, μια σχέση μέσα στην οποία θα υποφέρεις και από την οποία θα υποφέρουν κι άλλοι μετα από σενα. Γιατί δυστυχώς στο τέλος την πληρώνουν τα παιδιά, που μεγαλώνουν σε ένα προβληματικο οικογενειακό περιβάλλον και τα οποία είναι δέκτες και στιγματίζεται η ψυχική τους υγεία τους ποιος ξερει για πόσο.
    γιάννης

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by serena View Post
    sublime

    διαβασα ολα σου τα μηνυματα και θελω να σου κανω καποιες επισημανσεις....

    προφανως μεγαλωσες σε ενα κακοποιητικο περιβαλλον, κι αυτο το αντιλαμβανομαι οχι μονο απο το περιστατικο που ανεφερες με την μητερα σου αλλα και απο την αντιδραση σου απεναντι στο αγορι σου οταν ηρθες σε μια εντονη και φορτισμενη συναισθηματικη στιγμη ....

    μπορει σαν ανθρωπος να απορριπτεις την κακοποιηση η την βια, μην ξεχνας ομως οτι οπως ολα τα παιδια ετσι κι εσυ , μιμιθηκες συμπεριφορες τις οποιες '' εβγαλες '' σε συνθηκες εντονης πιεσης ...

    οι ανθρωποι που μεγαλωσαν σε δυσλειτουργικα, κακοποιητικα περιβαλλοντα τεινουν να αναπαραγουν ( ασυνειδητα) το μοντελο της οικογενειας και στις ενηλικες σχεσεις τους ,ειτε φιλικες ειτε ερωτικες ... αυτο μαλλον εξηγει και την μοναξια που βιωνεις ...
    η συναισθηματικη κακοποιηση ειναι αρκετα δυσκολο να ανιχνευθει γιατι αυτος που την ασκει δεν λειτουργει παντοτε με ανοιχτα χαρτια αλλα με πλαγιους τροπους .... ( βλεπε passive agressive behaviors, gashlighting, invalidation και πολλα αλλα ομορφα ) ...

    ψαχνοντας για απαντησεις σε ολο αυτο το μπερδεμα που αισθανεσαι μεσα σου , θα ακουσεις πολλες αποψεις οπως π.χ οτι ειναι λογικο να φερεται ετσι το αγορι σου γιατι δεν εχεις ενδιαφεροντα , φιλους , στοχους και εισαι εξαρτημενη απο αυτον ... εγω απο την πλευρα μου θα σου πω οτι δεν θεωρω ουτε την συμπεριφορα του αγοριου σου υγειη (διακρινω κακοποιηση ) ουτε την σχεση σας υγειη ... θα σου θυμισω οτι αυτος που κακοποιει δεν το κανει ποτε οταν ειμαστε στα πανω μας αλλα οταν μυριζει αδυναμια ,φοβο ,εξαρτηση ...

    μεσα σε μια δυσλειτουργικη οικογενεια ο καθενας εχει τον ρολο του ... αυτος που δεν συμφωνει με το συγκεκριμενο μοντελο απορριπτεται και κατα συνεπεια γινεται στοχος απο τα υπολοιπα μελη .... τα συναισθηματα του , η κριση του ,η σκεψη του ακυρωνονται και το ατομο μεγαλωνει νιωθωντας οτι φταει για ολα τα προβληματα της οικογενειας ,νιωθωντας συγχυση και ενοχες ... ειμαι σιγουρη πως αν βρεθει εστω ενας ανθρωπος να σου πει οτι εισαι υπερβολικη ,θα διαψευσεις αμεσως το ενστικτο σου ... γιατι ? γιατι σε μεγαλωσαν ακυρωνοντας ο,τι νιωθεις και εμαθες να βλεπεις και να αντιμετωπιζεις κι εσυ ετσι τον εαυτο σου ...

    τα παιδια που μεγαλωνουν με γονεις με διαταραχες προσωπικοτητας βιωνουν μεγαλο συναισθηματικο μπερδεμα και συνειδητοποιουν τι συμβαινει ,γιατι και πως γυρω στα 30 με 40 τους χρονια η και καθολου .... αν εισαι 22 απο οσο καταλαβα , εχεις ολη την ζωη μπροστα σου για να διορθωσεις τα κακως κειμενα ... αν συνειδητοποιησεις το προβλημα και αποφασισεις να κανεις κατι για αυτο ισως αυτο που βλεπεις τωρα σαν τελος να ειναι μια καλυτερη αρχη χωρις τοξικες σχεσεις ... θα σου ελεγα να το παρεις ζεστα και σοβαρα το θεμα γιατι μια ακομα τοξικη σχεση μπορει να σε οδηγησει σε νευρικο κλονισμο .... και το τελευταιο που θελω να σου πω ειναι οτι κανεις δεν αυτοτραυματιζεται για την πλακα του ... ο αυτοτραυματισμος ειναι μια αντιδραση οταν νιωθουμε οτι δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα γεγονοτα στην ζωη μας και μπορει να υποδηλωνει και αλλα πραγματα οπως π.χ μια μειζωνα καταθλιψη ... σαφως πρεπει να μιλησεις σε καποιον ειδικο ... μην παιζεις με την ψυχικη και την σωματικη σου υγεια .... αποψη μου τουλαχιστον ...
    Serena πολυ ενδιαφερον το μνμ σου...
    Εχεις πετυχει τα περισσοτερα...
    Μιλοντας εκ νεου με το αγορι αυτο, και παρολο που μιλοντας σε καθε μια ξεχωριστα φιλες και γνωστες καθε μια τους με βρηκε αρκετα λογικη και σωστη στη συμπεριφορα μου, το αγορι αυτο ΕΠΙΜΕΝΕΙ οτι οι διενεξεις ειναι σαν τοιχος απο τουβλα....πρεπει και οι 2 να βαλουμε το λιθαρακι μας για να "καταρευσει" αυτο καποια στιγμη...
    Δεν ειναι οτι διαφωνω...Απλα συνεχιζει να λεει "Ας κοιταξουμε τον εαυτο μας, το πως φερομαστε εμεις στον αλλον"
    Δεν λεω οτι ειναι εντελως λαθος αλλα πως γινεται να κρινεις τον εαυτο σου αντικειμενικα?δλδ μου λεει οτι ειναι κουρασμενος απο το οτι γινομαι υστερικη...το οποιο εχει γινει 2-3 φορες τους τελευταιους μηνες.το περιστατικο που περιεγραψα πχ.Πριν απο αυτο ημουν μια φυσιολογικη κοπελα.
    σε καποια σημεια της σχεσης μας που μπορει να μαλωναμε για κοπελες/φιλες του που ενιωθα οτι με ενοχλουν με τα μνμτ που του στελνουν με ειχα πιασει να εχω ανενξελεγχτο τρεμουλο...
    Και δεν νιωθω οτι εχω κανει κατι να αξιζω ολο αυτο...εννοω το οτι ο αλλος βαζει αλλα ατομα πριν απο μενα.
    ισως λογο του οτι δεν εχω καλη σχεση με την μητερα μου, τον νιωθω αυτον τον ανθρωπο σαν οικογενεια μου και δεν μπορω να τον αφησω.
    Παλι προχθες που δεν μιλαγαμε πηγαινε να με παρει ο υπνος και με επιαναν τα κλαματα και ξυπναγα.Τετοια απωλεια δεν την χωραει το μυαλο μου...σοβαρα.δλδ προσπαθησα να σκεφτω οτι θα ειμαι καλυτερα μονη μου, οτι θα ειμαι πιο χαρουμενη στο μελλον...
    Αλλα τιποτα.εκλαιγα τοσο πολυ που ουτε κ εγω μπορουσα να πιστεψω οτι ηταν δυνατον.
    Θελω να παω να μιλησω στον ψυχολογο μου...εχουμε καπου στον ενα χρονο να τα πουμε.αγνοησα την συμβουλη του να χωρησω...μεγαλο κριμα.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    sublime μου

    καταλαβε κατι ... αυτοι που χαρακτηριζουμε abusers, ειναι οι καλυτεροι mindfuckers ..........! το να παιζουν με το μυαλο σου ειναι μερος του παιχνιδιου τους... οσο συνεχιζεις να αμφισβητεις την κριση σου και τα συναισθηματα σου τοσο πιο ευκολα σε χειριζονται ...

    λογικοφανης η απαντηση του φιλου σου και φυσικα τιποτα περισσοτερο απο γενικολογη .... ουσια ομως μηδεν! αυτος που σκοπευει να αλλαξει κουκλα μου,βαζει στοχους...δεν λεει απλα,ΘΑ αλλαξω ....ειναι συγκεκριμενος .. !

    κατανοω ποσο δυσκολο ειναι να βγαινεις απο κυκλους τοξικοτητας αλλα μην ξεχνας οτι ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του ... αν δεν προστατεψεις πρωτη εσυ τον εαυτο σου , μην περιμενεις οτι θα το κανει καποιος αλλος για σενα ... ειναι δικη σου δουλεια να προστατευεις την ψυχη σου ... ισως εχεις την αναγκη να νιωσεις οτι ''ανηκεις καπου''... αλλα πιστεψε με ,δεν μπορεις να εισαι ασφαλης ''μεσα σε ενα σπιτι με σαθρα θεμελια ''.... ουτε μπορεις να αποφευγεις τον πονο για παντα ... αντιστασου απεναντι στην τοξικοτητα και παρε την ζωη σου στα χερια σου γιατι ειμαι σιγουρη οτι μπορεις, απλα το αποφευγεις ...

  12. #27
    Quote Originally Posted by serena View Post

    καταλαβε κατι ... αυτοι που χαρακτηριζουμε abusers, ειναι οι καλυτεροι mindfuckers ..........! το να παιζουν με το μυαλο σου ειναι μερος του παιχνιδιου τους... οσο συνεχιζεις να αμφισβητεις την κριση σου και τα συναισθηματα σου τοσο πιο ευκολα σε χειριζονται ...
    ..μεγάλη κουβέντα.
    Εχω πέσει σε τέτοια περίπτωση και είδα και έπαθα να φύγω.....Ευτυχώς το κατάλαβα σχετικά νωρίς.....

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..μεγάλη κουβέντα.
    Εχω πέσει σε τέτοια περίπτωση και είδα και έπαθα να φύγω.....Ευτυχώς το κατάλαβα σχετικά νωρίς.....
    κι εγω το εχω περασει θεοφανια ,δυστυχως...ειναι απο τις χειροτερες μορφες κακοποιησης ... καταληγεις να αμφισβητεις την κριση και τα συναισθηματα σου ακομα κι οταν πραγματικα ξερεις οτι εχεις δικιο ... το βρισκω πραγματικα απανθρωπο να παιζεις με το μυαλο των αλλων ... παντως να ειμαι ειλικρινης το συνειδητοποιησα και αρχισα να το ξεπερναω οταν εμπλουτισα την ζωη μου με δραστηριοτητες και οταν εργαστηκα πρωτη φορα, γιατι τοτε αρχισα να πιστευω στις ικανοτητες μου και στον εαυτο μου ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τέλος
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 98
    Last Post: 10-08-2011, 23:18
  2. τελος
    By roula35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2010, 17:55
  3. ..Και ξανά ΤΕΛΟΣ
    By Broken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-10-2010, 01:04
  4. Φιλία τέλος....
    By leufteris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 30-04-2010, 21:14
  5. ΤΕΛΟΣ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 190
    Last Post: 08-09-2009, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •