Τελος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Τελος...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129

    Τελος...

    Καλημερα...Πανε ωρες τωρα που κουνιεμαι μπρος πισω σαν αυτιστικο μπας κ νιωσω καλυτερα....
    Ειχα γραψει κ πριν καιρο στην εννοτητα κακοποιηση...
    Σημερα μετα απο δικη μου προτοβουλια ή δικη του...δεν ξερω!Η σχεση πηρε τελος.
    Ειμαι ενα ρακος...Δεν ξερω γιατι....ειναι το παραπονο και το γαμωτο οτι καταλαβαινω οτι δεν με αγαπαει παρολο που τοσο καιρο λεγαμε το αντιθετο.
    Λεγαμε για γαμους...Παιδακια...μεναμε μαζι...
    Παω να κοιμηθω και σκεφτομαι να κοιμαται στον κρεβατι μας με αλλη και μου γυρναει το μυαλο...Σκεφτομαι τα ασχημα πραγματα που μαλλον θα ακουσω οταν ανοιξω το τηλεφωνο...Και πραγματηκα τον αγαπαω αυτον τον ανθρωπο, μακαρι να μπορουσε να μην με κανει να σταματησω να τον αγαπαω με την συμπεριφορα του...
    Ξερετε, μονο να ειμαι ευτυχισμενη ζητησα....ειναι τοσα πολλα πλεον να ζηταει κανεις?
    Ξερω οτι καποιοι ειναι σε χειρωτερη μοιρα απο μενα κ αυτο καπως με κανει να εκτιμω το οτι απλα χωρησα...
    σας παρακαλω...βοηθεια...νιωθω να θελω να κανω εμετο,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου Sublime. Θέλεις να μου μιλήσεις γι' αυτό που σου συμβαίνει; Αν μπορώ να σε βοηθήσω. Είπα δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμ.

    Είσαι η τελευταία αιτία που ξαναμπαίνω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Γεια σου Sublime. . Είπα δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμ.

    Είσαι η τελευταία αιτία που ξαναμπαίνω.
    γιατί??? μιλάς τόσο ωραία και βοηθάς,
    στερείς από κάποιους που έχουν ανάγκη τις καλές σου συμβουλές με το που φεύγεις!
    γιάννης

  4. #4
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Καλημερα...Πανε ωρες τωρα που κουνιεμαι μπρος πισω σαν αυτιστικο μπας κ νιωσω καλυτερα....
    Ειχα γραψει κ πριν καιρο στην εννοτητα κακοποιηση...
    Σημερα μετα απο δικη μου προτοβουλια ή δικη του...δεν ξερω!Η σχεση πηρε τελος.
    Ειμαι ενα ρακος...Δεν ξερω γιατι....ειναι το παραπονο και το γαμωτο οτι καταλαβαινω οτι δεν με αγαπαει παρολο που τοσο καιρο λεγαμε το αντιθετο.
    Λεγαμε για γαμους...Παιδακια...μεναμε μαζι...
    Παω να κοιμηθω και σκεφτομαι να κοιμαται στον κρεβατι μας με αλλη και μου γυρναει το μυαλο...Σκεφτομαι τα ασχημα πραγματα που μαλλον θα ακουσω οταν ανοιξω το τηλεφωνο...Και πραγματηκα τον αγαπαω αυτον τον ανθρωπο, μακαρι να μπορουσε να μην με κανει να σταματησω να τον αγαπαω με την συμπεριφορα του...
    Ξερετε, μονο να ειμαι ευτυχισμενη ζητησα....ειναι τοσα πολλα πλεον να ζηταει κανεις?
    Ξερω οτι καποιοι ειναι σε χειρωτερη μοιρα απο μενα κ αυτο καπως με κανει να εκτιμω το οτι απλα χωρησα...
    σας παρακαλω...βοηθεια...νιωθω να θελω να κανω εμετο,
    Δεν θυμάμαι τι έγγραψες πριν καιρό στην ενότητα κακοποίηση.
    Να ξέρεις όμως ότι οι ανθρώποι μετά από κάποια ηλικία πολύ δύσκολα αλλάζουν, απλά τους αποδεχεσαι όπως είναι αν τους αγαπάς. Τότε είσαι έτοιμη να υποστείς όλες τις αρνητικές συμπεριφορές τους, απλά βρίσκεις τον τρόπο να τις αντιμετωπίσεις, δεν είναι καθόλου εύκολο να τις αλλάξεις. Εκτός κι αν για το υπόλοιπο της ζωής σου ελπίζεις ότι θα τους αλλάξεις. Αν η κατάσταση είναι για σενα ανυπόφορη τότε φεύγεις μακριά, βιώνεις το δύσκολο στάδιο του χωρισμού και μετά πας για νεο ξεκίνημα. Εκτός κι αν σου έχει δώσει δείγματα γραφής ότι θα αλλάξει προς το καλύτερο.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    καλημερα,
    ειναι δισκολος ενας χωρισμος ειδικα με ολα αυτα που εχεις πει στο αλλο ποστ σου .Ισως ειναι καλυτερα αν δεν περνας καλα εσυ και βασανιζεις το μυαλο σου με σκεψεις και ενοιες για την αλλη κοπελλα .Τωρα νομιζω αν θες να τον ξανακερδισεις πρεπει να κατσεις να σκεφτεις τι ειναι αυτο που σας οδηγησε εδω και να του δειξεις οτι το καταλαβες οχι με λογια αλλα με πραξεις . Ασε λιγο τον χρονο να δεις και εαν αυτος μπορει να αντεξει μακρια σου.
    Εσυ τωρα που μενεις σπιτι του ακομα η εφυγες?
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    καλημερα,
    ειναι δισκολος ενας χωρισμος ειδικα με ολα αυτα που εχεις πει στο αλλο ποστ σου .Ισως ειναι καλυτερα αν δεν περνας καλα εσυ και βασανιζεις το μυαλο σου με σκεψεις και ενοιες για την αλλη κοπελλα .Τωρα νομιζω αν θες να τον ξανακερδισεις πρεπει να κατσεις να σκεφτεις τι ειναι αυτο που σας οδηγησε εδω και να του δειξεις οτι το καταλαβες οχι με λογια αλλα με πραξεις . Ασε λιγο τον χρονο να δεις και εαν αυτος μπορει να αντεξει μακρια σου.
    Εσυ τωρα που μενεις σπιτι του ακομα η εφυγες?
    δεν υπαρχη πραγματηκα αλλη κοπελα.Απλα μενει σε σπιτι με αλλους 5 συγκατηκους και εκει ηρθε μια καινουργια.Η αιτια χωρισμου δεν ειχε να κανει με αλλη κοπελα directly.
    απλα ειχε αναπτυξει ασχημες συμπεριφορες που εγω πλεον δεν ειμαι προθυμη να δεχτω.εχω κουραστει απειρα.ΕΧΩ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ!!!
    Καθε φορα που με κανει να νιωθω ασχημα ειναι ενα μαρτιριο....επανελλημενα.ΞΑ� �Α ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ...
    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩΩ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Γεια σου Sublime. Θέλεις να μου μιλήσεις γι' αυτό που σου συμβαίνει; Αν μπορώ να σε βοηθήσω. Είπα δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμ.

    Είσαι η τελευταία αιτία που ξαναμπαίνω.
    Δεν ξερω τι να πω...ειμαι σε σοκ ακομα.Πριν λιγο ξυπνησα...εχω κοιμηθει καμια ωρα...2 το πολυ...δεν θελω να του μιλησω καθολου και δεν θελω ουτε και εκεινος να επιδιωξει επαφη.Πριν απλα μου εκλεισε το βιντεο call στα μουτρα ενψ του εχω πει οτι δεν μ'αρεσει αυτο, το εχω πει ηρεμα, το εχω πει με φωνες....με κλαμα...ξανα ηρεμα....Και αφου μου το εκλεισε λοιπον τον μπλοκαρα στα παντα, διαγραφη κ απο φεισμπουκ...εκλεισα τα κινητα....Τωρα ειδα και ενα απαισιο μνμ που εγραψε....νιωθω αηδια....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Δεν ξερω τι να πω...ειμαι σε σοκ ακομα.Πριν λιγο ξυπνησα...εχω κοιμηθει καμια ωρα...2 το πολυ...δεν θελω να του μιλησω καθολου και δεν θελω ουτε και εκεινος να επιδιωξει επαφη.Πριν απλα μου εκλεισε το βιντεο call στα μουτρα ενψ του εχω πει οτι δεν μ'αρεσει αυτο, το εχω πει ηρεμα, το εχω πει με φωνες....με κλαμα...ξανα ηρεμα....Και αφου μου το εκλεισε λοιπον τον μπλοκαρα στα παντα, διαγραφη κ απο φεισμπουκ...εκλεισα τα κινητα....Τωρα ειδα και ενα απαισιο μνμ που εγραψε....νιωθω αηδια....
    δεν μενετε μαζι??
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    δεν μενετε μαζι??
    μεναμε...απλα εγω επρεπε να παω για λιγο καιρο στην πολη μου για να μαζεψω κατι χαρτια.και εκεινος θα γυρναγε αργοτερα στην δικη του πολη καπου 40 λεπτα αποσταση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Πριν λίγες μέρες, είχες αφιερώσει ένα θέμα για μια φίλη του που σ' εκνεύριζε. Μήπως αυτό συμπεριλαμβάνεται στα αίτια του χωρισμού;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    γιατί??? μιλάς τόσο ωραία και βοηθάς,
    στερείς από κάποιους που έχουν ανάγκη τις καλές σου συμβουλές με το που φεύγεις!
    Αχ Ιωάννη ναι θα μου άρεσε να μείνω αλλά στην παρούσα φάση καλό θα ήταν να το ελαττώσω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Πριν λίγες μέρες, είχες αφιερώσει ένα θέμα για μια φίλη του που σ' εκνεύριζε. Μήπως αυτό συμπεριλαμβάνεται στα αίτια του χωρισμού;
    oxi...αλλα σιγουρα ηταν καταλυτης για την σχεση μας.
    εχω πει πολλες φορες οτι οταν ο αλλος δεν σε θωρακιζει απο τα κακως κειμενα δεν πιστευω οτι αξιζει...Πριν λιγες μερες επειδη με την συζητηση νευριαζαμε, ειχα γραψει ενα κειμενακι κ το ειχα στειλει.του ειχα πει οτι ειναι κακο για την σχεση μας το οτι εχει passive agressive συμπεριφορα...ε, χθες ηταν η τελευταια σταγωνα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το passive aggressive τι σημαίνει ακριβώς; Σόρρυ κιόλας.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    oxi...αλλα σιγουρα ηταν καταλυτης για την σχεση μας.
    εχω πει πολλες φορες οτι οταν ο αλλος δεν σε θωρακιζει απο τα κακως κειμενα δεν πιστευω οτι αξιζει...Πριν λιγες μερες επειδη με την συζητηση νευριαζαμε, ειχα γραψει ενα κειμενακι κ το ειχα στειλει.του ειχα πει οτι ειναι κακο για την σχεση μας το οτι εχει passive agressive συμπεριφορα...ε, χθες ηταν η τελευταια σταγωνα.
    εχεις δικιο μεν, αλλα ειναι βασικο, τα "κακως κειμενα" να τα εχουμε συναποφασισει με τον συντροφο, γιατι αν τα αποφασιζουμε μονοι μας, τοτε ειναι απλα προσπαθεια επιβολης στα δικα του θελω...

  15. #15
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αχ Ιωάννη ναι θα μου άρεσε να μείνω αλλά στην παρούσα φάση καλό θα ήταν να το ελαττώσω.
    μου άρεσε αυτό το.....ελαττώσω!!!
    όντως άμα αφιερώνεις χρόνο πέραν ενός λογικού ορίου στο φόρουμ στο τέλος ταυτίζεσαι με αυτό, δλδ κλείνεις τον υπολογιστή και όλο σκέφτεσαι τι έγινε στο φόρουμ, τι έπρεπε να πεις και δεν είπες, τι άραγε εννούσε ο τάδε και η τάδε, και έπηρεάζεται η όλη σου ψυχολογία για κάτι που δε συμβαίνει στο δικό σου καθημερινό χώρο. Και με τη σειρά του αυτό σε κάνει να απομακρυνθείς από το δικό σου καθημερινό χώρο και να ...ελαττώσεις την εκεί παρουσία σου.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τέλος
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 98
    Last Post: 11-08-2011, 00:18
  2. τελος
    By roula35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2010, 18:55
  3. ..Και ξανά ΤΕΛΟΣ
    By Broken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-10-2010, 02:04
  4. Φιλία τέλος....
    By leufteris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 30-04-2010, 22:14
  5. ΤΕΛΟΣ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 190
    Last Post: 08-09-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •