τωρα αυτό πως το να το πω κ να το εξηγήσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1

    τωρα αυτό πως το να το πω κ να το εξηγήσω?

    καλησπερα σας
    νεο μελος εδω
    καλως σας βρηκα!

    θα μπορουσα να γραφω με τις ωρες
    μεχρι να βρω τα καταλληλα λογια
    να εκφρασω αλλα κυριως να καταλαβετε αυτο που νιωθω κ αυτο που συμβαινει...
    επιφανειακα ισως απλα ανηκουμε σε αυτη τη κατηγορια...
    της καταθλιψης...κ σιγουρα ολοι βλεπουμε το δικο μας προβλημα βουνο κ στους αλλους βλεπουμε τα πραγματα πιο καθαρα... πιο ευκολα....
    εχω γραφτει σε αρκετα site χωρις να ξερω ακριβως τι περιμενω? να μιλησω? να με καταλαβουν? να με βοηθησουν?

    στραφηκα εδω υστερα απο αναζητηση για ψυχολογο...
    οικονομικα δε μπορω να το κανω λογω ανεργιας
    ισως κ φοβου μηπως θεωρησει οτι αντι για ψυχολογο θελω ψυχιατρο κ μπλεξω με φαρμακα

    ειμαι 25χρ, κ εχω προβλημα με τα κιλα μου
    δεν εχω κανει ποτε σχεση ουτε σεξ ουτε καν φιλι...
    παντα ειχα αλλα το παλευα, ειχα κομπλεξ αλλα εβγαινα...
    για ολα κατηγορουσα τα κιλα μου
    ειχα πεσει σε φαυλο κυκλο πιστευα πως
    αν εχανα τα παρανισια κιλα
    θα φορουσα ρουχα που μαρεσαν, θα ειχα αγορι, θα φορουσα μαγιο κ θα εκανα μπανιο στη θαλασσα, θα εβρισκα πιο ευκολα δουλεια κτλ κτλ...
    μου πηρε χρονια να καταλαβω οτι απλα μου ειχε γινει μια εμμονη
    κ οτι γυρω μου υπηρχαν κοπελες πιο παχουλες η αδυνατες με οχι τοσο ομορφο προσωπο η χαρκτηρα κ μια χαρα σχεσεις ειχαν....

    φιλους αληθινους προφανως κ δεν ειχα κ η οικογενεια μου λειπε ποτε δεν ειμασταν κοντα κ δεν μπορουσαν ουτε να καταλαβουν ουτε να με στηριξουν
    υστερα απο μια σειρα ασχημων συμβαντων (2006) κλειστηκα στον εαυτο μου κ στο δωματιο μου
    εκτοτε
    βγηκα μονο για να τελειωσω τη σχολη μου
    σε ολα αυτα τα χρονια κανεις δεν εκανε τιποτα ολοι χαθηκαν κ αυτο με εριξε πιο πολυ'
    δεν θα ρνηθω το γεγονος οτι πολλες φορες θελησα να πεθαινω αλλα παντα με κρατουσε κ παντα θα με κραταει το γεγονος οτι εγω ισως αν δεν το δουμε απο θρησκειας πλευρα μπορω να κανω οτι θελω με τη χωη μου αλλ αδεν εχω δικαιωμ ανα καταστρεψω αυτες που θα μεινουν πισω....

    συγχωρεστε με για την πολυλογια
    ξερω ειναι κουραστικο
    απλα προσπαθω να παραθεσω στοιχεια για να μπορεσετε να καταλαβετε πιο καλα


    5χρ μετα λοιπον εχω χασει τον εαυτο μου, τον οποιο χαραχτηρα κ προσωπικοτητα ειχα
    ξερω ποιες ειναι κινησεις που πρεπει να κανω
    απλα νιωθω ανημπορη
    να με κατακλυζει η ρουτινα κ η καθημερινοτητα
    καθε μερα λες θα ειναι αλλις κ παντα ιδια ειναι

    ξερω πως ολα ειναι στο κεφαλι μου
    ξερω πως εχω δυναμη
    ξερω πως οι φοβοι μου εχουν τοση δυναμη οση τους δινουν εγω
    ξερω πως φρικαρουν πραγματα που δεν ισχυουν
    ξερω πως πρεπει να βαζω μικρους στοχους κ σιγα σιγα να δυνατισω
    ξερω πως υπαρχουν τροποι κ θεληση
    οταν λοιπον ξερω ολα οσα πρεπει να κανω μιας κ ταχω αναλυσει σκεφτει ακουσει 1,000,000φορες γιατι δεν μπορω?

    ολοι εχουν καποιο πατημα που τους κραταει κ ας μην το παραδεχονται, ισως ειναι υποσεινηδητο, εχουν μια σχεση, ή καλους φιλους, ή δουλεια, ή οικογενεια που τους στηριζει, ή χρηματα να πανε σενα ψυχολογο ή να κανουν καποιο χομπιι ναπασχολουν το μυαλο τους....

    9 οκτ γινομαι 25, και αρχισω να φρικαρω, νιωθω γρια, νιωθω οτι εχω χασει τα καλυτερα χρονια, νιωθω οτι δεν εχω ζησσει τιποτα ...κ τα χρονια περνανε κ εγω ειμαι στασιμη κ ειμαι σενα φαυλο κυκλο πρεπει ναδυνατισω για να βρω δουλεια γκομενο ρουχα αλλα για να αδυνατισω πρεπει ναχω ολα τα πραπανω να κρατανε το μυαλο αλλου απτο φαγητο....

    αντιμετωπιζω υποσυνειδητες φρικες οπως εχεις φτασει 25 σενα ραντεβου δεν εχεις βγει οταν ερθει θα τα κανεις σκατα κ θα σε κοροιδευει ξερω θα μου πειτε το φιλι κ ολα θα σου βγουν κεινη τη στιγμη αλλα θελω τη γνωμηαντρων εδω δεν θα σας φρικαρε να ξερατε οτι μια κοπελα 25 δεν εχει κανε σεξ τιποτα? ξερω μερικοι χαιρονται να ειναι οι πρωτοι αλλα δεν θας προβληματιζε γιατι?

  2. #2
    ..καταρχην καλώς ήρθες...

    Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση? Κάνεις ερωτήσεις και αυτόματα τις απαντάς.
    Ξέρεις λοιπόν ΑΚΡΙΒΩΣ τι σου συμβαίνει, ξέρεις ποιοι είναι οι τρόποι να το λύσεις, αλλά κάθεσαι και βλέπεις τη ζωή σου να περνά δηλώνοντας πως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι αυτό.
    Είσαι 25. Σκέψου πως αν συνεχίσεις να είσαι παρατηρητής της ζωής σου, μετά από δέκα χρόνια θα είσαι 35 και στον ίδιο παρανομαστή.
    Είναι κάτι που θες?

    Τώρα....για την ερώτηση που κάνεις στους άντρες του φόρουμ, μου φαίνεται πως είναι λίγο άκυρη.
    Οταν εσύ δεν έχεις λύσει τόσα θέματα που σε αφορούν, δεν μπορεί να είναι το πρόβλημα σου το πως θα δει κάποιος μια κοπέλα άπειρη στα 25.
    Είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολεί και θεωρώ πως το θέτεις για να δημιουργήσεις άλλη μια δυσκολία στον εαυτό σου.

    πι ες: πόσα κιλά είσαι?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    θα ελεγα οτι μου θυμιζεις λιγο τον εαυτο μου, γιατι συνηθιζω να κλεινομαι στο δωματιο μου και δε βγαινω μονο αν εχω λογο να βγω. παρολαυτα δοξα το θεο εκανα λιγες σχεσεις κι αρκετες γνωριμιες. το θεμα ειναι να μην εισαι αρνητικη στο να βρεις βοηθεια ειδικα οταν στη προσφερουν. καλα εκανες και ανελυσες εδω το προβλημα σου, μη περιμενεις ομως να σε καταλαβουν ολοι, ειδικα ατομα που εχουν φυσιολογικη ζωη και ειναι βολεμενοι τοσο στον ερωτικο τομεα οσο και στον επαγγελματικο.

    θα ηθελα να ρωτησω δυο επιπλεον πραγματα. αν το nickname που επελεξες εχει καμια σχεση με το συγκροτημα απο Γαλλια ? επισης θα ηθελα να μαθω κι εγω ποσα ειναι τα κιλα που σε ενοχλουν ? αν πχ ειναι πανω απο 100, τοτε πιστευω καταλαβαινεις πως θα πρεπε να ακολουθησεις καποια διαιτα/διατροφη και να προσπαθησεις να γυμναζεσαι λιγο. αν δεν ειναι τοσα, τοτε απλα εχεις προβλημα αυτοπεποιθησης και μη τα πολυσκεφτεσαι. η οικογενεια οταν λες ελειπε, ειναι απλα γιατι δε σε καταλαβαινουν ή γιατι σπουδαζεις αλλου και εισαι μακρια τους ή για καποιο αλλο λογο ? και που κολλαει η θρησκεια με ολα αυτα ?

    οσον αφορα το τελευταιο που ρωτας, εννοειτε πως οχι, αρκει να μπορουσε να νιωσει ανετα με τον εαυτο της αλλα και το αγορι της, και να μην ανησυχει και κομπλαρει για το καθετι. μια σχεση δεν ειναι για να μας δημιουργει επιπλεον προβληματα.

  4. #4
    καλως σας βρηκα!!!

    καταρχην οπως καταλαβατε πνιγομαι σε μια κουταλια νερο, τα βλεπω μαυρα ειμαι του υψους κ του βαθους, μου βαζω δυσκολιες κ απαιτω ολο κ πιο πολλα απο μενα!!

    θεοφανια μου το προβλημα μου ειναι ακριβως αυτο που ειπες...!!!
    οτι ρωταω ενω εχω απαντηση (μετα απο τοσα χρονια εσωτερικης αναλυσης) κ ξερω ποιες θα πρεπει να ειναι οι ειναι οι κινησεις μου
    το γιατι δεν το κανω αν το ηξερα δεν θα ημουν εδω....
    οσον αφορα το θεμα του σεξ μου προεκυψε τελευταια
    οταν παω να σκεφτω κ να πω δεν γαμιεται ειμαι οπως ειμαι κ δεν αλλαζω
    κ ψηλη ειμαι (1,70), και γαλζοπρασινα ματια εχω κ ομορφο προσωπο εχω κ τα κιλα μου (115) ειναι καταναμεμημενα ομορφα κ ισομερη
    σκεφτομαι ολα αυτα κ φρικαρω οτι μεγαλωσα κ για να μην τα πολυλογω βαζω εμποδια οπως πως θα πω ποτε θα το πω τι θα σκεφτει κτλ

    κενο μου το destinity μουρθε πριν καποια χρονια οταν ειχα το serendipity κ μαρεσε πολυ κ απτο destiny το κανα destinity δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει γκρουπ χαχαχα
    τα κιλα μου οπως ανεφερα παραπανω ειναι αρκετα κ χρονια προσπαθω να τα χασω εχω θεμα με μεγαλο οζο κ πιθανη χρονια λεμφοκυταρικη θυροειδιτιδα μεχρι κ δαχτυλιο εχω βαλει κ δε μουκανε τιποτα ααα εχω κ συναισθηματικη τροφη ,
    μετα απο τοσες διαιτες γινομαι διατροφολογος, επισης πλεον χανω πολυ δυσκολα γιατι ημουν σε φαση παρε χασε χασε παρε

    οι γονεις μου δουλευαν κ δουλευουν ολη μερα!! λειπουν σχετικα μεγαλωσα μονη απο πολυ μικρη κ ανεξαρτοποιηθηκα κ μικρη, μεγαλωσα σχεδον κ την αδερφη μου γενικα ωριμασα αποτομα ισως αυτο να φταιει μεσα σε ολα αυτα νιωθω γρια κ οτι οι "φιλοι" μου λενε οτι φερομαι μαμαδιστικα δε βοηθαει κ τη ψυχολογια μου ιδαιτερα

    τη θρησκεια την ανεφερα στο θεμα της αυτοκτονιας επειδη δεν το επιτρεπει κ ειπα αν δεν παρουμε τη θρησκεια υποψην εχω καθε δικαιωμα να κανω οτι θελω στη ζωη μου ...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αφου οταν πας να σκεφτεις λες δε γαμιεται, τοτε γιατι να μην εισαι ο εαυτος σου αυθορμητη και ειλικρινης στον αλλον, οπως πρεπει αλλωστε να ειναι ολες ?
    δε χρειαζεται ουτε να πολυσκεφτεσαι τι θα πεις, ποτε θα το πεις, πως θα το παρει ο αλλος, ουτε τπτ. απλα κανε οτι σου ρθει, μη συγκρατεις τον εαυτο σου! ξερω οτι για να συμβει αυτο θα πρεπει να νιωσεις λιγακι ανετα, μα γιαυτο λεω πως πρεπει να εισαι και ειλικρινης να ξερει ο αλλος τι να περιμενει μπας και βοηθησει κι ολας λιγο. δε γινεται να του πεις πχ εισαι εμπειρη και τελικα να μη νιωσεις καθολου ανετα, θα φανει κι απ'τη συμπεριφορα σου οτι δεν ησουν...

    οσον αφορα τα κιλα, μπορεις να "στοχευεις" σε αντρες που επισης εχουν τα κιλακια τους. δε νομιζω να σου αρεσουν οι αδυνατουληδες ετσι κι αλλιως, θα χετε και θεμα ανατομικο οπως καταλαβαινεις, και δε ταιριαζεται. απο κει και περα συνεχισε με οτι κανεις, και μην απογοητευεσαι και το βαζεις κατω.

    εαν συνεχιζεις να εχεις και την ευθυνη της αδερφης σου, δε νομιζω πως εισαι ακριβως ανεξαρτητη, γιατι ουσιαστικα οι γονεις σου φορτωσαν το παιδι τους. συμβαινει συχνα αυτο στα μεγαλυτερα παιδια, και τελικα τα μικροτερα καταληγουν να προχωρανε γρηγοροτερα.

    τελος τη θρησκεια χεστην τελειως. ολες γενικοτερα!

  6. #6
    βασικα ειναι αυτο που ελεγα παραπανω πως
    ολοι βλεπουμε το προβλημα μας βουνο
    κ στους αλλους πιο ευκολα
    οταν περνας τοσο χρονο μονη
    εχει κ καλα κ κακα
    κανεις την αυτοκριτικη σου σκεφτεσια ωριμαζεις συνειδητοποιεις
    αλλα ταυτοχρονα u r overanalyzing κ γω τα ψειριζω απιστευτα κ αυτο εχει κανει τη πιο μεγαλη ζημια
    πριν κανω το οτιδηποτε το σκεφτομαι 100φ φορες
    εχασα τον αυθορμητισμο μου
    μια αρχη ειχα απο μικρη κ με κατεστρεψε μη κανεις ποτε σε αλλον αυτο που δεν αρεσει να σου κανουν
    οταν την εχεις ομως τοσο εντονη δε μπορεις να αφεθεις
    λες αν προσβληθει; αν πειραχτει; τσατιστει; κτλ
    το προβλημα ειναι να μην αντεχεις να κοιτας τον εαυτο σου στο καθρεπτη κ εδω επιτρεψτε μου να σας παραθεσω κατι ομορφο κ αληθινο που διαβασα


    Ο ανθρωπος που αδικηθηκε,θα κλειστει στον ευατο του...για να μην αδικηθει ξανα.Μεχρι να μην μπορεσει να νιωσει ποτε ξανα τιποτα.Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζει ο αδικημενος...ειναι να εμπιστευτει και παλι τον εαυτο του... Ο προδομενος ανθρωπος δεν οργιζεται απλα.Ντρεπεται.Ντρεπεται που επετρεψε να του συμβουν ολα αυτα.Δεν ειναι το αισθημα της αδικιας αλλα αυτο της ντροπης...που τον ωθει να κανει το κακο.Μπηγει το σπαθι του στις ελπιδες των αλλων,γιατι φοβαται να ελπιζει ο ιδιος.... Γιατι η αδικια δεν ειναι τελικα προδοσια.Αδικια ειναι να σκεπαζεις τις ελπιδες με την προδοσια.Να σκοτωνεις τις ελπιδες εως οτου η ζωη,σου δανεισει την δικη της πνοη Εως οτου σου δωσει το κουραγιο να ξανακοιταχτεις στον καθρεφτη

    το κακο εινια οτι εχασ την ελπιδα...παντα πιστευα με ολα υατ που περνουσα κ εδινα κουριαγιο σοτν εαυτο μου οτι δεν με νοιαζει που ολα ειναι σκατα που δεν εχω οτι οι αλλοι γιατι μια μερα θαμαι ευτυχισμενη θα ερθει κ η ωρα μου...μεγαλωνοντας κ μενοντας στασιμη εχασα την ελπιδα κ τωρα απλα περιμενω ενα θαυμα μα κ αυτο δεν ερχεται

    κ τωρα μες στη φρικη μου απλα προσπαθω να σωσω οτιδηποτε κ αν σωζεται που λεει κ το τραγουδι!!
    προσπαθω να βρω λυσεις δωρεαν γυμναστηρια
    δωρεαν στηριξη
    κατι να πιαστω
    δεν ειμαι τελεια κ ουτε ζω για να γινω γιατι δεν προκειται....
    απλα θαταν ωραιο αρετες που πλεον ειναι ανυπαρκτες να εκτιμουνταν
    οπως η συνεπεια η στηριξη η τιμιοτητα η αληθεια
    ολοι γυρω θελουν το μυστηριο το ψεμα το δηθεν το ομορφο
    εγω απλα ελεγα τα πραγματα με ονομα τους
    οχι ωμα απλα δεν αρεσε παρεξηγηθηκα πολλες φορες
    νιωθω σαν εξωγηινος
    κ γω μπορω να πω ψεματα οτι δηθεν παιζει κατι να το παιζω αλλη
    αλλα ποιο το νοημα ρε παιδια???γιατι ολοι δνε υπαρχουν φιλοι δεν υπαρχουν αληθινοι ανθρωποι κ οταν τους βρισκουμε τους θεωρουμε δεδομενουσ????

  7. #7
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αφου οταν πας να σκεφτεις λες δε γαμιεται, τοτε γιατι να μην εισαι ο εαυτος σου αυθορμητη και ειλικρινης στον αλλον, οπως πρεπει αλλωστε να ειναι ολες ?
    δε χρειαζεται ουτε να πολυσκεφτεσαι τι θα πεις, ποτε θα το πεις, πως θα το παρει ο αλλος, ουτε τπτ. απλα κανε οτι σου ρθει, μη συγκρατεις τον εαυτο σου! ξερω οτι για να συμβει αυτο θα πρεπει να νιωσεις λιγακι ανετα, μα γιαυτο λεω πως πρεπει να εισαι και ειλικρινης να ξερει ο αλλος τι να περιμενει μπας και βοηθησει κι ολας λιγο. δε γινεται να του πεις πχ εισαι εμπειρη και τελικα να μη νιωσεις καθολου ανετα, θα φανει κι απ'τη συμπεριφορα σου οτι δεν ησουν...

    οσον αφορα τα κιλα, μπορεις να "στοχευεις" σε αντρες που επισης εχουν τα κιλακια τους. δε νομιζω να σου αρεσουν οι αδυνατουληδες ετσι κι αλλιως, θα χετε και θεμα ανατομικο οπως καταλαβαινεις, και δε ταιριαζεται. απο κει και περα συνεχισε με οτι κανεις, και μην απογοητευεσαι και το βαζεις κατω.

    εαν συνεχιζεις να εχεις και την ευθυνη της αδερφης σου, δε νομιζω πως εισαι ακριβως ανεξαρτητη, γιατι ουσιαστικα οι γονεις σου φορτωσαν το παιδι τους. συμβαινει συχνα αυτο στα μεγαλυτερα παιδια, και τελικα τα μικροτερα καταληγουν να προχωρανε γρηγοροτερα.

    τελος τη θρησκεια χεστην τελειως. ολες γενικοτερα!

    ωραια σε ολα σχεδον συμφωνουμε....
    1, παντα ειμαι αληθινη απλα αυτο προφανως δε μετραει στις μερες μας γιαυτο καταληγουμε οταν βγαινω απλα να μαζευομαι κ να περιμενω αλλους να κανουν τη πρωτη κινηση με αποτελεσμα να φαινομαι σνομπ...οτι κ να λεω απτο σπιτι οταν βγαινω απλα πανγωνω μη ξεχνας επισης εχοντας απομονωθει τοσο δεν εχω εμπειριεσ κοινως δεν εχω θεματα συζητησης δε μπορω κ να θελω να συμετεχω.....
    2, γενικα δε μαρεσουν κ οι αντικειμενικα πολυ ομορφοι αντρεσ εννοω οτι φυσικα κ θα τραβηξει το ματι μου ενας ωραιος αντρας αλλα για μενα τη καρδια μου θα την τραβηξει αυτος που θαναι κομπλε απεναντι μου που θα νιωσω κατι εχω ερωτευτει 2φ στη ζωη μου
    3, δεν ειχα σκοπο να πω οτι εχω εμπειρια αλλα ρε παιδι μου πως το λες? αν ερθει θεμα συζητηση οι πρωην? η ερθει η επιμαχη στιγμη... το λες τοτε? δεν ξενερωνει ο αλλοσ? δε μπορεις κ να μη το πεις θα σε ξεσκισει...
    4, δεν ασχολουμε με τη θρησκεια απλα το ανεφερα για να ειμαι καλυμενη στη προταση μου

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    Αυτο που βλεπω σε εσενα ειναι ενω γνωριζεις τι πρεπει να κανεις δεν το πρατεις.Αγαπα τον ευατο σου οπως ειναι κανε πραγματα που σε ευχαριστουν και μετα λυσε και το θεμα με το βαρος σιγα σιγα!Τρωε πιο υγιεινα ασκησου (περπατημα ποδηλατο).Η ομορφια πηγαζει απο μεσα μας και δεν εννοω μονο τον ψυχικο κοσμο μας αλλα και τι εκπεμπουμε!Αν νιωθεις καλα θα φαινετε και θα εισαι πιο προσιτη στους αλλους!Μερικες φορες βολευομαστε σε μια κατασταση και προτιμουμε να μεμψιμορουμε παρα να παρουμε την κατασταση στα χερια μας και να την αλλαξουμε.Μην πεφτεις σε αυτη την παγιδα , νεα κοπελα εισαι φαντασου να ειχες να αντιμετωπισεις ενα σοβαρο προβλημα υγειας και οχι κατι με την εξωτερικη σου εμφανιση .το προβλημα σου δεν ειναι αλυτο πιστεψε σε εσενα και θα πανε ολα καλα. Πρωτα βρες τα με τον ευατο σου και μετα επιδιωξε μια σχεση ενας αλλος ανθρωπος δεν ειναι δεκανικι ουτε θα σου λυσει τα θεματα που εχεις.σου ευχομαι τα καλυτερα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by destinity22 View Post
    ωραια σε ολα σχεδον συμφωνουμε....
    1, παντα ειμαι αληθινη απλα αυτο προφανως δε μετραει στις μερες μας γιαυτο καταληγουμε οταν βγαινω απλα να μαζευομαι κ να περιμενω αλλους να κανουν τη πρωτη κινηση με αποτελεσμα να φαινομαι σνομπ...οτι κ να λεω απτο σπιτι οταν βγαινω απλα πανγωνω μη ξεχνας επισης εχοντας απομονωθει τοσο δεν εχω εμπειριεσ κοινως δεν εχω θεματα συζητησης δε μπορω κ να θελω να συμετεχω.....
    2, γενικα δε μαρεσουν κ οι αντικειμενικα πολυ ομορφοι αντρεσ εννοω οτι φυσικα κ θα τραβηξει το ματι μου ενας ωραιος αντρας αλλα για μενα τη καρδια μου θα την τραβηξει αυτος που θαναι κομπλε απεναντι μου που θα νιωσω κατι εχω ερωτευτει 2φ στη ζωη μου
    3, δεν ειχα σκοπο να πω οτι εχω εμπειρια αλλα ρε παιδι μου πως το λες? αν ερθει θεμα συζητηση οι πρωην? η ερθει η επιμαχη στιγμη... το λες τοτε? δεν ξενερωνει ο αλλοσ? δε μπορεις κ να μη το πεις θα σε ξεσκισει...
    4, δεν ασχολουμε με τη θρησκεια απλα το ανεφερα για να ειμαι καλυμενη στη προταση μου
    1. μαζευεσαι γιατι δεν εχεις συνηθισει, και τον αλλον, και γενικοτερα με κοσμο. απλα θεμα χρονου ειναι, δωστον αυτον τον χρονο, και θα δεις που θα συνηθισεις και στο τελος μια χαρα θα φερεσαι.
    θεματα για συζητηση παντοτε υπαρχουν. ενδιαφεροντα δεν εχεις ? τα κοινα ενδιαφερονται συνηθως ειναι αυτα που μας κανουν να ταιριαζουμε με τους αλλους σε μια συζητηση. αν πχ εγω παω να κανω κουβεντα με μια που απο μουσικη ακουει μονο οτι παιζει το ραδιο, καταλαβαινεις οτι δε θα ταιριαξουμε τοσο, παιζει να μη καταλαβαινει καν τι λεω! αλλα ακομα κι αν δεν εχεις ενδιαφεροντα, οταν γουσταρεις καποιον κι αρχισεις να νιωθεις λιγο ανετα μαζι του, μπορειτε να πειτε την οποιαδηποτε μαλακια (πολλες φορες και για να δειξεις οτι ενδιαφερεσαι και γουσταρεις τη παρεα του), δε χρειαζεται να ειναι παντα κατι ενδιαφερον. μπορεις να πεις για τα αστερια ή τα συννεφα, τα αυτοκινητα που περνανε, τι φορανε οι αλλοι απεναντι, μεχρι και τι θα κανετε μετα (κι ετσι καταληγεις εκει που θελεις). αν και το καλυτερο ειναι μια κοινη δραστηριοτητα, να περασετε καλα μαζι δλδ, ετσι ωστε να τον μαθεις καλυτερα αλλα και να ξεχαστεις κι εσυ να μην αγχωνεσαι τοσο.
    2. καθαρα θεμα γουστου αυτο. αλλες κρινουν μονο με βαση την εξωτερικη εμφανιση.
    3. εξαρταται, αν πχ ειναι καποιος που βιαζεται και θελεις κι εσυ να το κανεις μαζι του να τελειωνει η υποθεση, θα μπορουσες να μην το πεις καθολου ή να του πεις και ψεμματα οτι ειναι ο 2ος σου πχ, και οτι ο 1ος δεν ηξερε να το κανει καλα και δε το ευχαριστηθηκες ή οτι αλλο. αν ομως θες κατι αληθινο και για σχεση, τοτε το λες οταν ρθει η κουβεντα στο σεξ, ανθρωπινο ειναι. και μη ξεχνας πως υπαρχουν παντα και χειροτερα, γυναικες που πεθαναν παρθενες, και δεν καναν ποτε τους τπτ!
    4. οκ.

  10. #10
    Quote Originally Posted by marina7 View Post
    ............ Πρωτα βρες τα με τον ευατο σου ............ !
    κρατησα μονο αυτη τη προταση γιατι ειναι κ ολο το ζουμι...ρε μαρινακι μου γλυκο νομιζεις οτι αν ηταν τοσο απλο κ ευκολο δεν θα ημασταν ολοι τελεια??
    οσο για το δεκανικι συμφωνω ποτε δεν ειπα κατι τετοιο δεν ξερω αν εγραψα κατι που να δειχνει το αντιθετο... εχει διαφορα το δεκανικι ομως με τη στηριξη που χρειαζομαστε σαν ανθρωπινα κ με νοηση οντα!!!!
    στη παγιδα εχω ηδη πεσει, κ πιστεψε με την αυτοκριτικη μου την εχω κανει κ ειναι σκληρη αυτοτιμωρουμε λεγοντας οτι ειμαι αχαριστη μιας κ στεγη εχω, φαι εχω, οι γονεις μου ζουν, την υγεια μου την εχω....δεν θα επρεπε να ζηταω κατι αλλο σωστα??? ισως ειναι η εμφυτη αχαριστια των ανθρωπων να μην εκτιμουμε αυτα που εχουμε κ να θελουμε παραπανω...
    ΥΓ ισως λιγο ατυχες το παραδειγμα που θα δωσω αλλα ελπιζω να καταλαβεις τι εννοω
    στην εξεταστικη ξερεις οτι γαι να περασεις το μαθημα πρεπει να διαβασεις
    τυγχανει να συμβει κατι σημαντικο η ασημαντο κ εισαι αλλου...
    δεν το επιλεγεις, συμβαινει...
    το να ξερεις τι πρεπει να κανεις δε σημαινει οτι μπορεις κ να το εφαρμοσεις
    θα μου πεις εισαι υπευθυνος για τις επιλογες κ τις πραξεις αλλα κ τις προταιρεοτητες σου αλλα....

  11. #11
    κενο μου εφτασα τα 25 (και δεν εγινε απο αποψη απλα ετυχε) πλεον δεν τιθεται θεμα να το κανω απλα για να κανω (δεν θα πω ψεματα οτι δεν μου περασε απτο μυαλο αλλα ακαριαια)
    οσον αφορα τις αλλες που λες ξερω ακριβως τι εννοεις κ αυτες μας εχουν καταστρεψει οπως κ καποιοι αντρεσ εχουν καταστρεψει την εννοια αντρες
    γιαυτο δεν εχω θεματα τυπου οι αντρες φταινε η οπως ακουω οι γυναικες φταινε
    πιστευω σε bad timing στη μη χημεια κ σε ηλιθιους ανθρωπους που προσπαθουν να αλλαξουν η να προσποιηθουν
    στη σχολη ημουν μπροστα σε συζητηση που λεγαν τι αμαξι θα παρουν γιατι αυτο θελουν οι γυναικες αυτο τραβαει
    ρε φιλε δεν καταλαβαινεις οτι αμεσα παραδεχεσαι οτι αυτη δε θα σε θελει για σενα αλλα για ταμαξι? εκτος αν θες μια ξεπετα οποτε τι να πω..... καλο βολι :P

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    γενικα αυτο με την επιδειξιομανια ισχυει. οι μεν γυναικες φορανε ολο και λιγοτερα ρουχα προωθωντας τα προσοντα που εχουν (και μετα αναρωτιουνται γιατι τις βλεπουμε απλα σαν ενα κομματι κρεας μονο για σεξ και πεφτουν και θυματα βιασμου), οι δε αντρες στην εποχη μας και ειδικα στη χωρα που ζουμε ετσι κι αλλιως ΠΡΕΠΕΙ να εχουν κι εμφανιση, και αμαξαρα, και σπιταρωνα, και σταθερη δουλεια, και λεφτα πολλα, και να ειναι ανοιχτοχερηδες, γιατι αλλιως οι γυναικες μενουν δυσαρεστημενες και λογικα τους φτυνουν. ειμαι κι εγω θυμα της τελευταιας καταστασης, αν και πλεον εχω φτασει σε επιπεδο απολυτης απαθειας και να μη με νοιαζει τπτ στη ζωη.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    θα σου πω κατι ειμαι σε μια φαση στη ζωη μου που κανονικα πρεπει να ειχα πεσει στα πατωματα!Ξερεις τι με κραταει? Η Μαρινα και μονο η Μαρινα στην τελικη τον ευατο μας εχουμε και αυτον πρεπει να προσεχουμε.Δεν θελω να μακρηγορησω με κλισε αλλα επειδη εμεις οι γυναικες τρωμε τις φρικες μας με την εξωτερικη μας εμφανιση λογω και των προτυπων που κυκλοφορουν σε καταλαβαινω.Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να σπρωξεις τον ευατο σου να κανει πραγματα ,ας τους αντρες για λιγο διαστημα .Baby steps που λενε! η συγχρονη κοινωνια ειναι πιο σκληρη και πιο βρωμικη θα συμφωνησω οι σχεσεις εχουν γινει πιο επιφανειακες διαπροσωπικες και ερωτικες αλλα πιστεψε με δεν ειναι ολοι ιδιοι.Οταν γνωριζεις καποιον για πρωτη φορα δεν τον κατακλυζεις με πληροφοριες και οπως λες εσυ αληθειες.τα μικρα αθωα ψεματα ειναι και αυτα μεσα στο ερωτικο παιχνιδι.σε ρωταει για πρωην? μην απαντησεις απεφυγε!Εισαι ντροπαλη με κοσμο ? προσπαθησε να βγαινεις με ατομα που νιωθεις ανετα και εχετε κοινα ενδιαφεροντα και ετσι σιγα σιγα θα ξεθαρεψεις να ανοιχτεις για νεες γνωριμιες.Και θα στο τονισω αλλο παρεες αλλο φιλιες , οι φιλοι γινονται με το χρονο.Στη ζωη δεν ειναι ολα καθαρα και τιμια αλλα τι να γινει ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι και οι χαρες και οι λυπες.

  14. #14
    κοιτα ολοι θελουμε ναμαστε αρεστοι
    κ ολοι κανουμε υποχωρησεις
    αυτο δεν ειναι λαθος
    το κακο ειναι να πεσεις στη λουμπα της υπερβολης
    ειτε οπως ειπες με τα ανυπαρκτα ντυσιματα ειτε με τη επιδειξιομανια
    ειτε με το να προσποιεισαι κατι που δεν εισαι
    τρωγοντας χρονο απτη ζωη του αλλου
    κ οδηγωντας σε καυγαδες κ χωρισμους
    κ μετα σε πιστευω τυπου ολοι εινια μ@λ@κες δεν ξερουν τι θελουν κτλ
    τελικα ειτε το παραδεχονται στον εαυτο τους ειτε οχι
    ολοι εχουν οδηγο την απελπισια

    καμια φορα οι φοβιες κ οι σκεψεις ειναι πιο δυνατες απτη λογικη
    κ αυτο ειναι το λαθος στη μερες μας
    τα κανουμε ολα πιο δυσκολα απο οτι ειναι

  15. #15
    Quote Originally Posted by destinity22 View Post

    το να ξερεις τι πρεπει να κανεις δε σημαινει οτι μπορεις κ να το εφαρμοσεις
    θα μου πεις εισαι υπευθυνος για τις επιλογες κ τις πραξεις αλλα κ τις προταιρεοτητες σου αλλα....
    ντες.....εδώ είναι όλο το ζουμί.
    Αφού ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και δεν το κάνεις, γιατί παραπονιέσαι?
    Δεν είσαι άξια της μοίρας σου, αλλά των επιλογών σου.
    Οφείλω να σου αναγνωρίσω πως δεν τα ρίχνεις σε κανέναν άλλο πέρα από τον εαυτό σου, αλλά και πάλι το αποτέλεσμα είναι ίδιο.
    Μπορούμε να κάτσουμε δέκα χρόνια εδώ, εσύ να γκρινιάζεις και να κλαίγεσαι και μεις να σου συμπαραστεκόμαστε, αλλά μόλις κλείνει ο υπολογιστής, ο καθένας γυρνά στην καθημερινοτητα του, στις επιλογές του και σε αυτό που κουράστηκε ή όχι για να χτίσει.
    Σκέψου λοιπόν πως όσο και να βρίσκεις κάθε φορά ανθρώπους να σου λένε αυτά που ΗΔΗ ξέρεις, απλά θα νιώθεις ένα φιλικό χτύπημα στην πλάτη και δεν θα κάνεις απολύτως κανένα βήμα στη ζωή σου.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Τι κάνω τώρα;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-07-2011, 14:22
  4. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  5. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •