φοβάμαι να πάρω φάρμακα. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53
  1. #46
    Θανάση... κάνεις κύκλους πάλι και γυρνάς στο ίδιο σημείο... αναιρώντας τον εαυτό σου και τις αποφάσεις σου απανωτά... το καταλαβαίνω ότι το άγχος σε οδηγεί σε αυτές τις εναλλαγές, αλλά έτσι κάνεις φαύλο κύκλο και ξαναγυρνάς εκεί από όπου άρχισες... και ούτε τα τικ φεύγουνε, ούτε οι κρίσεις.... συνεχίζεις να ταλαιπωρείσαι...

    Την επιλογή να μην ακολουθήσεις αγωγή για τα προβλήματά σου τη δοκίμασες και απο ότι λες δεν έφερε αποτελέσματα, αντιθέτως τα προβλήματά σου αυξάνονται...
    Δεν δοκιμάζεις και την επιλογή να δώσεις λίγο χρόνο στις προτάσεις του γιατρού σου, μήπως έχει δίκιο τελικά και βοηθηθείς... την χθεσινή σου επιλογή δηλαδή...
    Κάνατε μια συμφωνία να δοκιμάσεις για μερικές μέρες και να το συζητήσετε.... Ακούγεται λογική λύση.... Δεν έχεις να χάσεις κάτι να το δοκιμάσεις... για λίγες μέρες είναι και μικρή δόση από ότι λέτε....

    Χωρίς την θεραπεία δεν νιώθεις καλά από ότι γράφεις...
    Με τη θεραπεία δεν νιώθεις καλά γιατί το μυαλό σου "τρέχει" και δημιουργείται πανικός... σε βεβαιώνουν όμως όλοι ότι σε λίγο θα είσαι καλύτερα... (όλοι οι γιατροί που πήγες και κάποιοι άνθρωποι εδώ που έχουν περάσει ανάλογες καταστάσεις... Όλοι να έχουν άδικο; )
    Υπάρχει διαφορά, δεν νομίζεις ότι αξίζει να προσπαθήσεις;

    Προσπάθησε να σταματήσεις να βασανίζεις τον εαυτό σου με τις αναζητήσεις ενδεχόμενων προβλημάτων... μην ψάχνεις στο διαδίκτυο και μην διαβάζεις τις παρενέργειες των φαρμάκων... Το διαδίκτυο Θανάση μου είναι μία ατελείωτη δεξαμενή πληροφορίας... αφιλτράριστη όμως... ο καθένας μας μπορεί να λέει ότι θέλει, ποιος μπορεί να ξέρει τι ισχύει και τι όχι... ; Εγώ πάντως ποτέ δεν είμαι σίγουρη....

    Γιατί δεν προσπαθείς να κάνεις κάποια δραστηριότητα σήμερα που θα σε απορροφήσει από αυτές τις σκέψεις... ; Μην κάθεσαι όλη μέρα στο pc αναζητώντας τι μπορεί να σου συμβεί.... ταλαιπωρείς πολύ τον εαυτό σου έτσι και είναι κρίμα...
    Ελπίζω στο επόμενο μηνυμά σου να διαβάσω για κάποιο άλλο θέμα που σε απασχολεί και που σκέφτεσαι...

  2. #47
    thanasisGR
    Guest
    Ακούστε να γελάσετε παιδιά.. έφτασε σήμερα η ώρα που ήτανε να πάρω το zyprexa.. πήρα έβαλα το χαπάκι κάτω από τη γλώσσα ήπια νερό και μετά πήγα και πέταξα το χαπάκι χωρίς να με καταλάβει κανεις :P

    μετά από κάποια ώρα έρχεται η μάνα μου ενώ ήμουνα στο pc και μου λέει <<είδες τώρα που δεν έχεις αυτό το τρέμουλο στο κεφάλι σε βλέπω πιο ήρεμο...>> και λέω ναι μάνα, έκανε πολύ καλο το zyprexa τελικά χαχαχα και πραγματικά δεν πήρα χαπάκι και δεν έχω άγχος αλλα νιώθω και πιο καλά.. λοολ πολύ placebo η κατάσταση.. με το μυαλό μου νομίζοντας ότι ήπια φάρμακο έχω και παρενέργειες.. omg.. το λέω και γελάω ρε παιδιά...

    χτες που πήρα.. πήρα πιο μισό από το μισό χαπάκι ένα ψίχουλο xaxaxa και ναι είμαι καλά..

    άρα αφού παιζω με το μυαλό μου αυτή την στιγμή νομίζοντας ότι πίνω φάρμακο ενώ στην ακρίβεια πίνω μονο νερό.. λολ πιστεύω πως μπορώ να το παλέψω μονος μου.. τώρα δηλαδή είμαι έτοιμος και να πάω και για καφέ το βραδυ.. ναι νιώθω καλά... είναι πραγματικά απίστευτο πως δουλεύει το μυαλό... λες και έγινε θαύμα ρε παιδί μου.. ξαφνικά έγιναν πιο χαμηλή η παλμοί μου.. δεν έχω καθόλου πραγματικά καθόλου άγχος.. είμαι τόσο ήρεμος που νιώθω λες και ήπια φάρμακο.. έχω μείνει πραγματικά με ανοιχτό το στόμα..

    πραγματικά είμαι σε κατάσταση placebo αφού παρουσίασα με το μυαλό μου παρενέργεια και είχα ναυτία και έκανα εμετό.. λολ

    μακάρι να κράτηση αυτή η κατάσταση placebo.. και να νιώθω πάντα τόσο super...

    edit:

    όταν πιστεύεις ότι θα γίνεις καλά χωρίς φάρμακα.. σίγουρα μπορείς να τα καταφέρεις!!!!!

    και εγώ αυτό πιστεύω... και πιστεύω ότι θα μπορέσω να τα ξεπεράσω όλα.. ήδη τώρα μου περάσανε όλα ακόμα και τα tik. που είναι κάτι απίθανο.. έλα όμως με την δύναμη του μυαλού τα πάντα καταφέρνει ο άνθρωπος..

    τώρα για ποσο θα κράτηση αυτή η κατάσταση ούτε εγώ ο ίδιος το ξέρω... :P

    αλλα το παλεύω.. αφού δεν έχω κάτι.. γιατί σκέφτομαι όλο βλακείες...

    πραγματικά έχω απίστευτη υπομονή.. δέχομαι πλέον όλα τα συμτώματα που μου προκαλεί το άγχος..

    και όπως είχα αναφέρει σε ένα άλλο topic.. από τότε που περνώ τα χαπάκια του θυροειδή είμαι σε αθλια κατάσταση με το άγχος.. δεν είχα τίποτα πριν..

    πλέον τώρα το βραδυ βαριέμαι να κοιμηθώ.. κοιμάμαι το πρωί και ξυπνάω μεσημέρι χάχα νιώθω άλλος άνθρωπος μετά τις 2 το βραδυ..
    Last edited by thanasisGR; 08-09-2011 at 18:27.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αναρωτιέμαι πως γίνεται να πάθεις σχιζοφρένεια χωρίς να είχες ποτέ πριν. Δεν γίνεται αυτό. Τώρα αν μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς φάρμακα δεν ξέρω. Εγώ σου το εύχομαι πάντως. Για καλό και για κακό ενημέρωνε τον γιατρό σου για το τι κάνεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #49
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αναρωτιέμαι πως γίνεται να πάθεις σχιζοφρένεια χωρίς να είχες ποτέ πριν. Δεν γίνεται αυτό. Τώρα αν μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς φάρμακα δεν ξέρω. Εγώ σου το εύχομαι πάντως. Για καλό και για κακό ενημέρωνε τον γιατρό σου για το τι κάνεις.
    kita den kserw an itane sxizofrenia auto pou mou prokalese to zyprexa.. alla ekei pou piga na ksaploso akouga fones.. meta aniga ta matia mou kai evlepa diafores skies.. kai eixa kai mia 8oloura sta matia.. enimerosa to psuxiatro mou leei den einai tpt.. apo tin idea sou to prokaleses.. kai mou leei na sinexiso to farmako auto.. den mporo omos na me piezoun na parw me to zori to zyprexa.. isos kapio antikata8liptiko nai tha to eperna.. alla oxi kai zyprexa... egw to anxos thelo na figei mono.. exw katalavei apo monos mou oti exw anxodeis kata8lipsh.. merikes fores varieme na faw.. alles fores thelw na trww sinexia kati.. oso gia tin nevrikotita tous spasmous yparxoun kaliteres lushs apo ta psuxofarmaka..

    http://www.anamaveda.com/greek/2010/...hwagandha-500/

    gt h psixiatroi den protinoune kapio futiko skeuasma?? isos tha mporouse na boi8ish para polu auth tin katastash mou! den exw kati perisotero apo entono anxos.. kai ta tik einai mono otan eimai anxomenos.. mia fora eixa pathei ena episodio kai den mporousa na stamatiso na kounao to kefali mou.. htan toso entono pou me pigane amesos sto nosokomio. me eide nevrologos mou leei oti eimouna se krish panikou me spasmous.. auto mpori na me piasei mia fora ka8e 5 mines aspoume... den einai sinexia.. alla otan me pianei klino kateu8ian ton ypologisth kai paw kai kimame.. otan ksaplono sto ma3ilarh stamataei auto..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    ακου θαναση οταν η καταθλιψη μου εφτασε σε ενα πολυ ασχημο σημειο και εμενα ο ψυχιατρος μου εδωσε αντιψυχωτικο , αυτο δεν με κανει και απαραιτητα σχισοφρενη .
    αλλα ηταν μεχρι να μου περασει το πολυ αγχος που ειχα.ακοπουθησε τις οδηγιες του γιατρου και αν δεν σου αρεσουν πηγενε σα αλλον .
    ομως μην κανεις του κεφαλιου σου ,κατι παρααπνω ξερουν στο κατω κατω ............

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    kita den kserw an itane sxizofrenia auto pou mou prokalese to zyprexa.. alla ekei pou piga na ksaploso akouga fones.. meta aniga ta matia mou kai evlepa diafores skies.. kai eixa kai mia 8oloura sta matia.. enimerosa to psuxiatro mou leei den einai tpt.. apo tin idea sou to prokaleses.. kai mou leei na sinexiso to farmako auto.. den mporo omos na me piezoun na parw me to zori to zyprexa.. isos kapio antikata8liptiko nai tha to eperna.. alla oxi kai zyprexa... egw to anxos thelo na figei mono.. exw katalavei apo monos mou oti exw anxodeis kata8lipsh.. merikes fores varieme na faw.. alles fores thelw na trww sinexia kati.. oso gia tin nevrikotita tous spasmous yparxoun kaliteres lushs apo ta psuxofarmaka..

    http://www.anamaveda.com/greek/2010/...hwagandha-500/

    gt h psixiatroi den protinoune kapio futiko skeuasma?? isos tha mporouse na boi8ish para polu auth tin katastash mou! den exw kati perisotero apo entono anxos.. kai ta tik einai mono otan eimai anxomenos.. mia fora eixa pathei ena episodio kai den mporousa na stamatiso na kounao to kefali mou.. htan toso entono pou me pigane amesos sto nosokomio. me eide nevrologos mou leei oti eimouna se krish panikou me spasmous.. auto mpori na me piasei mia fora ka8e 5 mines aspoume... den einai sinexia.. alla otan me pianei klino kateu8ian ton ypologisth kai paw kai kimame.. otan ksaplono sto ma3ilarh stamataei auto..
    και γω πιστεύω τα φυτικά σκευάσματα κάνουνε καλό. Αλλά ο ψυχίατρος θα σου δώσει φάρμακα και νομίζω ότι οι περισσότεροι ξύνουν τα νύχια τους για να πουλήσουν περισσότερα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    14
    http://www.youtube.com/watch?v=F5W_QzF5kO0


    thanasi ανταποδιδω το ασμα που μου εστειλες..............χαχαχχαχαχ αχχαχαχαχαχα!!!!!

  8. #53
    thanasisGR
    Guest
    xaxaxaxaxaxa

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Dimitra P in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 25-08-2011, 15:40
  2. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 01:23
  3. Φοβαμαι!
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-07-2008, 18:01
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By φοβισμενη!!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 12-12-2007, 19:27
  5. φοβαμαι
    By fallen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 18-07-2007, 17:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •