Εθισμένη στο φαγητό?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499

    Εθισμένη στο φαγητό?

    Γεια σε όλους!!! :)

    Από το 2010 έχω βάλει πάνω από 20 κιλά ζυγίζω 95-96 κιλά σήμερα. Μα η κατάθλιψη φταίει? Μα τα φάρμακα που άλλαξα μέχρι να βρω τα κατάλληλα? Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.
    Από την προεφηβεία είχα αρχίσει να έχω προβλήματα με το βάρος μου μέχρι τα 18 ήμουν παχύσαρκη από κει και πέρα άρχισα να χάνω. Τέλη του 2008 Ζύγιζα 64-65 κιλά και μέχρι το 2010. Άλλαξε κάτι στη ζωή μου και πήρα κιλά έπαιζε η ζυγαριά στα 70-75 δεν αναίβενε παραπάνω.
    Το καλοκαίρι του 2010 ήταν πολύ δύσκολο... πήρα 10 κιλά... και ο καιρός περνούσε από ρισπερνταλ σε σεροκουελ και ζυπρεξα.. και όλο αυτό το χάος στη ζωή μου ξέρω δεν δικαιολογούμαι...
    Σήμερα ζυγίζω 95 κιλά.. τα τελευταία 5 τα πήρα σε ένα μήνα.
    Με στείλανε σε διαιτολόγο διότι οι γονείς μου προσπαθούν να επανορθόσουν και με φροντίζουν όσο μπορούν.
    Τέλειος διαιτολόγος πολύ θετικός ανθρωπος....

    Μου έδωσε τη δίαιτα η οποία είναι πολύ καλή δεν ειναι της πεινας
    Ξυπνάω ράκος νωρίς το πρωί αδύναμη και δεν αντέχω και τρώω φρούτα ή λίγο τυράκι ή γάλα... αποτέλεσμα δεν έχω χάσει γραμάριο! :( τονίζω ότι οι παρασπονδίες μου ήταν φρούτα ή γιαούρτι ή λίγο τυράκι χαμηλών λιπαρώ ή γάλα

    από αύριο ξεκινάω πάλι την προσπάθεια.. ξέρει κανείς να μου πει πως θα πω το οχι στο φαγητό όταν ξυπνάω και νιώθω αδύναμη?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    συγνωμη 95 το πρωι και 96 το απογεμα :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    .....
    Μου έδωσε τη δίαιτα η οποία είναι πολύ καλή δεν ειναι της πεινας
    Ξυπνάω ράκος νωρίς το πρωί αδύναμη και δεν αντέχω και τρώω φρούτα ή λίγο τυράκι ή γάλα... αποτέλεσμα δεν έχω χάσει γραμάριο! :( τονίζω ότι οι παρασπονδίες μου ήταν φρούτα ή γιαούρτι ή λίγο τυράκι χαμηλών λιπαρώ ή γάλα

    από αύριο ξεκινάω πάλι την προσπάθεια.. ξέρει κανείς να μου πει πως θα πω το οχι στο φαγητό όταν ξυπνάω και νιώθω αδύναμη?
    μα μια ισορροπημενη διαιτα, εχει οπωσδηποτε και πρωινο.
    τι σου δινει ο διαιτολογος σου δλδ για πρωινο και λες οτι την χαλας με φρουτα και λιγο τυρι?

    δεν προκειται να σου χαλασει την διαιτα, λιγο πρωινο σαν αυτο που μας περιγραφεις.
    επεμεινε. θα τα καταφερεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Παλεύω με τα κιλά απο παιδί, φουσκώνω και ξεφουσκώνω. Δυστυχώς, αν δεν αλλάξουμε τρόπο διατροφής και συνήθειες, αν δεν πάψουμε να τρώμε..συναισθηματικά, καμία δίαιτα δεν πρόκειται να μας βοηθήσει. Ξεκίνησες με διαιτολόγο και αυτό είναι πολύ θετικό για να πάρεις μια ώθηση. Μιλησέ του και πες του οτι το πρωί αισθάνομαι αδύναμη, αν μπορείτε να αλλάξετε κάτι στη δίαιτα. Πέραν από τις μικρές παρασπονδίες που εκανες, εγώ θα σου έλεγα να τη συνεχίσεις , κάποια στιγμή θα πάρει μπρος ο μεταβολισμός σου και θα αρχίσεις να χάνεις, θέλει χρόνο. Φαντάζομαι ότι του εχεις πει για τα φάρμακα που παίρνεις, αν όχι πρέπει να το κάνεις. Και προσπάθησε να βάλεις το περπάτημα στη ζωή σου, εκτός του ότι θα σε βοηθήσει στα κιλά, θα σε βοηθήσει απίστευτα στην ψυχολογία. Ολα θέλουν το χρόνο τους, θα τα καταφέρεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα μια ισορροπημενη διαιτα, εχει οπωσδηποτε και πρωινο.
    τι σου δινει ο διαιτολογος σου δλδ για πρωινο και λες οτι την χαλας με φρουτα και λιγο τυρι?

    δεν προκειται να σου χαλασει την διαιτα, λιγο πρωινο σαν αυτο που μας περιγραφεις.
    επεμεινε. θα τα καταφερεις!

    Έπρεπε να είμαι πιο συγκεκριμένη... όταν λέω νωρίς το πρωί εννοώ κατά τις 4 (αν κοιμηθώ νωρίς, αν κοιμηθώ αργά ξυπνάω στις 9 το πρωί τρώω και ξερένομαι στον ύπνο μετά) που ξυπνάω εξαντλημένη διότι δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω τρώω φρούτο και μετά πάλι κοιμάμαι. Σήμερα δεν μου συνέβη! :) Ξύπνησα στις 10 έφαγα αυτό που μου πρότεινε ο διαιτολόγος (1 κομάτι τυράκι με χαμηλά λιπαρά + 1 ποτήρι γάλα)
    Τώρα θα μου πεις γιατί κοιμάμαι μετά.. νιώθω πολύ κουρασμένη και δεν με κρατάνε τα πόδια μου..
    Σε ευχαριστώ για το θετικό σου μύνημα! Σήμερα θα προσπαθήσω να μην κάνω καμία βλακεία
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Παλεύω με τα κιλά απο παιδί, φουσκώνω και ξεφουσκώνω. Δυστυχώς, αν δεν αλλάξουμε τρόπο διατροφής και συνήθειες, αν δεν πάψουμε να τρώμε..συναισθηματικά, καμία δίαιτα δεν πρόκειται να μας βοηθήσει. Ξεκίνησες με διαιτολόγο και αυτό είναι πολύ θετικό για να πάρεις μια ώθηση. Μιλησέ του και πες του οτι το πρωί αισθάνομαι αδύναμη, αν μπορείτε να αλλάξετε κάτι στη δίαιτα. Πέραν από τις μικρές παρασπονδίες που εκανες, εγώ θα σου έλεγα να τη συνεχίσεις , κάποια στιγμή θα πάρει μπρος ο μεταβολισμός σου και θα αρχίσεις να χάνεις, θέλει χρόνο. Φαντάζομαι ότι του εχεις πει για τα φάρμακα που παίρνεις, αν όχι πρέπει να το κάνεις. Και προσπάθησε να βάλεις το περπάτημα στη ζωή σου, εκτός του ότι θα σε βοηθήσει στα κιλά, θα σε βοηθήσει απίστευτα στην ψυχολογία. Ολα θέλουν το χρόνο τους, θα τα καταφέρεις!
    Έχεις ένα δίκιο σε αυτά που λες. Κι εγώ όταν έχασα κιλά δεν ήταν από δίαιτα. Ο διαιτολόγος ξέρει για τα φάρμακα.
    θα το κάνω θα του πω και για το πρωί. Είμαι αισιόδοξη σήμερα, όλα θα πάνε όπως πρέπει να πάνε :)
    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    bloody εχω χασει πανω κατω 25 κιλα κ εγω και περνουσα τα ιδια. η εξαντληση ειναι και μεν ψυχολογικη γτ δεν νιωθει καλα οποιος ειναι σε ψυχολογια διαιτας και το φαι σε κανει και νιωθεις καλα για λιγο. επισης αν εχεις περασει δυσκολα ειναι το μονο που εχεις! τα φαρμακα που παιρνεις κανουν τον μεταβολισμο σου να παει πιο αργα κ απ τον θανατο , οποτε δεν φταις σε κατι εσυ αλλα τα χαπια.

    το σωμα ειναι πιο βαρυ το βραδυ απ οτι το πρωι, δεν παιρνεις 1 κιλο λιπος σε 1 μερα ειναι αδυνατον. το πολυ ειναι 2 κιλα λιπους την βδομαδα αλλα για να γινει αυτο πρεπει κ να τρως πανω απο το κανονικο σ εκτος αν τρως μονο γλυκα πραγμα που δεν κανεις! οι παρασπονδιες του τυριου και των φρουτων δεν παιζουν ρολο, αμα παιζουμε την πουτσισαμε ρε πουστη μ γτ κ εγω τρωω αρκετα φρουτα..... τι να πω πια....θελει υπομονη γτ ολο αυτο ειναι εξαιτειας των φαρμακων. ομως δεν παιρνεις κιλο μεσα σε 1 μερα ειναι φουσκωματα οποτε μην αγχωνεσαι γι αυτο!!!!

    α ξεχασα να προσθεσω πως δεν εχει σημασια αν μια διαιτα δεν ειναι της πεινας η οχι αλλα η ψυχολογια σου γτ συνηθως παντα τρωμε περισσοτερο απ οτι χρειαζομαστε να ζησουμε οχι επειδη πειναμε αλλα για να φτιαξει η διαθεση μας. χωρια που ζουμε σε καιρους πληθωρας φαγητων που σε βομβαρδιζουν απο παντου και ειναι κανονικοτατη πλυση εγκεφαλου μαζι με τα διαιτολογικα προγραμματα απο διπλα που σε διχαζουνε!!!!!ειναι ενα κυκλωμα και πεφτουμε μεσα! οταν λοιπον δεν εισαι ετοιμος να κανεις διαιτα ψυχολογικα, νιωθεις αδυναμος ειτε η διαιτα σου ειναι εντελως καλη και θρεπτικη ειτε οχι.

    τοτε ειναι που το φαι δεν το τρως αλλα σε τρωει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ειναι πολυ σχετικο πως καποιος χανει κιλα σιγουρα οχι τρωγοντας πολυ κ σιγουρα τα φαρμακα παχαινουν πολυ..
    δεν μπορειτε να βρειτε αλλο συνδυασμο με τον γιατρο π να παχαινει λιγοτερο<?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τα αντιψυχωσικα παχαινουνε ειδηκα αυτα που παιρνει. εγω με τα wisperdon δεν ειχα σοβαρο θεμα αλλα ειναι αναλογα και τα mg . πχ τα invega παχαινουνε νομιζω. λογω του οτι δεν λειτουργει καλα ο μεταβολισμος
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    BloodyKate (παρεπιπτοντως...λατρευω το νικ σου:)),

    συγχαρητηρια και απο μενα για την αποφαση σου για νεα αρχη κ τη νεα προσπαθεια σου!

    Εγω θα σου ελεγα πέρα απο τα χαπια να παρατηρησεις πότε τρως. Ας πουμε, τα κιλα που πηρες πότε τα πηρες? Ηταν περιοδοι στη ζωη σου που χαρακτηριζονταν απο τι? Απο αγχος, στεναχωρια, χαρα, εντονους ρυθμους, χαλαρους? Στα γραφω αυτα, γιατι εμενα με βοηθησε πολυ αυτη η παρατηρητικοτητα ....σε μενα κ στον τροπο ζωης μου ωστε να δω ποτε κ πώς τρωω καθε φορα. Ας πουμε, βλεποντας οτι τρωω σε περιοδους οπου πιεζομαι, αγχωμαι, στεναχωριεμαι....ειχα τον νου μου τις επομενες φορες που κατακλυζομουν απο αναλογα συναισθηματα να βαλω ενα "στοπ" την ωρα που εψαχνα το φαγητο για να ....παρω ευχαριστηση απο κει.

    Κατα τα αλλα, σημασια εχει σιγουρα να εισαι οσο γινεται συνεπης στο προγραμμα διατροφης κ να δωσεις κ καποιο σχετικο χρονο στην προσπαθεια σου. Η γυμναστικη θα σου κανει πολυ πολυ καλο, κ στη διαθεση κ στο σωμα....αν θελεις δοκιμασε 1 βδομαδα κ θα δεις αμεσως αλλαγη:)

    Συμφωνω πολυ και με οσα γραφει η Deep Purple (με το επισης πανεμορφο νικ:)).

    Καλη συνεχεια λοιπον!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    bloody εχω χασει πανω κατω 25 κιλα κ εγω και περνουσα τα ιδια. η εξαντληση ειναι και μεν ψυχολογικη γτ δεν νιωθει καλα οποιος ειναι σε ψυχολογια διαιτας και το φαι σε κανει και νιωθεις καλα για λιγο. επισης αν εχεις περασει δυσκολα ειναι το μονο που εχεις! τα φαρμακα που παιρνεις κανουν τον μεταβολισμο σου να παει πιο αργα κ απ τον θανατο , οποτε δεν φταις σε κατι εσυ αλλα τα χαπια.

    το σωμα ειναι πιο βαρυ το βραδυ απ οτι το πρωι, δεν παιρνεις 1 κιλο λιπος σε 1 μερα ειναι αδυνατον. το πολυ ειναι 2 κιλα λιπους την βδομαδα αλλα για να γινει αυτο πρεπει κ να τρως πανω απο το κανονικο σ εκτος αν τρως μονο γλυκα πραγμα που δεν κανεις! οι παρασπονδιες του τυριου και των φρουτων δεν παιζουν ρολο, αμα παιζουμε την πουτσισαμε ρε πουστη μ γτ κ εγω τρωω αρκετα φρουτα..... τι να πω πια....θελει υπομονη γτ ολο αυτο ειναι εξαιτειας των φαρμακων. ομως δεν παιρνεις κιλο μεσα σε 1 μερα ειναι φουσκωματα οποτε μην αγχωνεσαι γι αυτο!!!!

    α ξεχασα να προσθεσω πως δεν εχει σημασια αν μια διαιτα δεν ειναι της πεινας η οχι αλλα η ψυχολογια σου γτ συνηθως παντα τρωμε περισσοτερο απ οτι χρειαζομαστε να ζησουμε οχι επειδη πειναμε αλλα για να φτιαξει η διαθεση μας. χωρια που ζουμε σε καιρους πληθωρας φαγητων που σε βομβαρδιζουν απο παντου και ειναι κανονικοτατη πλυση εγκεφαλου μαζι με τα διαιτολογικα προγραμματα απο διπλα που σε διχαζουνε!!!!!ειναι ενα κυκλωμα και πεφτουμε μεσα! οταν λοιπον δεν εισαι ετοιμος να κανεις διαιτα ψυχολογικα, νιωθεις αδυναμος ειτε η διαιτα σου ειναι εντελως καλη και θρεπτικη ειτε οχι.

    τοτε ειναι που το φαι δεν το τρως αλλα σε τρωει


    Όλα αυτά τα φάρμακα που ανέφερα τα έπερνα μέχρι να καταλήξουμε ποιο μου ταιριάζει. Τώρα παίρνω olanzapine mylan/ generics Συγνώμη ξέχασα να το πω.
    Σωστά τα όσα λες, απλά τα φρούτα και οι χυμοι με ζάχαρη γίνονται λίπος όταν τα τρώμε και πέσουμε κατευθείαν για ύπνο. δεν έχασα κιλα :Ρ και αυτό με ανυσήχησε.
    Σήμερα τα κατάφερα δεν έκανα καμία παρασπονδία όταν ξύπνησα αν και ήμουν πτώμα! :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    BloodyKate (παρεπιπτοντως...λατρευω το νικ σου:)),

    συγχαρητηρια και απο μενα για την αποφαση σου για νεα αρχη κ τη νεα προσπαθεια σου!

    Εγω θα σου ελεγα πέρα απο τα χαπια να παρατηρησεις πότε τρως. Ας πουμε, τα κιλα που πηρες πότε τα πηρες? Ηταν περιοδοι στη ζωη σου που χαρακτηριζονταν απο τι? Απο αγχος, στεναχωρια, χαρα, εντονους ρυθμους, χαλαρους? Στα γραφω αυτα, γιατι εμενα με βοηθησε πολυ αυτη η παρατηρητικοτητα ....σε μενα κ στον τροπο ζωης μου ωστε να δω ποτε κ πώς τρωω καθε φορα. Ας πουμε, βλεποντας οτι τρωω σε περιοδους οπου πιεζομαι, αγχωμαι, στεναχωριεμαι....ειχα τον νου μου τις επομενες φορες που κατακλυζομουν απο αναλογα συναισθηματα να βαλω ενα "στοπ" την ωρα που εψαχνα το φαγητο για να ....παρω ευχαριστηση απο κει.

    Κατα τα αλλα, σημασια εχει σιγουρα να εισαι οσο γινεται συνεπης στο προγραμμα διατροφης κ να δωσεις κ καποιο σχετικο χρονο στην προσπαθεια σου. Η γυμναστικη θα σου κανει πολυ πολυ καλο, κ στη διαθεση κ στο σωμα....αν θελεις δοκιμασε 1 βδομαδα κ θα δεις αμεσως αλλαγη:)

    Συμφωνω πολυ και με οσα γραφει η Deep Purple (με το επισης πανεμορφο νικ:)).

    Καλη συνεχεια λοιπον!

    Κιλά παίρνω όταν αδειάζει η ζωή μου και η καταπίεση γίνεται ρουτίνα. Τότε παίρνω κιλά. Μέχρι πριν 15 μέρες το ζούσα αυτό. Πλέον τα πράματα έχουν ηρεμήσει κάπως.
    σας ευχαριστώ όλους για τα θετικά μυνήματα :)

    τουλάχιστον με καταλαβαίνετε.. σας ευχαριστώ πολύ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    ειναι πολυ σχετικο πως καποιος χανει κιλα σιγουρα οχι τρωγοντας πολυ κ σιγουρα τα φαρμακα παχαινουν πολυ..
    δεν μπορειτε να βρειτε αλλο συνδυασμο με τον γιατρο π να παχαινει λιγοτερο<?
    δεν φταίει η δίαιτα..
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Ναι, σε καταλαβαινουμε...υποθετω:)

    Ωραια λοιπον, ευκαιρια να δεις πώς να γεμισεις τη ζωη σου με αλλα μεσα περα απο το φαγητο...εχει ενδιαφερον αυτο:)
    Παντως το οτι το βλεπεις κ αλλαζεις πορεια ειναι πολυ ελπιδοφορο απο μονο του:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Όλα αυτά τα φάρμακα που ανέφερα τα έπερνα μέχρι να καταλήξουμε ποιο μου ταιριάζει. Τώρα παίρνω olanzapine mylan/ generics Συγνώμη ξέχασα να το πω.
    Σωστά τα όσα λες, απλά τα φρούτα και οι χυμοι με ζάχαρη γίνονται λίπος όταν τα τρώμε και πέσουμε κατευθείαν για ύπνο. δεν έχασα κιλα :Ρ και αυτό με ανυσήχησε.
    Σήμερα τα κατάφερα δεν έκανα καμία παρασπονδία όταν ξύπνησα αν και ήμουν πτώμα! :)
    μην μπλεκεις τα ζαχαρα των φρουτων με τα λιπη!!!!!!! τα φρουτα μεταβολιζονται δεν εχει καμια σχεση!!!!αν ειναι ποτε δυνατον να παχυνουμε αν φαμε φρουτο πριν κοιμηθουμε!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
    By why? in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 40
    Last Post: 15-04-2016, 15:01
  2. ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-2011, 00:02
  3. Έρωτας και φαγητό
    By Illusion in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 01-09-2009, 21:19
  4. πολύ φαγητό....
    By elpidap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 10-06-2009, 19:40
  5. μια ζωη στη μαχη με το φαγητο
    By marina in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2006, 10:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •